» »

Apple pay NKBM alternativa?

Apple pay NKBM alternativa?

neverjetni99 ::

Pozdravljeni,

Hotel sem si narediti Apple pay in vidim da zaenkrat še ni podpore za NKBM. Zanima me kakšna dobra alternativa. Katere aplikacije uporabljate, da vežete svoje kartice gor in plačujete s telefoni? Probal sem narediti Curve, ampak bi moral plačati njihovo kartico, kar pa nočem. Google wallet pa ne najdem na app store-u. Kakšna ideja?

V-i-p ::

Curve (virtualna zastonj in fizična za 5€) ti je preveč? Đizs...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Siwaratha ::

NLB (je pa že bolje kot Orbanova banka).

Lonsarg ::

Revolut virtualno, ki je zastonj, je pomoje mozno vezati na Apple Pay? Jaz jo imam vezano na Google Pay.

OutOfTheBox ::

Revolut virtualno, ki je zastonj, je pomoje mozno vezati na Apple Pay?


Je možno. Sam imam tako urejeno. Vse deluje ok, tudi NFC.

d4vid ::

Revolut tudi meni dela bp. Je pa za prijavit FURSU.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

neverjetni99 ::

V-i-p je izjavil:

Curve (virtualna zastonj in fizična za 5EUR) ti je preveč? Đizs...


Ne, ni mi tudi za pošiljat osebnih dokumentov in selfija za "verifikacijo"

Bom še Revolut pogledal, ker ga nimam. Si morem torej verjetno račun prvo odpreti ali?

Čeprav, najraje bi tako kot je apple pay ali pa google pay. Da ne rabim računov odpirati in si denar prenakazovati.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Apple Pay in Google Pay sta le posrednika za druge kartice.

Da kartico dodas rabis racun ki je med podprtimi, Revolut in najbrz tudi Curve je med njimi in ja to pomeni odpreti racun, verifikacija in vse (kar sicer traja zgolj par minut).

Al to al pa menjat Slovensko banko na tako ki je med podprtimi.

Ce se ti ne da prenakazovat je Curve lepsa resitev, ker Curve deluje kot proxy do druge kartice (torej v tvojem primeru Slovenska banka) in ne rabis na Curve prenakazat da preko Curve kartice placas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

neverjetni99 ::

Lonsarg je izjavil:

Apple Pay in Google Pay sta le posrednika za druge kartice.

Da kartico dodas rabis racun ki je med podprtimi, Revolut in najbrz tudi Curve je med njimi in ja to pomeni odpreti racun, verifikacija in vse (kar sicer traja zgolj par minut).

Al to al pa menjat Slovensko banko na tako ki je med podprtimi.

Ce se ti ne da prenakazovat je Curve lepsa resitev, ker Curve deluje kot proxy do druge kartice (torej v tvojem primeru Slovenska banka) in ne rabis na Curve prenakazat da preko Curve kartice placas.


Razumem ja, vsem najlepša hvala za odgovore :) Čeprav ne bi bilo slabo, da si prenakažem xx znesek na kartico od Revoluta ali pa Curve in potem s tistim razpolagam. Mogoče še kaj našparam po strani:))

Dober dan ::

Malo počakaj, dobimo tudi mi na nkbm apple pay. Tudi DH ga že ima... in tako bo Curve postal neuporaben.

GregiB ::

Glavni nadzornik NKBMa je izjavil, da komitenti NKBM dobimo Apple Pay še pred združitvijo z SKB in preimanovanjem (skupne) banke v OTP, kar je planirano za 22.8.24
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

neverjetni99 ::

Super, potem pa bom kar počakal! 8-)

OutOfTheBox ::

neverjetni99 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Curve (virtualna zastonj in fizična za 5EUR) ti je preveč? Đizs...


Ne, ni mi tudi za pošiljat osebnih dokumentov in selfija za "verifikacijo"



To je drugače nujno tudi pri Revolutu in praktično pri vsaki banki. Ne razumem zakaj si dal verifikacija v quotes, sej te tudi pri osebni banki morajo verificirat tako kot so te pri NKBM.

GregiB ::

neverjetni99 je izjavil:

Super, potem pa bom kar počakal! 8-)


Nisem dodal, da sem precej skeptičen, da bo temu dejansko tako...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

GregiB ::

Torej, 22. avgust se hitro bliža... kdo ve, če je kaj novega na tej fronti?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

drvo ::

https://slo-tech.com/novice/t831190#crta

Verjetno bo tudi uresničitev te zaveze vplivala na časovnico.

GregiB ::

Nekateri NBKM komitenti so dobili obvestilo, da je Apple Pay go... jest sicer ne... ve kdo kej?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

dragon ::

Dobil obvestilo.Posodobil app od NKBM.Dodal kartico.

OutOfTheBox ::

Isto pri meni. Že dodal, plačal sicer še ne. Prenesi posodobitev, ne rabiš obvestila.

Dober dan ::

Dela vse, Curve app je že letel s telefona.

Patrik0 ::

Od danes nova kbm podpira apple pay

wwwampy ::

Meni je prvič uspelo dat kartico v Apple Pay. Potem sem želel še na Watch, pa ni hotelo dodati. Izbrišem kartico iz Walleta, sedaj pa je ne morem več dodati.

Zmeraj dobim obvestilo: Card not added. Contact your card issuer for more information.

Drugi dve kartici imam noter, glavne, debetne, pa več ne spravim.

Ima kdo podoben problem?

solatjek ::

neverjetni99 je izjavil:

Razumem ja, vsem najlepša hvala za odgovore :) Čeprav ne bi bilo slabo, da si prenakažem xx znesek na kartico od Revoluta ali pa Curve in potem s tistim razpolagam. Mogoče še kaj našparam po strani:))


Nabavi aircash na Petrolu, omogoča točno to, kar želiš, stane te 5EUR - enkratni znesek. Nobenega prijavljanja FURSu. Dela z google pay in apple pay.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

QueenA ::

Končno je stvar zrihtana :)

Meni dela tako na telefonu kot na uri (telefon novejši, ura pa serija 4). Izjemno gladko šlo čez, brez ene težave. Normalno dela plačevanje ter tudi dvig na bankomatu (zaenkrat poskusila samo na bankomatu nkbm).

wwwampy ::

QueenA je izjavil:

Končno je stvar zrihtana :)

Meni dela tako na telefonu kot na uri (telefon novejši, ura pa serija 4). Izjemno gladko šlo čez, brez ene težave. Normalno dela plačevanje ter tudi dvig na bankomatu (zaenkrat poskusila samo na bankomatu nkbm).

Z debetno ali kreditno kartico?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Binance VISA debetna kartica (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
563141552 (1868) Be0nc
»

Curve - več kartic v eni (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
627147667 (3714) Buggy
»

Google pay/Samsung pay (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19937469 (3788) MrStein
»

Placevanje s telefonom (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14946253 (18825) Excavator

Več podobnih tem