» »

Radeon 9700 ne pro

Radeon 9700 ne pro

The B ::

Po vcerajsnjem preplahu (flashanje je slo hudo narobe), sm se danes podal na izkanje najvecjih stabilnih frekvenc. In sem zeeeelo razocaran. Za enkrat sm se ukvarjal samo z ramom in rezultati so porazni! Privzeta frekvenca je 270 in pri 290 so bli ze artefakti. A je mogoce da rami grejo sam 283??? Aja kartica je sapphire radeon atlantis 9700. Rami so pa infineon. Torej a je to to? Al jst neki narobe delam? Uporabljam rivatuner. In pa ta bios. B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Fury ::

dejstvo je da infineon rami SMRDIJO. verjetno mas tiste "3.3ns" ... ce jih bos do 300 spravu si car, se z volt modom bos mel stalo prit cez 300..

jest mam recimo hynix 3.6 (!) pa grejo na 320 na def. voltazi.. karkol vec se ze mal pikc vid po ekranu vcasih..

jedro pa bi moglo it do ene 360 mhz pomoje zihr.. naprej pa odvisno kok dobro je :)

Caligula ::

Cez 300 morajo it sam ne veliko.
PA itak se RAM ne pozna toliko. T
Ponavadi na vsaki grafi s tem ko navijas eno stvar, tezje navijes drugo.
Pri tej se pac daaalec najboljs splaca core navijat pa itak se to precej bolje pozna kot RAM.

The B ::

Hja ne gre cez 283. Sploh. A je mozno da bi drug bios pomagu? Ker sm namrec najdu se enga. Ker vroci niso prevec. A ni tko da ce so rami prepocasni pol gpu nima kej delat tud ce bi lahko? B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

boštjan ::

kere rame maš gor,kolko ns je ta infinion

Fury ::

rami na radeonu (256-bit, ddr...) majo dost hudo prepustnost... in jih gpu s tezavo dohiteva.. ram BW se zafila sele ko mas res hude pizdarije (velka resolucija in navit AA)

in v dobi shaderjev je hitrost CPU NAJVECJI faktor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

The B ::

Ne vem kok so ns. Gor pa pise to: HYB25D12823C-3.3 Tko da so verjetn 3.3? B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

boštjan ::

ja to so 3.3ns ki bi morali it do 300MHz,to je namreč nazivna hitrost tega rama.če pa ne grejo pa si lahko misliš zakaj jo je en prodajal.

The B ::

Ja cist mozn da zato. Ker niti slucajno ne grejo do 300. Ze pr 290 se po parih minutah v 3dmark-ovem nature testu zacnejo pojavljat artefakti. Zdej mam na 283. Vmes (med 283 in 290) se pa ne da nastavt :\ . A se da se kej narest? Pa ne rect voltmod ker se s tem (se) ne bi ukvarjal. Hvala! B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Caligula ::

Caki, a ko se pr 290Mhz pojavljajo artefakti-a mas takrat GPU navit?
Kr ce mas navito eno fajn, pol drugo kdaj problem dela.

Temperatura pr prav teh tvojih RAMih ni glavna ovira. Preprosto nocejo vec it. Tud ce bi dal hladilnike gor nebi blo dost bol.
Se pa ti rami navadno navijejo do 330.
Meni so se toliko na isti grafi, na bratovi pa malo manj. Oz jaz mislim da sem mel 3.0ns
Lahko da so zato sli dlje.

Se ne spomnim dobro.

Skratka zaradi RAMa se ne sekiraj. GPU steje veliiiko bolj.

Caligula ::

Domnevam pa da si to kupil tisto tasumljivopoceni kartico na Bolhi? :D
JA! TIP POTREBUJE DENAR JA :D

Kak nateg. Ce jo je tako poceni dal je vprasanje zakaj se je je zelel tako hitro resiti. Mogoce je bla pa fajn kurjena pa se je bal da bi hmalu riknila. RAMi so tudi cedalje sibkejsi s casom .. skratka mogoce ma ta grafa tezko zivljenje za sabo in ni narobe, ce je ne obremenjujes prevec-sploh ce ni garancije,..

Skratka, ce gre k vrag ni poceni.

Tisti, ki daje tako grafo tako poceni je ze vedel zakaj. Pa glede na to da prodaja se nekaj graficnih mu tezko verjamem, da je to prodajal zaradi "potrebe" po denarju.

Skratka pazi, da je ne skuris.

Fury ::

lahko pa za foro zmeris voltazo rama (VDD).. tukaj mas eno sliko .. tam kjer je zelena puscica das en konec voltmetra, drugega pa das na ohisje ali nulo napajalca (črna žica na molex konektorju)

ce te je strah naj te ne bo, ker sem tut jest to dostkrat delal pa sem les za to :D

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

The B ::

Ja kupu sm uno kartico. Upam da ne gre k vragu!!! To bi blo kr hudo. Sam gpu se pa vseen dobr navija. Nism se cist do konca stesteru sam gre zihr vec k 340. Tko da ce ram kot pravte ni tok pomemben pol ni panike. Sam da bo ostal tko. No sej bom napisu kok gre gpu... B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Caligula ::

saj ti pravi, ne navijaj je sploh do konca, ker ti zna pol zal ratat. 45 al 40 cukov je malo, a veliko, ce gre v nic.

The B ::

Se neki sm se spomnu. A je mozn da so problemi z ramom zarad napajalnika? Ker mam enga 300W.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

boštjan ::

povej kakšne so voltaže glavnih linij->+3,3V +5V in +12V

The B ::

+5.....4.811-4.87
+12....12.403
+3.3 pa nikjer ne pise.
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

boštjan ::

no sicer če se ti comp ne obeša ko špilaš igre,pol je napajalnik še ok.vidim pa da ti +5V linija pada,vredno za v razmislek.naloži si aido32,kjer ti vse piše.

Caligula ::

Sicer pa THE B, meni se nakako pocasi dozdeva, da si ti dobil navadnega 9500 , ki se racunalniku predstavlja kot 9700.
Kako ves, da je 9700? Lahko da te je tip nategnil.

Imas skatlo, racun,..?

Meni se cedalje blj zdi, da te je nekdo malo naokoli prinesel in ti 9500 prodal kot 9700.
9500 PRO-tapravi, tsti, ki se ga da tudi fleshat na 9700 PRO se ze brez fleshanja na racunalniku izpisuje jot 9700 PRO npr.

Skratka povej po cem sklepas, da je kartica dejansko 9700 in ne 9500?

Ker na kartici sami vgraviranega ni obenega napisa, ce je 9500 ali 9700.

Ponavadi je samo nalepka. Pa se to se da zlahka zamenjati ampak ali je vsaj nalepka gor?

boštjan ::

caligula,9500pro ne boš nikdar spravo na 9700pro,poglej si razporeditev ramov in spominsko vodilo.

VASkO ::

caligula, ti mas pojme o radeonih ful zmesane

The B ::

Caligula: Nalepka je gor. Pa CE (hipoteticno) bi bil 9500 pro bi blo bl kul ker bi se ga dal bl navit. Majo pa men se zdi 9500, 9700 in 9700 pro isti gpu. 9500 in 9700 masta pa pocasnejse takte. Pa 9500 ma sam 4 pipe. Tko nekak ne? B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Caligula ::

Mogoce.

Bom povedal tako- imel sem enkrat pred dobrim letom doma 9500PRO, ki je delal in zaznal a je comp kot 9700 PRO.
Brez flashanja. Mi je bilo pol zal, da sem ga prodal sem si pa kasneje kupil 9700, ki se je obnasal enako in razlika je bila le v tej nalepki gor. Bil pa je od Sapphire.

RAMI so bili v obliki L .

Samo mi je pa resno sumljivo, da RAMi tok nikamor ne grejo tu.

Fury ::

ce si mel rame na L pol nisi mel 9500 PRO, ker 9500 PRO z rami na L bi bil 9700 NON-PRO... zihr..

boštjan ::

9500pro z rami na L ne obstaja! edina novejša grafa ki ma rame v eni vrsti je 9800SE z 128bitnim vodilom in 4 cevovodi,ki se je ne da moda in je zelo podobna 9500pro.caligula,ti pa ziher nisi mel 9500pro. glede 9500pro in driverjev,pa ti pokažejo 9500pro/9700.to pa zato ker sta obe karti na R300 chipu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Caligula ::

OK

B I L JE 9500 PRO!!! Od Saphire. Z 3.0ns RAMi od Infineona!
Rami na L!!!

Ne mo govort da ne. Preveri na netu,..
Jaz sem to grafo imel tako da ne mi da ne obstaja.
Okol tega se ne moremo kregat.

Preveri raje se malo.
So pa bile kao redke.
Obstajajo pa.

boštjan ::

sapphire9500pro, sapphire9500pro-drugič, idi do Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro,edini sapphire 9500pro z rami na L sem najdo tukaj in kot kaže si res bil izjema. No 9500pro pa vseeno ne moreš modat v 9700/pro zaradi razlike v velikosti spominskega vodila.

Fury ::

a pol so mu v biosu zaprl memory BW al kako? ker ce je mel 256-bitno vodilo (po L ramih sodec) in ker imajo 9500pro iste clocke kot 9700 in ker imajo ist 8 cevovodov kot 9700.. potem je bil tvoj 9500pro enak 9700... cudno :)

Caligula ::

Jp, imel sem tistega z Infineon RAMi na L. 3.0 ns.
Sistem gaje zaznaval kot 9700 PRO, flashal takrat nisem pa verjetno se res nebi dalo pa takointako so sli clocki do 9700PRO,.. ampak cdno je, da ni mela tega okroglega kulerja. Bila je identicna 9700 PRO tudi na videz.

Bila je iz Nemcije. Pol sem jo prodal pa mi je bilo zal, potem sem kupil-precej ugodno za takrat eno 9700 PRO, ki pa sem jo tudi ze prodal, bila pa je enaka tistemu 9500 PRO.

Pike tudi enake po bencih-skoraj. Kakih 100 pik vec.

Cudna rec. Takrat nisem niti dobro stekal kako huda grafa je bila.
Ampak mozno, da je sedaj THE B dobil to zadevo.

Vizuelne razlike ni, razen nalepka, ki pa jo ni tezko skiniti z 9700.

THE B, kaj pa ti racnapise-kero graficno da mas? 9700? 9700 PRO?

The B ::

Napise mi 9700 PRO ker je nov bios gor. Pogledu sm na stran od cloveka ki ji naredu ta bios in je to za to ker je sam spremenu identifikacijo kartice da se da navijat. Prej je pa men se zdi pisal 9500pro/9700. Zgleda pa tkole . Sam neki se. 3dMark mi zazna kartico kot 64 Mb ramsko. Kako to? In a je to kej narobe? Dobim pa 15700 markov. Z nenavito pa 14900. B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Caligula ::

Jah mozno, da si dobil 9500PRO take sorte kokr je bla tista moja, ki je verjetno iz kake serije cipsetov, ki niso bli dost dobri, da bi bili uradno tovarnisko 9700 in so sli takrat ven kot 9500 PRO pa ti jo je tip zdilal kot 9700 in pac poceni kao.

Pa saj niti ni vazno-ce ti kartica tolko pik nabere se res ni kaj za pritozevati.
Ker pa verjetno nimas garancije ti predlagam da je ne napenjas za brezveze oz jo navijaj, ko bo to res treba, ker ce ti crkne... saj ves-ni prijetno.

Navijaj ko bos celo mel take spile, pri katerih bi jo bilo treba.

Ce ti ne bo crknila je za tisti denar bila dober nakup.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

9500pro proti 9600xt

Oddelek: Kaj kupiti
321331 (1094) Caligula
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041124 (23522) sharp

9500 128mb non-pro vrednost

Oddelek: Kaj kupiti
151566 (1277) boštjan
»

Hlajenje in navijanje Radeona 9500pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714855 (4124) Gejmer
»

grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
351370 (1147) boštjan

Več podobnih tem