» »

Po zagonu -> monitor: no signal

Po zagonu -> monitor: no signal

Suly ::

Zdravo, ko sem vklopil stacionarni računalnik, se je bios normalno zagnal, windows 10 logo prikazal, potem pa ko bi moralo prikazat namizje, pa monitor izpiše "no signal". To se dogaja odkar sem uporabil HDMI kabel, grafična kartica - monitor (VGA kabla trenutno nimam pri sebi, da bi testiral).
Nato sem v biosu pod grafične nastavitve spremenil eno nastavitev (ne me vprašat katero, imel sem na voljo zgolj dve in sem iz prve prestavil na drugo). Od takrat dalje, monitor niti biosa več ne prikaže. Računalnik v ozadju laufa normalno. Računalnik je pod garancijo, tako da odpiranje in odstranjevanje baterije ne pride v poštev. Kaj storiti?
  • spremenil: Suly ()

Han ::

Če ga zaradi garancije ne smeš odpret in resetirat BIOS, ga odnesi na servis... Ali pa priklopi nanj monitor prek VGA kabla.

Suly ::

Ni nobene druge opcije? Po tej drugi situaciji se bojim, da se niti na VGA ne bo prikazala slika.

Han ::

Če nima računalnik CMOS reset gumba "na ohišju" (nekatere osnovne plošče ga imajo med priključki na zadnji strani), žal ni druge opcije kot da odpreš ohišje...

Suly ::

Ok, bom jutri priklopil VGA pa javim. Hvala.

Riff ::

lahku da si onemogočil grafično v biosu, tud najbolšim se zgodi :D

Suly ::

Riff je izjavil:

lahku da si onemogočil grafično v biosu, tud najbolšim se zgodi :D


To zagotovo ne, čudne kratice so bile. Upam da bo vgrajena grafika na matični preko VGA jutri delovala.

Riff ::

aha pol je bla sm čudna opcija zbrana, pol bo vga ziher deloval

Suly ::

Preko VGA kabla deluje takoj (grafična kartica gf gtx650 - monitor). Preko HDMI kabla pa mi ga nikakor ne uspe povezat.

Han ::

Kateri računalnik, osnovna plošča, pocesor?

Riff ::

al je šel HDMI izhod al je pa kabel zanič

Dua'L ::

Pri meni tudi ko prižgem računalnik izpiše no signal. Še enkrat izplopim računalnik iz napajanja ponovno vlopim pa je slika normalno prikazana kaj bi blo?
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3

Han ::

Kateri monitor, kateri kabel?

Scorpia ::

Izbrisi driverje graficne kartice, priklopi hdmi in nato ponovno instaliraj driverje.
////

Dua'L ::

Preko displayport. Asus rog swift pg279q
GTX680
Intel i7 2600
8gb DDR3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
371584 (1313) Bye
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219641 (9154) kozorog
»

Monitor ne zazna Grafične kartice !

Oddelek: Pomoč in nasveti
152709 (2320) Siddh
»

Nepopolna slika na LCD monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
9863 (728) miranpozar
»

LCD Monitor brez napajalnika - kakšnega kupiti?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162411 (2050) Azrael

Več podobnih tem