» »

SFC in okvarjene (systemske) datoteke

SFC in okvarjene (systemske) datoteke

Metabond ::

Pred kratkim se je začel službeni računalnik čudno obnašati, saj je poteklo tudi več kot 10 sek, da je registriral, da sem pritisnil neko tipko. Nekateri programi, kot Notepad ali CMD so bili se posebno neodzivni. Poskušal sem z SFC /scannow, ki je po restartu vedno znova našel okvare. Končno mi je uspelo porihtati sistem, ko sem uporabil še varni zagon in dism /online /cleanup-image /restorehealth.

Razlog, da pišem je, da sem preveril tudi domače računalnike in tudi oni imajo okvarjene sistemske fajle brez, da bi se čudno obnašali. Kaj je potem s tem? Do sedaj sem zmotno mislil, da je nula nula in ena ena, pa ni tako, vsaj dolgo ne! Ravno tako sem pred časom našel nekaj okvarjenih fotografij v RAW formatu (.cr2). K sreči sem s pomočjo backupa skombiniral neoporčne slike. S primerjavo sem naletel tudi na excelove datoteke ki niso 100% enake. Nekatere imajo za sekundo, dve drugačne attribute.

Je tudi kdo od vas imel takšne probleme?

sbawe64 ::

Službeni računalnik s težavami je delo za vaš IT oddelek.

Če je doma kdaj zmanjkalo elektrike med delovanjem računalnika in nimaš UPS, potem niso napake na NTFS (Windows) nič neobičajnega, tudi ext2,3,4 (linux) ni imun v taki situaciji.

Poleg sfc, dism uporabi 'chkdsk c: /f', če je C oznaka pogona.

Ter program 'crystaldiskinfo' za prikaz Smart podatkov HDD.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Metabond ::

Imamo zunanje pogodbene izvajalce kar se lahko precej zavleče. Poleg tega je poba s katerim sem bil v kontaktu letos šel drugam na lepše.
CHKDSK /f uporabljam že desetletja in tudi SMART reporterje, ki še nikoli niso opazili nič posebnega razen povišane temp.
V mojih 34 letih uporabe PC-jev sta mi odpovedala le dva diska doma in nobeden v službi. Še madžarski IBM DTLA (DeathStar) mi ni crknil!

Han ::

Stestiraj tudi RAM.

Metabond ::

Pa daljšem razmišljanju sem prišel do sklepa, da bi moralo biti redno (1x dnevno, ob idlanju) samopreverjanje sistemskih datotek naloga OSa! Jebeš Defender, ki vedno znova in znova preverja preverjeno in zmanjšuje odzivnost, problemi pa so v glavnem štabu! BTW: okvare so bile tudi na laptopu, ki ima "UPS" itak serijsko?

sbawe64 ::

Kako ti sistemi Intel procesorje ?
https://slo-tech.com/forum/t812629/p827...

Imajo ti sistemi Intel procesorje ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Metabond ::

Dva z Intelom in eden AMD. Poleg tega sem ugotovil, da četudi v CMD oknu izpiše napake jih v LOG fajlu ni! Svašta!

kixs ::

Ce ti kaj pomaga, za duso mislim... pred eno uro sem na novi racunalnik (Intel) namestil iz nule Win11. Naredil vse posodobitve in gledam to temo in zazenem sfc/scannow. Seveda najde napake in jih odpravi. Ponovni scan ne najde nic.

Na sluzbenem prenosniku (Intel) ni nic nasel. Kasneje se doma sprobam na prenosniku (AMD).

Metabond ::

Hvala kixs za info. Na mojem službenem računalniku lahko čisto vsak dan znova najdem napake - mogoče mi firma kaj na daljavo kvari? Domači pa ostaja čil še naprej

sbawe64 ::

Smart podatki HDD so ok ? Daj screenshot.
2020 is new 1984
Corona World order

Metabond ::

OK, tukaj:


 https://drCDI

https://drCDI



Po treh urah imam že nove napake!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Metabond ()

sbawe64 ::

Tukaj izgleda vse ok.
Slika je iz službenega ?


A ti vsake 3 ure zaganjaš sfc, dism ?

Čez noč poženi chkdsk c: /f /r .
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

kixs ::

Metabond je izjavil:

Hvala kixs za info. Na mojem službenem računalniku lahko čisto vsak dan znova najdem napake - mogoče mi firma kaj na daljavo kvari? Domači pa ostaja čil še naprej


Na domacem prenosniku ni bilo napak.

Rias Gremory ::

@op
na Samsung SSDju probaj pognati še https://semiconductor.samsung.com/consu...

Iz zgornjega zajema zaslona je razvidno, da je disk doživel že 40 (28 v heksadecimalnem = 40 v decimalnem zapisu) "unsafe" zaustavitev.

Relevantno:
https://www.elevenforum.com/t/sfc-scann...
https://answers.microsoft.com/en-us/win...
https://forums.tomshardware.com/threads...

Torej, te računalniki, ki delujejo ok, so lahko čisto v redu.
Lahko je hrošč v SFCju ali pa SFC kot napake javlja neke nedolžne stvari. V enem od povezav nekdo omenja pokvarjene bližnjice kot napake v SFCju. Potrebno bi bilo pogledati log za vsak primer.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zimonem ::

Okužen si.

Metabond ::

Okužen si.


Res je, IT mi serje po disku! Torej sem ipak imel prav:

2024-07-25 11:48:15, Info CSI 00000210 [SR] Repairing 1 components
2024-07-25 11:48:15, Info CSI 00000211 [SR] Beginning Verify and Repair transaction
2024-07-25 11:48:15, Info CSI 00000212 [SR] Repairing file \??\C:\WINDOWS\Web\Screen\\img100.jpg from store
2024-07-25 11:48:15, Info CSI 00000213 [SR] Repair complete

A ti vsake 3 ure zaganjaš sfc, dism ?

Le kadar bi zadevi rad prišel do dna.

sbawe64 ::

C:\WINDOWS\Web\Screen\\img100.jpg

daj odpri to sliko, gre za desktop wallpaper ?
2020 is new 1984
Corona World order

HolyFuck1 ::

Preden komentirate na to temo si raje preberite njegove prejšnje izpade:
Admin pravice vs. osebne pravice uporabnika

kixs ::

In potem kar naenkrat ne bo vec okvarjenih datotek...

Rias Gremory ::

@holyfuck
Hvala.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Metabond ::

Preden komentirate na to temo si raje preberite njegove prejšnje izpade:


To se je če te morda zanima, končalo s kopromisom. Pač ne dovolim IT policajčkom srati kjer se jim sprdne? Računalnik je moje osnovno sredstvo za delo in mora delat tako kot jaz hočem! PIKA, AMEN! IT mi je dodelil admin pravice in ne samo meni, ker pač nisem obična tajnica! Takšnih računalnikov je sedaj že pol, ker drugače ne gre! IT je pač moral popustiti, jebat ga! Poleg tega itak niso bili preveč sposobni in je zaščito prevzelo neko podjetje a la Skynet. V vmesnem času sem dobil še en workstation vezan na nov koordinatni merilni stroj. Njega nisem niti dovolil povezati v mrežo! Je kot Vatikan v Italiji in za njega dejansko sploh ne vedo! In BTW, nima nobene okvarjene sys. datoteke.

daj odpri to sliko, gre za desktop wallpaper ?

Gre za novi logotip firme, ki so ga namestili letos. Nisem vedel, da gre sfc v takšne čudne detajle. Mogoče zato ker bi se lahko v jpg zakamufliral malware?

darkolord ::

Metabond je izjavil:

Okužen si.


Res je, IT mi serje po disku! Torej sem ipak imel prav:

2024-07-25 11:48:15, Info CSI 00000210 [SR] Repairing 1 components
2024-07-25 11:48:15, Info CSI 00000211 [SR] Beginning Verify and Repair transaction
2024-07-25 11:48:15, Info CSI 00000212 [SR] Repairing file \??\C:\WINDOWS\Web\Screen\\img100.jpg from store
2024-07-25 11:48:15, Info CSI 00000213 [SR] Repair complete

A ti vsake 3 ure zaganjaš sfc, dism ?

Le kadar bi zadevi rad prišel do dna.
Verjetno je bil stari logotip vključen v namestitveni medij (custom instalacija), novega so pa samo prepisali čez, zato Windows zazna, da je napačen.

kixs ::

kixs je izjavil:

Ce ti kaj pomaga, za duso mislim... pred eno uro sem na novi racunalnik (Intel) namestil iz nule Win11. Naredil vse posodobitve in gledam to temo in zazenem sfc/scannow. Seveda najde napake in jih odpravi. Ponovni scan ne najde nic.

Na sluzbenem prenosniku (Intel) ni nic nasel. Kasneje se doma sprobam na prenosniku (AMD).


Tudi drugi novi racunalnik in na novo namescen OS, takoj po namestitvi in posodobitvah SFC najde napake. Moram se namestitveni USB kljucek preverit ali pa novega naredit, ce ima kaksne veze.

Metabond ::

Verjetno je bil stari logotip vključen v namestitveni medij (custom instalacija), novega so pa samo prepisali čez, zato Windows zazna, da je napačen.


Na par ur se izvaja sinhronizacija po celotnem omrežju in znova "popravi" kar se je vmes spremenilo. Tako so mi npr. vsiljevali tiskalnik, ki se nahaja 150m proč in ima user non-friendly ime zelo podobno kot tisti v moji pisarni, pa še za isto znamko gre. Koliko krat sem printal v daljavo! Brisanje ni pomagalo, saj se je na par ur spet reinkarniral. Neko budalo pri nas iz drugega konca je verjetno to zahteval. Komu bogu na čast? In potem sem moral IT-ju pojasnjevati kateri uporabniki so kateremu bližje...

Tudi drugi novi racunalnik in na novo namescen OS, takoj po namestitvi in posodobitvah SFC najde napake. Moram se namestitveni USB kljucek preverit ali pa novega naredit, ce ima kaksne veze.

Najbolj verjetno je, da je na samem ključku prišlo do napake. Na računalniku se običajno napake pojavijo šele po daljši uporabi.

MrStein ::

Jaz sem pred leti (verjetno še Windows XP) uporabljal en PC, kjer je SFC javil napako vsakič po nekem času. Mislim da po vsakem boot-u. Bog ve, kaj točno je bilo. Težav z delovanjem sicer ni bilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft .NET (.NET Framework)

Oddelek: Pomoč in nasveti
212564 (1542) dash_wallace
»

Po kloniranju sistema sfc javlja "Windows Resource Protection found corrupt files but

Oddelek: Operacijski sistemi
6793 (605) k4vz0024
»

Windows se ne boota če ne "Disable driver signature enforcement"

Oddelek: Pomoč in nasveti
181848 (1648) solatko
»

[Win 7 in tudi 10] CPU 100% vendar različni procesi

Oddelek: Operacijski sistemi
131747 (1407) solatko
»

sfc/scannow - ogromno napak

Oddelek: Pomoč in nasveti
101392 (1167) Twix

Več podobnih tem