» »

Mula se na enem pcju muli, na drugem ne?

Mula se na enem pcju muli, na drugem ne?

Cokolesnik ::

Imam dva računalnika z WinXP, oba priključena na isti router (D-LINK 604). Na enem mula dela brez problemov, oviran tudi ni ostali promet (deskanje po spletnih straneh in podobno). Na drugem računalniku pa je zgodba drugačna - čez čas ni mogoče več normalno deskati, kot bi se vse ustavilo. Pomaga le izklop mule in resetiranje routerja.

Poskusil sem že z drugo mrežno kartico, z izklopom pridne mule na prvem računalniku, tako da sem simuliral popolnoma enake pogoje kot na rač., kjer je mula, kot že rečeno pridna in ne povzroča težav. Odveč je tudi poudarjati, da sem pri obeh mulah nastavil iste nastavitve (UL limit, število max. povezav in podobno). Le preusmerjanje poteka na eni muli na x in y port, pri drugi pa na nek drug x in y port.

Zakaj je temu tako? :\
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Golden eye ::

sem slišal da e-mule zasede celo linijo!! ne vem pa zakaj to. raje uporabljaj kazaa al pa kaj druzga:))

pivmik ::

Če imaš ADSL in dinamičen IP kupi SWITCH in prodaj router, tvojih problemov bo konec.

Drugače poskusi znižat max štveilo povezav v eMuli, ker routerji ne prebavijo preveč povezavo naenkrat(dovolj je če nastaviš samo 128).
Pa zamenjaj navaden eMule port in tudi UDP port.
Nastavi router, da ti preusmeri port nastavljen v eni emuli na prvi računalnik, drugi poret pa na drugi računalnik.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

cokolesnik: kaj problematična mula v DMZ dela vredi al takrat tudi serje? pri meni se je namreč nekaj čisto zmrdalo... in mula ki je delala prej v dmz sedaj ne dela več.. dela pa sekina ki ni v dmzju in ima odprte porte :>

Bakunin ::

caqka in ostali

mula ter ostlai p2p naredijo precej hkratnih povezav v internet ter porabijo celoten "upload" oz. prepustnost v internet.

Nekateri usmerjevalniki ne zmorejo taksnega stevila hkratnih povezav (level one?).
S tem da se v dolocenih p2p programih (emule/amule) to stevilo da omejiti.

Poraba celotnega "uplinka" je bolj kriticna, ker namrec zaradi tega trpi tudi "download" oz. celoten Internet promet.
Ce se le da si moras pustiti kaksnih 10% svojega "uplinka" prosto za kontrolni promet za "download" (ack, icmp echo - ping....).


MOCNO priporocam da si dolpotegnete program SpeedMeter, ki vam bo pokazal koliko povezave "kurite" v obe smeri.

Zheegec ::

Tako je, kakšen LevelOne težko prenese veliko povezav, dokler deluje samo ena eMule sploh ni probema, tako da ne vem zakaj se sekiraš.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Bakunin ::

si pac obe *muli nastavis da ne kurita skupaj vec kot 1000 povezav in je zadeva resena za primer level-one usmerjevalnika.

connection | connection limits | max connections

CaqKa ::

tukaj teče pogovor o dlink 604 routerju. za katerega sem ravnokar začel iskat podatke o največ hkratnih povezavah.

pivmik ::

MOCNO priporocam da si dolpotegnete program NetLimiter, ki vam bo pokazal koliko povezave "kurite" v obe smeri, vam delal lepo in pregledno statistiko in z njim boste lahko enostvno neodvisno omejlili upload hitrost v posameznih programih ali za vse skupaj.
LP, Gregor GRE^

Bakunin ::

picnik: yep... ljudje pljuvajo cez ISP ces jim ne dela to pa to ....da je slab ping....a po drugi strani imajo "uplink" porabljen do kraja. >:D
Le zakaj ne dela ? 0:)

CaqKa ::

J zadrži se nevmesnih komentarjev
lp moderator

jaz imam in netlimiter in speed meter.
netlimiter mi štima vsak program posebej (ne omejujem celotnega bw ker potem sam sebe v drek tišiš) in imam naštelano lepo da vse skupaj znese 14k
7k na mojem kompu in 7k na sekinem
govorim o uploadu.

j če si kakšen tip iz triere in si seznanjem z mojim problemom potem mi teži na email ali pa na zasebnih.
poleg tega sploh nevem kaj imajo tvoji posti veze z čokolešnikovim problemom.
picnik: kolkor poznam jaz cokolesnika iz slotecha sem ziher da je seznanjen z netlimiterom. glede na opis problema pa se mi zdi da sploh ni problem v bandwidth shapingu ampak more bit problem neke windows sorte.. torej da mu nekaj z windowsi ne štima.

čokolešnik: na oni mašini ko ne dela je izklkopljen xp firewall?

lp caqka

Bakunin ::

caqka: nisem 3erovc. 0:)

- sodelujem s tipi, ki razvijajo amule in je na teh forumih precej podobnih vprasanj
- poganjal sem emule server, kar je bila zanimiva izkusnja
- poganjam dc hub
- "moji" uporabniki imajo podobne probleme :
klice iz ene firme : "Ne dela nam Internet/"
jaz pogledam trenutno uporabi in recem "Internet vam dela. Uspesno ste porabili celoten link z raznimi p2p programi".
"oh....hvala...adijo"

a ima tisti "router" moznost prebiranje statusa preko snmp da bi si lahko npr. naredil pregled porabe z mrtg-jem ?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558422653 (5937) Freakylion
»

Coyote Linux router problem

Oddelek: Omrežja in internet
141547 (1284) janezl
»

vpliv eMule na bandwidth ostalih uporabnikov routerja

Oddelek: Omrežja in internet
131599 (1397) 2nemesis
»

Težave z routerjem LevelOne FBR-1405TX

Oddelek: Pomoč in nasveti
262242 (1912) boom-bar
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555201 (3931) plavko61

Več podobnih tem