» »

Kaj če bi vsi vozili po CPP?

Kaj če bi vsi vozili po CPP?

1
2
»

WizzardOfOZ ::

delavec44 je izjavil:

Recimo kakšna je po CPP prilagojena hitrost, da lahko varno ustaviš, če na poledenelem nepreglednem ovinku naletiš na cesti podrto drevo?

poledenela cesta - voziš s tako prilagojeno hitrostjo, da lahko varno ustaviš. Torej se boš ustavil do podrtega drevesa. Če se zaletiš vanj, si vozil z neprimerno in neprilagojeno hitrostjo. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

bm1973 ::

Ta neprilagojena hitrost je ena taka debilna fraza slovenske policije.

Z njo opravijo vsako preiskavo nesreče...

WizzardOfOZ ::

Seveda. Fraza, ki reši vse probleme in ni treba pisat različnih papirjev (ker imajo vsi isto postavko - neprilagojena hitrost) ter olajšano delo za statistike.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Miki N ::

Za lažje debatiranje ... simbolna ilustracija.
 Člani Slotecha v običajni prometni sceni.

Člani Slotecha v običajni prometni sceni.

BCSman ::

https://www.regionalobala.si/novica/odz...

Par dni nazaj na obali 19-letnik divjal z Audijem in ubil 2 cloveka, ter se najmanj enega hudo ranil.

nokken ::

bm1973 je izjavil:

Ta neprilagojena hitrost je ena taka debilna fraza slovenske policije.

Z njo opravijo vsako preiskavo nesreče...

Kar je sicer tudi res. Ce pride do nesrece nisi vozil s prilagojeno hitrostjo. Ce bi, do nesrece ne more priti... niti v teoriji.
Se pa strinjam ja... vse je "neprilagojena hitrost". Karkoli in kadarkoli. Zares najlazje zakljuciti vso debato in odpraviti razloge, ki so v resnici privedli do nesrece in jih pomesti pod preprogo ter reci "neprilagojena hitrost".

solatko ::

Matej575757 - Prilagojena hitrost je tista, pri kateri vozilo obvladaš v polni meri in varno ustaviš ob predvideni situaciji. Ima pa čisto vsak voznik svojo PH, glede na izkušnje in znanje.

OutOfTheBox - Kratka varnostna razdalja spada v neprilagojeno hitrost!

GupeM - Tudi, če se upošteva to kar si napisal, je še vedno možna človeška napaka. Kdor dela greši.

feryz - Zavedat se moraš, da veliko voznikov ne obvlada situacij v prometu, se odzivajo počasneje, so bolj pazljivi,.... in ti si tisti, ki se moraš takim prilagajat pa po možnosti brez slabe volje in razburjanja.

pegasus - Pri nepričakovanih situacijah ne moreš nič storit, če nisi vrhunski voznik, ogromno na cesti in si v življenju, kar nekaj takih situacij preživel, reagirat moraš na PRIČAKOVANE situacije, nenadna zaustavitev kolone, otrok na cesti okoli šole vrtca, žival ob gozdu ali travniku,.... Ne moreš pričakovati pristajanja športnega letala na cestišču, odprt kanal, kamionska guma za ovinkom,....

gruntfürmich - To je to!

bm1973 - Če bi vsi vozili VEDNO s prilagojeno hitrostjo, nesreč nebi bilo! Seveda moraš vedet kakšen pojem to sploh je in predvsem, kakšna je tvoja.
Delo krepa človeka

Blinder ::

solatko je izjavil:


bm1973 - Če bi vsi vozili VEDNO s prilagojeno hitrostjo, nesreč nebi bilo! Seveda moraš vedet kakšen pojem to sploh je in predvsem, kakšna je tvoja.


sej ni samo hitrost problem, jaz recimo veckrat dozivim, da mi nekdo prihaja nasproti delno po mojem pasu, to je, čez črto. Redno se mi tudi dogaja, da me folk "stisne", ker ne znajo vozit po svojem pasu. In tak folk ponavadi vozi počasi. Nesposobneži pač
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Miki N ::

solatko ... a ti moraš zdaj že na 3 leta podaljševat ali imaš še na 10? :8)

Samo vprašam.

ferko2 ::

Miki N je izjavil:

Za lažje debatiranje ... simbolna ilustracija.
 Člani Slotecha v običajni prometni sceni.

Člani Slotecha v običajni prometni sceni.



Hehe, klasika.
Supermani pa batmani za volanom jajčkov, vsi drugi ne znajo vozit (razen mene).
Me spomni na une zgodbe solatkota s ceste in da so dostavljalci eni najboljših voznikov.

GupeM ::

solatko je izjavil:

...

Tema se lahko zaklene.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Talenti" na slovenskih cestah (strani: 1 2 3 4304 305 306 307 )

Oddelek: Na cesti
153191450536 (823) val46
»

Na avtocesti v sedežno garnituro (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
639499 (6722) GupeM

Smo že na 98 smrtnih? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Na cesti
81989375 (70217) sheeshkar

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17333586 (27814) bluefish

Letos smrtnih žrtev že več kot lani (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15423380 (20733) Mavrik

Več podobnih tem