» »

Novi bios za NF7-S ver.2.0!

Novi bios za NF7-S ver.2.0!

e-marko ::

Na voljo je novi bios za to plato. Najdete ga na ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/bios/
Poskusite in poročajte. Predvsem me zanima, če so kakšne spremembe glede navijanja. Sam nisem opazil razlik (AMD XP 1533@2000MHz, 10x200).
Tukaj je tudi "fix" za Nvidia System Utility, ki sedaj celo do neke mere deluje... >:D
Novi je tudi FlashMenu, če kdo mogoče updejta bios iz Oken :D

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

BaRtMaN ::

Bom raje počakal na changelog na web straneh.

e-marko ::

changelog:

Please use AWDFLASH 8.23D or later to update NF7 series BIOS. With incorrect AWDFLASH version, the GUID will be erased, and leads to IEEE1394 peer to peer function failed. AWDFLASH 8.23K is included in this BIOS package.
Fixed the issue that Duron 1.2G and 1.3G will not boot using BIOS version 19.
Add nVidia System Utility support. Please download the nvsuoem.ini file and install nVidia System Utility with this ini file (put the ini file in the directory where the setup up file for nVidia System Utility is located).
http://fae.abit.com.tw/download/bio...2.0/nvsuoem.ini
Enhanced compatibility with certain WD hard disk.
BIOS compile date: 11/21/2003.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

e-marko ::

Morda pa bo koga zanimalo tole:
http://www.cpuid.com/clockgen.php in
http://www.hasw.net/nf7vcore/

Pobrano z Abit USA foruma...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

TribesMan ::

Jest sem ga že probal in moram rečt da me je kar presenetil. Max FSB se je povišal iz 232 na 237. Škoda, ker je še vedno problem z multijema 10 in 10.5, tako da tega dodatnega FSBja ne morem izkoristiti. Pa Nvidia System Utility zdaj pravilno deluje, sam ni mi jasno zakaj imajo Vcpu napetost samo do 1.85V? Sicer ko mam naštimano v BIOSu na 2.1 (dejansko 2V) mi kaže v utilityu da je nastavljen na 1.6V... no važn da vse dela prov.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

VASkO ::

meni se je FSB povisal z 207 na 221mhz, mam pa se fora v voltazi RAMa (zdaj 2.8V, Kingston ValueRAM PC2700@7-3-2-2.0 :D )

fora je v tem, da ko dam multi na 10x in 10.5x, sistem kar nekaj zmrzne. drugace mi je problem z mnozilnikoma 10 in 10.5 znan, samo me zanima ce so to simptomi ali kaj drugega? ker mojega bartona ne bom mogel spraviti na kaj dosti vec, kot 2450mhz, oz. ga ne bi rad vrocinsko mucil...

BaRtMaN ::

Ah, jaz ga mam na 52 stopinj C z zračnim hajenjem in ga ne mislim menjat skoraj 2 leti. Nameravam pa water-coolat. Samo sem zelo na tesnem s časom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1498654 (4997) Alexius Heristalski
»

nov NVIDIA System Utility Version: 1.08.5

Oddelek: Strojna oprema
81775 (1605) Corpse
»

Nvidia system utilities

Oddelek: Navijanje
91070 (914) Clemento
»

Nvidia System utility, kar smo čakali smo dočakali :)

Oddelek: Strojna oprema
251793 (1319) njok
»

ABIT NF7-S rev 2.0

Oddelek: Strojna oprema
272091 (1366) MALJUTKA

Več podobnih tem