» »

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI]

Advanced user anketa [REZULTATI OBJAVLJENI]

1
2
3 4

kmetsoft ::

xp(sp1), 2003, fedora core 2 test 3 / mozilla firebird & mozilla thunderbird oz. Mozilla (odvisno kje), povsod pa je openoffice.org 1.1 ang/slo (odvisno kje)
nekaj sem že delal tudi z drugimi distribucijami, pa mi je ta nekoč redhat prirasel k srcu
drugače pa dos 5.0 + windows 3.0, potem dos 6.2 in 3.1, win95, suse 6.x, win98 suse 7.2, redhat 6.x, mandrake 7.x, win2000, mandrake 8.x, 9.x, suse 8.x 9.x, redhat 7.x 8.x 9.x, debian, gentoo itd, itd
to je malo iz zgodovine

hruske ::

workstation v studentu na katerem zabijem najvec cajta pred racunalom: debian unstable, thunderbird, firefox.
workstation doma: windows me, firefox, webmail.
en server, ki ga administriram: debian woody, laufa web, mail, mysql.
drugi server: pingo linux 2.0r2, samba PDC. + dve delovni postaji z xp in ena z windows2000.

Povem lahko tole: windows dokumentacija sux.

Nerdor ::

Poizkusi Suse 9.0 ali novi 9.1, če je že od zunaj. Povprečni slo-techovec, nezadovoljen sploh ne bo s to distribucijo.. :))

kopernik ::

Gentoo Linux (kernel 2.6)
Firefox browser
Thunderbird mail client (tudi IMAP deluje brez problema)

Po službeni dolžnosti se precej ukvarjam tudi z WinXP in Solarisom, občasno tudi IBM-ovim AIX-om.

alesrosina ::

uporabljal vse (skor) winse (win 3.1, win95, win98, winME, wunNT 4, win2k, winXP)
trenutno mam winXP, IE6 (avantbrowser).

Na virtual PC mam tud redhat 9 linux, ce res ne gre drgac (=fax).
Trenutno tud testiram mal win2k3 server, da ga pol dam na server (trenutno se na VirtualPC).

andper ::

OS: Windows XP Professional, Slackware Linux 9.1
Browser, E-Mail client: Mozilla komplet

Kar se zgodovine tiče, sem preizkusil marsikateri Windows sistem in končno me je še najbolj zadovoljila XP verzija.
Linux pa sem prvotno doživel skozi Slackware, ga uporabljal na strežniku, kjer sem ga kasneje nadomestil z OpenBSD. Z obema bil zelo zadovoljen (kljub temu, da sem bil takrat še bolj ali manj zelen)!
Nato sem se znebil serverja (bil je to namreč zastareli 486) in na workstationu poskusil Red Hat, FreeBSD in Gentoo. Slednji se mi izjemno dopade, a zahteva precej časa, tko da sem se vrnil nazaj na dobri stari Slackware.

Velika želja mi je poskusiti slastni OS X, ravno tako si želim nekega dne popolnoma opustiti Windows sistem, tko da vam zavidam in vas spoštujem vse, ki vam je to že uspelo. :)

Nice topic, btw.

trillian ::

debian,firefox,evolution.
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

Binji ::

winxp - Crazy Browser (na jedru IE)
Red Hat - Mozilla

ukazov iz konzole pa poznam precej iz DOSa in windowsov, za Linux malo (precej) manj...:D
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

CaqKa ::

preberi navodila naslednjič
;((

edini ::

Win95 sem zacel uporabljat v prvem razredu OS, mel nekaj casa win98 in spoznal dos, vpisal format C: in tako koncal svojo kariero z windowsi :-)
Namestil SuSE 7.1, kasneje 9.0, mel kr dolgo casa ta dist.
Nakar sem videl na slo-techu velik forum, in napis "DEBIAN", namestil debian, uporabljal pol leta, vpisal rm -rf /* in tako koncal svojo kariero z debianom :-)
Hvala bogu za www.gentoo.org, saj zdaj imam gentoo in zgleda, da bom na njem tud ostal :-)
Vpisal sem tudi:
emerge firefox
emerge irssi
emerge evolution
---
OK no, nimam se glih za adv. usera, kot pise na zacetku, ampak danes sem nekak dobre volje, pa sem ze moral malo razpisat :) upam, da nisem pretiraval >:D

r5r ::

Workstation 1:
WinXP SP1, Office XP, Firefox, Thunderbird, Norton 2004, Corel Draw 8, SmartFTP, mIRC

Workstation 2,3:
Debian unstable 3.0rc1, 2.4.26, KDE 3.2.2, Firefox, KSirc, Thunderbird

Workstation 4:
Win98 SE, Office 2000, Firefox

Server 1:
Debian unstable>:D 3.0rc1, 2.4.26, Apache 1.3.29, PHP 4.3.4, vsftpd, ipopd, uw-imapd

Server 2:
Debian stable 3.0 bf24, 2.4.18, Apache 1.3.27, PHP 4.3.3, vsftpd

Neki 486, 386, 286, 80086 je se v kleti pa ne vem kaj je gor ...

Mel pa sem:
DOS 3.3, 5.0, 6.0, 6.22; Win 3.1, 3.11, Win95; Firebird >= 0.4; IE >= 3.00, Corel Draw 4, Office 6.0, 97. Pa se druga stran:
Linux Suse 6, RH 6.2, 7.3, 9.0; Slack 8.0; 8.1, Turbolinux 6, pa od KDE 2 naprej ... Apache >= 1.3.20, PHP >= 4.0.7


Pa vsega kar mrgoli pa se mi ne da vec pisat (za ves M$ software si lastim orginalne CD)... drugac se imam za nekega poprecnega uporabnika ... pa moram se se kaj naucit pa bom ... advanced user :)
And it makes me wonder.

Daedalus ::

Do zdaj uporabljal dos 6.22, win 95, win 98/SE, win NT, win2k, winXP.
Na domači mašini uporabljam (oziroma brat, sestra pa mama) win98 (starejše igre), winXP in nameščen je tudi Mandrake, ki sem ga inštaliral, da vidim, kako zgleda, uporabljal pa bolj malo. Na winsih pa Outlook Express za mail, IE za web.

Na mašini v študentskem domu uporabljam dualboot: win2k/firefox/outlook express, messenger 6.2 in debian,kernel 2.4, KDE3.2, firefox, thunderbird, kopete. Počasi se pripravljam na popolno migracijo na linux, samo SPSS morm usposobit za delovanje pod wine... Oz. morm usposobit wine:8)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

Daedalus: kaj studiras, da rabis SPSS? Zaenkrat sem jaz ta problem resil tako, da v VMWare laufam ene Win2k in notr samo SPSS. Ne se mucit z wine.. it's not there yet..

Daedalus ::

Študiram teoretsko-analitsko politologijo na FDV-ju... Trenutno rabim SPSS za informatiko pa kako seminarsko tu pa tam. Glede na smer študija pa bom SPSS še dosti rabil...
Pol bom, kot zgleda ostal pri dualbootu, VMWare pa, ko bom mel kaj bolšga od C500 in 256Mb sdrama...
Kaj pa ti študiraš, da rabiš SPSS?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Gandalfar ::

soc d-i :)

hmm.. sam na tej masini SPSS ze osnovi bolj pocas dela pomojem..

Daedalus ::

Dela še kr OK, če ni preveč podatkov naenkrat za prebavit:D Sej, ko si bom finančno opomogel, nekaj v stilu durona 1800/athlonaXP, pa malo več rama. Tale mašina pa za kak router...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Matri[X] ::

Notebook:
Debian linux (testing), Mozilla, Evolution, OO, Gaim, xchat, xine, xmms
Desktop:
WinXP, MS outlook, MyIE2, Office 2003 System, msn messenger, mirc, bsplayer, foobar
Server 1:
Debian linux
Server 2:
Windows 2003 Server, Firefox

Aktivno sem uporabljal dos 2 leti, win31 1 leto, win95 2 leti, 98 2 leti, 2000 1 leto, XP since beta2. Seveda sem ze preizkusil BeOS, Solaris, RH 6.2, 7.0, 7.1, 7.2, 7.3, 8.0, 9.0, Fedora core 1 in 2, mandrake 8, mandrake 9, mandrake 10, knoppix 3.2, slo-tech linux 1 & 2.

DixieFlatline ::

Mam dualboot trenutno:winXP+ Fedora Core 2
Največ uporablam winXP/Opera 7.2 internet browser+opera mail client
V linuxu mam za mail+brklanje Mozillo.

Uporabljal sm pa še win95,98,ME,2000,Suse Linux,Mandrake linux.
The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.

morko ::

V službi uporabljam WinXP, in odprtokodne rešitve OpenOffice.org, Thunderbird, Firefox. Prešel bi tudi na Linux, vendar je edina ovira Proklik.

Doma imam dual boot prenosnika z Win XP/Fedora core 1 (kernel 2.6.6) Iste odprtokodne rešitve na obeh OS. Kot desktop v linuxu uporabljam KDE.

Prej sem uporabljal vse od ZX Spectruma naprej (Amstrad 464 je imel celo disketar, kar je bila takrat znanstvena fantastika, DOS na 286, Win 3.11, Win 95, 98, XP)

V linuxu sem imel največ težav, da sem usposobil GPRS dostop do interneta preko IrDA vmesnika, za kar sem porabil kar neeeeekaj časa. Zdaj to že nekaj časa dela, sem pa zelo razočaran nad našim največjim mobilnim operaterjem, kjer mi kljub vztrajanju in večkratnim poizkusom ni uspelo najti kvalificiranega sogovornika za pomoč.
Njihov zadnji odgovor je bil v smislu, da linux uporabniki itak nismo tako pomembni (ker nas je premalo?), da bi imelo smisla ponujati pomoč tudi njim.

Pa naj bo, vedno več nas je !

jype ::

Mobitel si seveda ne more privoscit ponujat pomoci uporabnikom Linuxa. Noro stevilo kombinacij lahko pokrivajo samo ljudje, ki stanejo >300 jurjev na mesec in ne poceni studenti, ki vprasajo "A mate XP al 2000?" in potem zdrdrajo en A4 list navodil.

Sam si napisal da imas Fedora Core 1 in kernel 2.6.6. Noro, tega ziher na takem notesniku in s takim mobitelom nima nihce drug v Sloveniji. Po pomoc se drugic obrni na kak linux dopisni seznam (LUGOS) ali forum kot je slo-tech.

Monster ::

dos 5,0 -> pa do win XP ...

Linuxi:
redhat 5.2 prvo srecanje, suse 7.x, slack 9, 9.1 na katerem mam ftp, web, mail server/router
Ka zaboga...

KoKi ::

Trenutno:

WS:
WinXP
IE (skoraj nikoli), Firefox, Opera
Thunderbird

Server:
Slack 9.1 - vse z CDja :) (baje)

Drugace pa sem se uporabljal (s tem mislim vec kot 14 dni) OS:

od 95 vse Win (razen NT4) + vse verzije 2k in 2k3 serverjev
rh7.3, rh8, rh9, Fedora 1 (zaj DL 2. :)), Mandrake 8.1, 9.0, 10, Suse 9.1, Debian 3.0r1, FreeBSD 4.9, 5.?, OpenBSD 3.4.

Instaliral pa sem se BeOS in Gentoo. Prvi se mi ni dopado, pri drugem pa sem skoro popi***.

s56vpe ::

Gentoo (2.6) / firefox / thunderbird

Portage je res luštna stvar :)

jlpktnst ::

prvi sistem MS-DOS 6.22
nadaljni : win 3.1, win95, win98, suse 6.4, win2k, rh7.1, suse8.1, lfs
trenutno: win2k/lfs dualboot - mozilla/oo

prvi začetek z linuxem je izgledal tako, da sem 3 dni nastavljal xfree konfiguracijo, ki ni delala, nato pa ugotovil da je bil driver nedelujoč. na zalost pa sem imel takrat winmodem in linux ni imel pravega smisla.

rh mi nikoli ni bil preveč všeč, ne vem zakaj

pingo76 ::

Trenutno na Win2000 in ne vidim razloga da bi se to kmalu spremenilo. Uporabljal oz. delal na vsem le nt 4.0 ne ravno veliko. Dos mi je pa bil od vedno všeč in še zdaj ga čislam ter uporabljam (no ja, za igre iz prejšnjega stoletja).
XP-jev ne maram. Tolko jih je treba pre-tweakat da se obnašajo "normalno" da raje inštaliram Win2000. Le-ti delajo super in to kar brez dodatnih nastavitev (no ja kakšno že počačkam :8) )
Od linuxa pa sem se zezal z madrake (in obupal... Fuj in fej njegov user "friendly" način) ter redhat (mislim da je bil 7.x distribucija) na katerem sem vadil postavljat sambo (SMB) in še nekaj malenkosti.
Redhat mi je nekako ustrezal a le za kako strežniško funkcijo (tle bi se lahko M$ marsikaj naučil) kot desktop os pa mi ni bil zanimiv predvsem zaradi hudega pomanjkanja software-ja ki mi že leta in leta lepo služi v M$ okolju.

Kiri ::

na desktop masini debian unstable, zraven je ena stara SUNova skatla s solarisom, na serverjih slackware (ki sem ga pred debianom uporabljal tudi na desktopu)

uporabljal mikisoftove produkte od windowsov 3.1 naprej...pa do win 2000, potem presaltal na linux. sestra ma na racunalniku XPje, tako da mi tudi XPji niso tuji...me pa noben ne preprica, da bi su nazaj na windowse...bodo se res mogli potrudit, da me dobijo nazaj...

64202 ::

Hm, mislim da trenutno prek 5 slackware-ov 9.1 :), eden je server.

Sprobal vse zivo (vcasih sem prodajal linux/*bsd cd-je:). Plan9/inferno bi moral zavladati svetu, pa ce bi imel cas bi scekiral syllable.

Pa vcasih je treba tudi v winsih kaj nardit ;( :))

ajagodnik ::

trenutno:
suse 9.1/xfce4 s koquerorjem, mozilla za mail in web
gentoo(testno) - mislim prešaltat na gentoo, takoj ko pade adsl, da bo stage1. moram pa še zgruntat vse gizmote, da delajo, ker je pač bolj orto tale gentoo :-), zelo hiter

prej.
dos (1x360Kb disketa)+20mb disk :-), windows 3.1 (2 leti), win 95-98 (2 leti), win ME (1 dan - yuck), win 2000 (2 leti), win XP (2 dni), od winsow 2000 +firewall+mozille pa je

ciki57 ::

imam dual boot:
1) WinXP Pro, Mozilla, Outlook 2003 (večino časa)
2) RH 9.0, Mozilla

Drugače sem probal cel kup linux distribucij, vse windowse, DOS, FreeBSD, AtheOS, Beos,...
Z WinXP sem v celoti gledano najbolj zadovoljen.

G2 ::

Workstation1
Dual Boot
Primary: win2k3 (predvsem zaradi stabilnosti in nekaj naprednih for), Opera 7.51, Office 2003, Outlook 2003, Matlab 6.5p, LabView 7.0, Multisim 2001 in ostala navlaka
Secondary: Win98, Operation flashpoint ker na win2k3 ne dela ql

Workstation 2
WinXP, Opera 7.51, office 2003....

Workstation 3
Win98, office 2000 and that's it

Router
Freesco (cifro sem pozabu)

Zacel sem z DOS 3.3, DOS 6.22, windows 3.1, 3.11, 95, 98,......, 2003, Turbo Linux, Redhat 5.2 do 9.0, suse 8.2, suse 9.0, Slackware, Solaris, FreeBSD, BeOS
Linux, Solaris, FreeBSD in BeOS sem postavil na stranski tir, ker programi, ki jih rabim pri studiju delajo samo
na windows, tako da nimam ravno izbire.
Zadnje case so na sporedu mreze in active directory resitve. (morem si mal razsirit obzorje ;) )

CaqKa ::

V grafih se je pojavil bug. Pravi grafi so nižje.


OSi ki so jih sodelujoči sprobali:

ker je za zadnjo slikco bilo preveč vnosov in bi slikca bila nepregna bom podal ascii rezultat:

Win98 (34)
Win95 (33)
WinXP (28)
DOS (27)
W2k (21)
WinME (20)
Win3.11 (20)
RH 7.3 (17)
Mandrake (16)
Slackware (15)
RH 9 (15)
Debian (13)
RH 6.2 (13)
SuSe 9 (12)
RH 8 (12)
BeOS (11)
SuSe 7.3 (11)
FreeBSD (10)
SuSe 8.0 (10)
Win98SE (9)
STGL (8)
WinNT4 (8)
Knoppix (7)
Fedora (6)
Solaris (5)
Gentoo (5)
PingoLinux (4)
HPUX (3)
win2k3 (3)
Mac (2)
qnx (1)
Phat (1)
linux (1)
STGL2 (1)
IRIX (1)
OS/2 (1)
Novell Netware (1)
Cisco IOS (1)
UNIX (1)
VMS (1)
AS400 (1)
Zeta (1)
SCO (1)
UNIX (1)
IBM AIX (1)
atheos (1)


19 kandidatov ni ustrezalo pogojem.. nekateri med njimi sploh niso podali kaj za en browser ali pa email klient uporabljajo.
Eden izmed sodelujočih je pravi mazohist in celo uporablja pine za branje mailov :)
V anketi se je oglasil tudi en persona rudis... uporablja xp, ie in OE :\
Med anketiranci je bila tudi ena ženska... žal ni povedala katere sisteme je že pred debianom sprobala (trillian) (kje jih je več?)
uporabnik ki je dal največ operacisjkih sistemov skozi uporablja gentoo, opero in kmail.
OSe ki so jih probali samo posamezniki so:
QNX, Phat linux, IRIX, OS/2, novel netware, Cisco IOS, unix, VMS, AS400, zeta, SCO unix, IBM AIX, atheos



lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

hruske ::

ok, cisco IOS sem tud jaz probal, ampak a tisto sploh kvalificira kot OS?

CaqKa ::

tak ste napisali jaz sem pa dodal.. jaz zadeve sploh ne poznam.

marS ::

:'( Amige pa ni več....:( pa je bla dbest
...no more heroes...
https://ilbis.com/

moj_nick ::

Zanimivo, kako visoko je uvrščen Gentoo.

8-)
110111001001010001010000

andper ::

CaqKa: Fajna analiza - pohvaljen za trud. :)

Gandalfar ::

Slabe grafe imas. Vsaj za moje pojme, ker ne locujes jasno open in komercialnih stvari. Na eno stran bi lahko dal skupaj windowse in na drugo razlicne linuxe tako, da bi se jasneje videlo razmerje. Podobno tudi pri browserjih itd. Bi se dalo dobiti tako pogrupirane grafe?

Ziga Dolhar ::

Zlo fino bi blo, če bi bla v grafih legenda (vsaj še) pri delih torte ALI malo lažje razločljive barve. Ker tule se moram res "potrudit", da razločujem.
https://dolhar.si/

Highlag ::

Men se samo malo čudno zdi, da med primarnimi OS ni Windows XP.
Sem preletel poste in kar nekaj ljudi uporablja WindowsXP. Ali je to ravno tistih 19, ki jih nisi upošteval? :\
Never trust a computer you can't throw out a window

CaqKa ::

prvič sem delal z rchartom... kaj češ :)

em gandalf zakaj bi pa tak razdelil? ni mi najbolj jasno...

ziggga glej po zaporedju ob legendi.. po vrsti gre oboje.

Gandalfar ::

Ker se ne vidi lepo razmerja med open in closed operacijskimi sistemi, ker so vsi zmesani med sabo.

CaqKa ::

jaz se oproščam.. ampak trenutno so vse štiri slike napačne.. one major bug...
bom takoj dal nove.

CaqKa ::

nove slike...
pri vseh slikah je namreč zmanjkala prva postavka, ker sem imel kljukico da so v prvi koloni podatki za ime :8) .

tako so v prvi sliki zmanjkali xpji:
Prva slika ponazarja primarni operacijski sistem uporabnika:


Druga slika ponazarja primarno uporabljan browser (tukaj je zmanjkal firefox z zelo visokim deležem):


Tretja slika ponazarja primarni email klient (zmanjkal thunderbirs spet z zelo velikim deležem):


Četrta slika ponazarja katere operacisjke sisteme so uporabniki že imeli pod prsti(zmanjkali win98):



vse slike so sedaj porazdeljene upam da po gandalfarsko :) če niso potem je moje pojmovanje o komercialnih in nekomercialnih projektih napačno in sem potreben poduka. :\

slikce prosim ne prenest, ker so jpgji, ki jih ustvari st iz pngja zelo grdi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

TribesMan ::

Popolnoma pričakovani rezltati :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

CaqKa ::

meni pa niti ne.. to leti na uporabo gentooja.. nisem vedel da je zadeva tako razširjena..
a mi lahko kdo pove kje dobim iso (ne live cd)
ker kolko sem ono stran gledal so samo neki tar.gzji...

kopernik ::

http://www.linuxiso.org

Pa tudi na gentoo-jevi strani (download mirrors -> izbereš enega) so liveCD-ji ...
http://gentoo.inode.at/releases/x86/2004.1/livecd/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

CaqKa ::

CaqKa

Poslano: 20.06.2004 14:54:59 | odgovori
meni pa niti ne.. to leti na uporabo gentooja.. nisem vedel da je zadeva tako razširjena..
a mi lahko kdo pove kje dobim iso (ne live cd)
ker kolko sem ono stran gledal so samo neki tar.gzji...



/edit: poleg tega se live cd pri meni zažene v text modu.. pa sploh nevem kak se x zažene ker na startx in xstart sploh ne reagira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

kopernik ::

ja, install je textovni

na gentoo strani imaš instalacijo razloženo po korakih

Brane2 ::


a mi lahko kdo pove kje dobim iso (ne live cd)
ker kolko sem ono stran gledal so samo neki tar.gzji...


Ravno Live CD je pri Gentooju "prava stvar". Z njega zbbotaš mašino, na to pa sparticioniraš in sformatiraš disk, vzpopostaviš mrežo, postaviš osnovo sistema, ponovno zbobotaš mašino-tokrat s harda in od tam gradiš dalje.

Brane2 ::

Ne pričakuj, da boš lahko zagnal Xe z live CDja, ker ni temu namenjen. To ni nek demo CD za tiste, ki nihajo bi/ne_bi, to je štartni CD z osnovnimi orodji za tiste ki "bi"...

Aja, inštalacija zna potrajati, zato se pripravi. Preberi tista navodila še pred inštalacijo, da boš vedel približno kaj in zakaj te čaka med inštalacijo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere OS ste poizkusili (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
717796 (5333) opeter
»

Kateri operacijski sistem ste že imeli

Oddelek: Operacijski sistemi
382510 (1793) nicjasno
»

Katero distribucijo uporabljate

Oddelek: Operacijski sistemi
412842 (2061) hanibal
»

Vedno debelejši in neokretnejši linux? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
21911358 (11358) CCfly
»

Koliko vas uporablja za OS samo izključno linux (brez windowsov)?

Oddelek: Operacijski sistemi
451831 (1105) ghaefb

Več podobnih tem