» »

Problem z diski

Problem z diski

Blind ::

V računalniku imam 2 diska. zadnje čase se mi je računalnik pogosto resetiral oz. je zmrznil, zadnjič pa mi je javil neke podatke "hardware monitor" - temperatura, neka napetost.... +
verifying dmi pool data
boot from cd:
a disk error read occured
press ctrl+alt+del to restart

potem se odklopil disk na katerem nimam windowsow. najprej je delal normalno, nato je zmrznil in ne dela več. kaj je narobe?

Blind ::

a nobeden ne ve, kaj bi blo? a je z diski kj narobe? z obema, enmu? a se mi splača disk brez winsow formatirat?

amigo_no1 ::

Se disk sploh vrti ? Ga bios najde ? Je vroč ?

Blind ::

šele zele sem probal. v biosu mi najde le novi disk (=brez winsov), starega pa ne, čeprav mi je na začetku delal, ko sem imel priklopljenega le starega. aja, stari disk je po moje fuč, saj se ne vrti in se ne segreva. z jumperji še nisem probaval.

sedaj mi ne preostane 0 drugega, kot da formatiram in particioniram novi disk in na novo naložim winse?!?!? kako še lahko to storim, razen z disketo win98, ker tistega ne obvladam ravno kaj preveč?

;-) ::

kako še lahko to storim, razen z disketo win98, ker tistega ne obvladam ravno kaj preveč?


CD od Windows Xp imaš?

Daš not, formatiraš, particioniraš, instaliraš, pa ti špila.

bosmla ::

Hmm... Raje prvo particije potem pa formatiranje in ostalo:\

marsovcek ::

Še prej preveri vse kable okrog "starega" diska - se mi zdi kar malo nenavadno, da se ne bi vrtel?:\

Blind ::

No sedaj mi kar na1x bios ponovno zazna oba diska + dvd enoto (pa ne vedno). delata spet oba diska. malce sem probaval v biosu (0 posebnega) ter prišel do tiste opcije, kjer izbereš način zagona winsov. če izberem "start windows normally", se zažene le do tistega loga od winsov, nato se ponovno resetira. nato sem izbral "last good configuration" (oz. nekaj v tem smislu) in mi je napisalo:

we could not start, because the following file is missing or corrupt:
windows root>system32\hal.dll
please re-install the file above

pa tudi safe mode mi ne dela. kako sedaj to popravim? verjetno je tole vzrok vsemu?

prej mi je računalnik pisal takole:

boot from cd:
disk boot failure, insert system disk and press enter

aja, imam cd od winsov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blind ()

Blind ::

a nobeden ne ve?

;-) ::

er prišel do tiste opcije, kjer izbereš način zagona winsov.


eh ne. Formatiraj. Ko daš CD od winsow not stiskaj eno tipko dokler ti ne kaže modrega ekrana...itd.

Pa prvo daj v biosu Fist boot device: CD-rom.

Blind ::

Ja formatirat je tista najlaži varjanta. uglavnm, včeraj je računalnik javil tisto, kar sem napisal 2 posta nazaj, danes sem ga le prižgal in dela normalno. jao.

kuglvinkl ::

Si preizkusil s proizvajalčevem orodjem? Namreč, vsak proizvajalec ima svoj tool, s katerim lahko zelo zanesljivo ugotoviš, al je treba it po nov disk, al ne

;-) ::

Ok te pa kul če dela:D

Dobi si HDDLife pa preveri diske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

amigo_no1 ::

Lahko so kabli , ide/sata kontroler na mtični / bios ...

Še enkrat flashaj bios (lahko tudi z isto verzijo) in daj default nastavitve.

Blind ::

....in spet ne dela.

bom kar še1x inštaliral winse. ok dal sem 1st boot device cd-rom. zj ne pridem še d tistega modrega ekrana od winsov, ampak mi že lepo napiše in izberem cd. potem pa napiše "boot from cd:" in potem "disc boot failure, insert system disk and press enter".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blind ()

Blind ::

sedah sem še1x inštaliral winse. računalnik je delal normalno, nato pa je po dnevu, dveh začel štekati. kar vmes je vse zmrznilo za nekaj časa. to so je dogajalo vse bolj in bolj pogosto, tudi zagon je trajal celo večnost. sedaj mi s5 napiše, da mi manjka tisti fajl oz. je pokvarjen:

windows_root>system32\hal.dll

če je ta fajl v mapi windows, bi se moral ponovno naložiti ob tem, ko sem naložil winse. a ni tako?

Blind ::

a nobeden ne ve kaj bi še loh naredu? + to, da mi zdj bios ne zazna vedno cd-roma.

kaj je fora tega da flešaš bios?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blind ()

cortez ::

amaš skupi diska? eden na vrh drugega, tko da ni nič lufta vmes?


diski se ti pomoje pregrevajo, al maš pa preveč bad sektorjev (HHD disk regenerator).


lahko pa tud, da ti ga bios sirje >>>> updati bios

Blind ::

diska mam lepo narazn...poi to ni to.

bom probou update-at bios. no na tejle strani so update-i za mojo ploščo. zj ker ne bi rad kj zajebou, bom prašou, kire fajle naj zloudam.

klik klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blind ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
154086 (3537) solatko
»

nova grafična - disk boot failure

Oddelek: Pomoč in nasveti
261883 (1320) pegaso
»

Izpad elektrike & Disk Boot Failure (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505166 (4578) Damjan Jagar
»

Nadgradnja PCja - problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
61384 (1150) solatko
»

Problem z zagonom računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
111130 (1019) solatko

Več podobnih tem