» »

DVD pekač

DVD pekač

Capone ::

Pred kratkim sem kupil prenosnika, ki ima vgrajen tudi DVD pekač. Težava je v tem, da DVD pekač ne more snemati DVD medije, ker jih ne zaznava. Sicer brezhibno snema navadne CDje. Na Nerotu piše ta podatek o DVD pekaču: DVD+RW RW8160. Kaj bi bilo to narobe? Ali bo potrebno instalirati gonilnike, ki jih nima Windows XP?

dr.J ::

Če je pekac dvd+rw, bo pisal samo na dvd+rw in dvd+r medije. Če si stlačil notri dvd-r(w) medij, ne bo nič. Pozanimaj se, katere DVD medije podpira točno tvoja enota - to bi moral povedati proizvajalec prenosnika.

polde66 ::

lp

A maš kak Power dvd al pa Win dvd inštaliran? ker če nimaš ti itak nobenga DVD ja ne bere k nimaš kodeka not. Probaj s tem pa boš vidu


LP Andrej

Edelweiss ::

Točno tako je kot je rekel oziroma napisal dr.J !
Preveri v navodilih za DVD pekač kaj podpira oziroma kaj snema.Zraven si seveda moral dobit tud softwer.Moj podpira recimo zapis na vse mogoče DVD medije : +R , -R ter DVD Ram zapis in vem,da moram kadar nameščam sistem namestiti tud driverje.
Malo prebrskaj po literaturi,ki so ti jo priložili. :)

Capone ::

Saj nisem dobil nobena navodila in pa tudi driver za DVD pekač. Vse drugo, kar spada k prenosniku sem dobil, razen za DVDja pa ne.Sem pa iskal na netu driverje in ne najdem prave driverje. Bom pač moral obrniti na prodajalca za dodatne informacije. Najlepša vam hvala za odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Capone ()

Law_Enforcer ::

Saj ti Nero InfoTool pove na kakšne plošče lahko zapisuješ.

Edelweiss ::

Capone, treba se bo sprehodit do prodajalca in zahtevat tud te papirje.Normalno je, da ima vsaka stvar,ki jo potrošniki kupimo carinsko deklaracijo,na katero sploh ne polagamo pozornosti,čeprav, ker sem pač v tem poslu vem,da se izdelek drugače sploh ne sme prodajati, plus tega moraš za vsako stvar imet tuud navodila za uporabo,saj konec koncev se nismo rodili pametni,tako da si moramo o določenih napravah tud kaj prebrati.
Ko sem jaz kupoval sem dobil za vsako stvar,ki je bila vgrajena v računalnik, tako navodila kot prazno škatlo v kateri se je stvar nahajala,ampak obdržal sem samo škatlo matične plošče.Mislim,da bi moral dobiti tud navodila !
No, ti najbolje veš kaj si kupil in ne mislim bit pameten,kaj če pa je to samo CDR-W pekač in DVD čitalec ?? Praviš bere normalno DVD-je, praznih DVD-jev pa ne zazna normalne CD-R pa praviš,da snema brez frke.Glede nato,da si dobil seveda tud softwer za pekač, mislim da dodatnih gonilnikov ne rabiš.Jaz sem takrat dobil zraven: B's Record Gold 5 in nisem rabil gonilnikov, čeprav je pekač DVD MULTI Recorder.Mislim,da rabiš posebne gonilnike samo takrat, če potpira pekač tud RAM snemanje.
No da ne bom dolgovezil, mislim, da imaš COMBO .CDR-W/z čitanjem DVD .
Predlagam,da preveriš oznake na tvoji pečici,nato pa na netu poglej,kakšne so karakteristike !
LP ! 8-) :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NEC dvd-rw 3500/3520/3540 (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Strojna oprema
1496100880 (25389) nuclear
»

DVD pekač (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
897672 (5255) AtaStrumf
»

Kater Dual DVD zapisovalec od nastetih?

Oddelek: Kaj kupiti
372427 (1788) Gronder
»

Problemi z NEC DVD-RW ND-2510A

Oddelek: Strojna oprema
323073 (1625) kurjač
»

DVD SmartBuy problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
171230 (1045) Lime

Več podobnih tem