» »

Ford focus 2021 avtomatik

Ford focus 2021 avtomatik

Grega26 ::

Pri ford focus letnik 2021, imam problem z avtomatskim menjalnikom in sicer avto sem kupil pred tremi dnevi in je do zdaj delovalo vse tako kot treba. Danes pa iz lepega več nisem moral obrniti avtomatskega menjalnika iz položaja P. Enostavno je kot da bi nekaj zaštekaloo, sploh ga ne gre obrnit. Avto ne javi nobene napake. Zanima me če je to kakšna znana napaka oziroma kaj bi lahko bilo narobe.
Ps: imam nogo na bremzi in ključ od avta v bližini. Hvala

Lp, Grega
  • predlagal izbris: gddr85 ()

tony1 ::

Vsekakor ne počni tega na silo. Lahko je samo crknilo stikalo na pedalu za bremze / zeza elektronika, ki zazna RFID ključ / fuč je stikalo na šaltheblu (če ga avto ima)...

Pa avto sicer normalno vžge?

Za štos pokliči še mehanika, če bo imel kakšno idejo.

Grega26 ::

Vžge normalno, vse dela kot mora samo menjavati ne gre.

tony1 ::

Za začetek poskusi odklopiti obe klemi z akumulatorja, po pol minute ju še poveži skupaj (samo klemi, brez stika z akumulatorjem in ju tako pusti nekaj minut, nato pa spet priklopi vsako nazaj na ustrezen pol akumulatorja).

Če ne bo pomagalo, avto na vleko in k mehaniku (avtoelektrikarju)...

Še to: nekateri moderni avti imajo v navodilih opisano, kako se s posebnim stikalom (včasih je to skrito pod manšeto menjalne ročice) spravi menjalnik v nujnem primeru v N, preberi si jih...

Grega26 ::

Ugotovil razlog... kadar je zunaj zelo vroče in je avto parkiran na soncu pride do tega.. kaj bi lahko bilo krivo???

jan_g ::

Bilo je že 20 let nazaj in pri ročnem menjalniku, tako da nima veze s tvojim primerom. Ampak kot zanimivost, takrat imel sem Focusa in enak problem: v poletni vročini težave z menjalnikom, včasih se sploh ni dalo menjati iz prve v drugo. Uradni servis standardno predlagal menjavo sklopke, nekih lamel in potem bi gledali naprej, če bi se težave še pojavljale. Ja, seveda. Potem sem peljal k enemu mojstru, ki se je bolj ukvarjal z menjalniki in rešitev je bila smešno poceni in preprosta: dolil je olje v menjalnik. Nobenih težav več, avto sem potem čez dve leti prodal.

miha98 ::

Ekola gregor. Rešitev ti je na dlani. Dolij olje v menjalnik...

mugen999 ::

Pri avtomobilu starem 3 leta bi moralo biti dovolj olja v menjalniku.

Runner71 ::

Grega26 je izjavil:

Pri ford focus letnik 2021, imam problem z avtomatskim menjalnikom in sicer avto sem kupil pred tremi dnevi in je do zdaj delovalo vse tako kot treba. Danes pa iz lepega več nisem moral obrniti avtomatskega menjalnika iz položaja P. Enostavno je kot da bi nekaj zaštekaloo, sploh ga ne gre obrnit. Avto ne javi nobene napake. Zanima me če je to kakšna znana napaka oziroma kaj bi lahko bilo narobe.
Ps: imam nogo na bremzi in ključ od avta v bližini. Hvala

Lp, Grega



Za 3 dni star avto se ne sprašuje tukaj kaj je narobe, nazaj do prodajalca....

Urkee ::

Da ni kakšna novitetna bedarija in moraš bit pripasan.

WizzardOfOZ ::

Si pohodil bremzo do konca, preden si probal prestaviti ročko?
Pri moji znamki je bil vpoklic za nissanovo stikalo na zavornem pedalu (očitno so mal šparal pa na subaruja dal nissanovo stikalo). Ko pohodiš zavoro, bi moralo dati signal za odklop menjalnika, pa ker je stikalo zanič, ne da signala.
Stikalo je novo tam okoli 15€. To se zamenja, pa deluje naprej.

Če drugače ne gre, avto pa moraš premaknit pa to:
Zraven menjalnika imaš eno luknjo (ne vem kako ima to focus narejeno, ampak pri mojem je tako).



Tukaj pa opis, kaj in kako:
https://carfromjapan.com/article/drivin...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

tony1 ::

Grega26 je izjavil:

Ugotovil razlog... kadar je zunaj zelo vroče in je avto parkiran na soncu pride do tega.. kaj bi lahko bilo krivo???


Cenejša možnost: odpoveduje eno od stikal, ki ne dovoljuje prestavitve iz/v prestavo P:
"Lahko je samo crknilo stikalo na pedalu za bremze / fuč je stikalo na šaltheblu (če ga avto ima)..."
To je enostavno zamenjati in ne bo drago.

Dražja možnost: odpoveduje krmilna enota ("računalnik" / "elektronika") avt. menjalnika. To bo dražje.

Ko bo vreme hladnejše (ali pa takoj zjutraj) vžgi avto in ga pelji k avtoelektričaju, če se da takšnemu ki pozna Forde.

Seveda pa zdaj tudi veš, zakaj je šel avto v prodajo. Če je bil prodajalec pravna oseba, mora obvezno dati garancijo. (Če je fizična oseba, se ne bo dalo narediti nič.)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj se CVT ne uporablja oziroma ni razširjen? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
45376508 (27932) WizzardOfOZ
»

Najmanj problematični avtomatski menjalniki? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17942587 (38575) WizzardOfOZ
»

Kick down

Oddelek: Na cesti
224390 (3460) Rippy
»

Vsiljevanje avtomatskih menjalnikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19756773 (49383) SuperVeloce

Več podobnih tem