» »

Gradbeno parcela - vkopan kablovod

Gradbeno parcela - vkopan kablovod

«
1
2

brane4 ::

Lastim si gradbeno parcelo. Sedaj sem naročil Geodetsko sliko in vidim, da po sredini parcele pod zemljo teče kablovod od Elektra in Telekoma.
Kablovod nima nobene služnostne pravice, niti od Elektra, niti od Telekoma. Klical sem na Elektro in pravijo da so bili kabli vkopani že like 30 let nazaj,
pisne služnostne pravice pa nimajo, saj je bilo s takratnim lastnikom dogovorjeno ustno, saj je "takrat vse potekalo ustno".

Na parceli bi si rad postavil hišo, torej bi bilo potrebno kable prestaviti.
Kakopak si pa želim, da kable prestavijo na lastne stroške.

Kakšne imam za to možnosti, glede na to da nimajo služnostne pravice ?

starfotr ::

Točno to jih vprašaj oz. jim povej. Da imajo sedaj možnost prestaviti vod na lastne stroške.

Utk ::

To se nikoli ni delalo ustno, to so pravljice. Lahko ti pokažem 40, 50 let stara dovoljenja za telefon itd.
Lahko da je nek lokalni šerif tako delal, ampak to ni bilo po pravilih niti takrat, zdaj pa naj rešijo kakor znajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mitkos ::

Postavi hišo in se "zmeni" za zastonj elektriko :).

Invictus ::

Ko so oni to polagali, služnostne pravice še ni bilo.

Dvomim, da ga bodo oni prestavljali na lastne stroške. ne bodo ga...

Lahko ti samo rečem, good luck...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

svecka ::

Utk je izjavil:

To se nikoli ni delalo ustno, to so pravljice. Lahko ti pokažem 40, 50 let stara dovoljenja za telefon itd.
Lahko da je nek lokalni šerif tako delal, ampak to ni bilo po pravilih niti takrat, zdaj pa naj rešijo kakor znajo.


po naših krajih so vode in elektrike po parcelah napeljane vse na ustni način pred 40 leti. Še več, še komunala ne ve kje poteka voda, ker jo niso vrisali. Take nebuloze obstajajo danes, ko še ne veš kje poteka voda do tvoje bajte npr.

starfotr ::

Meni je Telekom v letu 2018 potegnil optiko. Še na skret papir ni nihče nič napisal. Kaj šele, da bi bilo kaj notarsko uradno urejeno. Toliko o tem.

Nekje, kjer je drug človek zadolžen, pa dokler ni vse urejeno, ne zasadijo lopate.

Utk ::

svecka je izjavil:

Utk je izjavil:

To se nikoli ni delalo ustno, to so pravljice. Lahko ti pokažem 40, 50 let stara dovoljenja za telefon itd.
Lahko da je nek lokalni šerif tako delal, ampak to ni bilo po pravilih niti takrat, zdaj pa naj rešijo kakor znajo.


po naših krajih so vode in elektrike po parcelah napeljane vse na ustni način pred 40 leti. Še več, še komunala ne ve kje poteka voda, ker jo niso vrisali. Take nebuloze obstajajo danes, ko še ne veš kje poteka voda do tvoje bajte npr.

Če so vrisali ali ne, je njihov problem, nek podpis nekje pa ziher obstaja. Oz. bi moral obstajat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

OP, prestavitev je tvoj strošek.
Zmeni se, da ti skoplješ novo traso, in če bodo dobre volje, oni pa prastavijo kabel zastonj.

Če boš težil s služnostjo, češ da je ni, bodo poiskali papir, ki jim daje služnost, ga zagotovo imajo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

ginekk ::

OP, po moje boš moral sam plačat vse. Kar pomeni izkop in kabel. Elektro pa bo prišel preklopit. Točno vedo da so v poziciji moči in se tako tudi obnašajo.

sumoborac ::

samo dve varjanti imaš:
1. požreš strošek in financiraš izkop & prestavitev
2. se zapleteš v to in greš v tožbo ter prestaviš gradnjo za nekaj let. Nakoncu boš najvrjetneje zmagal (razen če nimajo na kakšnem listu papirja od prejšnih lastnikov na roko napisano služnost kje - v temu primeru boš nazaj na #1 + stroški tožbe).

Za začetek se pozanimaj kakšen je strošek. Za izkop najdi svojega bagarista (lokalnega če je varjanta). Strošek prestavitve tega bo zanemarljiv v primerjavi z gradnjo hiše. Kolega je prestavljal vodo (isto slo po diagonali) pa je nakoncu placal komunali cca 900 eur za delo & material + vzporedno so naredili še priklopno točko (jašek za priklop). Bagerist je računal če cca 300 eur.

če se boš malce znašel, lahko to narediš v procesu gradnje tko da se samo enkrat odkopava na sredini kjer boš potem itq rabil kopat za temelje.

Še enkrat - prestavitev je zanemarljiv del stroška gradnje. Boš več denarja zmetal za dejanski elektro priključek če ga še nimaš (FYI elektro omarica pripravljena za priklop te hitro stane 1000 eur ali več).
Prid sm al pa tm ostan...

mn ::

Če boš težil s služnostjo, češ da je ni, bodo poiskali papir, ki jim daje služnost, ga zagotovo imajo.


Tudi če ga nimajo, OP pravi da je kabel že 30 let v zemlji, tako da "prisostvovana" služnost sem prepričan da v tem primeru je.

Tudi če je ni, kabla sam nimaš kaj prestavljati, kar pomeni da rabiš po sodni poti doseči, da kabel prestavijo. Imaš čas?

Mogoče lahko edino zahtevaš vračilo dela kupnine za parcelo, ker ti prejšnji lastnik ni povedal za to "breme" na parceli, v pogodbi imaš pa verjetno "brez bremen". Mogoče? Vprašanje za pravnika.


Je pa ta moj sestavek seveda forumsko pametovanje, namenjeno samo temu, da boš imel nabor vprašanj za pravnika, ki ti lahko tvoje opcije bolje opiše.

zasavc83 ::

Poskusi z dialogom in vprašaj kaj sami predlagajo, da bo zate najbolj ugodno. Imej v glavi, da so to državne firme in vsi so tam "samo zaposleni". Če ti ne boš njih j..., potem tudi oni ne bojo tebe, ker od tega nimajo nič. Bodi prijazen in iščite rešitev, ne krivca. V najslabšem primeru boš nekaj malega plačal in ti grejo še kje na roko, lahko ti pa ceno zasolijo in zagrenijo projekt.

starfotr ::

Predvsem si pa prosim ne zapletaj življenja.

Tu boš prišel na to, da lepa beseda lepo mesto najde. In marsikaj se da uredit v sklopu "vzdrževanja", celo brez stroškov zate. Ali z minimalnimi stroški, če jim tudi prideš nasproti, ne pa samo mečeš polena pod noge.

In tako elektro kot telekom boš še rabil. Zato si tu ne zapiraj vrat in si ne otežuj prihodnosti.

Itak si boš moral kopat za kanalizacijo, elektriko, telekom, vodovod, plinovod ... In bo to mimogrede urejeno.

AndrejS ::

Nekje more bit zavedene , da je neki kabl na tvoji parceli. Kaj če bi začel kopat in kable potrgal- če ni nikjer zavedeno - niso vedel da obstajajo

kriptobog ::

Najhitreje bo, da se dogovoris z njimi da pridejo prestavit, ti pa uredis zemeljska dela, najbolje z lokalnim izvajalcom. Jaz sem moral prestavljati vodo. S komunalo smo se dogovorili, da jaz uredim izkop, oni bodo pa uredili z obcino za zaporo ceste, ter poseg v cesto in prestavili. Sanacija ceste in nove cevi so sle v njihov strosek, izkop in zasutje pa v moj strosek. Vse skupaj smo naredili v enem dnevu. Kopal je pa lokalec, tako da so ga tudi fantje s komunale poznali in so lepo skup porihtali. Prekopali smo cca 80m v dolzino, 2x po nekih 40cm sirine. Mene je prislo 300e in gajba piva za soseda, kjer smo zvozili travo z bagerjem in nekaj malega za seme, da smo nanovo posejali travo.

fikus_ ::

Tako kot svetujejo, lepa beseda lepo mesto najde. Mogoč bo Telekom malo bolj trd, ampak z lokalnimi elektro vzdrževalci se da marsikaj dogovoriti.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

AndrejS je izjavil:

Nekje more bit zavedene , da je neki kabl na tvoji parceli. Kaj če bi začel kopat in kable potrgal- če ni nikjer zavedeno - niso vedel da obstajajo

Ni zavedeno, sam sem Telemachu potrgal kable...

Niso nič težili, sam zdaj jih moram poklicat da uredijo 1x za zmeraj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

"Sedaj sem naročil Geodetsko sliko in vidim, da po sredini parcele pod zemljo teče kablovod od Elektra in Telekoma. "

OP ve za kable in nevednost ga ne reši, po zgornjem predlogu bo imel še več stroškov!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bbbbbb2015 ::

brane4 je izjavil:

Lastim si gradbeno parcelo. Sedaj sem naročil Geodetsko sliko in vidim, da po sredini parcele pod zemljo teče kablovod od Elektra in Telekoma.
Kablovod nima nobene služnostne pravice, niti od Elektra, niti od Telekoma. Klical sem na Elektro in pravijo da so bili kabli vkopani že like 30 let nazaj,
pisne služnostne pravice pa nimajo, saj je bilo s takratnim lastnikom dogovorjeno ustno, saj je "takrat vse potekalo ustno".

Na parceli bi si rad postavil hišo, torej bi bilo potrebno kable prestaviti.
Kakopak si pa želim, da kable prestavijo na lastne stroške.

Kakšne imam za to možnosti, glede na to da nimajo služnostne pravice ?


Ni to nek kunšt. To je normalna stvar. Oni itak morajo dajati v neki fazi soglasje k gradbenemu.
In na elektro in na telekom daš vlogo za preselitev voda.

Potem pride pač projektant (vsaj svojčas je hodil), ter preveri tehnične možnosti za selitev voda. Ki so lahko zelo različne. Od tega, da se za tabo napaja ena hiša, pa se to mimo tvoje parcele naredi. Do tega, da se vod prestavi na rob (tvoje) parcele.

Do tega, da je potrebno soglasje tudi tvojega soseda, da se vod prestavi on pa tega soglasja ne bo želel dati. Do tega, da se cel becirk napaja preko tvoje parcele, pa je to večletni projekt prestavitve vodov.

Nihče na Elektru in Telekomu te ne bo zajebaval. Večji problem pa je, kje pa potem vod bo šel - tam pa rabiš soglasja, vključno s služnostjo - tega pa ljudje ponavadi (sedaj) nočejo več dati.

V mestu, kjer imam hišo, obstaja en šef na Eektru, ki si je zgradil graščino kot prvo hišo v vrsti. NOBENEMU od ostalih lastnikov pa noče dati soglasja, da preko njegove parcele tečejo vodi za ostale štiri parcele, ki so že dolga leta prazne.

Tako da bodo tvoji sosedje večji problem, kot Elektro/Telekom.

Glede stroškov je tudi zelo fleksibilno. In Telekom in Elektro imata nek cikel investicijskega vzdrževanja. Če je omrežje v tvoji okolici staro ali premala kapaciteta, pa če s soglasji sosedov ni problem, oni to naredijo vse na svoje stroške. Oni še kako svojo omarico ali razvod zamenjajo.

Če pa je omrežje top-šit novo, pa sveže položen asfalt - to ti pa nihče ne bo plačal nič. Morda, če boš zelo siten, bodo malenkost participirali, ampak bolj ne kot ja.

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

starfotr je izjavil:

Meni je Telekom v letu 2018 potegnil optiko. Še na skret papir ni nihče nič napisal. Kaj šele, da bi bilo kaj notarsko uradno urejeno. Toliko o tem.

Nekje, kjer je drug človek zadolžen, pa dokler ni vse urejeno, ne zasadijo lopate.


Veš, to je tako. Ko sem jaz svojčas delal na eni taki firmi, je bilo seveda za trase vodov zbrati soglasja. Ponavadi je to delal en tak zgovoren možakar, on je to hodil okrog, tako dolgo sedel po gostilnah in kuhinjah, da je prišel nazaj z vsemi podpisi. Bila pa je ena punca, malo nedorasla svoji vlogi, večino podpisov dobila. Kar pa ni - pa je bilo podpisano vse z istim kulijem. Ona je podpise dobila, če ne, jih je rodila.

Ko so prišli delavci z bagrom, to nihče več ni nič spraševal.

Če to gre še danes skozi tako, ne vem. Ponavadi se podpisujejo pogodbe za služnost, ki se vknjižijo pri notarju. Če to res gre brez ene partije (lastnika) ne vem. Ne bi smelo iti, samo svojčas je to šlo gladko.

mirator ::

brane4 je izjavil:

Lastim si gradbeno parcelo. Sedaj sem naročil Geodetsko sliko in vidim, da po sredini parcele pod zemljo teče kablovod od Elektra in Telekoma.
Kablovod nima nobene služnostne pravice, niti od Elektra, niti od Telekoma. Klical sem na Elektro in pravijo da so bili kabli vkopani že like 30 let nazaj,
pisne služnostne pravice pa nimajo, saj je bilo s takratnim lastnikom dogovorjeno ustno, saj je "takrat vse potekalo ustno".

Na parceli bi si rad postavil hišo, torej bi bilo potrebno kable prestaviti.
Kakopak si pa želim, da kable prestavijo na lastne stroške.

Kakšne imam za to možnosti, glede na to da nimajo služnostne pravice ?

Nimajo vpisane služnostne pravice, verjetno pa so jo prisestvovali. Če so kabli v geodetskem načrtu vrisani, potem nimaš kaj dosti možnosti. Se pa seveda lahko dogovoriš, da se kablovodi prestavijo kar se tiče gradbenih del, na tvoj strošek, elerktor del (kabli in priključitve) pa na distribucijski del.
Samo, če si se z njimi že sprl, potem pa je tudi to vprašanje. Se pač moraš zavedati, da so včasih stvari potekale drugače.

TESKAn ::

Mogoče če boš mel na svojem in boš moral dat služnost - naredi na robu svoje parcele novo, ozko da je dost za kablovod in naj majo gor služnosti kot jim paše, tvoja 'hišna' parcela ma pa mir.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Zimonem ::

mirator je izjavil:

brane4 je izjavil:

Lastim si gradbeno parcelo. Sedaj sem naročil Geodetsko sliko in vidim, da po sredini parcele pod zemljo teče kablovod od Elektra in Telekoma.
Kablovod nima nobene služnostne pravice, niti od Elektra, niti od Telekoma. Klical sem na Elektro in pravijo da so bili kabli vkopani že like 30 let nazaj,
pisne služnostne pravice pa nimajo, saj je bilo s takratnim lastnikom dogovorjeno ustno, saj je "takrat vse potekalo ustno".

Na parceli bi si rad postavil hišo, torej bi bilo potrebno kable prestaviti.
Kakopak si pa želim, da kable prestavijo na lastne stroške.

Kakšne imam za to možnosti, glede na to da nimajo služnostne pravice ?

Nimajo vpisane služnostne pravice, verjetno pa so jo prisestvovali. Če so kabli v geodetskem načrtu vrisani, potem nimaš kaj dosti možnosti. Se pa seveda lahko dogovoriš, da se kablovodi prestavijo kar se tiče gradbenih del, na tvoj strošek, elerktor del (kabli in priključitve) pa na distribucijski del.
Samo, če si se z njimi že sprl, potem pa je tudi to vprašanje. Se pač moraš zavedati, da so včasih stvari potekale drugače.

Če služnost ni vpisana jo ne moreš priposestvovat. Sploh ker gre za stavbno zemljišče.
Ustni dogovori pač ne nosijo vode. Zadeva naj se prestavi na rob na njihove stroške in vknjižil naj se služnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

WizzardOfOZ ::

Zmeni se z njimi da vsak polovico stroškov nosi. Hkrati pa naj že sedaj spotoma tebi naredijo priključek, ti pa na vogalu parcele, kjer bo šel kabel postavi omarico, pa si zmagal in ubil 2 muhi na en mah.

Pa nikakor se ne kregat z njimi, ker boš za priklop moral še delat z njimi, pa ni dobro, če so zamere v igri.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

Eh nima to veze. Sploh a zakaj bi se kregal. In zakaj bi plačeval ti polovico. Služnost ni urejena, ti pa rabiš prostor za objekt. Naj prestavijo pa je. Saj omrežni ne niso zastonj. In imajo precej denarja.

x3ca ::

bbbbbb2015 je izjavil:

V mestu, kjer imam hišo, obstaja en šef na Eektru, ki si je zgradil graščino kot prvo hišo v vrsti. NOBENEMU od ostalih lastnikov pa noče dati soglasja, da preko njegove parcele tečejo vodi za ostale štiri parcele, ki so že dolga leta prazne.


A ni to zakonsko obvezno? Kakor je meni znano, bi ga lahko izterjali na sodiscu.

delavec44 ::

Bi si mislil da je. Tudi sam imam primer, ko sem "moral" sosedu dovoliti postaviti fasadni oder na moji parceli in delno strehi saj ima menda za vzdrževalna dela to pravico, če so bajte preveč skupaj.

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

Eh nima to veze. Sploh a zakaj bi se kregal. In zakaj bi plačeval ti polovico. Služnost ni urejena, ti pa rabiš prostor za objekt. Naj prestavijo pa je. Saj omrežni ne niso zastonj. In imajo precej denarja.

Lahko je tako rečt, ampak oni ne bodo tega kar tako na njihove stroške zamenjali.

Probaj zamenjat dotrajano njihovo zunanjo elektro omarico na tvoji zgradbi (staro kovinsko stran in novo plastično vgradit), pa mi povej, če jo bodo na njihove stroške prestavili? Ti že sedaj (iz prve roke) povem, da je cena take prestavitve bila marca 2021 malo čez 1000€. Smo samo zamenjali dotrajano zunanjo omarico in prestavili števec iz notranjosti v zunanjo omarico. Kable do omarice iz hiše sem sam napeljal, pa štemal in luknje vrtal sem tudi sam.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

Na tvojem objektu itak nimajo pravice posega. tam urejaš sam.
Glede služnosti pa, če ni urejena je to njihov vod in njihov problem. Vpisano ni. Ti pa rabiš svojo parcelo. To pa lahko prestavijo. In uredi se služnost. Cene katere plačujejo so itak simbolične. Izvajalcev in denarja imajo pa elektro distributerji dovolj. Povsem normalno se da zmenit.

Daliborg ::

Zanimiva tema upam da OP-u uspe....jaz se z gasilci nisem mogel zmenit in imam sedaj hidrant na svoji parceli. Ko sem jih vprašal "kaj pa v primeru ko me ne bo doma in bo ograja zaprta?" odgovor: "podremo ograjo in vam zaračunamo" :))
Boli jih patka 8-)
edit: Govora je o slabih 7 metrih prestavitve hidranta iz moje parcele na javno
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daliborg ()

Zimonem ::

Ja samo ti imaš vpisano služnost.

kriptobog ::

Ce ne moti gradnje jih itak boli. Jaz bi jim sicer pustil dostop, ker konec koncev nikoli ne ves, kdaj jih bos potreboval. Ce bi oviral gradnjo si upam stavit, da ne bi kaj dosti komplicirali za prestavitev. Tudi elektro in telekom verjetno ne bosta komplicirala, kot so ze omenili bodo komplikacije bolj zaradi sosedov in morebitnih soglasij od njih.

Zimonem ::

Ko je služnost vpisana je notri ponavadi pogoj da tam ne boš gradil, sadil drevja in jim dovolil dostop za popravila.

WizzardOfOZ ::

Zimonem je izjavil:

Na tvojem objektu itak nimajo pravice posega. tam urejaš sam.


ne bo ravno držalo.
zunanja elektro omarica je od elektra, ni tvoja, čeprav je na tvojem objektu. in števec v notranjosti hiše(stara ureditev izpred 50 let) je tudi njihov.
ne smem jaz menjat kabla od omarce do števca, čeprav je bila nevarnost požara, ker je bil tako dotrajan, ker je to njihov kabel. lahko jih samo prosim, da ga pridejo zamenjat, pa čeprav je objekt moj.
tako je bilo pri nas marca lansko leto. so bili tako dotrajani njihov kabli, da je "zašmelcalo", pa smo mel konkretno pi****.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zimonem ::

Če maš res tako konfiguracijo pač prestaviš. In ja računali bodo. Zato se pa ne odreče tam , kjer služnost ni urejena. In ja cene imajo zlatarske.

TheBlueOne ::

Kolikor vem moras biti o vseh sluznostih obvescen preden, da kupis parcelo.

Tu bo verjetno bolj tema, ce elektro in telekom lahko naknadno vneseta sluznost. Ce pa se lahko delas francoza in dobis gradbeno, pa zna biti zanimivo. Kako natancno so vrisani kabli niti ne ves in enostavno startas projekt. Bager potrga kable, kdo je kriv? Bager ne potrga kablov, preko kablov je betonska plosca, elektro hoce obnoviti kable, kdo ima problem?

fikus_ ::

OP ve da so kabli na parceli!
"Sedaj sem naročil Geodetsko sliko in vidim, da po sredini parcele pod zemljo teče kablovod od Elektra in Telekoma. "

Torej so nekje vrisani in ne budalit, da lahko kar pretrga kable. Interventno popravilo ga bo prišlo več, kot prestavitev kablov.
In če so vrisani se ne more izgovarjat da ni bilo služnosti, ker na lepe oči jih ni kdo vrisal.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

TheBlueOne ::

Menda ja moras vedeti tocno kje, drugace ne mores graditi. Ne vem kako velika je parcela, ce je 600m2 in gre kabel res preko sredine prakticno ni gradbena.

Ce dobijo sluznost pomeni, da mora biti cela trasa dostopna, torej nobene hise, nobene terase, betonske plosce, ce je vrt ga lahko prekopljejo itn.

Meni je tu bolj problem tistega, ki je parcelo prodal in v pogodbi ni omenil te sluznosti.

Kdo pa dela projekt? Naceloma te zadeve tocno poznajo projektanti in ti tudi ocenijo strosek.

fikus_ ::

Kablovod se prestavi na rob parcele. Karkoli bo nad kablom (ograja, živa meja? če je lahko , . . .), bodo v primeru okvare podrli, da bodo prišli do kabla.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Vidividi ::

Dopis pravnika... vse ostalo ne bo nič.

teoo ::

Mi smo imeli podoben primer z vodovodom direkt po diagonali čez parcelo. Predlog rešitve je bila "prošnja za sofinanciranje ureditve - prestavitve obstoječega vodovodnega omrežja". Kot investitorja naročiva izdelavo načrta prestavitve vodovodnih priključkov, financirava izkop in JP Vodovod- Kanalizaciji podeliva služnost na zemljiški parceli xxx, JP Vodovod - kanalizacija pa v okviru vzdrževanja zagotovi strojno opremo in izvede ustrezne prevezave.
defying gravity

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teoo ()

TheBlueOne ::

fikus_ je izjavil:

Kablovod se prestavi na rob parcele. Karkoli bo nad kablom (ograja, živa meja? če je lahko , . . .), bodo v primeru okvare podrli, da bodo prišli do kabla.


Je ena opcija, ni pa nujno najboljsa, zato pa projektant.

brane4 ::

TheBlueOne je izjavil:

Menda ja moras vedeti tocno kje, drugace ne mores graditi. Ne vem kako velika je parcela, ce je 600m2 in gre kabel res preko sredine prakticno ni gradbena.

Ce dobijo sluznost pomeni, da mora biti cela trasa dostopna, torej nobene hise, nobene terase, betonske plosce, ce je vrt ga lahko prekopljejo itn.

Meni je tu bolj problem tistega, ki je parcelo prodal in v pogodbi ni omenil te sluznosti.

Kdo pa dela projekt? Naceloma te zadeve tocno poznajo projektanti in ti tudi ocenijo strosek.


Parcela JE gradbena. Kablovod gre direkt po diagonali parcele, zato mi je še manj jasno, kako je lahko prejšnji lastnik dobil papirje, da je parcela gradbena. Parcela je samo 500m2.

Kaj mi pa še bolj ni jasno pa je to, da je prejšnji lastnik na robu parcelu postavil 2 garaži (tudi vrisani v Geodetsko sliko), pod katerima je speljan kablovod.

Edino logično pojasnilo za vse skupaj je to, ker je bil nek visok sodnik v LJ in si je verjetno to zrihtal po vezah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: brane4 ()

rejven ::

Kable vn zmeči, pa čakaj, da pridejo zrihtat, kliči policijo za motenje posesti, ko se prikažejo (kazen ti seveda ne uiide). Pa naj te gredo tožit, za par let, lahko se pa na licu mesta zmenimo, kje po parceli bo obvod :). Odvisn kolk bajt je zadaj :D

TheBlueOne ::

brane4 je izjavil:



Parcela JE gradbena. Kablovod gre direkt po diagonali parcele, zato mi je še manj jasno, kako je lahko prejšnji lastnik dobil papirje, da je parcela gradbena. Parcela je samo 500m2.

Kaj mi pa še bolj ni jasno pa je to, da je prejšnji lastnik na robu parcelu postavil 2 garaži (tudi vrisani v Geodetsko sliko), pod katerima je speljan kablovod.

Edino logično pojasnilo za vse skupaj je to, ker je bil nek visok sodnik v LJ in si je verjetno to zrihtal po vezah.


Kdaj je bilo kupljeno? Ce pred kratkim, potem nujno v kontakt s prodajalcem. Kolikor vem mora prodajalec kupca o teh zadevah obvestiti. Pri 500m2 to to naredi parcelo neuporabno, ce je slucajno kaksna sluznost cez sredino.

Kje je kablovod tezko ves za sigurno. Zna biti, da je nerodno vrisano. Najboljse, da kontaktiras prodajalca.

rejven je izjavil:

Kable vn zmeči, pa čakaj, da pridejo zrihtat, kliči policijo za motenje posesti, ko se prikažejo (kazen ti seveda ne uiide). Pa naj te gredo tožit, za par let, lahko se pa na licu mesta zmenimo, kje po parceli bo obvod :). Odvisn kolk bajt je zadaj :D


Par let odskodnine te lahko kar dosti stane.

Zgodovina sprememb…

brane4 ::

Hvala vsem za vaše izkušnje, nasvete in ideje.

Poklical sem prejšnjega lastnika, ki mi je 2 tedna nazaj prodal parcelo, ga seznanil z dejstvi in
je pristal na preklic pogodbe ter vrnitev celotne kupnine .

Invictus ::

Pa si prepričan, da je to najboljši način? Zdaj si brez parcele...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

S takim se praviloma ne gres pravdati.

brane4 je izjavil:



Edino logično pojasnilo za vse skupaj je to, ker je bil nek visok sodnik v LJ in si je verjetno to zrihtal po vezah.


Se je pa verjetno takoj strinjal, ker mozno je razdrtje pogodbe + odskodnine.

Neko pogajanje, prilagajanje, ko ne ves tocno kaj je tam, koliko bi stalo itn. pa nima nekega smisla. Garantiram, da je s takimi posebnostmi lahko vec dela, kot pa postaviti hiso.

ginekk ::

TheBlueOne je izjavil:


Neko pogajanje, prilagajanje, ko ne ves tocno kaj je tam, koliko bi stalo itn. pa nima nekega smisla. Garantiram, da je s takimi posebnostmi lahko vec dela, kot pa postaviti hiso.


Garantiram, da ni. Kajti itak bi bilo vse razkopano, itak bi moral elektro priti v vsakem primeru, tisti kabel in cev zanj bi pa bil minorni strošek v primerjavi s celo hišo.

Vedno so kakšne nepričakovane stvari pri gradnji za katere moraš met ekstra budget, to celo ne bi bilo presenečenje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

meteorna voda in kanalizacija po naši parceli (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
586945 (4762) fikus_
»

Pravno vprašanje: Komplikacije pri priklopu optike (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8915127 (12583) brez-imenko
»

Telekom omarica v zasebni hiši in udar strele, pomoč! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811071 (8614) St235
»

Telemch Blok Televizija Kabel prestrizen... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13723572 (19113) Mesar
»

Odmik električnih drogov - Elektro Maribor

Oddelek: Loža
84820 (4401) Tilen

Več podobnih tem