» »

Lindows

Lindows

ATI ::

Posnel sem si os lindows 4. 0 v upanju da bodo v njem delovali tudi programi napisani za windows. V resnici se zgodi enako kot v linuxu ko hočeš zagnati datoteko. Exe se odpre lista, ki nam prikaze listo programov... Podobno kot v windowsih ko nam da na izbiro s katerim programom bomo odprli določeno datoteko.
Prosim pomagajte. Kako narediti da bodo delovali vsi programi in igre napisane za windows.
Ati

Gandalfar ::

Odgovor je zelo preprost: ne bodo. Ce zelis uporabljati windows programe pojdi nazaj na windowse. Nekako ni point linuxa, da gor laufas win32 aplikacije. Oglej si svet alternativ in odprte kode in bodi odprt za nove stvari. Windows igre ti ne bodo delovale. To pac pride zraven, kakor ti tudi ps2 igre ne delajo na windowsih.

toplakd ::

da bojo delovali vsi win programi in igre, si namesti windows

lp dejan

ATI ::

Ja sam a ni štos teh Lindowsow da naj bi deloval tud programi in igre za windows, sama stabilnost in podobno naj bi pa vzeli iz linuxa? Ubistvu naj bi bla to nekaka "mešanca" med linuxi in windowsi.
Drugace sami lindowsi so mi vsek a kaj ko ne delujejo stvari za katere so trdili da bodo delovale. ;((
ATI

root987 ::

Ubistvo se igra da igrati - Klik!. A vse skupaj poteka z emulacijo in zagotovil da ti bodo delovale NI. Je pa res, če misliš uporabljati win aplikacije, raje pozabi na Linux.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Jakka ::

Ko sem jest probal Lindows, verzija 2.0 se mi zdi. Mi je zagnalo mIRC in je deloval, medtem ko se flashfxp ni zagnal.

Kot se mi zdi, imajo Lindows podporo za enostavne win32 aplikacije, za zahtevne programe pa enostavno še niso. Mogoče ima tudi kej pri delovanju, če win program rabi register ali ga pa ne.

Sem pa stvar kmalu pobrisal, sam zanimal me je kako zgledajo. :D

moj_nick ::

Vecjega nesmisla pa se ne. Uporabljat linux in win aplikacije. Halo? Obstajajo linux aplikacije, katerih ni potrebno emulirati, pozrejo manj resourcov kot win aplikacije v win okolju in _so_ boljse od tistih v windowsih.

Izjeme so le photoshop (delno), dreamweaver in igrce.

jlpktnst ::

Obstajajo igre pisane za linux, ne nujno emulacije. Poglej malo po insternetu, veliko jih obstaja kot 'popravki' ali 'installerji' in jih lahko uporabiš z win cdji.
Pri emulaciji je največji problem z grafiko (ATI) ali pa zaščita pred kopiranjem (rešljivo). Poglej malo po internetu za navodila glede nastavljanja specifičnih iger (programov) da bodo delovali.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Steam za Linux potrjen, prva igra bo Left4Dead 2 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Igre
24548190 (41165) Nummy
»

Vzroki v kernelu Linuxa da na njem ne delajo Win aplikacije (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
766723 (5090) BlueRunner
»

Wine zaživel v 64 bitih (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
576352 (4591) Poldi112
»

Igre na linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
503543 (2865) CCfly
»

Windows ali Linux? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
554629 (3867) moj_nick

Več podobnih tem