» »

Nakup družinskega avtomobila

Nakup družinskega avtomobila

«
1
2 3
...
5

Johovček93 ::

Pozdravljeni,

sem v iskanju novega avtomobila, zaradi prihoda otroka in me zanima vaše mnenje, kaj priporočate za rang do 15.000€? Ne pričakujem veliko opreme za to ceno, ampak v skladu z najinimi prihodki si nažalost dražje vozilo težko privoščiva. Iščem tudi vozilo z nizkimi vzdrževalnimi stroški in nizko porabo, kot sem napisal v skladu z najinimi prihodki. Hvala za mnenje! ;)
Lp

OutOfTheBox ::

Kaj trenutno nimaš avta ali trenutni avto nima IsoFixa za otroški sedež, da kupuješ avto samo zaradi prihoda otroka? Ne razumem ljudi, ki SAMO zaradi prihoda otroka (če je prvi), kupujejo drugi avto.

Za 15 jurjev imaš sicer morje možnosti za odličen nakup.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

octavija dizl... najnovejse kar pač dobis za ta denar... Ne ujami se v past in bit cookie cutter family in kupit random SUV/Crossover jajco, tko kot vsak par, k ma otroka..
#brezpodpisa

DamijanD ::

hmm ko je bila tamala na poti sem imel R5 GTS - pa je šlo brez problema :-)
Potem sem pa presedlal na karavane razreda golf/megane ...
Vsak avto je lahko družinski avto.

miha98 ::

Kaj voziš pa zdaj?

Blinder ::

Johovček93 je izjavil:

kaj priporočate za rang do 15.000€? Ne pričakujem veliko opreme za to ceno, ampak v skladu z najinimi prihodki si nažalost dražje vozilo težko privoščiva.


sliši se kot da vam avto za 15.000 ni dovolj dober in da boste zapravili kolikor se da za ta avto
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Jožko ::

Pravi družinski avto z full opreme,sicer malo čez budget:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

IL_DIAVOLO ::

Moderen dizel(tezaven dizel) ne vem ce je prava izbira za mlado družino.

Raje korejski bencinar, aka Hyundai.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Jure14 ::

Kaj pa imaš trenutno?
Jaz sem pri prvem otroku menjal iz Mondeota na Primero, ampak to bolj zaradi starosti avta, kot pa otroka.
Pri drugem otroku sem dokupil strešni kovček.

Johovček93 ::

Jure14 je izjavil:

Kaj pa imaš trenutno?
Jaz sem pri prvem otroku menjal iz Mondeota na Primero, ampak to bolj zaradi starosti avta, kot pa otroka.
Pri drugem otroku sem dokupil strešni kovček.


Moj trenutni avto je sel v k…
Za ta rang sem gledal nekaj avtomobilov, kater je od teh tko bi reku zanesljiv?
-Renault Grand Scenic
-Citroen C4
-Ford grand b ali c max
-Peugeot 5008
-Vw touran
-Bmw 2
-Dacia Lodgy

krho ::

OutOfTheBox je izjavil:

Ne razumem ljudi, ki SAMO zaradi prihoda otroka (če je prvi), kupujejo drugi avto.

V mojega Golfa 5 recimo voziček s košaro ne gre.
Kupi kar ti je všeč, jaz danes ne bi več kupoval dizla. Je preveč sranja z njim, če delaš krajše vožnje. Vrtec, ZD dom, če sta relativno blizu bodo same kratke vožnje.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

solatjek ::

Eni pa res komplicirate, dobiš froca in je nujno potrebno menjati avto. Mi smo imeli Peugeota 206, ki je šel od bajte ko so bili otroci že proti koncu OŠ, pa se je vse dalo, v trgovino, k dohtarju, v vrtec, šolo, na izlet, pa tudi morje smo videli. Včasih so vse to počeli celo s fičkom, danes ne gre, če avto ni 5 metrov dolg in nima vsaj 200 konjev.

Mi dve leti pač nismo šli na dopust, pa smo preživeli, v tem obdobju je res potrebno vso kramo vlečit s sabo in ja, P206 bi bil premajhen. Dandanes bi za teh 7 do 14 dni najel avto, stvar rešena. Mi na misel ne pride kupovadi drago požrešno in pokvarljivo kravo, če jo rabim par dni v letu.

Ko so otroci večji, vsak vzame en nahrbtnik s seboj in imaš vse za 14 dni dopusta. Sicer pa vsakemu svoje. Ljudje imamo različne potrebe, različne sposobnosti organizacije, kompliciranja in kar je običajno najpomembnejše - prilagajanja.

GupeM ::

S partnerko sva pri prvem otroku imela Clia in Focusa. Po dveh letih in pol sva dobila drugega, še vedno sva imela Clia in Focusa. Pa smo šli povsod. V Clia je sicer bilo potrebno malo stisniti, s Focusom pa ni bilo kakšnih problemov. Celo kampirati smo šli.

Nekaj mesecev preden je prišel tretji otrok, pa je partnerki ena voznica razbila Clia, pa sva potem na silo morala zamenjati za večjega enoprostorca. No, pri tretjem bi tako ali tako morala zamenjati za nekaj večjega, ker v Focusa in Clia ne grejo trije avtosedezi na zadnjo klop. Bi si pa pri menjavi zagotovo vzela več časa, če ne bi bilo na silo.

Tako da ja, tudi jaz ne razumem te nujne menjave avtomobila pri prvem frocu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

novak-t ::

OP je povedal, da je šel njegov trenutni avto v k... Kaj to pomeni, ne vem, ampak predvidevam, da je zadeva skoraj ali je nevozna.

kot prvo bi na tvojem mestu vzel obvezno bencinarja. Če nimata že sedaj kratkih relacij, jih bosta pa sedaj imela večino. S tem se rešiš problemom novejših dizlov.

Drugo vzameta karavana ali enoprostorca. Možnost je tudi hatchback, ampak če že kupuješ, potem raje ne. Obvezno stran od crossover in suv, ker ta sranja nimajo nobenega prostora. Sam imam audi q5 in če je zadaj lupinica, spredaj moja sedi čisto pri armaturki...

kot tretje, čim bolj stran od PSA koncerna, mogoče tudi VAG. Če že ne gre drugače, potem dobro raziskat, kateri motorji so ok. Oboji imajo veliko bencinskih motorjev, ki imajo drage hibe (primer: psa motor z zobatim jermenom v olju je obsojen na menjavo motorja pri cca 100-150k km, če ni pravilno vzdrževan (mislim preventivno menjavo, ker po tovarniških smernicah ti prej jermen razpade preden ga menjaš...)). Sam bi gledal proti japoncem, korejcem.

Reaper ::

Poišči si rabljeno Toyoto, po sreči hibrida starejše generacije. Imajo do 10 let jamstva, z malo sreče dobiš še takšnega, ki je v jamstvu. Corolla karavan recimo,... Oblikovno ne bo nek presežek bo pa delal zanesljivo.

denabiker ::

Obvezno z drsnimi vrati, življenje ti zelo zelo olajša.... Tesni parkingi, non stop sem ter tja, vrtec, okorna jajčka.... Drsna vrata so res zakon. Pa se en nasvet kupi jajčko s kombinacijo vozička, ko daš jajčko ven, pa samo klik, pa se kolesa spustijo pa si takoj ready.

2dark ::

denabiker je izjavil:

Obvezno z drsnimi vrati, življenje ti zelo zelo olajša.... Tesni parkingi, non stop sem ter tja, vrtec, okorna jajčka.... Drsna vrata so res zakon. Pa se en nasvet kupi jajčko s kombinacijo vozička, ko daš jajčko ven, pa samo klik, pa se kolesa spustijo pa si takoj ready.


Edini, ki mi pade na pamet je Ford B-max. Odlična ideja. Tudi na splošno so drsna vrata odlična stvar.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

GupeM ::

Mislim, da ima tudi ford C-max drsna vrata. Žal jih s-max nima, pa bi bilo po moje bolj koristno.

novak-t je izjavil:

OP je povedal, da je šel njegov trenutni avto v k...

Nisem videl. V prvem postu je napisal, da menja avto zaradi prihoda otroka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

m0LN4r ::

Johovček93 je izjavil:

Pozdravljeni,

sem v iskanju novega avtomobila, zaradi prihoda otroka in me zanima vaše mnenje, kaj priporočate za rang do 15.000€? Ne pričakujem veliko opreme za to ceno, ampak v skladu z najinimi prihodki si nažalost dražje vozilo težko privoščiva. Iščem tudi vozilo z nizkimi vzdrževalnimi stroški in nizko porabo, kot sem napisal v skladu z najinimi prihodki. Hvala za mnenje! ;)
Lp

Mi shajamo s Polojem, smo razmisljali, da zamenjamo pa se je izkazalo, da zaenkrat ni potrebe. Poraba je izredno nizka, vzdrzevanja kot da ni. Zaradi majhnosti sparkiramo kamorkoli in se vendo se komot vrata odprejo.
Pa se plus je to, ker je majhen vzames s sabo samo to kar zares rabis in ne pol bajte.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

novak-t ::

Imaš tudi sharane in alhambra z drsnimi vrati. Samo kar precej ceno držijo, bencinarjev je pa ful malo.
Dobra varianta je tudi caddy oz. nekaj v tem stilu. Se za tak denar že kar spodobnega dobi. Ko bom menjal, je moja izbira caddy maxi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

DamijanD ::

krho je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Ne razumem ljudi, ki SAMO zaradi prihoda otroka (če je prvi), kupujejo drugi avto.

V mojega Golfa 5 recimo voziček s košaro ne gre.
Kupi kar ti je všeč, jaz danes ne bi več kupoval dizla. Je preveč sranja z njim, če delaš krajše vožnje. Vrtec, ZD dom, če sta relativno blizu bodo same kratke vožnje.

Ja tudi vozički niso več to, kar so bili včasih :)

OutOfTheBox ::

Včeraj sva s partnerko ravno o tem debatirala, ko sem ji omenil to temo. OP-jeve situacije ne poznam in normalno ima vsak svoje potrebe, sploh če je trenuten avto zjahan ga zamenjaš, otrok gor ali dol.

Ampak danes ljudje menjujejo avte za vsako malenkost - prihod otroka je samo še eno stanje, da potem upravičijo nakup. Kot rečeno vsak ima svoje potrebe, ampak bojim se da ljudje svojih potreb sploh ne poznajo in to delajo ker zadeva postaja oz. je postala mainstream, kot da bi za božič kupoval darila. Ne veš zakaj to delaš, ampak delaš. ;((

Ne leti na kogarkoli, sploh ne na OP-ja, normalno vsak (naj bi) poznal svoje potrebe. Sam z moje perspektive je odločitev da kupim drug/nov avto zato ker mi voziček ne gre not (ali podoben razlog), popolnoma absurdna.

V mojega Golfa 5 recimo voziček s košaro ne gre.


Golf 5 je velik avto. Kako smo pa preživel ko smo se v fičotih vozili okol 30 let nazaj? Skratka common sense ne obstaja več.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Eni celo kupujejo kombije s 7 sedezi, ceprav imajo 2 froca :D

Tudi jaz ne razumem tega. Kaj se to slikovno dokumentira, ko dobiš prvega froca ali kupi prvi bicikl, morda celo čoln? :O:))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

m0LN4r ::

krho je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Ne razumem ljudi, ki SAMO zaradi prihoda otroka (če je prvi), kupujejo drugi avto.

V mojega Golfa 5 recimo voziček s košaro ne gre.
Kupi kar ti je všeč, jaz danes ne bi več kupoval dizla. Je preveč sranja z njim, če delaš krajše vožnje. Vrtec, ZD dom, če sta relativno blizu bodo same kratke vožnje.

Jaz sem to dobil v Polota pa se potovalko in vse potrebno, da smo sli na dopust z osmimi mesci, aja pa se dva macja boxa itn.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Eni celo kupujejo kombije s 7 sedezi, ceprav imajo 2 froca :D


Ti imaš C5 brez froca, verjetno tudi brez punce...

m0LN4r je izjavil:

krho je izjavil:

OutOfTheBox je izjavil:

Ne razumem ljudi, ki SAMO zaradi prihoda otroka (če je prvi), kupujejo drugi avto.

V mojega Golfa 5 recimo voziček s košaro ne gre.
Kupi kar ti je všeč, jaz danes ne bi več kupoval dizla. Je preveč sranja z njim, če delaš krajše vožnje. Vrtec, ZD dom, če sta relativno blizu bodo same kratke vožnje.

Jaz sem to dobil v Polota pa se potovalko in vse potrebno, da smo sli na dopust z osmimi mesci, aja pa se dva macja boxa itn.

A nimaš (tudi) večjega hyundaia, samo si preveč škrt z gorivom, da bi šel z njim kam daleč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

OutOfTheBox ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Eni celo kupujejo kombije s 7 sedezi, ceprav imajo 2 froca :D
:O:))


Mi je pa sosed fascinanten, čeprav je pa druga skrajnost. Do 4 otroka so imeli dva stara cliota (en storia model, drugi en novejši, oba sta iz študentskih let). Ko so dobili 4 otroka so na morje šli z dvemi avtomobili, to je bilo prvo leto. Zdej so kupili Tourana :)

m0LN4r ::

novak-t je izjavil:

Imaš tudi sharane in alhambra z drsnimi vrati. Samo kar precej ceno držijo, bencinarjev je pa ful malo.
Dobra varianta je tudi caddy oz. nekaj v tem stilu. Se za tak denar že kar spodobnega dobi. Ko bom menjal, je moja izbira caddy maxi.

Ja to itak, je pa vseeno sirsi in daljsi, ampak ne vidim potrebe, ker ce se navadis, da ne vlacis vsega naokoli, bos sam sebi hvalezen.
To daje samo moznost se vec krame, nepotrebne za vlacit samo, se vec komplikacije in disorganizacije - in to na koncu rezultira v se vec casa za pakiranja.
Kar se tega tice, mi je minimalizem vedno bolj vsec, ko vidim druge ko se pol dneva pakirajo pa se ni dovolj, mene bi ze ta cas minilo sploh kam it.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Utk ::

Golf 5 je velik avto. Kako smo pa preživel ko smo se v fičotih vozili okol 30 let nazaj? Skratka common sense ne obstaja več.

Če ne gre nek voziček not, lahko kupiš dražjega, ki se bolj zloži, cenejše je kot drug avto.
Vseeno to kaj je bilo pred 30 leti danes pač ne velja. Tudi froc ne pade kar z neba, ko si v nekih letih pač lahko kaj pričakuješ, in ko menjaš avto, kupiš vnaprej future-proof, ne pa takrat ko je že malo pozno.
Zarad enga froca ne rabiš karavana, ampak če že menjaš avto ko imaš enga, menda ne boš spet kupil nekega cliota...

m0LN4r ::

A nimaš (tudi) večjega hyundaia, samo si preveč škrt z gorivom, da bi šel z njim kam daleč?
A si nor? Da mi pobruha avto? No way dude, tako pocasi pa spet ne mores s hundejom vozit.
Brez heca, sej smo ze bli tudi z njim na daljsi poti, samo je preveliki riziko, da mi popraska sedeze iz carbona pa pobruha alcantaro.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

IL_DIAVOLO ::

Vikend se je začel, utk je spet v depri :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Kaka depra stari, vaš bullshit je za crknit smešen.

m0LN4r ::

Johovček93 je izjavil:

Pozdravljeni,

sem v iskanju novega avtomobila, zaradi prihoda otroka in me zanima vaše mnenje, kaj priporočate za rang do 15.000€? Ne pričakujem veliko opreme za to ceno, ampak v skladu z najinimi prihodki si nažalost dražje vozilo težko privoščiva. Iščem tudi vozilo z nizkimi vzdrževalnimi stroški in nizko porabo, kot sem napisal v skladu z najinimi prihodki. Hvala za mnenje! ;)
Lp

Glej Golf Plus al kaj so bli, samo jih vecina noce prodat. Tourana bi se tudi dalo ze dobit solidnega za to ceno.
Ampak ze zdaj te opozorim, vecji kot bo avto, dlje se bos pakiral, zeno in otroka, predvsem zeno bos navadil, da je treba avto napolnit do vrha in razvadil bos deco, da je treba vse igrace od doma vlect s sabo, pa se vedno ne bo dovolj.

Sicer mogoce bi bilo bolj smiselno vzeti nekaj za 10.000€ ostalih 5000€ pa vlozis nekam in imas ob strani za kak izredni nepredvidljivi dogodek.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

OutOfTheBox ::

OP, kaj pa tale za 8k (dobiš ta model tudi za manj). Meni deluje super družinski avto. Lahko sicer poveš kakšne specifikacije maš (npr novejši letnik, večji,..), ker "hočem avto do 15k" je preveč abstraktna zadeva.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Al pa, ce hoces biti klisejski s trenutnim trendom potem obvezno kaj takega: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

dj_uro ::

Veliko vlogo igra tudi visina starsev. Jaz se s svojimi 190cm pac ne bi pocutil lagodno tik ob volanu, ker drugace za menoj otrok ne sme biti v lupinici ali imeti nog. Ker preprosto ni prostora v raznoraznih jajckih tipa clio, polo ipd. Tudi audi a4 je zelo skop s prostorom zadaj. Zakaj bi iskali ekstreme v majhnosti in sprejemali 1001 kompromis, ce finanvno gre skozi, pac vzames vecje/prostornejse vozilo. Mi smo na komot v tiguanu allspace, malo manj v id4. Se poznajo dodatni cm pri zadnji klopi in v id4 moram imeti sedez ze mocno naprej, da lahko starejsa hci normalno sedi (da se ji stopala ne krivijo)
vw-klub.si

Orias ::

To ponavadi še na šihtu večkrat premlevamo. Nekdo bo dobil otroka in že avtomatsko mora kupiti nov avto, ker mu je VW touran premajhen :D :D :D.
Moji starši so imeli fičeka, stari starši amija, ko sem se rodil. Čez 2 leti se je rodil brat in je bil tisti čas fiček dovolj za nas in še za marsikatero družino. Potem smo imeli še jugota in katro in to brez klime. Kdor se je vozil z katro ve kako vse skupaj poteka :D :D :D. Dobri stari časi.
Danes imaš enega otroka in enoprostorca (7 sedežev), pa konec koncev nam je že to premalo, ker smo se razvadili.
Jaz ko sem kupoval družinski avto, mi je najbolj pomembno, da je prostoren in malo bolj dvigjen od tal, da "sediš malo višje",

GupeM ::

dj_uro je izjavil:

Veliko vlogo igra tudi visina starsev. Jaz se s svojimi 190cm pac ne bi pocutil lagodno tik ob volanu, ker drugace za menoj otrok ne sme biti v lupinici ali imeti nog. Ker preprosto ni prostora v raznoraznih jajckih tipa clio, polo ipd. Tudi audi a4 je zelo skop s prostorom zadaj. Zakaj bi iskali ekstreme v majhnosti in sprejemali 1001 kompromis, ce finanvno gre skozi, pac vzames vecje/prostornejse vozilo. Mi smo na komot v tiguanu allspace, malo manj v id4. Se poznajo dodatni cm pri zadnji klopi in v id4 moram imeti sedez ze mocno naprej, da lahko starejsa hci normalno sedi (da se ji stopala ne krivijo)

Kaj pa ti nakladaš? Clio + 190 cm voznik + lupinica za voznikom je popolnoma kompatibilno in ni nikakršnih težav. Povem iz prve roke. Razen, če ležiš medtem ko voziš oz če imaš sedež nepravilno nastavljen, kar ga ima itak kakšnih 80 - 90 % voznikov.

Precej slabše je to v Focusu. Tam je pa res na tesno. Je pa zato v Focusu več prostora v prtljažniku, medtem ko je pa ta precej tesen pri Cliu.

dj_uro ::

Seveda. Imel cliota, golfa 5, golf 6, navadnega tiguana in sedaj allspacea.

Clio z lupinico maxicosi ni imel toliko prostora spredaj, da bi lahko normalno sprosceno vozil. Golf 5 in 6 sta bila kompromis, tiguan je imel ze vec prostora, vendar kratek prtljaznik.
Ker imam obe hcerki v razliki manj kot 1,5 leta, smo imeli s seboj vozicek in voz. Samo allspace je omogocil, da sta vozicek in voz vzporedno pospravljena v prtljazniku in si lahko v visino zlagal dodatne stvari.
vw-klub.si

IL_DIAVOLO ::

GupeM je izjavil:

dj_uro je izjavil:

Veliko vlogo igra tudi visina starsev. Jaz se s svojimi 190cm pac ne bi pocutil lagodno tik ob volanu, ker drugace za menoj otrok ne sme biti v lupinici ali imeti nog. Ker preprosto ni prostora v raznoraznih jajckih tipa clio, polo ipd. Tudi audi a4 je zelo skop s prostorom zadaj. Zakaj bi iskali ekstreme v majhnosti in sprejemali 1001 kompromis, ce finanvno gre skozi, pac vzames vecje/prostornejse vozilo. Mi smo na komot v tiguanu allspace, malo manj v id4. Se poznajo dodatni cm pri zadnji klopi in v id4 moram imeti sedez ze mocno naprej, da lahko starejsa hci normalno sedi (da se ji stopala ne krivijo)

Kaj pa ti nakladaš? Clio + 190 cm voznik + lupinica za voznikom je popolnoma kompatibilno in ni nikakršnih težav. Povem iz prve roke. Razen, če ležiš medtem ko voziš oz če imaš sedež nepravilno nastavljen, kar ga ima itak kakšnih 80 - 90 % voznikov.

Precej slabše je to v Focusu. Tam je pa res na tesno. Je pa zato v Focusu več prostora v prtljažniku, medtem ko je pa ta precej tesen pri Cliu.


Ce imas denar, pac ne sparas na udobju, prakticnosti and lets face it VARNOSTI.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Colt1911 ::

Ja, ampak nihče ne pomisli da je potrebno na dopust z sabo vlečti še 6 platojev piva, 3 vreče krompirja, svinjsko polovico, čeber kislega zelja in 5 biciklov, čeprav vsi skupaj celo leto ne naredijo niti 500 km.
Pa marele, ležalnike, cot do zime.
Tudi šlepar Scania je hitro premajhen.:P

Za varnost pa niti tank Leopard 2 ni zadosti, smo videli v Ukrajini.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Colt1911 ()

GupeM ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ce imas denar, pac ne sparas na udobju, prakticnosti and lets face it VARNOSTI.

Kar ne spremeni dejstva, da je v Cliu z lupinico za voznikom več kot dovolj prostora tudi za 190 cm visokega voznika. Tudi za 200 cm visokega voznika je prostora dovolj, brez kompromisov glede varnosti in udobja. Sedež sem imel enako nastavljen, če je bila lupinica zadaj ali ne.

Kar pa ne velja za Focusa. Tam pa sem moral voznikov sedež pomakniti za en zob naprej. To me je pri Cliu, še posebej pa pri Puntotu, zelo, zelo presenetilo. Kako veliko prostora je na zadnjih sedežih. Obstajajo precej večji avti, ki imajo na zadnjih sedežih manj prostora kot omenjena dva. Verjamem, da je 190 cm visok voznik z lupinico na zadnjem sedežu imel težave s prostorom v prtljažniku v Cliu. Nikakor pa ne verjamem, da je imel težave s prostorom za sedeti oz za lupinico.

dj_uro je izjavil:

Clio z lupinico maxicosi ni imel toliko prostora spredaj, da bi lahko normalno sprosceno vozil.

Laž. Razen, če v avtu ležiš, ali pa si velik 220 cm, ne pa 190 cm. Jaz Clia zaradi drugih zadev nisem mogel sproščeno voziti, zagotovo pa to ni bilo zaradi premalo prostora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

krho ::

Also sedwz, kjer se otrok vozi vzvratno do 4 leta. V astro karavani je še žena komaj sedela na sovoznikov strani, ker je moral biti sedež tako naprej. Chicco voziček in košara nista šla v Golfa 5, drugi voziček , k sva ga imela pri drugem otroku je neko poljsko čudo je šel noter, vendar r ni šlo zraven v prtljažnik nič več drugega, poleg tega pa je bilo treba stran vzeti še pokrov prtljažnika.
Jaz sem karavana vzel zato ker je bil golf prvi avto, drugi avto pa je bil še manjši in je bil že takrat star 25 let.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krho ()

Johovček93 ::

OutOfTheBox je izjavil:

Včeraj sva s partnerko ravno o tem debatirala, ko sem ji omenil to temo. OP-jeve situacije ne poznam in normalno ima vsak svoje potrebe, sploh če je trenuten avto zjahan ga zamenjaš, otrok gor ali dol.

Ampak danes ljudje menjujejo avte za vsako malenkost - prihod otroka je samo še eno stanje, da potem upravičijo nakup. Kot rečeno vsak ima svoje potrebe, ampak bojim se da ljudje svojih potreb sploh ne poznajo in to delajo ker zadeva postaja oz. je postala mainstream, kot da bi za božič kupoval darila. Ne veš zakaj to delaš, ampak delaš. ;((

Ne leti na kogarkoli, sploh ne na OP-ja, normalno vsak (naj bi) poznal svoje potrebe. Sam z moje perspektive je odločitev da kupim drug/nov avto zato ker mi voziček ne gre not (ali podoben razlog), popolnoma absurdna.

V mojega Golfa 5 recimo voziček s košaro ne gre.


Golf 5 je velik avto. Kako smo pa preživel ko smo se v fičotih vozili okol 30 let nazaj? Skratka common sense ne obstaja več.



Definitivno moj razlog za menjavo avta ni prihod otroka, ampak je slučajno ob nepravem trenutku šel po gobe. Je čisto dovolj velik za naše in otroške potrebe. Sem v stanju, da avto zamenjam, nimam pa nekega znanja, zato sem prosil za priporočila. Prioriteta je ekonomičnost nažalost. Lahko je srednje velikosti. Vem da je loterija najti dober rabljen avto, ampak prosim samo za smernice, nek splošen vidik.

solatjek ::

Kaj kupiti, je težko svetovati, lahko pa ti napišem, česar nikakor!
Izogibaj se: PSA, karkoli z 1,2 puretech motorjem in česarkoli z renaultovim 1,2 TCE motorjem, tu te bo bolela glava, pri enem in drugem, naj te cena ne pritegne, veliko se jih prodaja samo, da se jih rešijo.

Lahko še drugi svetujete, česar naj nikakor ne kupi.

WizzardOfOZ ::

Jaz recimo prodajam svoj stari avto iz enega samega razloga. Nov model v prihodu je hibrid in se bo samo še hibrid prodajal v Sloveniji (jebeni zeleni). Zato sem si kupil nov še zadnji model tega avta, ki se je prodajal v Sloveniji, pa da ni hibrid.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Orias ::

Ravno zaradi vozičkov je potrebno imeti večji avto. 20 let stari otroški vozički so bili veliko bolj praktični kot to, kar se dobi danes v trgovinah.

m0LN4r ::

Em ne? Imam vozicek, ki ga zlozim v Polota v 5 sekundah in gor polozim lupinico, kolega pa ima celo zlozljivo lupinico, celo stvar zlozis skup na ca. 60x60x20. Pa da spredaj ni prostora za sedet, ce mora dojencek sedeti obratno? A moram slike nardit?
Imam v Polotu tisto sranje, ki se obraca za 360 stopinj, spredaj sedis cisto normalno, ce nisi glih 1,90 ajde.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

borut_p ::

Mogoce se pa ta najbolj fancy vozick ine dajo tako uspesno zlozit kot mainstream. Pa je treba avto zato menjat ane. :)

m0LN4r ::

Aja to pa ja, za fancy dizajnerske voze rabis tudi fancy avto, najman Q5 ali M5 Touring.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Kalibri ::

Tudi vozički niso več, kar so bili pred 20 leti. Marelo sem dal ali pred ali za prednji sedež. Ni predpisa, da bi moral biti v prtljažnmiku vzporedno z nevem čim. Za babe zastopim, da se ne da in je treba avtobus, za dece pa nikoli ne bom. Morda za poženščene dece.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družinski avto...Nuja ali ne? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14711825 (6981) iso2000
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25748359 (31018) GR2
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5810095 (8305) m0LN4r
»

Mali avto in otrok/dojenček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29037729 (31261) Super Sonic

Več podobnih tem