» »

Ne bere DVDja

Ne bere DVDja

koliko ::

Moj sošolec ma dvd+rw pekač. Na 2 dvd+rw Memorex je zapekel datoteke. Enega mi bere normalno drugega pa prepozna datoteke, ki so gor. Dol jih skopira le nekaj. Ostalo pa ne in napiše podatkovna napaka CRC. To se mi zgodi velikokrat, tudi takrat ko posname na svoj dvd+rw rimax. Njemu pa bere normalno!!! Kaj narediti? A se da mogoče narediti kakšen image dvdja tako kot cdja??

Dr_M ::

Memorex in rimax mata tko...precej slabe medije. lohk bi pa se povedu ker dvd pekac ma pa ksn dvd bralnik mas ti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Edelweiss ::

Tukaj sta zdaj možni dve varijanti ! :(
Kot je rekel oziroma napisal Dr_M, vprašanje je,kakšen DVD-RW ima in kaj podpira.
Možno je,da ima pekač s katerim lahko snema oziroma zapisuje DVD-R ali pa DVD+R in v tem je velika razlika.Je pa možno,da ima DVD-R pekač in mu omogoča pisanje tud na DVD+R medije, ampak finta je v tem,da slednjega čeprav mu ga je uspelo posnet (DVD+R) ne bo prečital recimo tvoj DVD-rom še manj pa DVD player.
Takšne napotke sem dobil takrat jaz v trgovini ko sem se odločal za nakup DVD snemalnika in prav na podlagi tega ,da se ne bi zajebaval z - in + ploščami sem si oziroma mi je prodajalec svetoval DVD MULTI, kateri snema vse medije : DVD-R , DVD+R , DVD-RAM ,DVD-RW ter DVD+RW seveda pa je takrat bila seveda tudi cena temu primerna, konec koncev pa to človek ne kopuje vsak dan.
Predlagam,da si kolega malo prelista literaturo,ki je bila priložena in mu bo po nekaj minutah verjetno vse jasno,ker škoda je uničevati plošč,ki so trenutno sorazmerno drage.

Caligula ::

Reci kolegu naj sdefragmentira disk pa da naj med peko zapre ostale programe in pusti racunalnik pri miru. Pol bo delalo bos videl.
Ce se pa vmes afna po racunalniku pol pa te napake rade nastajajo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169299132 (28234) pingo76
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496102731 (27240) nuclear
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35221124 (12640) svejk
»

DVD SmartBuy problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
171293 (1108) Lime
»

DVD pekač

Oddelek: Strojna oprema
61381 (1268) Edelweiss

Več podobnih tem