» »

Igre na linux

Igre na linux

«
1
2

Doman ::

Lep pozdrav,,, mene pa zanima ce je na linux mozno igrat igre kot so:
NFS undrerground,,, GTA, CM4 int.............

hruske ::

ej, pirat, pohvalo. nisi reku linuxi :D
hvala.

igre je možno igrat s pomočjo kakega windows emulatorja, za igre mislim da je najprimernejši winex, ki pa ni prost.

Doman ::

He,,, to ste me pa vi naučil ka ste me skoz popravlal :> sej bom to mal kasnej prestuderu ka se saj osnov naučim :D

Mavrik ::

Vem da zanesljivo grejo igre narejene z UT in Q3 pogonom.
The truth is rarely pure and never simple.

Fukomuko ::

da ne bom nove teme odpiral...
ali je možno zagnat tudi programe?
npr. da bi bil zagnan na linux kviz

Phoebus ::

Jaja, na linuxu delajo tudi win stvari, z emulacijo seveda. En emulator je Wine (free), malo boljši (dela office, macromedia,...) je CrossOver Office (plačljiv), sicer pa lahko zalaufaš cele windowse znotraj Linuxa če ti tudi to ne zadostuje (vmwame, plačljiv).

Fukomuko ::

pa lahko zalaufaš programe če je linux inštaliran brez grafike (samo konzola)?

hruske ::

to pa nau švo, ejga ;)

boogoo ::

CrossoverOffice uporablja wine, razširja ga pa tak, da ma en lep GUI, pa wine je predkonfiguriran, pa par dll-jev ma zraven.

TIS ne dela z wine ali crossoveroffice :(

moj_nick ::

TIS imaš na internetu

ali je možno zagnat tudi programe?


Ne boš verjel, ampak za Linux so dejansko napisani celo programi ;)
110111001001010001010000

mile ::

jlpktnst ::

aja ... obstaja emulator, ki emulira bios, procesor itd.
Imenuje se bochs. http://bochs.sourceforge.net/
:)
Sicer boš pa igre težko igral s tem (celotna emulacija), medtem ko wine uporablja drugačen način (ne čisto emulacijo, ampak le poganja windows programe).

Gandalfar ::

kaj je fora, da si na linuxu, ce si potem hoces emulirat celo win32 okolje?

BigWhale ::

To se tudi jaz sprasujem...

root987 ::

Če že rabiš win programe, imej pa dualboot. Simpl rešitev, pa še vsi programi zagotovo delajo. Ok, skoraj zagotovo. ;)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

borchi ::

kaj je fora, da si na linuxu, ce si potem hoces emulirat celo win32 okolje?

ker je to v nekaterih primerih edin način, da narediš gladek prehod na linux? brez da se ti userji polomijo in zahtevajo, da te šef odpusti, ker si totalno nesposoben in so ti "windowsi", ki si jim jih instaliral totalno mim?
l'jga

Fukomuko ::

kaj je fora, da si na linuxu, ce si potem hoces emulirat celo win32 okolje?

a ni linux?:D

Gandalfar ::

ne, ni. Ker se sklanja.

borchi: kje je potem poanta prehoda? :>

SleepLess ::

se strinjam z gandalfarjem, kje je potem sploh finta da gres na linux, ce itaq imas 3/4 programov emuliranih ? Drugac pa se meni zdi da wine dela svoje delo zelo dobro, saj se si do sedaj vse kaj sem rabil iz winsov emuliral v njem. Edina stvar ki mi je ni usplo usposobit v linuxu je Skype, rabim ga zato ker ga vsi prijatli uporabljajo za menit & stuff, pod wine pa noce in noce delat lepo :/

//EDIT: saj |Pirat| pa mas drugac v linuxu Tux Racerja :))))))))

Zgodovina sprememb…

Gandalfar ::

sej mas linux verzijo skypeja :>

borchi ::

gandalfar: fora prehoda na linux? manj virusov? cca. 40k sit ceneje na istalacijo, če vzamem v račun OEM ceno za windows? varnost? veliko funkcionalnosti, ki jo lahko v linuxu dobim zastonj (ali pa vsaj lažje) kot v windows? manj navezanosti na closed source rešitve? a zaradi tega, ker cca. 10% ljudi mora uporabljat nekaj aplikacij (2-3), ki niso in nikoli ne bojo napisane za linux, bi se mogu vsemu temu odrečt?

zanimivo razmišlanje! najbolš da razglasimo wine projekt za evil? mogoče bom pa celo razumel enkrat zakaj ne marajo ljudje uporabnikov linuxa. ker mamo skor isto malo vsebine med ušesi?
l'jga

Gandalfar ::

Ne :)

Pravim, da odnos kjer je prva stvar, ki jo naredis, ko vidis linux je da zacnes skupaj praskat win32 emulacijo ni najboljsi. Najprej se nauci linuxa in alternativ v nekem locenemu okolju, nato razmisljaj o migraciji trenutnega delovnega sistema na linux.

root987 ::

a zaradi tega, ker cca. 10% ljudi mora uporabljat nekaj aplikacij (2-3), ki niso in nikoli ne bojo napisane za linux, bi se mogu vsemu temu odrečt?
Hm. razen če se ukvarjate z neko über grafiko/specifičnim področjem, se skoraj vedno najdejo kakšne alternative - ampak ne vedno. Sicer pa, zakaj pa preprosto ne tistim 10% nametiti okna (oz. emulacijo), ostalim tajnicam pa linux?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

borchi ::

ok! vzeto na znanje. jutri bom po firmi polovil 20 starih mašin, postavu ltsp server (če ne bo dovolj en, bom pač naredu dva, ampak en bi skor lahko bil dovolj, ker bo gentoo optimiziran do amena, nafilan z ramom in scsi raid poljem); ximian-openoffice, da bo poleg funkcionalnosti še lepo zgledalo; tunderbird (evolution nima filtrov za import/export mailov iz drugih clientov, ki jih sedaj uporabljamo); firefox; mysql in firebird; za vsak ziher še clamav; gimp; sodipodi; pixie-plus; naredu bom še dial-in server, če bojo hotli, še kj poštimat od doma in ker smo velikodušna firma, jim bom omogoču callback, da ne bojo sami plačevali telefona; terminal emulator seveda in ker je aplikacija na unix serverju totalno mim obstaja za linux samo en terminal emulator (plačljiv!!!), za katerega sem mogu naredit poseben keyboard layout, in poseben font, da deluje tako kot mora, ampak se ne sekiram preveč, ker je instaliran na ltsp serverju in je dovolj plačilo ene licence, ker je programerjem očitno vseen, če ga na enem računalniku uporablja hkrati več userjev (to je pa tako, če se spraviš delat eno stvar v javi in maš multiplatform skoz v mislih, v bistvu pa pozabiš, da ti kakšna druga platforma zjebe cel sistem ;-) ... in bom kište postavu zraven obstoječih win32 računalnikov in uporabnikom reku naj najprej znajo delat vse v linuxu, pol pa če bojo brez pritožb 1 mesec malcali svinsko hrano iz naše menze, jim bom za nagrado vzel win32 mašine. plačila, pobote in podobne nepomembnosti bojo sprovajali pač peš. oziroma jih ne bojo. ker nimajo providerji teh storitev razvitih (in tut ne nameravajo) aplikacij za te stvari za linux sisteme.

se pravi, da sem vrgu kaka dva dni dela v nič, ker mi moj ponos ne dovoljuje uporabljat dosemu (pa tako dober je v zadnji različici - ima tut fullscreen) in wine. in ne, ni prav, da najprej skočiš v vodo (čeprav je hudo poletje in si na robu pregretja, voda pa tako lepo hladna) in se šele potem prepričaš o globini!
l'jga

borchi ::

Hm. razen če se ukvarjate z neko über grafiko/specifičnim področjem, se skoraj vedno najdejo kakšne alternative - ampak ne vedno.

mislim, da si odgovor podal v zadnjih treh besedah.

Sicer pa, zakaj pa preprosto ne tistim 10% nametiti okna (oz. emulacijo), ostalim tajnicam pa linux?

??? kaj sem pa js reku? a ti iz mojga pisanja razumeš, da bom v wine-u (pri tistih uporabnikih, ki ne rabijo nobene native windows aplikacije) gonu openoffice za win32 in outlook express???
l'jga

root987 ::

Mal sem zabluzu ja. ;)

Sicer pa sem res mel tak občutek ja... I guess I was wrong.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Phoebus ::

Popravljam kolega tam zadaj: TIS dela v wine IN v cxoffice
Gandalf: Kako pa ti ganjaš SPSS? Native? ;)


So situacije, ko si prisiljen da pač enostavno delaš na win32 aplikaciji in takrat rabiš emulacijo. Če emulator ne potegne, jebiga, bo pa treba emulirat celo mašino in imet vmware gor. SPSS naprimer v emulatorjih ne dela; rabiš vmware.

Gandalfar ::

v cxoffice dela :)


pa pod macom tudi :)

Phoebus ::

V prejšnjem cxoffice (2) ki ga še imam jaz, NE dela..tako da zdaj veš, zakaj se emulira celo okolje ;)

Gandalfar ::

Eh .. pravi moski si sam sheka wine, da deluje emulacija za stvari, ki jih rabi ;)

Daliborg ::

hm jst bi pra prasu ce ta prog wine (kao emulator) kj velik memorije pobere, pa ce vse dx9 igre delajo oz. kaksna je razlika ce jih zazenes preko win32 ali pa preko tega emulatorja wine?8-O

kihc ::

hmmm, če se malo vrnem na topic - a sploh obstaja kakšen špil ki bi ga kupil v trgovini (škatla, cd, knjižica...), in bi lepo delal v linuxu (brez kakšnih emulacij itd...?
x

BigWhale ::

1. WINE - Wine Is Not (an) Emulator
2. Igrajte nethack

BaRtMaN ::

BigWhale: Kaj pa IL-2 FB pod Linuxom? :>

Phoebus ::

Če obstajajo igre v škatli za linux?

http://www.lokigames.com/

ješ ::

Z zastonjskim wine-om si pr igrcah ne moreš veliko pomagat.
Obstajata dva plačljiva "emulatorja": WineX/Cedega za igrice in crossover office za ostale programe. Hiti kot so max payne, gta, warcraft 3,... delujejo (daš cd not in inštaliraš:)) ), če se pa pri katerem špilu zatakne, pa pobrskaj po strani transgaminga za podporo ...

Gandalfar ::

tud z zastonjskim delajo ..

sam mal mors mislt :)

BigWhale ::

Men StarCraft cist lepo dela z zastonjskim wine-om....

CCfly ::

Katero verzijo Wine-a maš, ker men ene napake ven izpisuje. Sicer se se nisem potrudil da bi ugotovil kaj je, ampak vsaka informacija pomaga,

ahac ::

hmmm, če se malo vrnem na topic - a sploh obstaja kakšen špil ki bi ga kupil v trgovini (škatla, cd, knjižica...), in bi lepo delal v linuxu (brez kakšnih emulacij itd...?


Kupiš lahko:
Unreal Tournament 2004 (Linux installer je na CDju/DVDju), Neverwinter Nights (na original CDju ni installerja, tako da ga moraš potegnit z neta.. na extensionih pa menda je), Sims (nek Linux edition),... + starejši špili.
Delata tudi pa Enemy Territory in Americas Army, ki ju pa ni treba kupit (oba imata Linux verziji).

V bistvu zanimivo.. za brezplačna ET in AA obstaja Linux verzija.. za večino največjih hitov (ki bi se sigurno prodajal) pa ne. :\
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Jebiveter ::

[EDIT]: nevermind
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebiveter ()

CCfly ::

Kohan je tudi v prodaji.

kihc ::

aha se prav bolj bogo tole vse skup...

Še nekaj me zanima - kako je z atijevimi driverji? Danes sem inštaliral SuSe 9.1 in že takoj ko sem bral faq sem vedel da bo nekaj narobe. Namreč, na voljo so bli driverji za xfree86 4˙1, 4˙2 in 4˙3, suse pa uporablja 4˙4. No grem tole vseeno inštalirat se obesi pri bootscreenu, če grem v konzolo mi xstart in kde vržeta miljon napak. In tako sem moral vse še enkrat formatirat in inštalirat :'(.

A pol zdej dokler se ATijevci ne blagovolijo nardit drivrjev za xfree 4,4 3dpospešenega linuxa sploh ne?
x

CCfly ::

Joj kihc zakaj daješ na novo Linux gor če ti X-ov ne zažene.

HairyFotr ::

Tanov WineX (po novem Cedega) prav d lahko poganja DirectX9.0 igre...
Jest sm na windowsih, tko d ne morm sprobat, me pa fjst zanima če je res.

http://www.transgaming.com/news.php?newsid=119

Zgodovina sprememb…

kihc ::

:: CCFly sorry sam šele šaltam na linux tak da... šit hepens. Aja kaj bi pa mogu nardit? Da bom za drugič vedu :)
x

PARTyZAN ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

CCfly ::

Če se ti X-i ne zaženejo jih lahko ponovno usposobiš v konzoli. Ko boš videl prijavni zaslon samo pritisni Ctrl, Alt + F1 se prijavi v konzolo kot root in napiši killall kdm (predvidevam da imaš kdm, drugače je pa zelo verjetno gdm). Tudi če si zafrknil tako, da ne moreš priti niti do konzole se da porihtati tako da uporabiš npr. Knoppix ali Slo-Tech Linux.

http://mirror.ati.com/support/infobase/linuxhowto-ati.html

Jaz bi se tega nekako takole lotil:
- nekam na varno bi skopiraj /etc/X11/XF86Config datoteko (v navodilih piše da uporablja XF86Config-4 tako da raje skopiraj to)
- na strani imaš skripto, ki ti pove katere gonilnike moraš dol pobrati
- inštaliraj ustrezen rpm
- fglrxconfig
- pojdi v konzolo (odjavi se iz KDE-ja in uporabi postopek opisan čisto zgoraj)
- vpiši startx in poglej napake če so (če so bi bilo dobro če jih prilepiš v forum - našel jih boš v datoteki /var/log/XFree86.0.log)
- če gonilniki ne delajo lahko še vedno samo staro različico XF86Config-4 nazaj skopiraš in normalno delaš naprej
- če ti dela daruj bogovom in piši ogorčen mail proizvajalcu grafične kartice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CCfly ()

Gandalfar ::

na winex mi se zmeraj ne dela soldat :(

jlpktnst ::

ccfly: kohan, zadnja verzija? loki je imel, vendar je outdated...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in Call of duty

Oddelek: Operacijski sistemi
151489 (1231) bam88
»

2 linux vprašanji (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
523657 (3219) ShowDown
»

Suse winerack?

Oddelek: Operacijski sistemi
191169 (942) prix
»

Lindows

Oddelek: Operacijski sistemi
7990 (907) jlpktnst
»

linux v pisarni

Oddelek: Operacijski sistemi
201757 (1422) Yohan del Sud

Več podobnih tem