» »

Črna gradnja - črnograditelj ne poruši

Črna gradnja - črnograditelj ne poruši

«
1
2 3

Klemenn ::

Na tem področju sem laik ampak imamo situacijo z sosedom in kolikor sem uspel, po celodnevnem klicarjenju po vseh mogočih inšpektoratih/ministrstvih, je izkoristil vse možnosti in ima 'odločbo o rušenju' (zna biti da sem se narobe izrazil). Od prijave je že 9 let.

Lahko kdo pomaga z nasvetom (kaj bi rabil vedeti bolj točno, kaj še lahko naredim)?

DamijanD ::

Klemenn ::

DamijanD je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/inspekc...


Ja, saj:

Lani so inšpekcijski zavezanci sami izvršili 255 inšpekcijskih odločb, inšpekcija pa je izvršila eno odstranitev nezakonitega objekta. Legalizacij objektov je bilo 175, je pojasnila Troha.


Samo za pojasnilo: Ko sem celo prišel do nekoga na ministrstvu, ki ima dostop do te prioritetne liste črnih gradenj mi je povedal, da ne morem do podatkov, ker so označeni kot tajni. Ko sem pojasnil, da omenjeno stopnjo imam, je malo zajecljal in prosil naj pisno zaprosim za dostop. Nato sem dobil dopis od informacijske pooblaščenke zakaj je prav, da mi vpogleda kljub temu ne dovolijo.

Lenobe lene, nimaš kaj.

Vprašanje še vedno stoji : kaj lahko?

nejc_nejc ::

Na enostransko zgodbo je realno tezko odgovarjat.
Sicer je zadeva trivialna vendar vseeno.

dronyx ::

Klemenn je izjavil:

Samo za pojasnilo: Ko sem celo prišel do nekoga na ministrstvu, ki ima dostop do te prioritetne liste črnih gradenj mi je povedal, da ne morem do podatkov, ker so označeni kot tajni. Ko sem pojasnil, da omenjeno stopnjo imam, je malo zajecljal in prosil naj pisno zaprosim za dostop.

To je pa nenavadno. Če so označeni s stopnjo zaupnosti TAJNO po ZTP bi moral biti nek upravičen razlog za to. Meni se ne zdi ravno smiselno. Pa tudi če imaš slučajno dovoljenje za dostop do TAJNO to ne pomeni, da ti morajo pokazati kar vse dokumente s tako stopnjo zaupnosti. To dobiš dostop če moraš biti seznanjen.

Piše pa da imajo letos na voljo pol milijončka za rušenje. To se mi zdi za začetek povsem dovolj, saj po moje mora lastnik plačati rušenje črnega objekta, če ga ne odstrani sam. Torej ko plača, pride v proračun nov denar za nova rušenja. Se mi zdi da če bi bil interes, bi se to hitro odstranilo, ampak dostikrat zmutijo, da se tak objekt nekako legalizira. Poznam primer nekoga, ki je vzdignil hišo za celo nadstropje. Po moje brez kakšnih dovoljenj ali statičnih meritev, če to objekt sploh zdrži. In ko se bo enkrat komu bajta zrušila na glavo, bodo spet vsi pametni na okroglih mizah, kdo svojega dela ne opravlja in kako je kaj takega mogoče. Seveda je, če pa vlada divji zahod.

Če ta država ni sposobna ali ne želi izvajati 14. člena ustave (enakost pred zakoni), bi bilo po mojem mnenju najbolj korektno, da se ta člen zabriše ven, ker sicer živimo v neki iluziji. Tako pa imamo sedaj neko nedotakljivo elito, Romsko problematiko pa seveda se najdejo še številni, ki so kot se temu reče občutljiv primer in zahteva posebno obravnavo. Tudi Furs recimo nekomu davčno izvršbo izvrši po hitrem postopku, že pri naslednji plači, pri nekomu drugemu pa deset let ne naredi nič, tako da primer zastara. Zakaj, če so pa pred zakoni državljani enaki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Klemenn ::

nejc_nejc je izjavil:

Na enostransko zgodbo je realno tezko odgovarjat.
Sicer je zadeva trivialna vendar vseeno.


Hvala za odgovor ampak kako tvoj post prinaša 1% česarkoli?

Saj sem napisal - katere informacije bi še potreboval-i? Napisal sem tudi, da je bilo po uradni dolžnosti ugotovljeno, da je zadeva čista črna gradnja in da je gospod izčrpal vse možnosti pritožbe. Najbrž je omenjeno težko verjet ampak gospa (z ministrstva) mi je po pregovarjanju dejala, naj raje otroke na sladoled peljem kot pa se ukvarjam s tem - ker itaq ne morem nič dosečt.

dronyx je izjavil:

Klemenn je izjavil:

Samo za pojasnilo: Ko sem celo prišel do nekoga na ministrstvu, ki ima dostop do te prioritetne liste črnih gradenj mi je povedal, da ne morem do podatkov, ker so označeni kot tajni. Ko sem pojasnil, da omenjeno stopnjo imam, je malo zajecljal in prosil naj pisno zaprosim za dostop.

To je pa nenavadno. Če so označeni s stopnjo zaupnosti TAJNO po ZTP bi moral biti nek upravičen razlog za to. Meni se ne zdi ravno smiselno. Pa tudi če imaš slučajno dovoljenje za dostop do TAJNO to ne pomeni, da ti morajo pokazati kar vse dokumente s tako stopnjo zaupnosti. To dobiš dostop če moraš biti seznanjen.

Piše pa da imajo letos na voljo pol milijončka za rušenje. To se mi zdi za začetek povsem dovolj, saj po moje mora lastnik plačati rušenje črnega objekta, če ga ne odstrani sam. Torej ko plača, pride v proračun nov denar za nova rušenja. Se mi zdi da če bi bil interes, bi se to hitro odstranilo, ampak dostikrat zmutijo, da se tak objekt nekako legalizira. Poznam primer nekoga, ki je vzdignil hišo za celo nadstropje. Po moje brez kakšnih dovoljenj ali statičnih meritev, če to objekt sploh zdrži. In ko se bo enkrat komu bajta zrušila na glavo, bodo spet vsi pametni na okroglih mizah, kdo svojega dela ne opravlja in kako je kaj takega mogoče. Seveda je, če pa vlada divji zahod.

Če ta država ni sposobna ali ne želi izvajati 14. člena ustave (enakost pred zakoni), bi bilo po mojem mnenju najbolj korektno, da se ta člen zabriše ven, ker sicer živimo v neki iluziji. Tako pa imamo sedaj neko nedotakljivo elito, Romsko problematiko pa seveda se najdejo še številni, ki so kot se temu reče občutljiv primer in zahteva posebno obravnavo. Tudi Furs recimo nekomu davčno izvršbo izvrši po hitrem postopku, že pri naslednji plači, pri nekomu drugemu pa deset let ne naredi nič, tako da primer zastara. Zakaj, če so pa pred zakoni državljani enaki?


V redu - se strinjam s tabo. Kaj lahko jaz naredim z svojo zadevo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

dronyx ::

Klemenn je izjavil:

V redu - se strinjam s tabo. Kaj lahko jaz naredim z svojo zadevo?

Žal ti ne znam pomagat. Sem se enkrat že mučil s črno gradnjo in ugotovil, da sem naletel na zid, ki ga je nemogoče porušiti. Figurativno rečeno.

jeremenen ::

Nato sem dobil dopis od informacijske pooblaščenke zakaj je prav, da mi vpogleda kljub temu ne dovolijo.

A to se da kje videt?

Klemenn ::

jeremenen je izjavil:

Nato sem dobil dopis od informacijske pooblaščenke zakaj je prav, da mi vpogleda kljub temu ne dovolijo.

A to se da kje videt?


--> Od prijave je že 9 let. Če se prav spomnim, mi je omenila, da je črnograditelj izčrpal vse možnosti po treh letih od prijave. Po pravici, če ne bi bilo teme na 24kur/rtvslo bi/sem na vse skupaj že pozabil.

Kar pa ne pomeni, da ne moremo poizkusiti ponovno :) Po pravici pa sem tudi že pozabil kdo (kateri urad, ministrstvo, inšpektorat, ( vstavi poljubno obliko ) ) ima to listo.

DamijanD ::

Odvisno od teme - pri tem pa pač ni nekega pametnega nasveta. Mogoče samo vprašanje zakaj te ta črna gradnja tako moti, kaj boš pridobil s tem, če se stvar poruši (pa ne da zagovarjam črnograditelje, samo zanima me)?

feryz ::

Nič ne bo. Moj sosed ima tudi že vsaj 5 let obvestilo inšpekcije o rušenju na napol zgrajeni podrtiji.
In izgleda da bo pri tem tudi ostalo. On ne misli podreti, inšpekcija pa tudi ne.

Klemenn ::

DamijanD je izjavil:

Odvisno od teme - pri tem pa pač ni nekega pametnega nasveta. Mogoče samo vprašanje zakaj te ta črna gradnja tako moti, kaj boš pridobil s tem, če se stvar poruši (pa ne da zagovarjam črnograditelje, samo zanima me)?


Nadstrešek (deloma) zgrajen na našem zemljišču.

RedDrake ::

Klemenn je izjavil:


Nadstrešek (deloma) zgrajen na našem zemljišču.

Tole bi jaz šel na motnjo posesti. Tisto naj bi bilo rešeno v pol leta. (čeprav sem udeležen v pravdi motnje posesti ki se vleče od 2006 :) Ampak tam so v igri denacionalizacije in upravičenost le-teh ter morebitno priposestvovanje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

fikus_ ::

feryz je izjavil:

Nič ne bo. Moj sosed ima tudi že vsaj 5 let obvestilo inšpekcije o rušenju na napol zgrajeni podrtiji.
In izgleda da bo pri tem tudi ostalo. On ne misli podreti, inšpekcija pa tudi ne.


Kako da ne, te dni so ravno objavili, da imajo za rušenje črnih gradenj celih 500.000,00€ na voljo za letošnje leto. :D

PS koliko jih bodo porušili s tem denarjem, 2 - 3 ?
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Klemenn ::

Ja, in kot rečeno - lista je prioritetna. Kar pomeni, da če imaš neko 'malenkost' bo, na tak način, na vrsto ob svetem nikoli.

feryz ::

Zakaj sploh rabijo denar?
Podrejo in pošljejo račun. Če ni plačila, izvršba na plačo, zemljo, karkoli.
Tu pa poslušamo samo da nimajo denarja za rušenje.

Pi... ta javni sektor je res gnil do zadnjega kotička.

Lonsarg ::

Jap, kaj ti pomaga zakon ce pa se zakon ne izvrsuje. Problem tako pri gradbenistvu kot zdravstvu kot sodstvu, banana drzava.

Saj sem ze predlagal kaj je za naredit, kazensko odgovornost izvrsevalcev zakona (policaji, sodniki, inspektorji, vlada..) za neizvrsevanja zakonov. Pac dolocit roke in naj gre gradbeni inspektor v zapor za par dni ce ne uredi. Ce pa inspektor dokaze da je politik ali kaka druga oseba odgovorna da ni mogoce izvrsevati pa naj ta druga osebe gre v zapor.

Ce inspektor dokaze da nekaj ni mogoce izvrsevati naj ima vlada 14 dnevni rok da sprejme ustrezne odloke da bo mozno izvrsevati al pa naj gre cela vlada v zapor za par dni se ohladit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

fikus_ ::

Inšpektor je samostojen in tudi če prijaviš kakšno zadevo, je njegova presoja, ali bo sploh šel pogledat. To je tista njihova, da se na njih ne sme pritiskati in podobne floskule.

Pred nekaj leti sem dobil odločbo inšpektorja, ker nisem sporočil stanja čebeljih družin v čebelnjaku do nekega datuma. Na odločbi je pisalo, da je inšpektor delal od te do te ure (ne spomnim se točno časa, ampak je bilo okrog 3 ure oz. do 3 odločbe na delovni dan) na dotični odločbi. Verjetno nisem bil edini, ki ni javil stanja in verjamem, da je imel inšpektor nek template, kamor je vnašal podatke (copy-paste), tako da verjamem, da je imel maksimalno eno uro dela za svojo pisalno mizo za spisat odločbo, printajo in pošiljajo pa itak drugi, s tem se inšpektor ne ukvarja.

V pisarni je enostavno pisat odločbe, na teren iri je že težje, še posebej, če hoče šraufat kakšnega tajkuna z odvetniki zadaj.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Klemenn ::

Pozabljaš/pozabljamo, da je veliko izvrševalcev zakona obenem tudi kršitevljev zakona :)

Naprimer. Zakaj bi si odrezal vejo na kateri sediš? Ne bi, vsaj ne prostovoljno.

fur80 ::

Klemenn je izjavil:

DamijanD je izjavil:

Odvisno od teme - pri tem pa pač ni nekega pametnega nasveta. Mogoče samo vprašanje zakaj te ta črna gradnja tako moti, kaj boš pridobil s tem, če se stvar poruši (pa ne da zagovarjam črnograditelje, samo zanima me)?


Nadstrešek (deloma) zgrajen na našem zemljišču.


A to ima inšpekcija čez in so oni odgovorni za rušenje? A ni tako, da moraš dati soglasje za gradnjo, sploh če je blizu tvoje zemlje, kaj šele na tvoji zemlji? Če gradi, potestaviš avto tja in kako bo potem gradil na tvoji temlji? Če podreš podreš zadevo na svoji zemlji, kaj ti lahko sosed naredi? Če ne vesta kje je tvoja zemlja, pokličeš geodeta, da izmerijo in zapišejo?

Še vedno pa mi ni jasno, kako lahko in kako dovoliš, da postavi sosed nadstrešek na tvoji zemlji? Kakšni so to sploh sosedje, pa če to naredi sosed, pa veš, da drugo jutro nadstreška več ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Klemenn ::

Ja - nihče od (treh) sosedov ni dal soglasja za ta nadstrešek.

Ne, dejansko ne smeš (teh stebrov) na lastno pest podrt. Saj so prišli takrat policaji in naredili zapisnik. Inšpektor je pa rekel naj damo prijavo. Seveda, zdaj zadeva že 9 let stoji...

Dejansko je zadeva res republika banana, zakon na to temo je čista šala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

fur80 ::

Klemenn je izjavil:

Ja - nihče od (treh) sosedov ni dal soglasja za ta nadstrešek.

Ne, dejansko ne smeš (teh stebrov) na lastno pest podrt. Saj so prišli takrat policaji in naredili zapisnik. Inšpektor je pa rekel naj damo prijavo. Seveda, zdaj zadeva že 9 let stoji...


Noro in v čem je potem sploh fora soglasih. Pa jaz mu steram te stebričke z bagerom ven drugi dan, pa betonsko škarpo zraven.

Utk ::

To je zato, ker plačujemo premalo davkov.
Kaj vprašajte jerneja...

Klemenn ::

fur80 je izjavil:

Klemenn je izjavil:

Ja - nihče od (treh) sosedov ni dal soglasja za ta nadstrešek.

Ne, dejansko ne smeš (teh stebrov) na lastno pest podrt. Saj so prišli takrat policaji in naredili zapisnik. Inšpektor je pa rekel naj damo prijavo. Seveda, zdaj zadeva že 9 let stoji...


Noro in v čem je potem sploh fora soglasih. Pa jaz mu steram te stebričke z bagerom ven drugi dan, pa betonsko škarpo zraven.


Bi rekel, da je bolj 'fora', da ti nisi izvršna oblast. Torej, nisi policaj/inšpektor itd. In v pravni državi to rešiš z pomočjo prava / pravne države. Ki pa ne deluje :)

Matevz96 ::

Klemenn je izjavil:

fur80 je izjavil:

Klemenn je izjavil:

Ja - nihče od (treh) sosedov ni dal soglasja za ta nadstrešek.

Ne, dejansko ne smeš (teh stebrov) na lastno pest podrt. Saj so prišli takrat policaji in naredili zapisnik. Inšpektor je pa rekel naj damo prijavo. Seveda, zdaj zadeva že 9 let stoji...


Noro in v čem je potem sploh fora soglasih. Pa jaz mu steram te stebričke z bagerom ven drugi dan, pa betonsko škarpo zraven.


Bi rekel, da je bolj 'fora', da ti nisi izvršna oblast. Torej, nisi policaj/inšpektor itd. In v pravni državi to rešiš z pomočjo prava / pravne države. Ki pa ne deluje :)


Zato pa ne podiraš stebrov namensko ampak dobiš podjetnika ki ti pride nasut pesek/zemljo na parcelo in med delom z bagrom poškoduje steber ki je na tvoji parceli
#hooldthedoor

feryz ::

Klemenn je izjavil:

fur80 je izjavil:

Klemenn je izjavil:

Ja - nihče od (treh) sosedov ni dal soglasja za ta nadstrešek.

Ne, dejansko ne smeš (teh stebrov) na lastno pest podrt. Saj so prišli takrat policaji in naredili zapisnik. Inšpektor je pa rekel naj damo prijavo. Seveda, zdaj zadeva že 9 let stoji...


Noro in v čem je potem sploh fora soglasih. Pa jaz mu steram te stebričke z bagerom ven drugi dan, pa betonsko škarpo zraven.


Bi rekel, da je bolj 'fora', da ti nisi izvršna oblast. Torej, nisi policaj/inšpektor itd. In v pravni državi to rešiš z pomočjo prava / pravne države. Ki pa ne deluje :)
A on ne more biti izvršna oblast, sosed, ki je to postavil, je pa lahko izvršna oblast?

Klemenn ::

Kaj pa drugače ; na parkirnem mestu (kjer velja (nenapisano?) pravilo, da je to parkirno mesto za avtomobile) je parkiran motor. Ga greš lahko premaknit, podrt, karkoli (da bi potem lahko ti parkiral svoj avto tam)? Najverjetneje ne. Zakaj pa ne, če pa motor naj ne bi bil tam parkiran?

Pa, fantje, treba je razumet, da je (kar velika) razlika med zdravo pametjo, forumskimi/gostilniškimi debatami in pa sledenju zakona do pike natančno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

fujtajksel ::

RedDrake je izjavil:

Klemenn je izjavil:


Nadstrešek (deloma) zgrajen na našem zemljišču.

Tole bi jaz šel na motnjo posesti. Tisto naj bi bilo rešeno v pol leta. (čeprav sem udeležen v pravdi motnje posesti ki se vleče od 2006 :) Ampak tam so v igri denacionalizacije in upravičenost le-teh ter morebitno priposestvovanje)


Za motenje posesti je najbrž že prepozno? Najbrž je treba v lastninsko tožbo, s specializiranim odvetnikom. Bo trajalo par let. In zna bit da lahko kej zastara če boš prepozen.

Klemenn ::

fujtajksel je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Klemenn je izjavil:


Nadstrešek (deloma) zgrajen na našem zemljišču.

Tole bi jaz šel na motnjo posesti. Tisto naj bi bilo rešeno v pol leta. (čeprav sem udeležen v pravdi motnje posesti ki se vleče od 2006 :) Ampak tam so v igri denacionalizacije in upravičenost le-teh ter morebitno priposestvovanje)


Za motenje posesti je najbrž že prepozno? Najbrž je treba v lastninsko tožbo, s specializiranim odvetnikom. Bo trajalo par let. In zna bit da lahko kej zastara če boš prepozen.


Ja, na tak način se pa tega nismo še nikoli lotili. Ampak, recimo da 'zmagaš'. Kdo podre potem to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

Telbanc ::

Ne vem, kak je mogoče, da nekdo postavi steber na tuji parceli. A ni blo nobenega da bi ga steral dol z privat lastnine. Ma kakšna tožba steraš dol u PM.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Klemenn ::

Telbanc je izjavil:

Ne vem, kak je mogoče, da nekdo postavi steber na tuji parceli. A ni blo nobenega da bi ga steral dol z privat lastnine.


No, sicer smo spet pri bolj 'forumskih/gostilniških' odgovorih ampak dajmo vseeno: Ja, takrat smo naivno mislili, da se pač policaje pokliče in je to to. Potem, ko so pa enkrat prišli pa naj kaj, ga pred policaji odrivam? Naivno klicali inšpektorja, ki je rekel naj oddamo prijavo. The rest is history - banana republika pa to.

RedDrake ::

Klemenn je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Klemenn je izjavil:


Nadstrešek (deloma) zgrajen na našem zemljišču.

Tole bi jaz šel na motnjo posesti. Tisto naj bi bilo rešeno v pol leta. (čeprav sem udeležen v pravdi motnje posesti ki se vleče od 2006 :) Ampak tam so v igri denacionalizacije in upravičenost le-teh ter morebitno priposestvovanje)


Za motenje posesti je najbrž že prepozno? Najbrž je treba v lastninsko tožbo, s specializiranim odvetnikom. Bo trajalo par let. In zna bit da lahko kej zastara če boš prepozen.


Ja, na tak način se pa tega nismo še nikoli lotili. Ampak, recimo da 'zmagaš'. Kdo podre potem to?

Mora on. Ko/če ne, sodišče določi izvajalca, ki izstavi račun.

fujtajksel ::

Klemenn je izjavil:


Ja, na tak način se pa tega nismo še nikoli lotili. Ampak, recimo da 'zmagaš'. Kdo podre potem to?


Mislim da mora on, sicer mu grozijo sankcije sodišča, ampak rajši vprašaj odvetnika kot tule na forumu ;) Pa važno je vzet sposobnega odvetnika za take zadeve, da te slučajno sosed s svojim boljšim ne pojaha.

Telbanc ::

Torej ni važno, kje je meja ampak kdo ma boljšega odvetnika?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

RedDrake ::

To tudi. Ampak če je zadeva clear cut in stoji na tvoji (in od drugih) posesti, potem on ne more zmagati. Lahko vleče, a zmaga ni možna. Vprašanje je, če ni že prestaro. Zato posvet s pravim odvetnikom (ki dela na tem področju, ne kakim za EULE, ali pa ločitve).

Telbanc ::

Torej najameš privatnika in postaviš še ti kaj na njegovem. Brunarico. Recimo. K zgleda da smo na divjem zahodu.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Magic1 ::

Tako nekako je to. Tudi pri nas je bilo tako. Oče je bil v službi, sosed pa je med tem vlil nosilce za ograjo en pol metra globje v našo parcelo. Potem se je pa neumnega delal.
Sej ravno to je vprašanje, kaj lahko sploh narediš, če ga ne uspeš pravočasno ustavit? Izgleda da je edina opcija it all in na sodišče in se pravdat desetletje. Pa odvetnika in vse moraš kar sam plačat. Šele na koncu dobiš povrnjeno, če prepričljivo zmagaš.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Klemenn ::

Telbanc je izjavil:

Torej najameš privatnika in postaviš še ti kaj na njegovem. Brunarico. Recimo. K zgleda da smo na divjem zahodu.


Mnja, če se postaviva hipotetično situaciji ; prideš k meni na dvorišče in začneš cimprat. Te namlatim (no, ali pa se te sploh dotaknem), pokličeš policijo in opalijo (tudi) mene.

Telbanc ::

Ne vem zakaj bi me namlatil ? Sej to je zgleda čist normalno, da se vliva temelje na sosedovem svetu, in ni nobenga ki bi to še isti dan zveku vun. No sicer je sosed dobro ocenil situacijo, da ste "pacifisti". lokalnemu bajotu, pač tega ne bi naredil.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Klemenn ::

Telbanc je izjavil:

Ne vem zakaj bi me namlatil ? Sej to je zgleda čist normalno, da se vliva temelje na sosedovem svetu, in ni nobenga ki bi to še isti dan zveku vun.


Seveda s(-m)o. Samo ne smeš (kar tako).

fujtajksel ::

Telbanc je izjavil:

Torej ni važno, kje je meja ampak kdo ma boljšega odvetnika?


Včasih žal. Izgleda je sistem narejen tako da imajo odvetniki od česa živet in sodniki kupe nerešenih spisov. V nekih primerih meje res niso urejene in nasprotni odvetnik lahko poskuša prikazovat da je tak primer, sosed pa dobi priče da lažejo zanj.

Telbanc ::

Ja no, kokr čte. Jaz bi mu z zobmi zvleku tiste temelje vun. Drugo je, če meje "nimate določene" in se pol dogaja. In pol en pravi da je tam, drugi tam.....V glavem nekej ni v redu, in ti verjetno ne napišeš vsega.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Klemenn ::

Telbanc je izjavil:

Ja no, kokr čte. Jaz bi mu z zobmi zvleku tiste temelje vun. Drugo je, če meje "nimate določene" in se pol dogaja. In pol en pravi da je tam, drugi tam.....V glavem nekej ni v redu, in ti verjetno ne napišeš vsega.


Yes. Še enkrat - razlika je med forumskimi/gostilniškimi debatami in dobesednemu sledenju črki zakona. Če si prebral, si videl, da sem napisal, da kdor ve, naj pove katere informacije manjkajo in jih bom poizkusil dostavit. Ampak bi rekel da 'ne manjka', če ima (laično) odločbo o rušenju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

kloko ::

Klemenn je izjavil:

...naj pove katere informacije manjkajo in jih bom poizkusil dostavit...

povedal si že dosti, a vseeno še enkrat:
- koliko časa je minilo od takrat, ko je sosed postavil svoj nadstrešek na "tvojem"
- ali imate urejeno mejo ali samo ti misliš, da je nadstrešek na "tvojem"
- a si ti lastnik "tvojega"

Klemenn ::

kloko je izjavil:

Klemenn je izjavil:

...naj pove katere informacije manjkajo in jih bom poizkusil dostavit...

povedal si že dosti, a vseeno še enkrat:
- koliko časa je minilo od takrat, ko je sosed postavil svoj nadstrešek na "tvojem"
- ali imate urejeno mejo ali samo ti misliš, da je nadstrešek na "tvojem"
- a si ti lastnik "tvojega"


- (povedano) 9let
- zaradi drugih stvari ponovno (enako) izmerjeno prejšnji teden, ja
- 'ja' (starši)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

fujtajksel ::

Magic1 je izjavil:

Tako nekako je to. Tudi pri nas je bilo tako. Oče je bil v službi, sosed pa je med tem vlil nosilce za ograjo en pol metra globje v našo parcelo. Potem se je pa neumnega delal.
Sej ravno to je vprašanje, kaj lahko sploh narediš, če ga ne uspeš pravočasno ustavit? Izgleda da je edina opcija it all in na sodišče in se pravdat desetletje. Pa odvetnika in vse moraš kar sam plačat. Šele na koncu dobiš povrnjeno, če prepričljivo zmagaš.


Mislim da lahko odstraniš sam (samopomoč) le v roku enega meseca.
Če nisi ali "ne pomaga", je možna posestna tožba v roku enega meseca (max 1 leta), ki naj bi se reševala prioritetno. Po tem le redna lastninska tožba.
Po 10 letih je možno priposestvovanje, če nekdo uspe prikazat, da je 10 let uporabljal v "dobri veri" da je njegovo, zato je gotovo bolje prej vložit tožbo.

kloko ::

No torej so tvoji starši 9 let prepozni za učinkovito rešitev težave. 30 dni od takrat, ko je sosed postavil nadstrešek na vašem, ste imeli čas za vložitev tožbe za motenje posesti, ki bi rešila težavo v zelo kratkem času.

feryz ::

V fotrovem selu si je nekdo tako prilastil meter zemlje med sosedoma.
Sosed na dopustu, on pa ograjo zabetoniral meter v sosedovo.
Sosed policijo, inšpekcijo, sodišče, geodet bla, bla. Uzurpator se ne strinja z ničemer, pritožuje se na vse, praktično nič mu ne moreš. Oškodovani sosed je ta cajt že gagnil, zdaj se sin bori dalje. Kakih 30 let že to traja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

mirator ::

Klemenn je izjavil:

...Če si prebral, si videl, da sem napisal, da kdor ve, naj pove katere informacije manjkajo in jih bom poizkusil dostavit. Ampak bi rekel da 'ne manjka', če ima (laično) odločbo o rušenju.

Zakaj pa ima odločbo o rušenju? Ali zaradi tega, ker nima gradbenega dovoljenja ali zato, ker je gradil na tuji zemlji? Vsekakor gre za motenje posesti. Ponovno daj priporočeno pismo opozorilo sosedu, da čimprej odstrani nadstrešek oz. mu daj dokončni rok. Če tega ne bo upošteval, ponovno pozovi gradbeno inšpekcijo in opozori tudi policijo, da boš najel izvajalca, da nadstrešek odstrani on. Policijo moraš opozoriti, da ne bo prišlo do kakšnih neljubih dogodkov.

Klemenn ::

mirator je izjavil:

Klemenn je izjavil:

...Če si prebral, si videl, da sem napisal, da kdor ve, naj pove katere informacije manjkajo in jih bom poizkusil dostavit. Ampak bi rekel da 'ne manjka', če ima (laično) odločbo o rušenju.

Zakaj pa ima odločbo o rušenju? Ali zaradi tega, ker nima gradbenega dovoljenja ali zato, ker je gradil na tuji zemlji? Vsekakor gre za motenje posesti. Ponovno daj priporočeno pismo opozorilo sosedu, da čimprej odstrani nadstrešek oz. mu daj dokončni rok. Če tega ne bo upošteval, ponovno pozovi gradbeno inšpekcijo in opozori tudi policijo, da boš najel izvajalca, da nadstrešek odstrani on. Policijo moraš opozoriti, da ne bo prišlo do kakšnih neljubih dogodkov.


Mislim, ta 'odločba' izhaja iz naše prijave na inšpektora (in postopka). Na inšpektorat smo vmes že n-krat prijavili in dobimo odgovor da je zadeva že prijavljena in v teku. Najbrž bo isto, če to naredim danes.

Tole z policijo pa nekako ne verjamem, da gre čez. Vsaj ne brez nekih posledic (tudi) zame.

Bi bilo pa zanimivo vedet kako in pri kom bi poizvedel več o tej 'odločbi'. Če sploh (lahko).
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pravni nasvet - Fasada na meji parcele (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21725178 (12213) ales85
»

Gradbeno parcela - vkopan kablovod (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
647012 (4397) mirator
»

pravni nasvet - zid na meji - barvanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
515301 (3028) Furbo
»

Ali obstaja služnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222233 (13484) St235
»

Sosedova stavba na moji parceli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16027944 (22649) rekt

Več podobnih tem