» »

Openmosix in FreeBSD

Openmosix in FreeBSD

Rumko ::

emm, sm nasu tale openmosix in se mi zdi odlicna zadeva ... ampak je samo za linux

1) ali obstaja ksn podobn projekt sam da bi delu tudi v freebsd (po moznosti v fbsd 4.9)
2) je ksna mozna varjanta da bi v cluster dou in linux in freebsd masine?
3) ce 2) ni mozno, kako dobiti vmware 4 (v tem naj bi clusterknoppix deloval), ki bi deloval v freebsd 4.9?

BigWhale ::

> 3) ce 2) ni mozno, kako dobiti vmware 4 (v t

Khm, kupis ga? :P

Rumko ::

a ni tko da ti kupis licenco? program je pa zastonj

trs ::

@Runko:

1) OpenMosix je kernel extenzija za Linux. Kot ves, sta Linux in FreeBSD kernel zelo razlicna, kar po meni da ni moznosti sportat OpenMosix na FreeBSD, vsaj ne na preprost nacin.

2) Po moje se ne da imet vec razlicnih OSov znotraj Mosixa, ker procesi lahko naceloma migrirajo na drugi racunalnik. Problem tu je, da so APIji in kake kernel strukture zelo razlicne med Linuxom in FreeBSD kernelom. Mogoce bi se dalo kaj shackat z FreeBSDjevo Linux emulacijo, vendar je stvar precej komplicirana.

3) Ne, VMWare4 se ni sportan na FreeBSD.

Sicer pa po moje Mosix cluster nima ne vem kaksnih performanceov, tako da raje najdi kako drugo resitev za problem. Mosix je v redu za kako raziskovalno delo ;)

lp,
trs

Rumko ::

trs: em, sam ce bi jst ksn cluster probavu nardit bi jst rabu tko, da ni treba da je program posebi napisan, to sm pa sam mosix zaenkrat najdu ... ves se ksnga?

pa glede performance, jst mam dve (mogoce bi se eno najdu) masini, svojo pa se eno k se ne uporablja kej dost ... pa sm mislu mal izkoristit da bi moj racunalnik mal prenesu breme na unga ^_^

moj_nick ::

Kakšno breme?
110111001001010001010000

Rumko ::

od programov kšnih (hehehe seti), kompajlanje, ... pac to kar delam na kompu :P

moj_nick ::

Za kompajlanje si poglej distcc, seti klienta pa lahko laufaš oba in oddaljenega (serverskega) tudi upravljaš s tvojega kompa.

;)
110111001001010001010000

Rumko ::

jah ne vem, jst sm hotu cluster ... da bi se se kej dodatno naucu

drgac za distcc sm pa ze pred cajtom slisu sam kokr jst vem pol mors met isti gcc na vseh masinah

moj_nick ::

Cluster bi (pomoje) bila potrata za samo dve mašini zaradi premajhnega izkoristka. Pri distcc imaš npr. izkoristek 90%.

distcc does not require all machines to share a filesystem, have synchronized clocks, or to have the same libraries or header files installed.


Mogoče pa le ni treba iste verzije gcc
110111001001010001010000

Rumko ::

emmm, okej, zgleda da so mi narobe povedal ;((

oh well, its worth a try :D

bo vsaj "portupgrade -ra " prej koncou ^_^

moj_nick ::

Poznam to čakanje ;) Ponavadi se rešim tako, da mi kompajla čez noč.
110111001001010001010000

trs ::

@Rumko:

Za laufat SETI@HOME ti cluster ne pomaga nic. En program ne more tect HKRATI na vec cluster nodeih, ampak se vec programov porazdeli po vec clusterjev. To pomeni da bi ti SETI@HOME laufal zmeraj na ENI masini - podobno kot SMP.

Za prevajanje pa si lahko pogledas(poleg distcc) se CCache(mislim da je tudi ta nastal v okviru sambe). Sicer CCACHE je uporaben ce compilas zmeraj eno in isto stvar, recimo da vsak dan updateas kernel in take stvari.

lp
trs

Rumko ::

trs: em, a se ne da nardit da vec procesov naenkrat laufa? sej ce ne pa itq ... bom pa pac se zadovoljil z distcc ... ej kok bi se pohitril ce mas en duron 750 pa en pentium 233?

moj_nick ::

To je tako, kot bi vprašal, do koliko lahko navijem XXX procesor. Odgovor veš, kakšen boš dobil >:D
110111001001010001010000

Rumko ::

oh well, vprasat sm pa mogu za vsak slucaj ^_^

trs ::

@Rumko

Kolko se bo pohitrilo ... poskusi pa vidi ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kratek uvod v FreeBSD (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Operacijski sistemi
51465346 (29084) Prospekt
»

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI] (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16215442 (10524) Eru
»

Debian s FreeBSD jedrom

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
93788 (3555) Nerdor
»

Cluster parallel computing (Kako?)

Oddelek: Operacijski sistemi
81201 (1050) ješ
»

Operacijski sistemi[splosne izkusnje] (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
606284 (5178) LordWorm

Več podobnih tem