» »

Program za urejanje PDF datotek!

Program za urejanje PDF datotek!

Nocko ::

Ciao!

Prosil bi vas za pomoč, danes sva z očetom dobila en katalog v pdf obliki, katalog obsega 130 strani, sedaj bi pa rada neke stvari v njem spremenila, dodala, obvzela,...!

Zanima me z katerim programom bi lahko to najlažje in najitreje opravil, pa še nekaj sam bi tudi rad sestavil katalog dolg nekih 200 strani v PDF formatu, z čem bi se pa lahko tega lotil.

Sicer teh 200 strani sem preskeniral v računalnik in so strani kot slike v JPG datotekah, sedaj bi pa rad naredil katalog v PFD-ju!

Hvala za pomoč že v naprej!

@ Nocko ;)

Seadoo ::

Adobe Acrobat je program, ki ga iščeš.

Nocko ::

8-)

Hvala za namig, sem mal prebrskal arhivo in našel Adobe Acrobat 6 Pro, sem ga inštaliral in dela super, vsaj kaj se ustvarjanje kataloga tiče.

Naletel sem pa na problem, kako sedaj kaj spremenit v tem programu, naprimer dodati text, sliko ali pa oboje odvzeti, kaj mi lahko mal pomagaš prosim!

Lp!

@ Nocko

Phoebus ::

No, obstajajo tudi free varjante. Za pretvorit V postscript v winsih je takole:
-> www.adobe.com, poiščeš postscript printer drajverje in inštaliraš (torej inštaliraš PS printer)
-> poiščeš in instaliraš ghostscript
-> poiščeš in zinštaliraš ghostgum (GUI za ghostscript)

Potem pa tvoj dokument (oz množico jpegov skupaj spravlenih v npr. wordu) "printaš" v datoteko s PS printerjem. Zalaufaš ghostgum, odpreš ta prn fajl, klikneš export, pdf, yes.

In imaš free.

Lahko pa (samo nisem ziher če je to implementirano v win verzijo) poleg omenjenega instaliraš še OpenOffice.org in noter imaš že gumb ki exporta v pdf:
slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

jjohny ::

V Wordu XP napišeš in nato pretvoriš v .pdf, s klikom na ikono. Nevem ali je bilo to možno že v prejšnjih verzijah Worda, velikokrat pa sem to že uporabil v Wordu XP.

lp, jani

ToniT ::

@jjohny:
Pozabil si napisati, da imaš inštaliran tudi Acrobat (s tem ne mislim readerja), kajti drugače te ikone v wordu ni, medtem ko pa v OpenOffice zadeva dela brez inštaliranega Acrobata.

Nocko ::

Fantje saj vse lepo in prav, iz Worda se da delati zelo lepo PDF datoteka, a kako bi pa iz Adobe Acrobata spravil datoteke v Word, ker v tem Adobe Acrobatu se ne da skoraj nič urejat, jaz bi pa mogel odvzeti neke slike in nek tekst ki se ne navezuje na to, kar mi potrebujemo!

cryptozaver ::

TULE imas link na en free PDF maker. Preverjeno deluje - enostaven za uporabo.

jetam ::

Zeljeno stran iz PDFja odpres v Illustratorju in jo uredis. Preprosto in z maksimalno kontrolo nad PDFjem
Error on line: Object of type SIGNATURE expected


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Office 12 bo podpiral PDF

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
305762 (4081) amigo_no1
»

HTML v Pdf

Oddelek: Programska oprema
71796 (1691) Fukomuko
»

Kateri Adobe Acrobat ?

Oddelek: Programska oprema
131907 (1782) iso2000
»

.doc v .pdf

Oddelek: Programska oprema
102698 (2453) 2tiLen
»

Acrobat Distiller

Oddelek: Programska oprema
71617 (1536) jjohny

Več podobnih tem