» »

Družinski avto...Nuja ali ne?

Družinski avto...Nuja ali ne?

«
1
2 3

Kekokekič ::

Lep pozdrav.

V zadnjem času sem že parkrat padel v debato okrog tega - Kdaj kupit družinski (večji) avto?

Sam imam trenutno Golfa, žena ima tudi golfa ampak je res že starina tako, da ga bova prodala in kupila Fiesto od sorodnika, ker sva dobila res top ponudbo.

Zdaj naju z mojo vsi gledajo kot dva debila, ker sva pač pred nekaj meseci dobila otroka. Vsi pričakujejo, da bom kupu octavio, passata oz. nek drug avto v tem rangu...Men se pa ne zdi, da bi dejansko nujno rabil avto večji od golfa. Še bolj debilno naju gledajo, ker bova vzela Fiesto, katera je seveda še manjša od golfa..

Dejansko ne vem zakaj bi nujno rabil večji avto? Voziček gre notri + nekaj placa je potem še za ostale stvari. Za morje bo mogoče malo na tesno ampak mislim, da ne bo take težave, če pa bo si ga pa lahko sposodim od moža od sestre recimo, itd.

Kdaj ste kupili večji avto? A je res to takšna nuja in tak dodaten luksuz?

Lp,

kriptobog ::

Ce ne kompliciras ni panike. Tudi ko pridejo kolesa, jih lahko das na streho. Za morje tudi ni panike. v Golfa komot spravis 3 kufre in vozicek, ce je lepo zlozljiv. Ko bo otrok vecji bos pa kupil vecji avto, da bo bolj na komot sedel zadaj.

asdf_jklc ::

Je kamot, potem se pa zgodba konča. Ostalo lahko daš na streho oz. na kljuko. Družina z Golfom in strešnim kovčkom gre kamot na morje. Edino kar je dobro, je to, da take stvari upoštevaš pri nakupu vozila. Pač je drugače it na morje z polno naloženim Golfom s 90 konjskim motorjem (1.0 TSI) ali pa 1.5 TSI 150KM.

TheBlueOne ::

Golf s stresnim nosilcem je cisto OK, ce se ti ga da montirati, v Passata pa samo meces. S froci pogosto potrebujes od vecjih zadev se zlozljivo posteljo. Vizicki so hitro preveliki za Golfa, imate sreco, da imate kompaktnega. Tisti katerega smo mi imeli za slabsi teren je zasedel 60% Passatovega prtljaznika. Pri nas zena in froc b.p. zasedeta cel prtljaznik Passata.

teslam2 ::

Za enga otroka ni panike, ce je manjsi avto. Bol vazno, da nimas samo treh vrat, pa da vozicek spravis not v prtljaznik. Za daljsi dopust je pa treba malo tetrisa s prtljago, pa tudi gre.

krho ::

Meni voziček gre v golfa, sam ne s košaro. Košaro tako nucaš prvega pol leta. Če imaš enega mulca tisto košaro lahko pospraviš tudi na zadnje sedeže. Voziček in košara meni zasedeta volumsko cca 75% prostora v octaviji karavan. Večji problem bo, če boš v golfa hotel zmontirat avtosedež, kjer se mulc vozi vzvratno (potem, ko ti preraste lupinico). V tem primeru recimo v astri karavan jaz nisem mogel sedet na sovoznikovi strani, ker je bil sedež toliko naprej. Kar pomeni, da v golfu na sovoznikovem sedežu v tem primeru ne bo sedel nihče.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

m0LN4r ::

Kekokekič je izjavil:

Lep pozdrav.

V zadnjem času sem že parkrat padel v debato okrog tega - Kdaj kupit družinski (večji) avto?

Sam imam trenutno Golfa, žena ima tudi golfa ampak je res že starina tako, da ga bova prodala in kupila Fiesto od sorodnika, ker sva dobila res top ponudbo.

Zdaj naju z mojo vsi gledajo kot dva debila, ker sva pač pred nekaj meseci dobila otroka. Vsi pričakujejo, da bom kupu octavio, passata oz. nek drug avto v tem rangu...Men se pa ne zdi, da bi dejansko nujno rabil avto večji od golfa. Še bolj debilno naju gledajo, ker bova vzela Fiesto, katera je seveda še manjša od golfa..

Dejansko ne vem zakaj bi nujno rabil večji avto? Voziček gre notri + nekaj placa je potem še za ostale stvari. Za morje bo mogoče malo na tesno ampak mislim, da ne bo take težave, če pa bo si ga pa lahko sposodim od moža od sestre recimo, itd.

Kdaj ste kupili večji avto? A je res to takšna nuja in tak dodaten luksuz?

Lp,

Gre se samo za udobje oz. kok na komot bi se rad transportiral. Stiskati se tudi ni vedno fajn. Midva sva tudi med odlocitvijo ali Polota obdrzati ali menjati za varianta. Ja, ce se gre na obisk al pa v mesto pa se se kaj nabavi zravn, je fajn imeti vec placa, da ni glih vsak milimeter na tesno.
Drugace pa se temu pac prilagodis, vzames drugi avto ali pa ne vlacih cele familije zraven, ko gres v "Bauhaus"

Mene zdaj moti pri Polotu, da zlozen vozicek ne gre notr pokonci, tako da mora biti lezece, za to pa moram podreti eno stran zicov, tak da potem je to neuporaben prostor za kaj drugega. Potem das se not lupinico, otroski sedez pa je zadnji del avta poln samo za to.
Das notr pijaco, potovalko, pa se ze igras tetris.

Jaz bom rekel tako, odvisno od nacina zivljenja. Prvo leto itak ni treba otroka naokol vlacit, naj drugi pridejo do vaju, ce vaju hocejo videt. Meni se itak zdi to glupo, ko vidim druge, da se vlacijo z dojenckom na obiske k zlahti, zlahta pa se za jajca coha in na obisk ne gre k njima, ker je to njuna dolznost, da prideta. WTF.

Moj sodelavec pa bo z 6 mesce starim otrokom letel v sirijo k starsem. Cist odvisno ane.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Gagatronix ::

Mi smo se na morje vozili z materinim Golfom, trije ljudje + pes + prtljaga za 3 tedne + nekaj hrane. :) Je slo vcasih na tesno, ampak ni bilo panike. :))

m0LN4r ::

krho je izjavil:

Meni voziček gre v golfa, sam ne s košaro. Košaro tako nucaš prvega pol leta. Če imaš enega mulca tisto košaro lahko pospraviš tudi na zadnje sedeže. Voziček in košara meni zasedeta volumsko cca 75% prostora v octaviji karavan. Večji problem bo, če boš v golfa hotel zmontirat avtosedež, kjer se mulc vozi vzvratno (potem, ko ti preraste lupinico). V tem primeru recimo v astri karavan jaz nisem mogel sedet na sovoznikovi strani, ker je bil sedež toliko naprej. Kar pomeni, da v golfu na sovoznikovem sedežu v tem primeru ne bo sedel nihče.

To je tudi moj pomislek ja, midva bova probala za zacetek brez, se pac prilagodit, pa ce ne bo slo se vedno lahko menjava. Druzinskih karavanov je ko dreka naokoli zadnje case.
Drug problem je, zena se z malim avtom rajsi vozi v mesto, ker ga lazje sparkira kjerkol itd. z karavanom pa je ze tak, da moras malo pogledat, kam in kako, ce ni glih dovolj velka luknja.

Gagatronix je izjavil:

Mi smo se na morje vozili z materinim Golfom, trije ljudje + pes + prtljaga za 3 tedne + nekaj hrane. :) Je slo vcasih na tesno, ampak ni bilo panike. :))

Ko vec ni potrebe po lupinici, vozicku, kosarici je prostora ze veliko vec.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Gagatronix ::

@m0LN4r, to je ze res, ampak sta tudi samo dva odrasla in majhen otrok, najbrz brez psa, pa na morje tudi najbrz ne hodijo po jugoslovansko, ko se je vse privleklo s seboj. :))

TheBlueOne ::

Da ne govorimo, da hitro pride froc 2.0.

mn ::

Imam dva mala otroka in problema z velikostjo avta pri otroku sta v resnici 2:

Voziček in lupinica ter potem sedež dokler je obrnjen v nasprotni strani vožnje.

Voziček + košara sta mi recimo zasedla ves prtljažnik v Golfu, otrok pa je moral sedeti za sovoznikom, ker drugače zame ni dovolj prostora za volanom. Moja ni imela tega problema, ker je manjša od mene.

In za na morje je ali obvezen strešni kovček ali voziček pustiti doma oziroma kupiti "marela" voziček, ki skoraj nič prostora ne vzame.

Jaz bi na tvojem mestu vzel tisto Fiesto (itak je drugi avto), če pa res ne bo šlo drugače (in po moje bo šlo), pa kasneje menjal še drugega Golfa.

Drugi otrok po moje niti ni takšen problem, da bi zaradi tega nujno rabil večji avto.

GregiB ::

Odvisno, koliko ceniš konfort in koliko si zanj pripravljen odšteti. Z ženo imava pri hiši že 10let+ karavana. Prejšnega sva šenkala otroku, ko je zapustil gnezdo, zdaj imava VW Passat varianta. Glavni razlog je, da rada potujeva, tudi z avtom in vsaj 1x letno narediva 5.000km + road trip... Gre tudi z manjšim oz. malim avtomobilom, a nama več pomeni leg-room, prtljažnik brez meja ipd.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

OutOfTheBox ::

Kekokekič je izjavil:

Lep pozdrav.

V zadnjem času sem že parkrat padel v debato okrog tega - Kdaj kupit družinski (večji) avto?

Sam imam trenutno Golfa, žena ima tudi golfa ampak je res že starina tako, da ga bova prodala in kupila Fiesto od sorodnika, ker sva dobila res top ponudbo.

Zdaj naju z mojo vsi gledajo kot dva debila, ker sva pač pred nekaj meseci dobila otroka. Vsi pričakujejo, da bom kupu octavio, passata oz. nek drug avto v tem rangu...Men se pa ne zdi, da bi dejansko nujno rabil avto večji od golfa. Še bolj debilno naju gledajo, ker bova vzela Fiesto, katera je seveda še manjša od golfa..

Dejansko ne vem zakaj bi nujno rabil večji avto? Voziček gre notri + nekaj placa je potem še za ostale stvari. Za morje bo mogoče malo na tesno ampak mislim, da ne bo take težave, če pa bo si ga pa lahko sposodim od moža od sestre recimo, itd.

Kdaj ste kupili večji avto? A je res to takšna nuja in tak dodaten luksuz?

Lp,


Ne sekiraj se. Družinski prijatelj ima 4 otroke (skupaj jih je 6 v družini), in imajo 2 cliota stara cca 20 let. Shajajo čist kul, zdej so bili na smučanju z dvemi avtomobili. Drugi jih seveda postrani gledajo.

Tvoja situacija je top in popolnoma nič narobe z njo. Sicer pa Čestitke na naraščaju.

m0LN4r ::

Meni je fora, ko recimo nekaj davas not ali jemljes ven, potem pa vidis, da tistih 10cm manj je problem, da gre nekaj komot not. Drugace po drugi strani, se to zgodi mogoce 1x na leto.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Nikonja ::

Tko kot je zgoraj napisano, odvisno kolk časa boš dejansko rabil večji avto. Če je to enkrat na let za na morje pa še kakšn krajši izlez, potem je to metanje denarja in bo golf več kot ok, če je to skoraj vsak vikend potem je vseen lažje nafilat prtljažnik kot Thuleta na strehi.

kriptobog ::

Vcasih je 4 clanska familija sla s fickom na dopust pa so preziveli :D

m0LN4r ::

Ja vcasih si dal otroke neprivezane na en zic en na drugega.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Nikonja ::

kriptobog je izjavil:

Vcasih je 4 clanska familija sla s fickom na dopust pa so preziveli :D

včasih smo tudi Mamute lovili po Sibiriji..

takrat je to bilo normalno, zdaj pa nobedn ne fura fičkota.

stara mama ::

Kekokekič je izjavil:


Zdaj naju z mojo vsi gledajo kot dva debila, ker sva pač pred nekaj meseci dobila otroka. Vsi pričakujejo, da bom kupu octavio, passata oz. nek drug avto v tem rangu...Men se pa ne zdi, da bi dejansko nujno rabil avto večji od golfa. Še bolj debilno naju gledajo, ker bova vzela Fiesto, katera je seveda še manjša od golfa..

Zamenjaj krog poznanstev s takim, ki te ne bo gledal debilno, pa se ti bo kvaliteta življenja izboljšala.
Postavi v odspredje svoje DEJANSKE potrebe in zmožnosti, ne pa showoff za druge debile.

m0LN4r ::

GregiB je izjavil:

Odvisno, koliko ceniš konfort in koliko si zanj pripravljen odšteti. Z ženo imava pri hiši že 10let+ karavana. Prejšnega sva šenkala otroku, ko je zapustil gnezdo, zdaj imava VW Passat varianta. Glavni razlog je, da rada potujeva, tudi z avtom in vsaj 1x letno narediva 5.000km + road trip... Gre tudi z manjšim oz. malim avtomobilom, a nama več pomeni leg-room, prtljažnik brez meja ipd.

Midva sicer tudi greva rada naokoli, ampak nekako sva mnenje spremenila, da ni glih fajn vlacit dojencka po vec ur v avtu naokoli. Mislim, da se da potrpet prve dve leti brez fijakanja naokoli.
Eni dojencki to dobro prenasajo, ampak vseeno, dojencek je.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Ashrack ::

Midva z mojo nisva menjala Golfa Mk7.5 s polno bojno opremo :)
Pa denar pri nas ni ravno omejitev (b.p. si grem enga uber alles SUV kupit), ampak pac ni bilo nobene potrebe po vecjem avtu z enim otrokom. V ta avto se da ogromno robe ko gres na morje in ce se to ni dovolj si das pa trugo na streho.
Tudi nama so govorili da zdaj morava pa vecji avto kupiti in oba sva samo vprasala: "ZAKAJ?"
....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ashrack ()

Utk ::

Lej, lahko ga kupiš takoj, lahko se pa zafrkavaš 3 leta in ga kupiš potem. Rezultat bo nazadnje isti. Samo da boš v prvem primeru 3 leta sam sebe drkal v glavo.

LapD ::

Kupovati večji avto zaradi morja je brezveze, z dvema otrokoma gremo kamorkoli pa je avto navaden hatchback. Za tiste 2x na leto, ko pelješ zraven malo več stvari pa boš itak rabil strešni kovček, pa če imaš Golfa, Pasata ali Tiguana.
web&motion designer

Utk ::

Za tiste 2x na leto, ko pelješ zraven malo več stvari pa boš itak rabil strešni kovček, pa če imaš Golfa, Pasata ali Tiguana.

Ja pa ja de. Še nikoli nisem tega sranja imel.

link_up ::

1.5m je dovolj zame. Zakaj hudica kdo rabi vec? Na pamet mi pade 640 kB...

Verjetno ni fajn tlacit. Kaj bos tlacil? Zadeve se polozijo, ce jih imas kaj rad.

Scasoma bos sam ugotovil, da je fino imeti prostornejsi avto. :)
In and Out

GregiB ::

Utk je izjavil:

Za tiste 2x na leto, ko pelješ zraven malo več stvari pa boš itak rabil strešni kovček, pa če imaš Golfa, Pasata ali Tiguana.

Ja pa ja de. Še nikoli nisem tega sranja imel.

This... ne vem, če sem kdaj videl Passata z bano na strehi. Pa da se razumemo, nič narobe s tem... ampak zgolj v primerjavo, Passat Varian ima prtljažnik velik 586L, medtem, ko je pri Golfu 381L. Thulejeva bana pa ima 300L-500L.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Gagatronix ::

> Za tiste 2x na leto, ko pelješ zraven malo več stvari pa boš itak rabil strešni kovček

Mi na nasem golfu nismo nikol meli stresnega kufra. Mislim, da jih v jugi takrat sploh bilo ni, ce pa ze, so bili pa verjetno pasje dragi.

energetik ::

LapD je izjavil:

Kupovati večji avto zaradi morja je brezveze, z dvema otrokoma gremo kamorkoli pa je avto navaden hatchback. Za tiste 2x na leto, ko pelješ zraven malo več stvari pa boš itak rabil strešni kovček, pa če imaš Golfa, Pasata ali Tiguana.

Ker prav vsi rabimo veliko prostora samo 2 letno, zato ker ti tako praviš?

Mi (2 otroka) gremo na izlet skoraj vsak vikend. Pozimi to pomeni vsaj 5x sankanje, dvoje sanke, 4x ruzak, skibucke. 1x5dni smučarija, ko gredo samo nujne stvari (pancarji, čelade, sanke, gajbica s hrano itd) komaj, komaj v 600L prtljažnik karavana + smučke na streho. 2 tedna morja, kjer moramo imeti s sabo tudi postljnino in brisače. Pa še 1-2x terme/hribi za par dni.
Tudi z 800L prtljažnika se ne bi nič pritoževal, kako pa bi to izvedli z Golfom, mi niti približno ni jasno. Ja, kar stalno bi moral imeti trugo na strehi. In potem če sešteješ ceno Golfa s povišano porabo in ceno družinskega karavana, vidiš da te Golf pride dražje. Zakaj že ne bi imel večjega vozila??
vires in numeris

ginekk ::

Do dveh otrok je skorajda čisto vsak avto s štirimi vrati ok. Jaz sem fural Primero s štirimi vrati, voziček je bilo treba zlagat, ampak ok, je šlo.

Šele pri treh otrocih se začne problem, ker večina avtov nima zadaj treh enako velikih oz. enakovrednih sedežev, da bi lahko fural tri otroške sedeže.

WhiteAngel ::

Kekokekič je izjavil:


Kdaj ste kupili večji avto? A je res to takšna nuja in tak dodaten luksuz?


Avto mora bit dovolj velik, da gre voziček notri. Pri Cliotu nama ni šel, zato sva takrat (10 let nazaj) kupila Elantro. Top avto, tudi sanke gredo notri, zdaj so trije otroci. Za naprej - SUV-ji mi ponujajo premalo prostora glede na zunanje mere in na mojo višino (192cm). Morda raje kakšen karavan v bodoče, ampak spet - zunanje mere so hudič po naših uličicah in gozdnih poteh.

m0LN4r ::

energetik je izjavil:

LapD je izjavil:

Kupovati večji avto zaradi morja je brezveze, z dvema otrokoma gremo kamorkoli pa je avto navaden hatchback. Za tiste 2x na leto, ko pelješ zraven malo več stvari pa boš itak rabil strešni kovček, pa če imaš Golfa, Pasata ali Tiguana.

Ker prav vsi rabimo veliko prostora samo 2 letno, zato ker ti tako praviš?

Mi (2 otroka) gremo na izlet skoraj vsak vikend. Pozimi to pomeni vsaj 5x sankanje, dvoje sanke, 4x ruzak, skibucke. 1x5dni smučarija, ko gredo samo nujne stvari (pancarji, čelade, sanke, gajbica s hrano itd) komaj, komaj v 600L prtljažnik karavana + smučke na streho. 2 tedna morja, kjer moramo imeti s sabo tudi postljnino in brisače. Pa še 1-2x terme/hribi za par dni.
Tudi z 800L prtljažnika se ne bi nič pritoževal, kako pa bi to izvedli z Golfom, mi niti približno ni jasno. Ja, kar stalno bi moral imeti trugo na strehi. In potem če sešteješ ceno Golfa s povišano porabo in ceno družinskega karavana, vidiš da te Golf pride dražje. Zakaj že ne bi imel večjega vozila??

Ja saj odvisno od lajfstajla, vi pac furate tak lajfstajl, vecina ga ne.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

WhiteAngel ::

ginekk je izjavil:

Do dveh otrok je skorajda čisto vsak avto s štirimi vrati ok. Jaz sem fural Primero s štirimi vrati, voziček je bilo treba zlagat, ampak ok, je šlo.

Šele pri treh otrocih se začne problem, ker večina avtov nima zadaj treh enako velikih oz. enakovrednih sedežev, da bi lahko fural tri otroške sedeže.


Tri otroške sedeže redkokdaj rabiš hkrati - dvojčki izvzeti seveda.

LapD ::

energetik je izjavil:

LapD je izjavil:

Kupovati večji avto zaradi morja je brezveze, z dvema otrokoma gremo kamorkoli pa je avto navaden hatchback. Za tiste 2x na leto, ko pelješ zraven malo več stvari pa boš itak rabil strešni kovček, pa če imaš Golfa, Pasata ali Tiguana.

Ker prav vsi rabimo veliko prostora samo 2 letno, zato ker ti tako praviš?

Mi (2 otroka) gremo na izlet skoraj vsak vikend. Pozimi to pomeni vsaj 5x sankanje, dvoje sanke, 4x ruzak, skibucke. 1x5dni smučarija, ko gredo samo nujne stvari (pancarji, čelade, sanke, gajbica s hrano itd) komaj, komaj v 600L prtljažnik karavana + smučke na streho. 2 tedna morja, kjer moramo imeti s sabo tudi postljnino in brisače. Pa še 1-2x terme/hribi za par dni.
Tudi z 800L prtljažnika se ne bi nič pritoževal, kako pa bi to izvedli z Golfom, mi niti približno ni jasno. Ja, kar stalno bi moral imeti trugo na strehi. In potem če sešteješ ceno Golfa s povišano porabo in ceno družinskega karavana, vidiš da te Golf pride dražje. Zakaj že ne bi imel večjega vozila??


Jaz bi razmišljal o nakupu avtodoma v tem primeru, mislim da bi se tudi cenovno pokrilo.

GregiB je izjavil:

Utk je izjavil:

Za tiste 2x na leto, ko pelješ zraven malo več stvari pa boš itak rabil strešni kovček, pa če imaš Golfa, Pasata ali Tiguana.

Ja pa ja de. Še nikoli nisem tega sranja imel.

This... ne vem, če sem kdaj videl Passata z bano na strehi. Pa da se razumemo, nič narobe s tem... ampak zgolj v primerjavo, Passat Varian ima prtljažnik velik 586L, medtem, ko je pri Golfu 381L. Thulejeva bana pa ima 300L-500L.


Hm jaz pa ravno obratno, v kampu skoraj ne vidiš avta brez kovčka, pa ni važno kakšna ladja je. Ne vem zakaj bi to bilo slabo, saj ga koristiš samo za dopust, pa še v avtu je vse bolj na komot.
web&motion designer

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LapD ()

Jure14 ::

Ne kompliciraj.
Kupi kovček za na streho, pa je.
Z enim otrokom ne rabiš več prostora.

energetik ::

LapD je izjavil:

Jaz bi razmišljal o nakupu avtodoma v tem primeru, mislim da bi se tudi cenovno pokrilo.
Ne bi se.

Jure14 je izjavil:

Ne kompliciraj.
Kupi kovček za na streho, pa je.
Z enim otrokom ne rabiš več prostora.
Če imaš plac doma in na šihtu, zakaj bi kupoval manjše vozilo? Sploh če je primerjava Fiesta, Clio vs nek karavan, poraba bo praktično enaka, vzdrževanje tudi, nakupna cena pa morda par k višja.
Karavan s 600L prtljažnikom me je lani prišel 24k, navaden golf je že takrat stal toliko.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Tody ::

Mi smo mel golfa 2 pa smo sli smučat, pa smo bli srečni. Pa smo mel opel astro karavan pa smo sli smučat 4 komadi pa smo mel pol avto pa smo bli srečni. Pa smo mel audia A6 pa je bil poln in smo bli srečni. Tudi zdaj z mojo družino mamo fabijo kombi pa sta sla dva vozička pa se vse kar rabis za otroke. Tiste 2 uri ze potrpis. Ce tebi ni do menjave pac...

zobnik ::

Če otroke voziš not jih ne voziš v malem avtu, ko vidm ene da s cliotom 2 prevažajo svoje otroke me mine. Ta jajca je za 1 al 2, ker ma 4x airbege

Invictus ::

Ja, najbolje da vsaka familija kupi kar hummerja...

Drugače CSD odvzame otroke, kaj se pa gredo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Horas ::

kaki rzvajenčki eni, kk so pa včasih naši starši z jugeci pa 101kami, pa kstrcami vozl?? brez problema smo šli v fieso. sam naloženi ne tolk ko danes ividiš folk si naloži pol doma zraven. se spomnim sem kot otrok mel ene kratke hlače majco kopalke in to je blo to.

ko smo šli v kransko goro smo meli petko. na strehi smučke v prtlažniku dva kufra to je to.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

krho ::

Še 1x za butle, ki ne dojemejo in bluzijo. Dobil bo majhnega otroka, do nekje 6 mesecev vlačiš s seboj "velik" voz in košaro, da mulc vsja normalno lahko spi, ker lupinica ni glih prav udobna. Ko mulc sedi je načeloma dovolj tudi marela čeprav zaradi mehkega hrbtišča ni priporočljiva. Če imaš dva mulca in od tega je eden dojenčke do 6 mesecev je isto sranje. Pol, k so mal večji s seboj ponavadi vlačiš še prenosno posteljo, ker na navadni postelji tak ne more spat, ker pade iz nje. Če ga pa daš med partnerja si pa ves nenaspan še na dopustu. Ko so mulci večji teh problemov ni več.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

zobnik ::

Včasih ni blo druge šanse za boljši avto, ker sploh ni obstajal, danes pri taki ponudbi je neumno vozit lastnega otroka v malem avto tipa clio 2, da se ti kak z bolšim avtom zaleti. Glede nato da se včasih tud po 5 takih cliotov vid skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

DamijanD ::

jaz mislim da karavan ranga golfa (+ strešni kovček) bolj ali manj zadostuje

WizzardOfOZ ::

Nikonja je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Vcasih je 4 clanska familija sla s fickom na dopust pa so preziveli :D

včasih smo tudi Mamute lovili po Sibiriji..

takrat je to bilo normalno, zdaj pa nobedn ne fura fičkota.


Fiat 500 da noben ne vozi? Koker češ jih je na cestah. Pa ni prav dost večji od originalnega fičkota.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Ahim ::

krho je izjavil:

Večji problem bo, če boš v golfa hotel zmontirat avtosedež, kjer se mulc vozi vzvratno (potem, ko ti preraste lupinico). V tem primeru recimo v astri karavan jaz nisem mogel sedet na sovoznikovi strani, ker je bil sedež toliko naprej. Kar pomeni, da v golfu na sovoznikovem sedežu v tem primeru ne bo sedel nihče.

Saj je itak bolj prakticno da je nekdo zadaj ob dojencku da lahko prej urgira, pac kramo das na sprednji sovoznikov sedez, kjer je vec prostora "za noge". Krami je vseeno ce je sedez prevec naprej.

Najvec se pozna ne da nabavljas bistveno vecji avto ampak da vlacis s sabo bistveno manjse stvari kadar je opcija, pa tudi cenejse je kupit npr. tak vozicek samo za dopust in ga takoj potem prodat ce nimas doma palca zanj, kot pa metat dnar v vecji avto, ce ga sicer ne rabis. Marela vozicek gre kamorkoli, "terenski" pobere precej prostora samo podvozje (OK, ce si iznajdljiv lahko med stange podvozja marsikaj stlacis) potem pa se sedez precej (tudi vanj lahko kaj spravis).

energetik ::

Marela voziček je primeren le starejše malčke.
Dojenček rabi normalen voziček s košaro, ker rabi popolnoma ravno ležišče. Če hočeš potem vsak vikend na izlet, bo to športen/terenski voziček, ki zasede 3/4 prtljažnika golfa.
Karavani niso toliko dražji od HB izvedb, da se ne bi splačalo. Ponavadi je 1-2K dražji, pa potem ni treba za vsak izlet gruntat, kako boš stvari sploh spravil not. Npr. Hyundai I30 HB vs. CW.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Mr_Globus ::

Jah, ali pa ne. Dok so bli otroci mali so bili v ruti, ko si drzali glavo so pa sli v nahrbtnik. Tako doma kot na izletih - na sprehodu imas proste roke, placs zasede bisveno manj in se malo streniras hrbet.

energetik ::

Vsak pediater ti bo povedal, da rabi dojenček prve mesece povsem ravno ležišče. Naša 2 sta ogromno ur prespala v vozičku na sprehodih in izletih.
Razne rute in ruzaki pridejo v poštev šele ko začenja sedeti.
vires in numeris

Bolibri ::

Stvar organizacije in kompliciranja babe. Deci so načeloma praktiki, babe pa komplikatorke.
Eni rabijo karavana, enim je dovolj golf ali manj, tretji bi rabili minibus. Npr. v kiblo od vozička gredo stvari, ki jih vzameš ven, predenj jo sestaviš na kakšnem parkingu na cilju.
Je pa res, da se je dobilo rabljenega passata karavana za manj soldov kot npr. rabljenega golfa.
Da pa bi šel kupovati večji avto samo zaradi tega, ker bo otrok 6 mesecev rabil kiblo z ravnim dnom, tega pa ne bi.

energetik je izjavil:

Vsak pediater ti bo povedal, da rabi dojenček prve mesece povsem ravno ležišče. Naša 2 sta ogromno ur prespala v vozičku na sprehodih in izletih.
Razne rute in ruzaki pridejo v poštev šele ko začenja sedeti.


Pred tem je bil do 9 mesecev na ne povsem ravnem dnu in se verjetno mora naglihati ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bolibri ()

m0LN4r ::

Kaj pa ljudje v mestih brez avta? Kako dojencki prezivijo, ko grejo z vlakom/letalom na izlet?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izbira pogonsekga agretata v letu 2022 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11114412 (10385) Ghost7
»

Nakup RABLJENEGA karavana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12814831 (9022) sm1x
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25748906 (31565) GR2
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5810166 (8376) m0LN4r
»

Mali avto in otrok/dojenček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29037847 (31379) Super Sonic

Več podobnih tem