» »

Telekom simka vezana na modem-kako razvezati?

Telekom simka vezana na modem-kako razvezati?

Patrik0 ::

Zdravo, domma mamo telekomov brezžični neo c in fritzbox modem, in kolikor vem, je sim kartica vezana na modem, pa me zanima, če kljjb temu lahko uporabljam kak drug modem in to blokado obidem ali kako drugače če ima kdo kak nasvet?

Ales ::

Če je res modem vezan na Telekomovo SIM kartico, to pomeni, da ta modem lahko uporabljaš le s Telekomovimi SIM. Dvomim, da se to še dela, ampak hej, ne vem.

Daj SIM nekega drugega ponudnika v Telekomov modem in poskusi, ali dela. Če dela, modem ni zaklenjen.

V vsakem primeru pa Telekomov SIM lahko daš v katerikoli odklenjen modem in ti bo delala. Daj jo v telefon in poskusi.

Patrik0 ::

Hvala za odgovor in pomoc, lep pozdrav.

tony1 ::

Običajno je tak SIM vezan tudi na lokacijo oz. bazno postajo.

Patrik0 ::

Soj to mi je vseeno. Jaz bi rad menjal modem ker ni najbolsi. Pa sam cat 4 lte podpira in bi rad lupil nek fritzbox nov ali huawei modem z vsaj cat 6/7 ki pospira carrier aggregation da bo izkoristek signala cim boljsi.

beta1 ::

Koliko vem še iz par let nazaj, ko sem se še s tem ukvarjal, je da so Telekom SIMke vezane na MAC naslov modema.

Pri Huawei B525 se je dalo modati in spremeniti MAC oz. skopirati tega na keterega zaklene Telekomov. Googlaj v tej smeri. Vse na lastno odgovoronost.

lp
Huawei LTE CPE master.

Patrik0 ::

sicer sem kupil modem huawei b535 pa ne vem c eje simka zaklenjena na modem ki sem ga dobil od telekoma ali je treba v huawei nastavit kake apn nastavitve, saj sem skušal vzet iz tlefona simko in dat v huawei modem in je šlo takoj z aon nastavitvami "apn name: mobitel; user/pass: internet", če jepa za brezžični neo kak drug apn pa ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
354693 (300) beta1
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17239521 (2587) zlabra
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1089947 (2178) WaterBoy
»

4G/LTE

Oddelek: Omrežja in internet
282217 (886) V-i-p
»

A1 ima nov hibridni modem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
38586206 (31970) simnov

Več podobnih tem