» »

Outlook preveč "NEVAREN", kaj uporabiti?

Outlook preveč "NEVAREN", kaj uporabiti?

Dr X ::

Pozdravljeni!

Slišal sem, da je outlook še kako nevaren kar se tiče varnostnih luken. Zanima pa me ker je po vašem njenju trenutno najbolši program za pošiljanje e-mailov.

Že v naprej se vam zahvaljujem za odgovor.
Nič ni nemogoče.

Poldi112 ::

Eudora

[SkA] ::

Outlook 2003, nevem kaj bi rad nenevarnega.. nastavi si ga tko k je treba. Blokira execut. datoteke. Zaradi spama ne dovoljuje prikaza slik oziroma jih ne downloada v HTML mailu itd itd..

In pa mimogrede..tiste varnostne lukne.. obstaja zadeva, ki se ji reče office.microsoft.com kjer zupdejtaš zadeve :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

MilkyWay ::

Outlook in Outlook Express res nista ravno biser zanesljivosti in varnosti, samo največkrat je problem med tipkovnico in stolom.

krho ::

http://simail.sourceforge.net/ :\

Zadeva je v stalnem razvoju. Sicer manjka še precej stvari ampak je že uporaben.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

CCMbrother ::

Jaz osebno uporabljam Mozillo, ki jo najdeš tukaj ! Spremljam jo že od njenih povojev in sem zelo zadovoljen uporabnik. Brskalnik ti olajša brskanje z zavihki, poštni odjemalec pa z junk mail filtrom poskrbi, da kmalu pozabiš kaj junk mail sploh je :D !!! Če pa se želiš 100% ali vsaj 98% rešiti varnostnih lukenj, pa bo potrebno zapustiti Microsoftove vode in preklopiti na Linux (recimo Suse 9.0) :D :D :D.

[SkA] ::

In to ti izjaviš dan po tem ko nov kernel vn pride... :\

Skratka ja.. to bo to. :D

BigWhale ::

> In to ti izjaviš dan po tem ko nov kernel vn pride...

Nevednik! V kot na koruzo in jecmen klecat, mogoce bos potem nehal izjavljat take traparije.

Da napises nek exploit za ta doticni kernel bug, ki je bil sedaj odkrit moras poznati PRECEJ stvari. Ce pa hoces napisati en exploit za Outlook, moras pa znat mal v VBScript prckarit.

Vem pa eno dobro resitev za Outlook, kako ga nardis kar precej varen mail reader. Ce se slucajno starta prtisnes ALT-F4... To uspesno prepreci vsem da bi izkoriscali luknje v njem... ;)

[SkA] ::

Vem da ni lahko novega kernel buga izkoristit.
Vem tudi da ni težko izogniti se VBSju v Outlooku. Miljon načinov, če ne drugega pošto s čudnih naslovov odpiraj tako da držiš SHIFT gumb.

That's all I wanted to say ;) Mi ni da bi v kake debate glede varnosti padat, moja omrežja so heterogena.. ampak dobro je biti najprej osveščen potem pa kritizirati in pluvati. :)

[SkA] ::

Aja..pa da ne pozabm.. Obvezno macro security na low :\ :D

CCMbrother ::

[SkA] - no comment !!! ;((

BigWhale - ALT-F4 :D :D :D :D

Mimogrede.....malo smo zašli......človek nas sprašuje za dobrega poštnega odjemalca, mi pa o.....8-O. Skratka, Mozilla !!!!

[SkA] ::

Sicer ni čisto nič povedal o tem kaj rabi ampak oki.. sej je blo povedano. Outlook, Mozilla in Eudora.

madmitch ::

The Bat, če ne rabiš HTML. Ga ne zamenjam za nobenega zgoraj naštetega.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

BSD-jas ::

Kaj pa sylpheed? Včasih je bil celo preveden v slovenščino.

para! ::

Če znaš uporabljat Outlook + Office Update, je Outlook dovolj varen.

Pa še _uporabnih_ funkcij ima ogromno, sploh verzija 2003. Express pa je kar okrnjen.

LP
Death before dishonor!

BaRtMaN ::

Jaz sem zelo zadovoljen uporabnik Operimega M2 poštnega klienta. Hiter brskalnik in enostaven poštar v enem, kaj hočeš lepšega?

Dr X ::

Dobr sej ste me prepričal, da je outlook expres (tega sem namreč misluk) dost uredu. Zdaj pa me zanima, če se ga kako nastavt, da teče v ozadju in je zraven ure sam kaka njegova ikonca in bi vsake tok časa preveril pošto pol bi ti pa na ekran poslal sporočilo o novi pošti.

p.s.
Glede nevarnosti pa sem v neki računalniški reviji zasledil tole "če uporabljate outook express si raje čim prej poiščite kak manj nevaren poštni odjemalec".
Nič ni nemogoče.

para! ::

Dr X, v kateri reviji si to bral?
Death before dishonor!

Dr X ::

SWPower.
Nič ni nemogoče.

sajmon ::

Dr X: ena možnost, da spraviš Outlook Express (ali poljuben drug program) v tray, je z uporabo programa PoweMenu.

http://www.veridicus.com/tummy/programming/powermenu/

alesrosina ::

no, tukej je pa se en programcic specilaliziran za skrivanje outlook express v tray:
http://www.r2.com.au/software.php?page=2&show=hideoe
Pa v outlook expresu se da nastavt tud security na maximum, da ne uposteva vbscript, da ne mores odpirat priponk itd ... tudi block sender list ima .. ceprav pogresam junk mail opcijo (hja, je v outlooku)

alkoo ::

če že govorite o poštnih odjemalcih...
men je mozilla zelo všeč, sam mi ni ratal nardit "odvzem" hotmail računov. sm brau na mozillini strani de je neki programov zato. probu sm s hotmail popperjem sam ni deloval. možno de nism pravilno konfiguriru sam sm se držu navodil. možno de sm se tud zmotu.
torej, zanima me če je že kdo to probu in ali mu je uspel.

hruske ::

hmnja... na http://www.boolean.ca/hotpop/ ti pise kako moras nastavit... glej netsacape 7.1 pa bo.

dodam: verjetno moras nastavit tole: for some e-mail clients, you will need to explicilty choose to enable SMTP authentication, and specify the same username and password as for POP. -- uglavnem vklopit moras geslo za oba nacina, pop in smtp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Ziga Dolhar ::

Zelo zanimivo. "Nevarni poštni odjemalniki". To me spominja na neko gospo, ki je Jerovškove "nevarne" zvočnike označila za "strupene". >:D

Sicer pa bi bilo super, če bi se folk začel zadevat, da Bat, Eudora ipd ... nikakor ne morejo biti nadomestki za Outlook. Kvečjemu Outlook Express. Edini dokaj v redu nadomestek, ki ga poznam, je Evolution. Žal je podhranjen.

Outlook je toliko poštni odjemalec, kolikor je Exchange poštni strežnik. [in kolikor je Windows 2003 namenjen špilanju iger.]
https://dolhar.si/

Poldi112 ::

Mislim da je bilo popolnoma jasno ze od prvega posta, da clovek isce zamenjavo za Outlook Express.

Bass0 ::

Moja izbira je vsekakor Mozilla, ki v enem paketu ponuja tudi poštni odjemalec (pa še IRC odjemalec in orodje za ustvarjanje preprostih HTML strani). Funkcija Junk Mail je preprosta in učinkovita: z enim klikom označiš sporočilo kot "smeti" in Mozilla si zapomne njegove karakteristike (naslov pošiljatelja, temo ipd.). Lahko nastaviš tudi, da ti "junk mail" briše avtomatsko, tako da ga niti ne rabiš odpirati. Jaz sem nastavil, da jih premakne v posebno mapo Junk, da pregledam, ali se ni slučajno znebil kakega sporočila, ki zame ni "junk". V treh mesecih se mi to ni nikoli zgodilo.

Zelo ti priporočam, da si omisliš kak antivirus, ki pregleduje pošto. Jaz imam Norton Antivirus z vklopljeno opcijo AutoProtect, se pravi, da program stalno pazi, da ne bi zagnal kakega virusa. Zadnji teden sem dobil kakih deset sporočil, ki so vsebovala črve (mislim, da večinoma Kleza). Ker imam nastavljeno, da mi Norton Antivirus pregleduje e-pošto takoj ob prenosu, je sporočila zbrisal, še preden sem jih sploh utegnil odpreti!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266784 (11715) Matko
»

Progra za pošto

Oddelek: Programska oprema
101053 (953) severjug
»

Milijon za Thunderbirda 1.0

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
152665 (2665) darkolord
»

Nov članek na Slo-compu

Oddelek: Novice / Nova vsebina
342798 (2798) Ziga Dolhar
»

Outlook v orodni vrstici

Oddelek: Programska oprema
142345 (2110) alesrosina

Več podobnih tem