» »

Win2k Server TERMINAL server

Win2k Server TERMINAL server

Mr.B ::

Težava je sledeča, če reštartam server ki ima več mrežnih kartic se mi po reštartu terminal server ne odziva.
Če grem na terminal server konzolo, rdp, properties, izberem network, je nastavljen da pošluša na vseh karticah. Če si izberem katerokoli kartico, razen s katere, oz. IP-ja hodim gor, se mi ne odzove, ko izberem ravno to se mi odzove, potem pa nastavim na ALL adapters pa dela noremalno. In dela bp dokler ne reštartam serverja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

yabadak ::

Kva?
Poletje je toplo in zima je hladna

Mr.B ::

Zadeva je sledeča.
Imam Win2k server s tremi mrežnimi karticami. Na njem laufa tudi ISA server.Terminal server je v administrativnem modu.Iz katerega konca koli lahko pridš na server. Sedaj server reštartam. Sedaj ne pridem več na njega preko katere koli njegove kartice. Če odprem konfiguracijo terminal serverja lokalno na serverju, in izberem mrežno kartico, torej tisto s katerega ip ranga hočem gor, potem pridem gor toda imel sem nastavljeno ALL adapters, torej bi moral priti gor iz vseh ostalih IP območij. Toda ne pridem gor, dokler ne izberem mrežne kartice preko katere hočem prvotno gor. Če sedaj ko sem prišel gor in se odlogiral, in lokalno izberem spet ALL adapters, potem pridem gor preko katerekoli mreže kartice? Sedaj dela BP, dokler ne reštartam serverja !
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ToniT ::

Preveri GPO. Glede na to, da imaš gor ISA server, je verjetno prepovedan dostop na TS preko zunanje mrežne kartice.

Mr.B ::

Preveril. Hec je v tem da dokler ne izberem tiste kartice, preko katere v tem tenutku dostopam, ne pridem gor.Ni pomembno katera je samoda jo pravo izberem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ToniT ::

Zadeva je verjetno v domeni (predvidevam). GPO se nalagajo po naslednjem vrstnem redu:
Local policy, Site policy, domain policy in na koncu OU policy. Vsaka naslednja po defaultu povozi prejšnjo (razen, če le-ta nima odkljukan do not override - tega pri local policy ne moreš narediti) - preveri. Če pa si že, pa ne vem....

Mr.B ::

Glej toniT, ko se hočem povezati na terminal server, se mi terminal server ne odzove!!!!! ko samo prestavim na drugo kartico in aplay ter nazaj na ALL adapters, pridem gor. Sem pa lokalno logiran kod Admin domene,kot tudi na računalniku logiran v domeno kot Admin...Res da pa GPO-ja nisem gledal, toda na način kako usposobim terminal server GPO nima veze...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_WilL_ ::

Praviš da moraš vsakič po resetu ponovno odkljukati vse mrežne kartice oz nekaj takega, to pomeni, da tvojo nastavitev po resetu pozabi?
Če pozabi potem je problem v tem da tega ne shrani. Vzrok tega je lahko tudi v GPO oz. v nastavitvah pravic uporabnika, saj imaš lahko kje nastavljeno, da zavrže vse nasatvitve, ki jih je dotični uporabnik spremenil. Preglej to možnost in nato poročaj.
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Mr.B ::

Ok, na računalnik na katerega se hočem povezati, se noben ne logira !!!!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_WilL_ ::

Noben se ne logira nanj lokalno, logirajo se samo preko terminal serveja, če prav razumem.
Lokalno se logiraš samo pod Adminom, ki je lokalni ali domenski?
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Mr.B ::

Domenski, pa nobena gpo ni aplayana na admine-
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_WilL_ ::

Nekako mi ne pade na pamet kaj bi bilo narobe, res pa da to ni ravno moje področje (Active Directory in storitve mi je veliko bližje). Na pamet prazno slamo otresat je pa tudi težko, ker ne poznam čisto vseh okoliščin, saj je pri takem problemu lahko tudi odvisno od same strojne opreme, če je to kakšen strežnik podjetji IBM, HP-Compaq, Dell itd.
Kot parviš pa se ne moreš povezat na nobeno od mrežnih, dokler ne popraviš nastavitev, torej je vprašanje kaj/kdo nastavitve briše.
Ali je reset računalnika hard ali normalen postopek (Start->ShutDown->Reboot)?
Kaj pa logi, je v njih kakšna napaka ali kakšna koli informacija povezana s tem? (to zelo pomaga)
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Mr.B ::

Edini Errorji so :
Termservice : Event ID 52 : Object Name not found.
Termservice : Event ID 22 : The specified session name is already in use.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

_WilL_ ::

Kakšni pa so kaj detajli teleih dveh napak oz. si kaj gledal pomoč? Kajti zastonj jih sigurno ne javi. ALi se pojavijo samo ob resetu računalnika, ali je kakšna podobna napaka tudi med delovanjem računalnika?
LP WilL
IBM T41p (Pentium M 1.7 GHz, RAM: 1024MB, DISK: 60GB 7200rpm, ATI FireGL 128MB
LCD: 14,1" res: 1400x1050, DVD/CD-RW, Bluetooth, WiFi b)

Mr.B ::

RDP-tcp konektor bom na novo kreiral, lahko da je to težava, čeprav, je bil terminal servis deinštaliran, ter reinštaliran.

Javi pa samo ob resetu, ko se prvič postavi sistem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Server 2003 - mnenje ? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
47028417 (11851) darkolord
»

Group Policy; kako nastavit GPO za OU?

Oddelek: Operacijski sistemi
382755 (2427) Microsoft
»

"ThinClients" v linuxu

Oddelek: Operacijski sistemi
181089 (741) ajagodnik
»

Kako izklopit dostop do interneta v domeni...??

Oddelek: Omrežja in internet
341511 (1060) uros678
»

Terminal Services???

Oddelek: Operacijski sistemi
451916 (1523) andrej

Več podobnih tem