» »

Družinski avto...Nuja ali ne?

Družinski avto...Nuja ali ne?

1 2
3
»

l0g1t3ch ::

Ja zavzame cel prtljažnik, ampak gre notr.

pa to je res en najbl glomaznih zadev, je mnogo manjših in prtljažnikom bolj prijaznih vozičkov.

kriptobog ::

Teli 4 v 1 in 3 v 1 vozicki so najvecja bedarija. Zen je kupila to sranje in je uporabno samo dokler imas kosaro, se pravi pol leta. Potem pa kosare ne rabis in je tak vozicek popolnoma neuporaben, ker je prevelik za troganje naokoli. Jaz sem potem vse skupaj prodal, po skoraj isti ceni kot sem kupil in kupil zlozljiv vozicek od Elodie. Sedisce se poleze, tako da je lahko notri otrok tudi, ki se ne sedi sam. Zlozi se na tako malo, da ga lahko pospravis pri sedezu na tla. Se na letalu mi ga vecinoma pustijo vzeti gor in se pospravi k kabinski prtljagi. Pa z eno roko ga postavis. In ne rabis nobenega karavana itd :)

l0g1t3ch ::

kriptobog je izjavil:

Teli 4 v 1 in 3 v 1 vozicki so najvecja bedarija. Zen je kupila to sranje in je uporabno samo dokler imas kosaro, se pravi pol leta. Potem pa kosare ne rabis in je tak vozicek popolnoma neuporaben, ker je prevelik za troganje naokoli. Jaz sem potem vse skupaj prodal, po skoraj isti ceni kot sem kupil in kupil zlozljiv vozicek od Elodie. Sedisce se poleze, tako da je lahko notri otrok tudi, ki se ne sedi sam. Zlozi se na tako malo, da ga lahko pospravis pri sedezu na tla. Se na letalu mi ga vecinoma pustijo vzeti gor in se pospravi k kabinski prtljagi. Pa z eno roko ga postavis. In ne rabis nobenega karavana itd :)


To sedaj vemo, oz. smo se naučili pri prvemu otroku :)
Za prvega pa smo kupili kar so svetovale prijateljice in ta GT3 je bil baje najbolši :D

TheBlueOne ::

l0g1t3ch je izjavil:

Ja zavzame cel prtljažnik, ampak gre notr.

pa to je res en najbl glomaznih zadev, je mnogo manjših in prtljažnikom bolj prijaznih vozičkov.


Pac verjetno zelo slab primer, ce zelis povedati, da gre z manjsim avtom. :) Ce bi jaz pred nakupom druzinskega avta videl v zivo samo GT3, bi bil preprican, da potrebujes najmanj SpaceTourerja.

l0g1t3ch je izjavil:


Za prvega pa smo kupili kar so svetovale prijateljice in ta GT3 je bil baje najbolši :D


Mi enako. :) Sedaj ko poznam druge ne vidim na njemu cisto nic pozitivnega.

Zgodovina sprememb…

rebex ::

Kdo bi si mislil, da se bo na Slo-Tech forumu razvila debata o otroških vozičkih :D

l0g1t3ch ::

Tolk smo stari :))

Leta 2000 smo se pogovarjali o friziranju PC-jev.
2020 pa o otroških vozičkih.

asdf_jklc ::

Gledano čisto iz comforta itak, da je v večini primerov ql, da maš velik in močan avto - npr. se spomnem k sm vozu Forda Expedition LT V12 ceu mesec, pa sam štirje smo bili. Si šeu v trgovino pa si lahk metal noter stvari + vso prtlago si brez problema vozu okol, kar smo mel s seboj. Ampak poraba takega avtomobila in cena (res extremen primer) - nima smisla, razen če ti je 50.000 € tuk k povprečnemu slovencu 1 cent.
Za družino je pa tudi Clio s trugo na strehi dovolj da greš smučat in da greš na morje, vprašanje je samo koliko si pripravljen za babje probleme plačvat na mesec. To je isto kot k si enkrat 25+ k te vsa okolica sprašuje, kdaj boš mel jebene froce.

energetik ::

kriptobog je izjavil:

Teli 4 v 1 in 3 v 1 vozicki so najvecja bedarija. Zen je kupila to sranje in je uporabno samo dokler imas kosaro, se pravi pol leta. Potem pa kosare ne rabis in je tak vozicek popolnoma neuporaben, ker je prevelik za troganje naokoli. Jaz sem potem vse skupaj prodal, po skoraj isti ceni kot sem kupil in kupil zlozljiv vozicek od Elodie. Sedisce se poleze, tako da je lahko notri otrok tudi, ki se ne sedi sam. Zlozi se na tako malo, da ga lahko pospravis pri sedezu na tla. Se na letalu mi ga vecinoma pustijo vzeti gor in se pospravi k kabinski prtljagi. Pa z eno roko ga postavis. In ne rabis nobenega karavana itd :)
Tole misliš?



Kako hudiča greš s tem npr. tule?
Mi smo imeli napihljiva 12 in 14" kolesa na vozičku. In take izlete smo delali pri obeh otrocih vsaj 2x mesečno, tam do 1 leta starosti.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Tu ni dosti fanov minimalisticnih izletnikov.
Ene hlace, eni cevlji, ena majca in fertik.

Kako hudiča greš s tem npr. tule?
Ne gres, to je to. Gres samo tja kjer majo asfalt
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Magic1 ::

Zakaj hudiča pa moraš z novorojenčkom lazit po hudo zjahanem makadamu?!? Po normalnem makadamu v parkih gre čist normalno. Za offroad pa imaš kengurujček, če že moraš it v planine po vsej sili.
Drugače pa so tudi malo manj kompaktne zadeve, ki ne zavzamejo ogromno placa. Samo slovenska kultura je, da more bit voz čim večji... 30cm kolesa. Še na širini morajo mal delat, da bo v ovinke grabl.
Magic

m0LN4r ::

Doktor pravi, da je dobro, ce dojencka pretrese na makadamu in da se cim vec vozi v avtu naokoli.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

energetik ::

Ker smo pač navajeni hoditi na izlete tja, kjer ni folka, ne pa v mestni park. Kaj naj cel dan delam v mestnem parku?
Je bilo pa kar zakon, ko sta malce zrasla in je prišel v poštev kenguru in ruzak, da smo spet lahko začeli s konkretnimi hribi in ne samo Tamarjem...
vires in numeris

Tody ::

m0LN4r je izjavil:

Tu ni dosti fanov minimalisticnih izletnikov.
Ene hlace, eni cevlji, ena majca in fertik.

Kako hudiča greš s tem npr. tule?
Ne gres, to je to. Gres samo tja kjer majo asfalt


In ko se mulc polije ali kako drugače zmoči mu reces sine jebiga in nag skače okol ne glede na temperaturo.

energetik ::

Molnar je teoretik. Mi pa smo v praksi doživeli že nešteto pobruhanih, politih, blatnih komplet oblačil, tudi po 2x na izlet. Še zdaj pri 5 letih, ni problema priti z vrta 2x v 1h z trenirko, namočeno v blato.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

energetik je izjavil:

Ker smo pač navajeni hoditi na izlete tja, kjer ni folka, ne pa v mestni park. Kaj naj cel dan delam v mestnem parku?
Je bilo pa kar zakon, ko sta malce zrasla in je prišel v poštev kenguru in ruzak, da smo spet lahko začeli s konkretnimi hribi in ne samo Tamarjem...

Športniki imajo že v štartu večji avto, tako da za take ni glih dileme ali problema. Povprečni Janeza pa ne potrebuje velikega vozička, razen za se pokazat. Podobno kot pri avtih.

Glede cunj se pa vedno da kaj zrihtat. Greš v trgovino in kupiš. Na Triglavu pa imaš itak rezervo s sabo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

asdf_jklc ::

Voziček z malimi kolesi je kurac - ker je v vsak pesek zatika. Mi smo vedno mel vozičke, ki so imeli večja kolesa - saj se jih dobi, pa nikakor ne tisti dvojnih malih koles.

mirator ::

Ker gre za družinski avto, bi se od otroški vozičkov omejil. Tudi nisem prebral vseh komentarjev. Ampak spraševati na forumu, kakšen družinski avto kdo potrebuje, se mi pa zdi po slovensko "malo čez les". Vem, da so sedaj drugi časi in drugi predpisi, vedar sem jazpred leti šel s citroenovo diano z ženo in dvema otrokoma nekajkrat na Krk, nekaj krat na Lošinj in tudi enkrat na Hvar. Se sicer zavedam, v kakšnem tveganju sem bil (zato enakega postopka ni treba nikomur ponavljati), vendar se mi zdi, da sedaj nekateri preveč komplicirajo.

Magic1 ::

asdf_jklc je izjavil:

Voziček z malimi kolesi je kurac - ker je v vsak pesek zatika. Mi smo vedno mel vozičke, ki so imeli večja kolesa - saj se jih dobi, pa nikakor ne tisti dvojnih malih koles.

Sam kaj je zdaj premalo? 12cm, 16cm, 20cm? A se res rabi 30cm kolo s zračnico?!? Moram doma pomerit koliko je imel naš voziček "mala" kolesa, da ni zatikalo na vsakemu kamenčku. Ker to da je voziček treslo, je še blagodejno vplivalo na otroka. Včasih sem moral kar zraven poti it, da je bolj treslo.
Itak je pa voziček v uporabi malo več kot leto...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Bolibri ::

energetik je izjavil:

Tody je izjavil:

Zmeri me navdušuje, koliko ljudi je funkcionalno nepismenih. Vprašanje ali je GOLF zadosti velik avto za imeti 1 otroka ali ne? Ni tukaj govora ali je Q7 boljši avto od Golfa, seveda je ampak rabiš tudi 50.000 eur več za njega. Ker si človek hoče nabavit stanovanje pa vrjetno bolje zna uporabit 50.000 eur kot je nakup avta.

Energetik je pa osebno prizadet ko mu nekdo reče da ma preveč krame :) Pa še vprašanja ne zna brat.
Ne, govora je bilo o tem, da je bedarija vozit Golfa s 380L prtljažnika namesto npr. I30 Wagon za enako ceno s 600L. Zdaj pa kakor komu paše, ja z 1 otrokom boš šlo, bo pa velikokrat podrta klop, ali pa kaj na klopi postavljeno zraven otroškega sedeža.

Kaj? Da boš večino časa vozil celo 600 litrov praznega prtljažnika?

132932 ::

Kekokekič je izjavil:

V zadnjem času sem že parkrat padel v debato okrog tega - Kdaj kupit družinski (večji) avto?

Nuja. Obvezen. Sicer ne bo mogel nek trgovec ziveti na tvoj racun pol leta. Racionalno razmisljanje bi ti sicer svetovalo, da ne ponavljaj za kreteni, ampak prevladala bo zelja po avtomobilu, ki ga ne rabis, pa se to, da si ga drkas na soseda, ki z zavistjo strmi na tvoj avto je vec vredna od otroka in zene. Glavno je, da skrbis za dobrobit trgovca, ki je pred tabo preprical ze mnozico kretenov, da ga rabijo, zdaj pa oni prepricujejo tebe, ker nocejo izpasti idioti. Ne bom niti zacel gledati koliko se jih je nabralo v tej temi - misery loves company.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 132932 ()

bbbbbb2015 ::

Magic1 je izjavil:


Je res, samo moraš predpostavljat, da se boš tako fural kar nekaj večkrat, kot pa enkrat na morje. Drugače je malo drag lukuz za 2 tedna dopusta, potem se pa celo leto eno oseba fura v takem praznem avtu.


Mah, nikakor ne. Potem smo pa imeli en projekt za stranko, pa smo morali dostaviti za 400kg tiskanega materiala. Pa smo vzeli sedeže ven, pa sem to vse sam prepeljal, ker so bili materiali še na sopotnikovem sedežu.

Pa sem imel eno pisarno v najemu nekje, pa je pogodba pretekla, pa sem moral na dan točno kramo dati iz pisarne nekam. Pa sem zložil vse v avto, naslednji dan pa prepeljal na drugo lokacijo.

Pa vse pelete sem sam prepeljal, ker sem imel kljuko in vseeno, če imaš 1350kg (1 tona peleti, 350kg prikolica) - to je v redu velik avto, manjšega kar meče.

Pa sem vozil ogledala za hišo v avtu. Gradbenega materiala ne, ker to potem nikoli več ne očistiš, samo sem pa pripel prikolico do daske obloženo, v avto pa dal recimo kupljeno posteljnino.

Edino, kar mi je bilo vedno žal, je, da nisem kupil še 2 sedeža. Praviloma smo se na morje na eno divjo plažo vozili v našem avtu, trije odrasli, štirje otroci. Malo na tesno so sedeli, ampak je šlo. Če bi imel še dva sedeža, bi bilo še bolje.

Je bila pa registracija in zavarovanje malenkost bolj pasje, ker je avto bil registriran za prevoz 7 oseb.

Avti z veliko medosno razdaljo se tudi zelo lepo vozijo na velike razdalje. S sodelavci smo dostikrat šli v Nemčijo na sejem. Sicer ne v mojem privat Espaceu, ampak v službenem, ki je bil enak, kot moj, samo je imel takrat V6 motor (bencinski, se mi zdi).

Pravim, nikoli mi ni bilo žal.

Samo so take velike avte nehali delati. Vsaj Renault.

bbbbbb2015 ::

asdf_jklc je izjavil:

Voziček z malimi kolesi je kurac - ker je v vsak pesek zatika. Mi smo vedno mel vozičke, ki so imeli večja kolesa - saj se jih dobi, pa nikakor ne tisti dvojnih malih koles.


Voziček z malimi kolesi se kot harmonika zloži, gre kamorkoli, je zelo lahek, pa ga lahko tudi neseš. Je tudi zelo poceni, tako da recimo smo ga pustili na plaži, šli jest v bližnjo restavracijo, prišli nazaj, vse je še bilo tam. Če je bil pesek, ga ne rineš, ampak vlečeš, pa malo z močjo privzdigneš, pa tudi gre.

Kakšnim parom, kar smo mi takrat z njimi prijateljevali, so imeli dizajnerske vozičke, ultra drage - pa ukradli v hotelu, ukradli na letališču. Greš v Duty free shop z otrokom v naročju, te trgovinice imajo police na tesno zložene, pa pustiš voziček zunaj - prideš nazaj - vozička ni.

Našega ni nihče ukradel, otroci so ga zdelali, da je bil še samo za v koš nazadnje.

energetik ::

Bolibri je izjavil:


Kaj? Da boš večino časa vozil celo 600 litrov praznega prtljažnika?
Komot, ker kuri enako kot hatchback, placa pred bajto in pred šihtom je pa čez glavo. V mesto ne grem, če že nujno moram, grem ponavadi z 2., manjšim avtom.
vires in numeris

G0zdar ::

energetik je izjavil:

Bolibri je izjavil:


Kaj? Da boš večino časa vozil celo 600 litrov praznega prtljažnika?
Komot, ker kuri enako kot hatchback, placa pred bajto in pred šihtom je pa čez glavo. V mesto ne grem, če že nujno moram, grem ponavadi z 2., manjšim avtom.


točno tako.

asdf_jklc ::

@bbbbbb2015: well midva nisva mela dizajnerskega vozička, sva pa kupla nekaj brez tistih glupih malih kolesov, tako da je šel brez težav tudi po makadamu in pesku. Nikol žal :) - tudi tist zložljiv je imel širša in večja kolesa, kot tiste mal jajce. Tak voziček kot opisuješ ti, je ql za mesto in letališče, čim je pa mal makedama je pa sranje. Tko da, ne hvala - js sem vedno kupil all terrain zadevo.

LeQuack ::

Kako so ljudje v preteklosti preživeli brez enoprostorcev in športnih vozičkov
Quack !

vres.ales ::

Eh ma kaki družinski avto. Jaz sem v cliotu vozil dva otroka + voziček z velikimi kolesi v prtljažniku.
To, da ima voziček košaro, lupinico itd. pa itak ne vlačiš vsega zraven, ker ne rabiš vse naenkrat. Če še je otrok v lupinici itak lupinica ostane v avtu, če voziš otroka v košari. Večino smo kar lupinico zahaklali na voziček in košare sploh nismo zraven jemali. Ko pa imaš avtosedež pa lupinica odpade, v košaro pa tudi več ne tiščiš otroka.
Luksuz je že, če ma avto zadnja vrata :D

Pa če bi že rad prostornost, je zadnje kar kupiš karavan. Ker ima vsaki enoprostorec več prostora pa še lepše se vozi, ker visoko sediš.

Zgodovina sprememb…

Magic1 ::

vres.ales je izjavil:


PKer ima vsaki enoprostorec več prostora pa še lepše se vozi, ker visoko sediš.

In to visoko sedenje na zadnjih sedežih zelo lepo vzbuja slabost;(( in potem ti otroc bruhajo na veliko.
Magic

vres.ales ::

Naši niso bili občutljivi na to. Smo meli dve leti Picasoja, zdaj pa 3008 pa še ni noben bruhal

Bolibri ::

G0zdar je izjavil:

energetik je izjavil:

Bolibri je izjavil:


Kaj? Da boš večino časa vozil celo 600 litrov praznega prtljažnika?
Komot, ker kuri enako kot hatchback, placa pred bajto in pred šihtom je pa čez glavo. V mesto ne grem, če že nujno moram, grem ponavadi z 2., manjšim avtom.


točno tako.

Potem pač nabaviš največji avto z enako ali manjšo porabo in voziš še več praznega placa s sabo večino leta. Makes sense for money only.

Magic1 je izjavil:

vres.ales je izjavil:


PKer ima vsaki enoprostorec več prostora pa še lepše se vozi, ker visoko sediš.

In to visoko sedenje na zadnjih sedežih zelo lepo vzbuja slabost;(( in potem ti otroc bruhajo na veliko.

Bruhalo se je v stoenki na poti v Idrijo. Sedaj pravijo, da otroci ne bruhajo več, ker imajo prostora za en avtobus, v avtu pa 2 toni nepotrebne krame, ki jo mati vlečejo s sabo,zato da fotr porabi svoj cajt v funckiji tovorne mule.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolibri ()

BigBoss ::

Bolibri je izjavil:

Stvar organizacije in kompliciranja babe. Deci so načeloma praktiki, babe pa komplikatorke.
Eni rabijo karavana, enim je dovolj golf ali manj, tretji bi rabili minibus. Npr. v kiblo od vozička gredo stvari, ki jih vzameš ven, predenj jo sestaviš na kakšnem parkingu na cilju.
Je pa res, da se je dobilo rabljenega passata karavana za manj soldov kot npr. rabljenega golfa.
Da pa bi šel kupovati večji avto samo zaradi tega, ker bo otrok 6 mesecev rabil kiblo z ravnim dnom, tega pa ne bi.

energetik je izjavil:

Vsak pediater ti bo povedal, da rabi dojenček prve mesece povsem ravno ležišče. Naša 2 sta ogromno ur prespala v vozičku na sprehodih in izletih.
Razne rute in ruzaki pridejo v poštev šele ko začenja sedeti.


Pred tem je bil do 9 mesecev na ne povsem ravnem dnu in se verjetno mora naglihati ;)


Heh. V mojih časih so se družine vozie s fičotom na morje, pa je komot šlo ....

Aja, za tiste,ki ne veste kaj je fičo : Zastava 750 @ Wikipedia

Ghost7 ::

WhiteAngel je izjavil:

ginekk je izjavil:

Do dveh otrok je skorajda čisto vsak avto s štirimi vrati ok. Jaz sem fural Primero s štirimi vrati, voziček je bilo treba zlagat, ampak ok, je šlo.

Šele pri treh otrocih se začne problem, ker večina avtov nima zadaj treh enako velikih oz. enakovrednih sedežev, da bi lahko fural tri otroške sedeže.


Tri otroške sedeže redkokdaj rabiš hkrati - dvojčki izvzeti seveda.


Če hočeš, da je otrok varen, rabiš avtosedež ki je konkreten. Do vsaj 150cm višine oziroma 12let.
https://www.babycenter.si/maxi-cosi-avt...

Torej, če imaš otroke na tri leta (mnogi pogosto prej) rabiš kar nekaj časa tri avtosedeže.

Danes je to problem, avtomobilov s tremi isofixi na zadnji klopi praktično ne delajo več. Citroen je lani zaključil s C4 in ICE Berlingi. Ostane pregrešno drag S-Max.

Magic1 je izjavil:

vres.ales je izjavil:


PKer ima vsaki enoprostorec več prostora pa še lepše se vozi, ker visoko sediš.

In to visoko sedenje na zadnjih sedežih zelo lepo vzbuja slabost;(( in potem ti otroc bruhajo na veliko.


Ja pa jade. To je avto naejen z mislijo na družine in otroke. Samo poglej kakšno udobje nudijo enoprosorci otrokom.
Če si pa kret*n pa voziš kot, da voziš krompir, potem pa je lahko vsakomur slabo v kateremkoli vozilu.

Če si nagnjen k temu, da ti je slabo, ti bo slabo v Octavii, Focusu, avtobusu ali pa Sharanu.
Govorim iz izkušenj, ker ima te težave žena. In ne, ne vozim kot da vozim krompir.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Ghost7 ::

Glede Golfa pa je bolj kot ne zanimiv samo karavan. Dejansko ne razumem čisto, zakaj je navaden tako zelo priljubljen. Do trojke, štirke ja, ker je blo ostalo katastrofa, potem pa je tudi konkurenca zrasla.
Navaden Golf je neuporaben za drugo kot za 4 potnike, namreč je ravno toliko prevelik, da ga maš že težavo kamorkoli parkirat (recimo Polo ali Fiesta kot je avtor teme napisal je zanimiv za mesto). In ravno premajhen za resen družinski avto, ker mu manjka prostor.

Dejansko je bolje imeti Fiesto in še eno Octavio. Fiesta za kratke relacije in kot drugi avto. Octavia za udobje, potovanja, dopust (na streho daš še trugo, na kljuko pa kolesa). Za 4 člansko družino top. Noben SUV ne more konkurirati (vsaj za tak denar ne).

Če maš tri otroke: enoprostorec z tremi normalnimi sedeži, še posebej zaželjeno brez menjalniške grbine pred zadno klopjo. Nimaš kaj mislit. Plus trije otroci imajo svoje tri najjubše igrače in kolo.

Lahko se zafrkavaš in jih trpinčiš z majhnimi jetri (tudi superb ni kaj dosti boljši, ker je še vedno mišljen za uobno potovanje 4ih in ima grbino) ali pa pač se soočiš z dejstvom da si naštancal tri, sedaj pa jim v civiliziranem letu 2023 nudi udobje na potovanjih, KER jim lahko! Sej otroci marskikaj potrpijo, so prilagodljivi, ampak...
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

Ghost7 ::

LeQuack je izjavil:

Kako so ljudje v preteklosti preživeli brez enoprostorcev in športnih vozičkov


V preteklosti so recimo mene povili v plenico in me je mama peljala v naročju iz porodnišnice, vozil je takrat foter Golf 1.
Danes bi jo malodane zaprli, otroka (mene) pa odpeljala socialna, ker bi me lastna mama izpostavila smrtni nevarnosti.

Kapiraš, nekoč - danes ?

Včasih je bilo pred blokom dvolj parkinga in so otroci igrali na dvorišču fuzbal, danes pa, če sem pri kom na obisku gledam avtomobile na pločniku (ker jih je 20krat več kot nekoč).

Prometa 20krat več, nivo varnosti pri transportu je moral sledit pa žal še vedno vidiš tragedije.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

nejc_nejc ::

Ma kakorkoli, v velkih garah se udobneje vozis, tudi ko si sam. Sedaj, ko greva z ženo, brez dece, je prav fino, dva šotora, mreže, senčnik, ropotija za kuhinjo..in ostala šara.
Spiš v kampu, hotelčku ali apartmaju, odvisno, kaj je.
Avto je od zunaj, na parkingu prazne.
Pa sem sprobal male in velike gare.
Karavan mi je od vseh najboljši.

Ghost7 ::

nejc_nejc je izjavil:

Ma kakorkoli, v velkih garah se udobneje vozis, tudi ko si sam. Sedaj, ko greva z ženo, brez dece, je prav fino, dva šotora, mreže, senčnik, ropotija za kuhinjo..in ostala šara.
Spiš v kampu, hotelčku ali apartmaju, odvisno, kaj je.
Avto je od zunaj, na parkingu prazne.
Pa sem sprobal male in velike gare.
Karavan mi je od vseh najboljši.


Verjamem, sam imam enoprostorca in karavana. Karavan je "drugi" avto, ampak naredi 70% kilometrov (kupil sem ga že, ko še nisem imel otrok). Placa dovolj za vse trgovine, parkirat ga je laže, če ne drugega kuri 2 litra manj. Dokler smo bili 4je - dovolj. Ampak zdaj, ko gremo cela familija pa potrebujemo na zadnji klopi tri otroške zice, takrat je pa enoprostorc čista zmaga, plus dvojni prtljažnik karavana.

Vse ima svoj namen.

Sem pa mnenja, 1-2 otroka - obvezno karavan (recimo Octavia + opcijsko s trugo in kljuko za nosilce za kolesa), pri 3 pa nimaš kaj mislit - enoprostorec.
Plus pri karavanu lahko vso kramo varno zložiš v prtljažnik, razno ropotijo na zicih je voziti nevarno! Sploh pa kot berem razne podrte zice in vozičke vmes.
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Sc0ut ::

Ghost7 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

ginekk je izjavil:

Do dveh otrok je skorajda čisto vsak avto s štirimi vrati ok. Jaz sem fural Primero s štirimi vrati, voziček je bilo treba zlagat, ampak ok, je šlo.

Šele pri treh otrocih se začne problem, ker večina avtov nima zadaj treh enako velikih oz. enakovrednih sedežev, da bi lahko fural tri otroške sedeže.


Tri otroške sedeže redkokdaj rabiš hkrati - dvojčki izvzeti seveda.


Če hočeš, da je otrok varen, rabiš avtosedež ki je konkreten. Do vsaj 150cm višine oziroma 12let.
https://www.babycenter.si/maxi-cosi-avt...

Torej, če imaš otroke na tri leta (mnogi pogosto prej) rabiš kar nekaj časa tri avtosedeže.

Danes je to problem, avtomobilov s tremi isofixi na zadnji klopi praktično ne delajo več. Citroen je lani zaključil s C4 in ICE Berlingi. Ostane pregrešno drag S-Max.

Magic1 je izjavil:

vres.ales je izjavil:


PKer ima vsaki enoprostorec več prostora pa še lepše se vozi, ker visoko sediš.

In to visoko sedenje na zadnjih sedežih zelo lepo vzbuja slabost;(( in potem ti otroc bruhajo na veliko.


Ja pa jade. To je avto naejen z mislijo na družine in otroke. Samo poglej kakšno udobje nudijo enoprosorci otrokom.
Če si pa kret*n pa voziš kot, da voziš krompir, potem pa je lahko vsakomur slabo v kateremkoli vozilu.

Če si nagnjen k temu, da ti je slabo, ti bo slabo v Octavii, Focusu, avtobusu ali pa Sharanu.
Govorim iz izkušenj, ker ima te težave žena. In ne, ne vozim kot da vozim krompir.


Ta ta sedez ze 130cm otroka ne spraviš več.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sparkxl ::

Ghost7 je izjavil:





Sem pa mnenja, 1-2 otroka - obvezno karavan (recimo Octavia + opcijsko s trugo in kljuko za nosilce za kolesa), pri 3 pa nimaš kaj mislit - enoprostorec.
Plus pri karavanu lahko vso kramo varno zložiš v prtljažnik, razno ropotijo na zicih je voziti nevarno! Sploh pa kot berem razne podrte zice in vozičke vmes.


Tu se nebi niti slučajno strinjal. To kar lahko pri karavanu varno zložiš zadaj je pod rolojem. In ta prostor je identičen prostoru limuzine. Pri octaviji recimo. Vse kar je nad to linijo reskiraš da ob polnem bremzanju leti naprej v kabino.

In točno to sem upošteval ko sem sam kupoval octavio. V 7 letih še 1x nisem pogrešal tistega dodatnega prostora, ki ga ima karavan. Pa sem pred tem imel 2 karavana.
Razlika je bila ob nakupu ca. 2k€. Za ta denar sem raje vzel DSG menjalnik.

Utk ::

Jaz sem v karavanu dobil en kup mrež in tega sranja, med stropom in zadnjim sedežom. Sicer sem vse kar ni privarjeno ven pometal, ampak dobiš pa.

Invictus ::

Familija z enim otrokom gre lahko z octavio karavan B.P. na morje, s tem da pokriješ z rolojem prtljažni prostor.

Pač gre nekaj krame v kabino, kjer jo privežeš. In seveda vzameš manj krame.

Kolega je imel tistega enoprostorca od lancie, pa je nafilal vse. Ker je njegova na koncu zafilala vse prazne prostorčke z nepotrebno kramo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Utk je izjavil:

Jaz sem v karavanu dobil en kup mrež in tega sranja, med stropom in zadnjim sedežom. Sicer sem vse kar ni privarjeno ven pometal, ampak dobiš pa.
Tako je, v Corolli je vgrajena rolo mreža, ki jo potegneš iz zadnje klopi do stropa. Na smučanju sem pustil rolo doma in nabasal do stropa + dvojno dno, je šlo brez truge.
vires in numeris

Utk ::

Jaz sem dal stran mrežo in rolo in tisto iz prtljažnih vrat. Nič nimam. Itak so pa temna stekla, se nič ne vidi.

WizzardOfOZ ::

Ghost7 je izjavil:

Če hočeš, da je otrok varen, rabiš avtosedež ki je konkreten. Do vsaj 150cm višine oziroma 12let.


V zakonu je ostala omejitev samo še za 150cm. 12 let so umaknili. Tudi za sedenje na prednjih sedežih so umaknili, je samo še omejitev 150cm.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

m0LN4r ::

Zdaj med karavani, nekih velikih razlik ni. VAG grupa ipd. imajo prtljazno dno tam kjer so blatniki zadnjih koles siroko ca. 100cm.
Ce koga zanima ali gre notr EURO Paleta:
Volvo V60: 1092 mm
Volvo V70: 1135 mm
Renault Megane Grandtour: 1100 mm
A4 Avant: 1000 mm
A5 Sportback: 1000 mm
A6 Avant: 1050 mm
A7 Sportback: 916mm
A8: 1038 mm
Q7: 1086 mm
Q5: 1050 mm
TT: 1000 mm
Skoda Superb Kombi: 1050 mm
Mercedes E-Klasse: 1100 mm
Ford Focus Kombi: 1140 mm
Mercedes Viano: 1196 mm
Citroen C5 III: 1115mm Innen / 1110mm Ladeluke (Angaben aus PL 10.2014)
Citroen C5 II: 1170mm Innen / 1136mm Ladeluke (Angaben aus PL 01.2008)

Novejsi modeli nekako so vedno ozji.

Ce bi ze gledal za druzinski avto, bi rekel, da bi gledal Tourana:


Samo zaradi tega, ker prtljazna vrata niso nagnjena na 45 stopinj, kot pri vecini karavanov, kjer potem brezveze izgubis na tisti uporabni visini, proti koncu prtljaznika.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::



Tale spletna stran je ful kul za take fore.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

TheBlueOne ::

m0LN4r je izjavil:


Ce bi ze gledal za druzinski avto, bi rekel, da bi gledal Tourana:


Jaz pa na noben nacin, imam 100x raje Passata. Prostora tam tam, se boljse vozi itn.

Ce pa bi ze zelel imeti kaj ogromnega, pa prej kaksen SpaceTourer.

Meni so razni turani za moske, ki so se vdali nad zivljenjem.

m0LN4r ::

Tak avto podturis zeni naj ga vozi.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

iso2000 ::

Jaz imam Tourana, prej sem imel Berlinga. Za družinske potrebe je Touran zelo primeren avto. V primerjavi z Berlingom se lepše pelje in je precej bolj udoben. Je precej prostoren, obenem pa ni prav velik. Meni pride prav, ker je kolesarjenje moja strast in lahko celo kolo naložim v avto (ob podrtih zadnjih sedežih). Celo kolo pomeni, da ne rabim snemat koles. Pa seveda ločeni sedeži v drugi vrsti so tudi precej bolj praktični kot klop, kar je v limuzinah oziroma karavanih.
Drugače mislim, da za 1 otroka ni tak problem tudi z manjšim vozilom. Gre bolj za to, kako komot bi rad bil. Recimo v Berlinga gre voziček postavljen, ga nismo niti skupaj dajali za kakšen hiter izlet. Pa je bilo še vedno več kot dovolj prostora za otroško šaro, poganjalca za starejšega otroka itd. Seveda bi lahko tudi vse to dal v karavana, ampak bi moral voziček zložiti, malo bolj premišljeno naložiti zadeve v prtljažnik... Pri Berlingu in delno Touranu je lahko težava v dolžini kabine - otroški stolčki zasedejo kar precej prostora in otrokka potisnejo naprej od naslonjala zadnje klopi. Če je voznik večje rasti, je lahko otrok že zelo blizu prednjega sedeža.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira pogonsekga agretata v letu 2022 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11114412 (10385) Ghost7
»

Nakup RABLJENEGA karavana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12814831 (9022) sm1x
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25748905 (31564) GR2
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5810166 (8376) m0LN4r
»

Mali avto in otrok/dojenček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29037847 (31379) Super Sonic

Več podobnih tem