» »

Problem z novim bios-om!

Problem z novim bios-om!

JIM22 ::

Zadnič mi je Flashmenu zaznal novi bios. Sem ga potegno dol vse zrihto ok,danes pa nazgem računalnik pa vidim, da mi takoj napise "CPU IS UNWORKABLE OR HAS BEEN CHANGED. PLEASE RECHECK-CPU SOFT MENU". Odspod pa F1 za naprej,al pa DEL za v bios.
Grem v bios in vidim CPU INTERNAL FREQUENCY 1100MHz(100x11.0). CPU OPERATING SPEED 2500+. x-external clock 166Mhz, x-multiplier factor x11.0. To je pa normalno. Pol sem pa dal LOAD OPTIMIZED DEFAULTS in je blo CPU INTERNAL FREQUENCY 1833MHz(166x11.0). Spet po starem. Nevem kaj bi blo narobe. V flashmenuju mi pise, da imam nov bios. Bi mogoče moral v flashmenuju nastavit tam se LOAD CMOS DEFAULT. Plato imam pa NF-7. Prosim,če bi kdo vedo kaj bi bilo.

LP!!

ganzi ::

na plati premakn jumper cmos clear.. pol pa spet nazaj.

JIM22 ::

Dam jumper dol? Kaj to pri nažganem rač.? Pol pa še enkrat nov bios gor?

ganzi ::

ne ne!
ugasneš računalo, potem daš dol jumper al pa ga prestavi na clear cmos..
potem prižgeš računalnik in nato ga po nekaj sekundah ugasni na stikalu.. potem daj jumper nazaj na prvotno mesto in lahko prižgeš računalnik.

Aja mal si poglej navodila od abitke na strani 3-13-
spodaj.

boštjan ::

ne,ne.rač.ugasni,jumper premakni v pin2 in 3,počaki minuto in jumper daj nazaj v prvotno mesto in rač. prižgeš

JIM22 ::

Pol pa more delat? Kako pa to ko sem dal LOAD OPTIMIZED DEFAULTS je pa blo normalno? Ka mi je pa to sploh napravlo? Bios resetiralo?

Aja, pa se nekaj. Kako pa izvem katero plato imaš? Kera verzija? Vem, da je NF-7.
Hvala.

ganzi ::

pol more delat!
za plato pa poglej sej je na njej nalepka in na nalepki ;) piše

JIM22 ::

Sem naredil tak,pa mi ne dela;(. Spet mi je napisalo 1100MHz. Zakaj to? Dal sem jumper na 2 3 za eno min pa se več.

ganzi ::

sedaj pa se v biosu load optimal defaults pa bo delal.

JIM22 ::

Ja sej sem dal to pa je zdaj ok. Sam prej ko mi je zaznal sam 1100MHz mi je napisal DDR400, prej mi je pa zmeram DDR333, in zdaj mi tud 333. Ram mam pa 400. Mislim da je to ram, al je od procesorja ka je barton pa je vodilo 333?

boštjan ::

jim22,vse je odvisno kako maš nastavljeno fsb/dram ratio.če maš default in bartona 2500+ ti kaže 333DDR

JIM22 ::

Včeraj sem se se mal igral pa sem navil procesor na 3200+(2200MHz). Zdaj mi pa kaže DDR400. Najbrž ka sem dal 200x11.0.:))

boštjan ::

Najbrž ka sem dal 200x11.0.

u got it dude;)

JIM22 ::

Mene pa še zanima, če se da kaj ram navit. V biosu se da spreminjat napetost na ramu (od 2,6V do 2,9V). Bi se dalo mogoče kaj izbolšat?
Zanima me še kje bi lahko dobil Prime 95.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JIM22 ()

boštjan ::

prime95 boš najdo prek googla;) seveda se da,za koliko pa je odvisno od rama

JIM22 ::

Prej sem dal na 2,7V pa dela ok. Moram dobit te programe,da mal stestiram. Kaj pa napetost na chipsetu?

Tic ::

persona civitas ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje procesorja Celeron Tualatin 1100

Oddelek: Navijanje
161303 (983) Spajky
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814238 (3264) s5cougar
»

Prosim za nasvet!

Oddelek: Navijanje
281375 (1185) JIM22
»

nf7-s bios

Oddelek: Pomoč in nasveti
261616 (1252) MrGTO
»

CRC failed pri vseh rar/zip fajlih!

Oddelek: Pomoč in nasveti
201503 (1236) PapaDOc

Več podobnih tem