» »

Potrjevanje spletnega nakupa

Potrjevanje spletnega nakupa

Mali voz ::

A mi lahko kdo tukaj pove, kako se potrdi spletni nakup v OTP aplikaciji?

Skb net je imel to zelo enostavno rešeno, sedaj se pa enostavno ne znajdem in tudi njihov asistent ni v nobeno pomoč. Help.

starfotr ::

MDenarnica

Mali voz ::

Kaj MDenarnica? A prov poseben app moraš imet za potrjevanje spletnih plačil, mbank@net ni dovolj?

mtosev ::

Da. Rabiš posebej app. Sem pri NKBM pa imamo to mdenarnico.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mali voz ::

Katastrofa.

cromusbattle ::

Katastrofa je to, da odpiraš temo v kateri niti ne poveš katero banko imaš sedaj. Napisal si le, da si imel prej SKB, a mi naj vohamo kaj imaš sedaj. In potem pričakuješ da ti bo kdo pomagal, sam si pa ne moreš vzeti minuto časa, da bi kaj pametnega napisal.

Ales ::

cromusbattle je izjavil:

Katastrofa je to, da odpiraš temo v kateri niti ne poveš katero banko imaš sedaj. Napisal si le, da si imel prej SKB, a mi naj vohamo kaj imaš sedaj. In potem pričakuješ da ti bo kdo pomagal, sam si pa ne moreš vzeti minuto časa, da bi kaj pametnega napisal.

V prvem postu imaš napisano "v OTP aplikaciji". Kako ti ni uspelo iz tega potegniti zaključek, da gre za OTP banko?

SKB in NKBM sta se konec avgusta združili v OTP banko, zato tudi omenja, kako je bilo prej pri SKB.

Vuli ::

sej si je že sam odgovoril z vprašanjem, ki ga je postavil.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

Mali voz ::

V bistvu zdaj berem, da MDenarnica ni pogoj, obstaja tudi alternativa, ki pa žal ne deluje, ne vem zakaj.

Za stranke s starejšimi različicami operacijskih sistemov (manj kot 7.1 za Android in iOS 14 za iPhone) ali brez pametnih telefonov smo razvili rešitev za potrditev spletnih plačil prek spletne banke Bank@Net.
Če že uporabljate Bank@Net, boste po vnosu podatkov o plačilu na spletni strani trgovca prejeli sporočilo za prijavo v Bank@Net preko namizja. Ko boste prijavljeni, boste imeli na zaslonu Bank@Neta pojavno okno, kjer boste potrdili ali zavrnili spletno plačilo v 5 minutah.


Nobenega sporočila za prijavo v banknet preko namizja mi ne prikaže.

_Denny_ ::

Ales je izjavil:

cromusbattle je izjavil:

Katastrofa je to, da odpiraš temo v kateri niti ne poveš katero banko imaš sedaj. Napisal si le, da si imel prej SKB, a mi naj vohamo kaj imaš sedaj. In potem pričakuješ da ti bo kdo pomagal, sam si pa ne moreš vzeti minuto časa, da bi kaj pametnega napisal.

V prvem postu imaš napisano "v OTP aplikaciji". Kako ti ni uspelo iz tega potegniti zaključek, da gre za OTP banko?

"OTP" v 99% primerov pomeni "one-time password" in sem pri branju te teme tudi sklepal, da hoče potrjevati nakupe v appu za enkratno geslo od neimenovane banke. Eni pač nismo na tekočem z vsako bedarijo, ki se zgodi in se nas osebno ne tiče (sam sploh ne spremljam Slo medijev)...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

OutOfTheBox ::

Jaz sicer za potrjevanje plačil res uporabljam mdenarnico (posebej app), sicer pa partnerka vedno potrdi kar iz bank@net appa. Pojma nimam kako, se sicer nisem ubadal s tem, sem pa zadnjič opazil da ko plačuje preko spleta, gre v bank@net app in zadevo tam potrdi. Meni se vedno pojavi zahtevek v mdenarnici njej pa v bankanetu.

Mali voz ::

A jo lahko morda vprašaš pod katerim zavihkom so spletna plačila ker jih dejansko nikjer ne najdem?

OutOfTheBox ::

Spodaj drugi gumb "Zahteve" in potem "Za potrditev".

Mali voz ::

Hvala, bomo preizkusili ob naslednjem nakupu.

Arey ::

_Denny_ je izjavil:

Ales je izjavil:

cromusbattle je izjavil:

Katastrofa je to, da odpiraš temo v kateri niti ne poveš katero banko imaš sedaj. Napisal si le, da si imel prej SKB, a mi naj vohamo kaj imaš sedaj. In potem pričakuješ da ti bo kdo pomagal, sam si pa ne moreš vzeti minuto časa, da bi kaj pametnega napisal.

V prvem postu imaš napisano "v OTP aplikaciji". Kako ti ni uspelo iz tega potegniti zaključek, da gre za OTP banko?

"OTP" v 99% primerov pomeni "one-time password" in sem pri branju te teme tudi sklepal, da hoče potrjevati nakupe v appu za enkratno geslo od neimenovane banke. Eni pač nismo na tekočem z vsako bedarijo, ki se zgodi in se nas osebno ne tiče (sam sploh ne spremljam Slo medijev)...

Pol če ne razume(š) konteksta ne vem za kaj se je treba vsajat.

yayo ::

a ni tako, da pri spletnem nakupu dobiš obvestilo na telefon, ga odpreš in te vodi naprej v aplikacijo za potrjevanje? Sem na drugi banki pa me firbec matra kako imate to urejeno.

Furbo ::

Jaz na intesi dobim push notification, potrdim in je to to.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

yayo ::

enako. Pri Amazonu pogosto ne gre skozi prvič, ker Amazon skuša prodati brez avtentikacije (debetna kartica). Ko dobiš obvestilo, da je banka zavrnila plačilo pa se v drugo le sproži proces avtentikacije in gre skozi.

mtosev ::

Fajn je, da je pri revolutu samo en app.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Utk ::

yayo je izjavil:

a ni tako, da pri spletnem nakupu dobiš obvestilo na telefon, ga odpreš in te vodi naprej v aplikacijo za potrjevanje? Sem na drugi banki pa me firbec matra kako imate to urejeno.

Normalno, ampak za to moraš imet inštalirano aplikacijo. Ki ni nujno, oz. celo naj ne bi bila, ista kot je za ostale stvari v mobilni banki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

yayo ::

Aha, sem pri Intesi, prej banka Koper, in je vse istem app-u.

Furbo ::

yayo je izjavil:

enako. Pri Amazonu pogosto ne gre skozi prvič, ker Amazon skuša prodati brez avtentikacije (debetna kartica). Ko dobiš obvestilo, da je banka zavrnila plačilo pa se v drugo le sproži proces avtentikacije in gre skozi.

Jaz sem se naveličal drkati z amazonom in dam da bremeni moj račun (SEPA), tam gre pa čez brez česarkoli.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Nazz ::

Mali voz je izjavil:

Kaj MDenarnica? A prov poseben app moraš imet za potrjevanje spletnih plačil, mbank@net ni dovolj?

Poklici banko, lahko ti aktivirajo potrjevanje v mbankanetu in nimas dveh locenih aplikacij.

Mali voz ::

A prov aktivirati ti morajo to opcijo in ne gre za avtomatizem?

Nazz ::

Ko bodo sklenslali mdenarnico bo za vse v mbankanetu. Lahko te pa že zdaj ročno prestavijo.

evian ::

So že komu prestavili potrjevanje spletnih nakupov v mbankanet?

klekej ::

Jaz ne morem registrirati mDenarnice, se pravi do ponedeljka ne morem opraviti nakupa, dokler mi ne prenesejo potrjevanja na mBank? mBank mi ne ponudi nicesar, ko opravljam nakup, spletna trgovina mi samo javi, da nakup ni sel cez.

starfotr ::

Poglej, če si dobil kak sms. Meni so nedavno blokirali "sumljivo transakcijo" in sem moram potrdit z sms-om, da sem res jaz.

mtosev ::

Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Lonsarg ::

Nazz je izjavil:

Ko bodo sklenslali mdenarnico bo za vse v mbankanetu. Lahko te pa že zdaj ročno prestavijo.
Bodo prestavili tudi Flik plačevanje in s tem mDenarnico v celoti ukinili? Lepo bi bilo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako bo po novem pri skb in nkbm ebančništvo?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
899548 (526) Tene
»

PSD3: Po novem potrjevanje spletnih plačil brez pametnega telefona

Oddelek: Loža
17786 (324) Sindrom
»

Primerjava spletnih bank (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11920285 (2127) delavec44
»

Nova KBM in menjava banke? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
568439 (3033) Horas
»

Nova KBM in Abanka težave pri novi kartici (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
996152461 (41727) V-i-p

Več podobnih tem