» »

pravni nasvet - zid na meji - barvanje

pravni nasvet - zid na meji - barvanje

«
1
2

lubej1 ::

Dober dan

Na pravniki.info se nikakor ne morem registrirati. :(

Zato bom tukaj zastavil vprašanje. Upam, da je kakšen pravnik tudi na tem forumu. :)

Zid hiše imamo na meji z sosedom (severna stena). Sedaj barvamo fasado, sosed pa ne dovoli dostpa na njegovo parcelo.

Ali imamo pravico do dostopa do njegove parcele? Obstaja kakšne zakon, ki nam to omogoča?
Oz ima sosed prav in nimamo pravice, da gredo delavci na njegovo parcelo?

Hvala za vaše odgovore.

LP

kloko ::

Po njegovi parceli nimaš pravice hoditi, razen če ti dovoli.

L.p., Kloko

LapD ::

Kako si sploh lahko postavil zid hiše na meji ali gre to za kakšne starejše gradnje? V vsakem primeru boš najhitreje rešil, če se boš dogovoril s sosedom. Ker pa je to pri nas večna težava se boš verjetno preko sodišča boril za možnost obnovitvenih del.
web&motion designer

Kvinta ::

Kolkor jaz vem ti lahko hodiš po njegovi zemlji dokler opravlaš dela na svoji bajti samo če tega kar delaš ne moreš nardit drugače in mu pol po končanem delu vrneš vse v prvotno stanje.

Kak pa ste sploh fasado nardili ,če vam ne dovoli na njegovo stran ?
A.C.A.B

lubej1 ::

Gre za starejšo gradnjo, cca 30 let. Dogovor ni mogoč, ker nismo v dobrih odnosih, zadnjih 5 let.

Prej smo bili v dobrih odnosih in je bilo mogoče zgraditi zid, narediti fasado itd. Sosed je tudi odobril, da lahko zgradimo na meji.

V bistvu gre za sorodnika, da je zadeva še bolj pestra. :( Verjetno klasika v SLO.

LP

Baja ::

najames dva "planinca" da pobarvata od zgoraj. pa na sredino fasade mu lahko še enega fakiča narišeš ;)

lubej1 ::

sem razmišljal o tem, da bi barvali skozi okna ;), samo to bi bilo vse skupaj zanič

je kakšen zakon, ki govori o taki zadevi?
oz verjetno samo tožba, pa še to vprašanje glede uspeha, uresničitve?

LP

lubej1 ::

Kvinta je izjavil:

Kolkor jaz vem ti lahko hodiš po njegovi zemlji dokler opravlaš dela na svoji bajti samo če tega kar delaš ne moreš nardit drugače in mu pol po končanem delu vrneš vse v prvotno stanje.


Če to res drži in mi še poveš zakon, ki to predpisuje, bi bilo fantastično. :)
Hvala
LP

Miha 333 ::

lubej1 je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Kolkor jaz vem ti lahko hodiš po njegovi zemlji dokler opravlaš dela na svoji bajti samo če tega kar delaš ne moreš nardit drugače in mu pol po končanem delu vrneš vse v prvotno stanje.


Če to res drži in mi še poveš zakon, ki to predpisuje, bi bilo fantastično. :)
Hvala
LP

Stvarnopravni zakonik, 76. člen

Matevz96 ::

lubej1 je izjavil:

sem razmišljal o tem, da bi barvali skozi okna ;), samo to bi bilo vse skupaj zanič

je kakšen zakon, ki govori o taki zadevi?
oz verjetno samo tožba, pa še to vprašanje glede uspeha, uresničitve?

LP


Glede na to da praviš da je zid povsem na meji se tožba lahko konča z rušenjem zidu ker verjetno ni gradbenega dovoljenja.
#hooldthedoor

lubej1 ::

Miha 333 je izjavil:

lubej1 je izjavil:

Kvinta je izjavil:

Kolkor jaz vem ti lahko hodiš po njegovi zemlji dokler opravlaš dela na svoji bajti samo če tega kar delaš ne moreš nardit drugače in mu pol po končanem delu vrneš vse v prvotno stanje.


Če to res drži in mi še poveš zakon, ki to predpisuje, bi bilo fantastično. :)
Hvala
LP

Stvarnopravni zakonik, 76. člen


hvala, sem našel:


Matevz96 je izjavil:

lubej1 je izjavil:

sem razmišljal o tem, da bi barvali skozi okna ;), samo to bi bilo vse skupaj zanič

je kakšen zakon, ki govori o taki zadevi?
oz verjetno samo tožba, pa še to vprašanje glede uspeha, uresničitve?

LP


Glede na to da praviš da je zid povsem na meji se tožba lahko konča z rušenjem zidu ker verjetno ni gradbenega dovoljenja.


tudi to je možno, bo potrebno preveriti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lubej1 ()

DeeJay ::

Zakaj bi kompliciral... najameš enga, ki se ukvarja z višinskimi deli inti iz strehe dol poštriha.

Na hitro poguglal:
Višinsko barvanje fasad: čiščenje in sanacija fasade, zaščita s sredstvi proti nastajanju alg in plesni, barvanje z najbolj kakovostnimi sodobnimi fasadnimi barvami po izbiri naročnika
http://www.visinskadela.com/

lubej1 ::

hvala za nasvet :)

mahoni ::

Si pa res mehkuzen, da te tak "sosed" pusti ustrahovati. Taksne zabijes samo s kontra udarci.

dreta ::

mahoni je izjavil:

Si pa res mehkuzen, da te tak "sosed" pusti ustrahovati. Taksne zabijes samo s kontra udarci.


Potem imas pa dva bedaka, namesto enega.

mahoni ::

dreta je izjavil:

mahoni je izjavil:

Si pa res mehkuzen, da te tak "sosed" pusti ustrahovati. Taksne zabijes samo s kontra udarci.


Potem imas pa dva bedaka, namesto enega.

Vsaj dobi obarvan zid.

dreta ::

Dobra! :)

Utk ::

mahoni je izjavil:

dreta je izjavil:

mahoni je izjavil:

Si pa res mehkuzen, da te tak "sosed" pusti ustrahovati. Taksne zabijes samo s kontra udarci.


Potem imas pa dva bedaka, namesto enega.

Vsaj dobi obarvan zid.

Ja, sosed, ki ga ne maraš, dobi obarvan zid...
Jaz bi pustil tisto tako kot je, pa si naj ima grd zid, sej ga on gleda.

fuck_it_ ::

lubej1 je izjavil:


Zid hiše imamo na meji z sosedom (severna stena). Sedaj barvamo fasado, sosed pa ne dovoli dostpa na njegovo parcelo.



če dejansko delate fasado, da boš TI imel korist od tega....prav, najdi način kako to pravno narediti in naredi.

če pa bi rad barval zid da bo hiša lepša videt in bo sosed gledal lepši zid pa tisto steno pusti takšno kot je. Naj sosed gleda drek, če mu tako paše.

sunshine403 ::

dreta je izjavil:

mahoni je izjavil:

Si pa res mehkuzen, da te tak "sosed" pusti ustrahovati. Taksne zabijes samo s kontra udarci.


Potem imas pa dva bedaka, namesto enega.

Glede na to, da se tako dobro razumejo, da ni moznosti da se zmenijo za nekaj takega, ze imas dva bedaka. Za nekaj takega sta vedno potrebna dva ne samo en ;)

lubej1 ::

Dobri komentarji :))

Gre za družinsko problematiko. To ni mogoče enostavno rešiti, če druga stran sploh ni pripravljena za pogovor kaj šele odobritev dostopa do parcele, dogovor glede tega...

Verjetno pa je tukaj edini večji problem ta, da za prizidek k hiši ni bilo gradbenega dovoljenja.
Moram še preveriti. Ne poznam vseh podrobnosti.

LP

PrimoZ_ ::

Klasika, prizidek brez gradbenega dovoljenja, ker je sosed itak žlahtnik.
Potem pa čez X let problemi, ker se žlahta skrega zaradi kake dediščine.

Poznam take primere tu naokoli.
Ali pa zidanje hiše od tamladih dobesedno na dvorišču, potem pa se skregajo in odselijo, hiša pa stoji prazna, ker jo je nemogoče prodat.

stara mama ::

Greš na kakšno gradbišče, in si tam sposodiš žerjav. Postaviš na svoji parceli, gor zmontiraš oder in ga pripelješ do stene, ter barvaš. Pa narišeš mu lahk na steno kaj lepega.
Vrjetno ni nikjer v zakonu, da si on lasti tudi zračni prostor.

bbbbbb2015 ::

lubej1 je izjavil:

Dober dan

Na pravniki.info se nikakor ne morem registrirati. :(

Zato bom tukaj zastavil vprašanje. Upam, da je kakšen pravnik tudi na tem forumu. :)

Zid hiše imamo na meji z sosedom (severna stena). Sedaj barvamo fasado, sosed pa ne dovoli dostpa na njegovo parcelo.

Ali imamo pravico do dostopa do njegove parcele? Obstaja kakšne zakon, ki nam to omogoča?
Oz ima sosed prav in nimamo pravice, da gredo delavci na njegovo parcelo?

Hvala za vaše odgovore.

LP


Mislim, da so ti že odgovorili. Pokličeš ga (soseda) po telefonu, kdaj bodo delavci ali kdorkoli bo barval fasado prišli. Lahko snemaš, če se bo osporavalo da si ga obvestil. Takrat dostopate do lastne fasade preko tuje zemlje.
Če bo sosed kompliciral ali karkoli ali vam fizično ne bo dovolil, pokličite policijo. Če je to edini dostop, ste upravičeni do dostopa za namene vzdrževanja.

Če si mu naredil škodo ali tudi sicer za dostop, če ti da zahtevek, če se z zahtevkom po odškodnini strinjaš, mu plačaš. Če ne, naj te toži, ter višino odškodnine vtožuje.

Če je zid na črno ali ne, niti ne igra toliko vloge.

egamad ::

Počakaj, da gre sosed na dopust in takrat štrihajte.

tomaz- ::

"Če je zid na črno ali ne, niti ne igra toliko vloge. "

ja, toliko časa ne igra vloge, dokler mu sosed za kontra ne naredi prijavo zaradi črne gradnje.....

Vice ::

V praksi prepozno

darkolord ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Mislim, da so ti že odgovorili. Pokličeš ga (soseda) po telefonu, kdaj bodo delavci ali kdorkoli bo barval fasado prišli. Lahko snemaš, če se bo osporavalo da si ga obvestil.
IMO raje pisno, nekaj v stilu:

Obveščam vas, da bom dne DD.MM.YYYY na podlagi 76. člena Stvarnopravnega zakonika dostopal do vaše nepremičnine (parcele XXX/YY) zaradi izvedbe nujnih del na moji sosednji nepremičnini ZZZ/WW, ker teh del ni mogoče izvesti drugače. Po uporabi bo na vaši nepremičnini vzpostavljeno prejšnje stanje.

lubej1 ::

Hvala vsem za odgovore. Zelo ste prijazni.

"Če je zid na črno ali ne, niti ne igra toliko vloge. "

ja, toliko časa ne igra vloge, dokler mu sosed za kontra ne naredi prijavo zaradi črne gradnje.....

V praksi prepozno


Kaj to pomeni, da sosed več ne more zahtevati rušitev prizidka? Da je že legaliziran. :D

LP

Zvezdica27 ::

to pravno pravilo v stvarnopravnem zakoniku je v bistvu civilna določba. Torej, fajn je prej se po/dogovoriti, skleniti pogodbo ali z odvetnikom pisati sosedu. Naj zavrne. Potem greš v pravdo, magari z začasno odredbo prej, pa mu nabiješ še stroške (ker bo pušil, bo kril še odvetnika). Vrhunsko. Pol bo pa hud, ko ga boš še v izvršbo dal in še tam stroške nabijal, če bo trmoglavil. Vrhunsko squared.

Glej... rabiš en lep pogovor z njim, da mu to razložiš.

Potem pa do odvetnika. (še bolje, da vse to preveriš z odvetnikom še preden greš do njega).

Ne pozabi, da je njegova lastnina tudi "zrak" nad mejo (glej recimo 47. člen SPZ) in vprašanje če ni tam tud kak predpis, da ne smeš viseti nad njegovo nepremičnino. Če drugega ne, se on lahko dol postavi pod delavce, pa je že nevarnost v igri... Da mu pa kaj pade na glavo je pa isti postopek kot zgoraj, samo da bo on vriskal "vrhunsko".

Opcija bi bila tudi motenjka, da ti s tem moti posest, sam tolk eksperta v stvarnem pravu nisem (ne delam tega že 15 let), časa to gledati pa tud ne... Motenjke so zelo hitre...

lej... tistih 100e za odvetnika da ti razišče in pripravi izhodišča ti naj ne bo problem, če boš rabil enga maderfakerja, piši ZS (nimam jaz nič od tega).

zz

mona123 ::

Pozdravljeni,
barvanje fasade bo težko nujno delo. Če ni služnosti oz. lastništva ne smeš uporabljati njegove parcele. Edina opcija je civilna tožba za nujno pot (tukaj bo verjetno sodišče določilo plačilo odškodnine lastniku na koncu) ali sporazum za ustanovitv služnosti. Je pa to dokaj dolgotrajen in stroškovno velik zalogaj-nujna pot. Imaš pa na koncu vpisano služnost v ZK ki jo lahko vedno izvršuješ. Motenje posesti bo težko dokazati če te posesti ni oz. če te parcele nisi do sedaj uporabljal (dokazati je treba da se je tam posest izvajala)

Zvezdica27 ::

motenje svoje posesti (imaš jo)... saj pravim to je treba naštudirarti. Če dela fasado je eno, če samo barva, drugo. Tistih 100e bo dal odvetniku in bo vedel.

Nujna pot po moje s tem nima veze (sta pa dve, nepravdni in občinski postopek)

zz

šernk ::

Pozdravljeni,
barvanje fasade bo težko nujno delo.

morda pri naših sodnikih res. V realnosti pa dokažeš nujnost barvanja fasade bp.

sedaj pa resno glede nujnosti barvanja fasade. Barva je namenjena zaščiti fasade pred UV žarki in nasploh vodo. V barvi z leti nastanejo mikrorazpoke (dihanje različnih materialov, tresljaji, potresi,....), te se lahko odpravi le če prebarvaš fasado na novo. Če to ne narediš, prihaja do uničevanja notranjih slojev fasade. Mi recimo fasade nismo barvali v celoti že cca 25let, umes smo pa severno steno prebarvali že 4x in jo skoraj da barvamo na 5 let. Ker je to edini način, da ustavimo vodo ki vdira v balkon.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

mona123 ::

Posest mora biti dokazljiva (to pomeni da jo redno uporabljaš npr. če se vsak dan voziš po nekem dovozu ali če jo drugače uporabljaš). Tukaj sploh ne vemo ali je to v konkretnem primeru mogoče. Lastnik parcele ima pravico tožiti na vrnitev lastninske pravice, t. i. reividnikacijska tožba. (posestna pravica ni nad lastniško).

https://www.op-petek.si/podrocja-dela/m...

Inštrument nujne poti se uporablja tudi v primeru vzdrževalnih del (uporablja se za instalacije, dostop itd.) To je nepravdni postopek oz. civilni postopek pred pristojnim sodiščem (občinski tukaj ne pride v poštev ker je to čisti spor dveh mejašev). Tukaj je sodišče v vlogi razsodnika ki poizkuša določiti način uporabe ki najmanj obremenjuje sosedovo parcelo. Traja pa lahko kar nekaj časa zato je seveda boljši dogovor tudi če se mu ponudi kakšna odškodnina.
Več pa seveda odvetnik. Prav tako ne priporočam da samovoljno ti ali delavci pridejo na parcelo soseda ker v tem primeru lahko on pokliče policijo in kasneje toži tebe (in tožbo bo zelo verjento dobil). Policija pa ni pristojna za razsojanje v tem primeru in vas bo napotila na sodišče.

šernk je izjavil:

Pozdravljeni,
barvanje fasade bo težko nujno delo.

morda pri naših sodnikih res. V realnosti pa dokažeš nujnost barvanja fasade bp.

sedaj pa resno glede nujnosti barvanja fasade. Barva je namenjena zaščiti fasade pred UV žarki in nasploh vodo. V barvi z leti nastanejo mikrorazpoke (dihanje različnih materialov, tresljaji, potresi,....), te se lahko odpravi le če prebarvaš fasado na novo. Če to ne narediš, prihaja do uničevanja notranjih slojev fasade. Mi recimo fasade nismo barvali v celoti že cca 25let, umes smo pa severno steno prebarvali že 4x in jo skoraj da barvamo na 5 let. Ker je to edini način, da ustavimo vodo ki vdira v balkon.


se strinjam s tem. Zato pa je institut nujne poti kjer se uredi možnost dostopa ki se prav tako vpiše v ZK. Na ta način bodo vsi ostali lastniki imeli to tudi urejeno. Je pa seveda pravi naslov za vse to odvetnik ki se ukvarja z nepemičninskim pravom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mona123 ()

lubej1 ::

Hvala za odgovore.

Fasada na severni steni je v slabem stanju, je že odpadel velik del barve.
Vsekakor je potrebno temeljito brušenje, odstranjevanje zgornjega dela in nato temeljio barvanje, 2X...

Bomo še 1 krakt poizkusili govoriti z sosedom in mi razložiti, da lahko pride do pravnih postopkov...
Bomo videli kakšen bo odziv.

LP

mahoni ::

lubej1 je izjavil:

Hvala za odgovore.

Fasada na severni steni je v slabem stanju, je že odpadel velik del barve.
Vsekakor je potrebno temeljito brušenje, odstranjevanje zgornjega dela in nato temeljio barvanje, 2X...

Bomo še 1 krakt poizkusili govoriti z sosedom in mi razložiti, da lahko pride do pravnih postopkov...
Bomo videli kakšen bo odziv.

LP

Pa najbolj, da mu pokazes to temo, pa naj se enkrat dobro razmisli, kaj mu se splaca. Se vidi, da ne zelis problemov. Pa saj kdo bi si jih zelel, skoda zivcev.

GupeM ::

On naj ti pobarva zid. Tako kot bojo Mehičani naredili (in financirali) zid na meji med ZDA in Mehiko. Win-win. Ti boš imel pobarvan zid, on pa ne bo imel težav s tvojo uporabo njegove parcele.

bbbbbb2015 ::

Zvezdica27 je izjavil:

to pravno pravilo v stvarnopravnem zakoniku je v bistvu civilna določba. Torej, fajn je prej se po/dogovoriti, skleniti pogodbo ali z odvetnikom pisati sosedu. Naj zavrne. Potem greš v pravdo, magari z začasno odredbo prej, pa mu nabiješ še stroške (ker bo pušil, bo kril še odvetnika). Vrhunsko. Pol bo pa hud, ko ga boš še v izvršbo dal in še tam stroške nabijal, če bo trmoglavil. Vrhunsko squared.

Glej... rabiš en lep pogovor z njim, da mu to razložiš.


Predlagam ti, da ljudi ne napeljuješ, da gredo na sodnijo in pravdanje. To ti govori nekdo (jaz), ki ima v povprečju vsaj tri tožbe odprte, pa tudi več. Pač imamo precej lastnine, najemniki ne plačujejo, poškodujejo stvari. Ni da ni.

Osebno se tožbam izogibam do zadnjega. V povprečju (vsaj pri nas) tožba traja 5-7 let, enega smo stožili po 10 letih. S tem, da ga sedaj lovimo okrog izvršbe, kjer še vedno ni plačal stroškov, ki so sedaj že okrog 4000€. S term, da imamo tudi take, ki so v osebnem stečaju in podobno, pa jim težko kaj naredimo.

Nisem iz pravnega ceha, a za moj okus potekajo ti postopki veliko prepočasi, ljudje ne hodijo na obravnave, doktorji pisarijo opravičila, sodniki so bolni, oz. na izobraževanju.

Zato predlagam, da nikomur nihče ne grozi s pravdnimi potopki, ker gre za zelo dolgotrajne postopke, pričakovanje, da bo sodni potopek nekaj pa na brzino rešil, je pa sploh - po moje - nerealno.

Invictus ::

lubej1 je izjavil:

Hvala za odgovore.

Fasada na severni steni je v slabem stanju, je že odpadel velik del barve.
Vsekakor je potrebno temeljito brušenje, odstranjevanje zgornjega dela in nato temeljio barvanje, 2X...

Bomo še 1 krakt poizkusili govoriti z sosedom in mi razložiti, da lahko pride do pravnih postopkov...
Bomo videli kakšen bo odziv.

LP

Če boš šel v pravni postopek, računaj na civilno pravdo, ki lahko traja kar nekaj let...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Badwolff ::

pomojem problem, ki ga nadomestilo za uporabo parcel, recimo 100 evrov , reši tudi pri sosedih, ki niso v dobrih odnosih.
Najmanj kompliciranja.

Zvezdica27 ::

nujna pot je nepravdni postopek (traja še dlje)
tisto iz SPZ je pravdni postopek (cca 1 leto za prvo stopnjo)
motenjka je stvar dveh mesecev (po moje to tu ni opcija)

rei vindicatio tu nima veze z ničemer in sploh ne vem zakaj se omenja...

sam je napisal da se ne more zmeniti - jaz mu ne bom predlagal, da ga na gobec, pač pa da gre na sodišče. Če imaš ti boljšo idejo...

sicer pa jaz sem svoje napisal, srečno kekec, nikomur ne želim teh težav,

zz

lubej1 ::

prejel sem presentljivo novico...

sosed (sorodnik) je pristal, da se zid lahko pobeli, pod dvema pogojema:
na njegovo parcelo lahko stopijo samo delavci in zid se ne sme prati z puromatom ampak lahko se samo mehansko obdela pred barvanjem

seveda je to sprejemljivo in ta zadeva je očitno rešena :D

hvala vsem

LP

kloko ::

Očitno le ni takšno tele, kot si hotel prikazati...

Furbo ::

Daleč najboljša varianta, v zahvalo mu daš lahko še kak liter.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

lubej1 ::

mogoče je pomaga beseda "odvetnik, tožba..."
drugače pa ne govorimo, tako pač to je, poznam še veliko podobnih primerov
tega je v slo verjetno zelo veliko :(

LP

St235 ::

Zvezdica27 je izjavil:

to pravno pravilo v stvarnopravnem zakoniku je v bistvu civilna določba. Torej, fajn je prej se po/dogovoriti, skleniti pogodbo ali z odvetnikom pisati sosedu. Naj zavrne. Potem greš v pravdo, magari z začasno odredbo prej, pa mu nabiješ še stroške (ker bo pušil, bo kril še odvetnika). Vrhunsko. Pol bo pa hud, ko ga boš še v izvršbo dal in še tam stroške nabijal, če bo trmoglavil. Vrhunsko squared.

Glej... rabiš en lep pogovor z njim, da mu to razložiš.

Potem pa do odvetnika. (še bolje, da vse to preveriš z odvetnikom še preden greš do njega).

Ne pozabi, da je njegova lastnina tudi "zrak" nad mejo (glej recimo 47. člen SPZ) in vprašanje če ni tam tud kak predpis, da ne smeš viseti nad njegovo nepremičnino. Če drugega ne, se on lahko dol postavi pod delavce, pa je že nevarnost v igri... Da mu pa kaj pade na glavo je pa isti postopek kot zgoraj, samo da bo on vriskal "vrhunsko".

Opcija bi bila tudi motenjka, da ti s tem moti posest, sam tolk eksperta v stvarnem pravu nisem (ne delam tega že 15 let), časa to gledati pa tud ne... Motenjke so zelo hitre...

lej... tistih 100e za odvetnika da ti razišče in pripravi izhodišča ti naj ne bo problem, če boš rabil enga maderfakerja, piši ZS (nimam jaz nič od tega).

zz


ne nabijaj o stvereh kjer pojma nimaš. Z tožbami za nujne poti/dostope in ne vem še kaj nikomur ne boš nabijal stroškov. Ravno obratno, na koncu boš plačal tudi odškodnino, da boš lahko uporabljal njegovo zemljišče.

Zvezdica27 je izjavil:

motenje svoje posesti (imaš jo)... saj pravim to je treba naštudirarti. Če dela fasado je eno, če samo barva, drugo. Tistih 100e bo dal odvetniku in bo vedel.

Nujna pot po moje s tem nima veze (sta pa dve, nepravdni in občinski postopek)

zz


Spet nabijaš v tri dni. Kako motenje posesti? edini, ki tukaj moti posest je OP, če se posega loti brez soglasja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Zvezdica27 ::

sem pravnik in sem delal tudi v odv. pisarni. Res pa je, da bolj gospodarsko in davke.

Jaz sem predlagal pravdo - tam nabijaš tudi stroške.

Nujno pot je predlagal nekdo drug, niti me ne zanima kdo, jaz mislim, da tu ni uporabna. jasno je, kako je s stroški v nepravndih postopkih, nisem otrok - izobražuj svojo deco in daj mir. Eden je celo reivindikacijo, kar sploh nima veze. Motenjka je uporabna, sam tole je specifičen primer, bi moral naštudirat (ne bom). Seveda so mogoče motenjke z obeh strani.

Potem imaš še začasne odredbe v v seh teh postopkih (jaz še vedno ne vem ali je zadeva nujna ali samo želja - pa me niti zanima)

Vseeno mi je. kar se mene tiče lahko crknejo vsi tam in še ti, jaz sem pač hotel podati nek nasvet, itak pa če bi dec imel kaj pameti ne bi po forumu težil pa bi takoj do odvetnika stopil (jaz pa ne odgovarjal).

Na svidenje.

zz

Zvezdica27 ::

torej dobro... seveda noben ne rabi "crknit"... pač naj rešijo, kot vedo in znajo. Not my problem, to je point. SPloh ne vem, zakaj sem se oglasil...

Se opravičujem.

zz

lubej1 ::

lubej1 je izjavil:

prejel sem presentljivo novico...

sosed (sorodnik) je pristal, da se zid lahko pobeli, pod dvema pogojema:
na njegovo parcelo lahko stopijo samo delavci in zid se ne sme prati z puromatom ampak lahko se samo mehansko obdela pred barvanjem

seveda je to sprejemljivo in ta zadeva je očitno rešena :D

hvala vsem

LP


kot sem že napisal, ta zadeva je rešena :D

ne se kregati ;)

donvito ::

Zvezdica27 je izjavil:

sem pravnik in sem delal tudi v odv. pisarni. Res pa je, da bolj gospodarsko in davke.

Jaz sem predlagal pravdo - tam nabijaš tudi stroške.

Nujno pot je predlagal nekdo drug, niti me ne zanima kdo, jaz mislim, da tu ni uporabna. jasno je, kako je s stroški v nepravndih postopkih, nisem otrok - izobražuj svojo deco in daj mir. Eden je celo reivindikacijo, kar sploh nima veze. Motenjka je uporabna, sam tole je specifičen primer, bi moral naštudirat (ne bom). Seveda so mogoče motenjke z obeh strani.

Potem imaš še začasne odredbe v v seh teh postopkih (jaz še vedno ne vem ali je zadeva nujna ali samo želja - pa me niti zanima)

Vseeno mi je. kar se mene tiče lahko crknejo vsi tam in še ti, jaz sem pač hotel podati nek nasvet, itak pa če bi dec imel kaj pameti ne bi po forumu težil pa bi takoj do odvetnika stopil (jaz pa ne odgovarjal).

Na svidenje.

zz

In ti se predstavljaš kot pravnik?

SPloh ne vem, zakaj sem se oglasil...

Imaš prav.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom omarica v zasebni hiši in udar strele, pomoč! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7811053 (8596) St235
»

Ali obstaja služnost? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5221290 (12541) St235
»

Sosedova stavba na moji parceli (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16025601 (20306) rekt
»

problemi s sosedom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5513418 (8173) shintaro
»

Reklama na stavbi - pravni nasvet

Oddelek: Loža
232695 (1343) wolf123

Več podobnih tem