» »

disk se je upočasnil 'čez noč'

disk se je upočasnil 'čez noč'

jlpktnst ::

Tako je, včeraj mi je disk (razmeroma nov) seagate 120 gb deloval precej normalno, udma 5, brez motenj, zastojev. Računalnik je bil prižgan čez noč. Danes ko pridem domov hočem prenesti iz novega diska na starega neko datkoteko (veliko) in disk sicer bere hitro, vendar se branje naključno ustavlja! za 700 mb namesto pol minute kar nekaj minut. Orodje, ki preveri disk prek interneta pa javi 'hardware reset' po kratkem času delovanja, ne vrne nobenih uporabnih podatkov.

instaliran imam win2000 in neke viine driverje (ki nadomestijo tiste od win, pozabil kako se jim reče).

Če kdo ve kje bi bil problem naj mi sporoči, hvala.

LP

ps: nisem še odnehal! zakaj je pa včeraj delovalo in zakaj ŠE VEDNO deluje NA disk, z njega pa ne?

Jebiveter ::

jest mam podoben problem z Maxtorjem 120GB.
Sam ima sicer kot os linux ampak to ne bi smelo igrati vloge...

Simptomi: ob zagonu kompa se disk pogosto resetira! to se kaze tako, da ob zagonu linuxa le ta sporoci neko DMA napako in tako traja zagon pol ure!!! :O Stvar potem po zagonu sicer resim z
hdparm -c3 -d1 -X69 -u1 -k1 -K1 /dev/hda

vendar je zadeva ZELO anoying!! saj stvar ne deluje kot bi morala!!! Za popizdit.

Ali se mi je za bati za podatke? Ali naj uveljavim garancijo + zahtevam, da mi skopirajo 4 linux particije z podatki na nov disk? Ali obstaja nacin kako kako narediti "unreset"?

Anyone:O ?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

jlpktnst ::

ja, meni se zdi da mi ga tudi resetira
najbolj zanimiv fakt pa je da mi je pred časom pogosto resetiralo writer, sedaj pa je na istem mestu - kjer je prej bil writer (secondary master) ta disk.

Jebiveter ::

sam jest malo sumim kabel...
bom probal zamenjat pa probat potem.

Ma fora je ker mi to dela zelo random! Vcasih gre normalno skozi, vcasih pa ne! Frustrating!!! :|
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

jlpktnst ::

se je našel vzrok?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu vprašanja (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1061178094 (46933) poweroff
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117250 (32924) RedDrake
»

Problem z diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181385 (1109) Blind
»

Linux - problemi, problemi,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
755214 (3975) M.B.
»

Računalnik občasno resetira ob čudnih trenutkih (ni pregrevanje!)

Oddelek: Pomoč in nasveti
7971 (860) Highlander

Več podobnih tem