» »

Hlajenje in navijanje Radeona 9500pro

Hlajenje in navijanje Radeona 9500pro

1
2
»

THX ::

kokr jst vem bi se načeloma mogl poznat tud v igrah...
je pa drugo vprašanje za kolk... ker za kšno višjo resolucijo morš (po moje) zadevo mal bl navit.

speed machine ::

Overman: veš v čem bi lahk bil problem. Ker ko sem jz poskušu shranit z nulo, mi je sicer nardil datoteko, vendar je bila prazna. Pa grem mal navodila gledat, pa pomeni tista 0 velikost datoteke. Pa sem dal 50. Takrat je shranu. Pol pa pr flashanju je ukaz atiflash -f -p 0 biosname.bin. Vendar tisto tam ne sme bit nula, ampak je naslov kam naj računalnik flasha. Torej naslov tvoje grafične kartice. Pr men je blo se mi zdi #0. To kak je moj naslov sem si pogledu z ukazom atiflash -v (sam tu me ne čist za besedo držat, če je ukaz pravilen). Točnega si poglej pod ukazom atiflash, pa ti bo izpisal kup stvari ki jih lahk nardiš. Ko sem enkrat nastavu vse prav, je flashal normalno. Zdej mi prepozna radeon 9500PRO, v winsih kot 9700PRO. Res da ni odklenjeno 256bit vodilo, lahk pa ga normalno navijam.

Oblivion ::

@speed machine: kako pa ti graficno hladis in na kolko si jo navil?

vise ::

jest imam Saphhire 9500 pro z 3.0ns ramom in sem ga navil core na 350 in ram na 333 mhz in dela cisto normalno.

Oblivion ::

@vise: kaksno hlajenje mas? Jst sm jo brez hlajenja spravi na 325/310 (gpu/ram) in se je posteno grela, mam pa infeon 3.3 ns rame. Pa se mi povej, ce se ti kaj v igrah opazi tako navijanje.

THX ::

da boš vidu če je učink v igrah si dobi kak program za merjenje fps, npr fraps

vise ::

hlajenje je originalno. na ramih ni hladilnikov. so pa rami 3.0 ns. to je razlog da se tako navija.

boštjan ::

jaz mam tudi 3.0ns rame samo so hudičevo vroči po kakem nabijanju špila

VASkO ::

mam tudi sapphire s 3.0ns RAMi od infineona. gre na 350/328

core pri 360 zastrajka, pa sem shim dol dal pa oni debeli cigumi pa AS2 pa isti kuler nazaj, pred tem ni dell core niti na 330 stabilno. kaj so RAMi na toti kartici kaj undervoltani?

Oblivion ::

Meni gre his (infeon 3.3ns ram) na 310MHz na 315 so ze artefakti, ker ni se za enkrat nobenega hlajenja gor, gpu pa gre do 325 ce je ze 330 blokira sistem in na kartici lahko scvres kaksno jajce ker je tko vroca.

VASkO ::

problem pri R300 karticah je, da imajo vse predebeli shim gor, zaradi katerega mora bit med jedrom GPUja in hladilnika debeli sloj termalne paste. zato pa je kartica tak vroca.

jaz priporocam smirglanje shima ali pa da se ga odstrani pa pol en pobrusen (popolnoma raven) hladilnik nazaj na kartico treba dat pa s kakim arctic silverom namazat.
sem to naredo pa je dosti boljse glede navijanja jedra pa gretja.

Oblivion ::

Ja sam polirat jedro je malce nerodno, predvsem pa ce ne znas. Jst si ne upam riskirat kaj takega narest. Tko da res ne vem, kako bom to z hlajenjem gpu-ja ustimal.

VASkO ::

kaj bi ti jedro poliral? jedro je tako kot npr. na athlonih, ni kaj polirat

shim pa je brezveze gor, ker potem sploh ni stika med jedrom in hladilnikom

boštjan ::

vasko,kaki shim8-O

VASkO ::

shim - zascitna ploscica za jedro procesorjev

Oblivion ::

Ja no, to sm mislu ne samo jedro pardon. Pa tudi to je malce nevarno za pulirat, da ne se jedra zbrusis. Zato se nebi niti v take vode spuscal.

boštjan ::

vasko pa kako si to ti poliro,si dal na brusni papir(keri že) cooler in pol po tem shimu drsel,al kako?

Oblivion ::

Najbrz na tak nacin kot je opisano v clanki ti4200->ti4600+. Ko je vse spuliral dokler ni blo popolnoma ravno potem pa termalno pasto in cooler od procesorja gor.

Fury ::

ma ne, kaj vidva bluzita, on je namesto da je otrgal shim (=DISTANCNIK = UN KVADRATEK OKOL GPU CORE-A) ga je enostavno pobrusil (= stanjsal) da je bil nizji od GPUja in tako je naredil velik bolsi stik, ki ga prej u bistvu sploh ni blo :) brusil je pa 99% s kaksnim dremlom...

Gejmer ::

A mi kdo pošlje bios za 3.0 ns rame?Plizz!! luka.muha@volja.net
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

VASkO ::

poglej na rage3d.com forum, tam mas navodila in paket z BIOSi

nisem dremlal ampak smirglal, no na koncu pa sem popizdil pa shim odlimal, ker itak nima nobenega haska. samo ta stock kuler je pa res za en drek, oz. vsaj ventilator je. kista moja ni prevetrena, ker mam vodno hlajeno pa vse na nizkih obratih pa se navita kartica zacne pregrevati po kaki uri igranja, en drug ventilator pa bo :)

Gejmer ::

Sej mi je ze bostjan poslal.Bostjan i worship xou.Zdele nism probu iggrc ampak je pc delu celo noc..PA s4e ni izklučlo..
Nanda yo?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041151 (23549) sharp
»

do koliko ste navili svojega ati radeon 9500 pro

Oddelek: Navijanje
6925 (873) Fury
»

Radeon 9700 ne pro

Oddelek: Navijanje
301772 (1495) Caligula
»

Heatsinks za rame na r9500

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161050 (866) freejack
»

flešanje

Oddelek: Navijanje
5884 (789) OwcA

Več podobnih tem