» »

Zacetna placa IT

Zacetna placa IT

«
1
2

Olivka ::

Zdravo, trenutno sem v iskanju nove zaposlitve. Diplomirala sem iz naravoslovne smeri zdaj pa se mi ponuja priloznost za delo v podjetju, ki ustvarja sistemske resitve in sicer za delovno mesto v podpori uporabnikom/operativa. To bi bila nekako moja vstopna tocka v IT svet.
Ker je to nekaj cisto novega ne vem niti o kaksnem znesku naj razmisljam oziroma se pogovarjam. Ima kdo izkusnje in ve kaksne so zacetne place za tako delovno mesto? 😊

otago ::

Telemach/Telekom... support - delno pa tudi prodaja paketov mobilne telefonije, trojčkov itd ...?

Čestitke za prijavo na forum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

denabiker ::

Res ste biseri, začetnica pa bi kar imela plačo. Če ti povem, da imamo z novimi ljudmi samo dodatno delo in strošek, da mi živce parajo, ko jih učim, da vas tudi naučim za samostojno delo, bi lahko bili hvaležni, da sploh dobite stroške povrnjene. Recimo kolega daje vsem minimalca za start, vsak ima mentorja, se učijo, jih obremenjuje na pas mater in tisti ko so iz pravega testa verjemi, da bodo zadovoljni, ko bodo samostojni.

Olivka ::

Gre se za podjetje, ki ustvarja software resitve za narocnike (spletne aplikacije).
Delo naj bi obsegalo tehnicno pomoc uporabnikom na daljavo/lokaciji, izobrazevanja novih uporabnikov ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olivka ()

delavec44 ::

denabiker je izjavil:

Res ste biseri, začetnica pa bi kar imela plačo. Če ti povem, da imamo z novimi ljudmi samo dodatno delo in strošek, da mi živce parajo, ko jih učim, da vas tudi naučim za samostojno delo, bi lahko bili hvaležni, da sploh dobite stroške povrnjene. Recimo kolega daje vsem minimalca za start, vsak ima mentorja, se učijo, jih obremenjuje na pas mater in tisti ko so iz pravega testa verjemi, da bodo zadovoljni, ko bodo samostojni.


V bistvu bi moral delavec še vam plačati, da ima privilegij biti v takem podjetju s toliko pametnimi ljudmi od katerih se lahko toliko nauči.

Orias ::

denabiker je izjavil:

Res ste biseri, začetnica pa bi kar imela plačo. Če ti povem, da imamo z novimi ljudmi samo dodatno delo in strošek, da mi živce parajo, ko jih učim, da vas tudi naučim za samostojno delo, bi lahko bili hvaležni, da sploh dobite stroške povrnjene. Recimo kolega daje vsem minimalca za start, vsak ima mentorja, se učijo, jih obremenjuje na pas mater in tisti ko so iz pravega testa verjemi, da bodo zadovoljni, ko bodo samostojni.


Predvidevam da si ti začel delat v podjetju in si že vse znal in si bil samostojen ?
Avtorici teme, pa bi glede plače samo svetoval, da se naj ne "proda" za plačo, ki je pod zakonsko določeno. Ker tam ne boš nikoli napredovala. V osnovi pa v nekem "zdravem" podjetju pričakuj minimalno plačo na začetku ali malce več, potem ko si pa že nekaj časa v podjetju in veš, da si zaslužiš višjo plačo je pa čas za pogajanje.

bajsibajsi ::

To zadnje je slab nasvet. "Proda" naj se za cim visje placilo. Visek denarja lahko vedno podari brezdomcu.

Dva solidna clanka na omenjeno temo na povezavi znotraj povezave. :)
https://slo-tech.com/forum/t732754/p639...

Eduardo ::

Olivka je izjavil:

zdaj pa se mi ponuja priloznost za delo v podjetju, ki ustvarja sistemske resitve in sicer za delovno mesto v podpori uporabnikom/operativa. To bi bila nekako moja vstopna tocka v IT svet.


To zna biti slabo plačano. In tudi ni nujno vstopna točka za kaj pametnega. Načeloma hočeš takoj v razvoj. Tujina, recimo Avstrija ima "Lerling" delovna mesta za razvojne zadeve. Če imaš diplomo ti lahko dam kakšen predlog kje iskati blizu Slovenije in kjer lahko prideš skozi tudi z angleščino. Piši na ZS, da ne spregledam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Invictus ::

Katero naravoslovna smer?

Kaj znaš od računalništva?

Katero podjetje?

Kakšno plačo ti ponujajo?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

Delo basic supportov je običajno med 1.500 bruto in 2.000 bruto... sploh brez izkušenj... Če dobiš več svaka ti čast...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bemfa ::

denabiker je izjavil:

Res ste biseri, začetnica pa bi kar imela plačo. Če ti povem, da imamo z novimi ljudmi samo dodatno delo in strošek, da mi živce parajo, ko jih učim, da vas tudi naučim za samostojno delo, bi lahko bili hvaležni, da sploh dobite stroške povrnjene. Recimo kolega daje vsem minimalca za start, vsak ima mentorja, se učijo, jih obremenjuje na pas mater in tisti ko so iz pravega testa verjemi, da bodo zadovoljni, ko bodo samostojni.

In zato večno jemljeto nove ljudi in jih učite, namesto da bi jim dvignil plače in jih zadržali v podjetju in bi oni delali namesto vas, zdaj pa vam pač parajo živce.

kixs ::

Ja, taksna je praksa veliko podjetij. "Celo" delam v takem... Raje novega kot 100€ neto vec.

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Ja, taksna je praksa veliko podjetij. "Celo" delam v takem... Raje novega kot 100€ neto vec.


Ja to je klasičn fail SLO firm...

Videl že 2x s prve roke, in večkrat po pričevanjih...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Eduardo ::

Podjetja, ki pošteno plačajo začetnike imajo napram podjetjem, katerim moraš delati hvalospev, da te sploh pogledjo, večkatnik izbire. Taboljši se tako ali tako prijavijo tja kjer štima začetna plača in bodo tam ostali.

Kar pa ostane pa dobijo bolj boga podjetja, ki se potem čudijo kako nimajo pametne izbire.

In tisti začetniki, ki niso ne vem kaj in so nekaj časa tepeni s strani vojaško nastrojenih idiotov to tudi postanejo in se veselijo dneva, ko bodo v taki vlogi. Tako, da seveda ne gredo v neko normalno podjetje, ker tam tega veselja ni. So kralji v kraljevini pisarne, to pa je tudi edina kraljevina, ki se jim obeta.

Pač dva sistema. Tisti, ki pa plača, pa seveda zmore plačat, sledi, da ima verjetno boljši sistem. Živijo pa vsi.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

kixs je izjavil:

Ja, taksna je praksa veliko podjetij. "Celo" delam v takem... Raje novega kot 100€ neto vec.


Ja to je klasičn fail SLO firm...

Videl že 2x s prve roke, in večkrat po pričevanjih...

Če hočeš povišico, moraš zamenjati službo v Sloveniji...

Drugače žal ne gre...

In to v vseh branžah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bizkit45 ::

Žal se moram tu strinjati z Invictus
Tudi sam sem v svojih 15 letih dela prišel do istega spoznanja. No, mogoče se trend zadnjih nekaj let malce spreminja, ampak prepočasi..

Eduardo ::

Tako je povsod. Lahko celo kdaj greš nazaj in dupliraš povišnico in si na koncu na taprvem podjetju.

Samo se verejtno bolj znaš pogajati in se vedeš pametneje, imaš nova znanja, morda taka, katera pridejo prav. To pa je vredno povišnice in ne bi bilo realnost, če ne bi menjal. Manjanje namesto pritoževanje pa je tudi redka kvaliteta in pokaže zelo dosti dragocenih značilnosti človeka. Sposobnost iti v riziko, manj prestrašen, samozavest, zagon, in predvsem nisi nek dosadni nergač katerega nihče s temi kvalitetami noče poslušati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

FireSnake ::

Olivka je izjavil:

Gre se za podjetje, ki ustvarja software resitve za narocnike (spletne aplikacije).
Delo naj bi obsegalo tehnicno pomoc uporabnikom na daljavo/lokaciji, izobrazevanja novih uporabnikov ipd.


Minimalac, da te uvedejo.
Kakšna so pa tvoja pričakovanja?

Danes to zgleda takole:
- narediti lahek faks (že v štartu mehke hruške iščeš)
- sliši se, da je v ITju denar
- prodati se v IT brez kakršnega koli (pred)znanja
- pričakovati veliko plačo

Se kje motim?

Veliko plačo lahko pričakujejo tisti, ki zadevo furajo. To so pa programerji.
Je to veliko presenečenje?

Mato989 je izjavil:

Delo basic supportov je običajno med 1.500 bruto in 2.000 bruto... sploh brez izkušenj... Če dobiš več svaka ti čast...


Za popolnega začetnika je to dobra plača.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Mato989 ::

Za popolnega začetnika je to dobra plača.


Je pa ni, ja če moraš nekomu kazat kako se vzpostavi VPN če govoriva o taki vrsti začetnika potem je še to preveč kar sem napisal, če pa govoriva o nekomu ki pač ni star 23 let in zna sam porihtat in diagnosticirat napake in ve vsaj osnove workflowa tehnične podpore potem je pa 1.500 bruto dokaj slaba plača... 2.000 pa še zmeraj kar dobra ja...

Jaz sem na prejšnjem šihtu kot tehnična podpora in delno manual QA imel plačo osnove 2.000 bruto... vse je laufalo štimalo pa še čas sem mel v home office pisat po forumih itd... s tem da jaz sem delal delno še delo tistih ki postavljajo enterprise okolja torej nove instance itd... za stranke...

No in mi niso hotli dat 300 bruto povišice + 100% home office (po nvoem bi celo 2x moral tja hodit ker QQ šefi) sem dal odpoved so si zdaj dobli nekega mulota za 1.800 bruto in se vsi pizdijo kako je vse slabo nareto in traja...

Klasika pač... Lahko si dober support ker ti je jasno kako si olajšat avtomatizirat poznaš powershell itd... lahko pa si pač slab support ali začetnik... ampak vsak misli da support nič ne pripomore zato bog ne daj da bi support z 5 let izkušnjami mel višjo plačo kot junior programer s faksa...

Je pa tudi tako, če bi danes še 1x bil star 224 takoj po diplomi bi verjetno že delal kot vajenec pri kakem vodovodarju in polagalcu ploščic pa verjetno bi namesto ekonomske bil v električnem faksu oz strokovni šoli...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

FireSnake ::

Punca pravi, da je popolnoma brez predznanja.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mato989 ::

No za njo je potem dobro če dobi 1.500 bruto in da se bo nekdo z njo ukvarjal 3-6 mesecev da bo znala vsaj za silo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Olivka ::

FireSnake je izjavil:

Olivka je izjavil:

Gre se za podjetje, ki ustvarja software resitve za narocnike (spletne aplikacije).
Delo naj bi obsegalo tehnicno pomoc uporabnikom na daljavo/lokaciji, izobrazevanja novih uporabnikov ipd.


Minimalac, da te uvedejo.
Kakšna so pa tvoja pričakovanja?

Danes to zgleda takole:
- narediti lahek faks (že v štartu mehke hruške iščeš)
- sliši se, da je v ITju denar
- prodati se v IT brez kakršnega koli (pred)znanja
- pričakovati veliko plačo

Se kje motim?

Veliko plačo lahko pričakujejo tisti, ki zadevo furajo. To so pa programerji.
Je to veliko presenečenje?

Mato989 je izjavil:

Delo basic supportov je običajno med 1.500 bruto in 2.000 bruto... sploh brez izkušenj... Če dobiš več svaka ti čast...


Za popolnega začetnika je to dobra plača.


Faks, ki sem ga uspesno zakljucila se zdalec ni bil lahek, je bil trda hruska 😉.
Glede place so pricakovanja 1800 bruto, kar se mi zdi na opis in obseg dela cisto solidno. Glede predznanja sem pa na realnih tleh - sama se zavedam, da se bo treba ogromno ucit in grizt in tudi njim ne blefiram, da imam neko super predznanje. Ce so me kljub temu pripravljeni vzet so verjetno to vzeli v zakup in se tega zavedajo. So pa neke specifike dela, ki pa jih imam saj sem delala na podrocju za katerega iscejo support.

Mato989 ::

Olivka pomisli tako... si znaš nastavi PC? ti je jasno kaj je domena, VPN, kako deluje to, kako se daš v domeno? Veš kako se napiše soliden ticket in task? Ti je jasno kako se pelje nek basic postopek tako po logiki, podpore? Poznaš browser, kako cleanat cache, kaj je F12, kje se vidi errorje pri nalaganju od JSja itd...

Če je večinsko odgovor ne, potem je 1.800 stretch, razen če te res želijo... ker boš 3-6 mesecev popolnoma nekoristna... No mogoče je v LJ kaj bolje, ampak na štajerskem težko dobiš 1.800 bruto kar tako za supporta z 0 izkušnjami (če sploh)


Drugače je 1.800 fer plača, ampak po 6 mesecih =)

Take zadeve bi jaz kot delodajalec hendlal da ponudim minimalca ampak v pogodbi pa 1.900 bruto ali kaj po 6 mesecih (prej pa aneks da minimalca prvih 6 mesecev. Da ti veš da bo, hkrati pa bo treba nekaj naredit.

Seveda pa ti privoščim 2,5k bruto 8-)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Olivka pomisli tako... si znaš nastavi PC? ti je jasno kaj je domena, VPN, kako deluje to, kako se daš v domeno? Veš kako se napiše soliden ticket in task? Ti je jasno kako se pelje nek basic postopek tako po logiki, podpore? Poznaš browser, kako cleanat cache, kaj je F12, kje se vidi errorje pri nalaganju od JSja itd...

Če je večinsko odgovor ne, potem je 1.800 stretch, razen če te res želijo... ker boš 3-6 mesecev popolnoma nekoristna... No mogoče je v LJ kaj bolje, ampak na štajerskem težko dobiš 1.800 bruto kar tako za supporta z 0 izkušnjami (če sploh)


Drugače je 1.800 fer plača, ampak po 6 mesecih =)

Take zadeve bi jaz kot delodajalec hendlal da ponudim minimalca ampak v pogodbi pa 1.900 bruto ali kaj po 6 mesecih (prej pa aneks da minimalca prvih 6 mesecev. Da ti veš da bo, hkrati pa bo treba nekaj naredit.

Seveda pa ti privoščim 2,5k bruto 8-)


Za nastete zadeve so dijaki na praksi in studentje. :))

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Olivka pomisli tako... si znaš nastavi PC? ti je jasno kaj je domena, VPN, kako deluje to, kako se daš v domeno? Veš kako se napiše soliden ticket in task? Ti je jasno kako se pelje nek basic postopek tako po logiki, podpore? Poznaš browser, kako cleanat cache, kaj je F12, kje se vidi errorje pri nalaganju od JSja itd...

Če je večinsko odgovor ne, potem je 1.800 stretch, razen če te res želijo... ker boš 3-6 mesecev popolnoma nekoristna... No mogoče je v LJ kaj bolje, ampak na štajerskem težko dobiš 1.800 bruto kar tako za supporta z 0 izkušnjami (če sploh)


Drugače je 1.800 fer plača, ampak po 6 mesecih =)

Take zadeve bi jaz kot delodajalec hendlal da ponudim minimalca ampak v pogodbi pa 1.900 bruto ali kaj po 6 mesecih (prej pa aneks da minimalca prvih 6 mesecev. Da ti veš da bo, hkrati pa bo treba nekaj naredit.

Seveda pa ti privoščim 2,5k bruto 8-)


Za nastete zadeve so dijaki na praksi in studentje. :))


Seveda so, ampak včasih pa jih ni in mora oseba sama pohendlat... oziroma od supporta jaz pričakujem da vsaj te osnovne osnove pozna
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jure116 ::

Zanima me ali kaj dobite zraven k plači tisti ki uvajate take nove kot bo ona? :)

Drugače pa "pred leti sem imel plačo 1500" in podobno. Pred leti in danes se je veliko spremenilo. To je plača trgovke v hofru danes...

Eduardo ::

jure116 je izjavil:

Zanima me ali kaj dobite zraven k plači tisti ki uvajate take nove kot bo ona? :)


Zakaj bi dobil kaj zraven? Podjetje vzame resurs tebe in te da v kratkoročno neproduktivno vlogo nekoga uvajati. Saj nisi plačan po učinku ampak po urah. Morda lahko cukneš šefa, če zaradi manj produktivnosti izpadeš iz kakšnega nagrajevanja, ker nisi dosegel ciljev, drugače nimaš osnove.

Mato989 ::

jure116 je izjavil:

Zanima me ali kaj dobite zraven k plači tisti ki uvajate take nove kot bo ona? :)

Drugače pa "pred leti sem imel plačo 1500" in podobno. Pred leti in danes se je veliko spremenilo. To je plača trgovke v hofru danes...


ja samo trgovka v Hofru je že 7 dan produktivna bolj kot nek Support ki ne zna niti svojga PCja v domeno dat...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jure116 ::

Eduardo je izjavil:

jure116 je izjavil:

Zanima me ali kaj dobite zraven k plači tisti ki uvajate take nove kot bo ona? :)


Zakaj bi dobil kaj zraven? Podjetje vzame resurs tebe in te da v kratkoročno neproduktivno vlogo nekoga uvajati. Saj nisi plačan po učinku ampak po urah. Morda lahko cukneš šefa, če zaradi manj produktivnosti izpadeš iz kakšnega nagrajevanja, ker nisi dosegel ciljev, drugače nimaš osnove.


Od starejših sem slišal, da je bilo nekoč to dodatno plačano.
Pa ponavadi zahtevajo naredi vse kot dosedaj pa še njega izobraži...

asdf_jklc ::

denabiker je izjavil:

Res ste biseri, začetnica pa bi kar imela plačo. Če ti povem, da imamo z novimi ljudmi samo dodatno delo in strošek, da mi živce parajo, ko jih učim, da vas tudi naučim za samostojno delo, bi lahko bili hvaležni, da sploh dobite stroške povrnjene. Recimo kolega daje vsem minimalca za start, vsak ima mentorja, se učijo, jih obremenjuje na pas mater in tisti ko so iz pravega testa verjemi, da bodo zadovoljni, ko bodo samostojni.

Če bi povedal mnenje o tem kako naduvan je tale post, bi verjetno mi izklopil internet ne sam zbrisal posta.

delavec44 ::

jure116 je izjavil:

Eduardo je izjavil:

jure116 je izjavil:

Zanima me ali kaj dobite zraven k plači tisti ki uvajate take nove kot bo ona? :)


Zakaj bi dobil kaj zraven? Podjetje vzame resurs tebe in te da v kratkoročno neproduktivno vlogo nekoga uvajati. Saj nisi plačan po učinku ampak po urah. Morda lahko cukneš šefa, če zaradi manj produktivnosti izpadeš iz kakšnega nagrajevanja, ker nisi dosegel ciljev, drugače nimaš osnove.


Od starejših sem slišal, da je bilo nekoč to dodatno plačano.
Pa ponavadi zahtevajo naredi vse kot dosedaj pa še njega izobraži...


Če nimaš izobraževanja že v opisu delovnih nalog, je pošteno da dobiš dodatek.

Eduardo ::

jure116 je izjavil:



Od starejših sem slišal, da je bilo nekoč to dodatno plačano.
Pa ponavadi zahtevajo naredi vse kot dosedaj pa še njega izobraži...


Ni avtomatizma. V določenih primerih je fer, v določenih ne. Tak primer kot ga navajaš, bi moralo biti dodatno plačano.

delavec44 je izjavil:



Če nimaš izobraževanja že v opisu delovnih nalog, je pošteno da dobiš dodatek.


Neka klavzula je skoraj vedno. Zna biti, da dosti bolj splošna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

KAVINSKY ::

Olivka je izjavil:

Ker je to nekaj cisto novega ne vem niti o kaksnem znesku naj razmisljam oziroma se pogovarjam. Ima kdo izkusnje in ve kaksne so zacetne place za tako delovno mesto? 😊


Pri bivši firmi je tak kader bil na minimalcu.

kixs ::

Navadno je uvajanje v stilu specifike delovnega okolja/firme in ne ravno ucenja osnov racunalnistva. Ce dobis cistega zelenca, potem se z njim lahko ukvarjas mesece predno bo produktiven in s tem tvoje delo trpi. Vecina firm za mentorstvo ne placa nic in vecinoma tega tudi ne imenujejo mentorstvo. Pac pa pricakujejo, da bos novega uvedel v proces.

Olivka ::

Mato989 je izjavil:


Take zadeve bi jaz kot delodajalec hendlal da ponudim minimalca ampak v pogodbi pa 1.900 bruto ali kaj po 6 mesecih (prej pa aneks da minimalca prvih 6 mesecev. Da ti veš da bo, hkrati pa bo treba nekaj naredit.

Seveda pa ti privoščim 2,5k bruto 8-)


Tako nekako tudi jaz razmisljam in tako zastavljena pogodba mi ni cisto mimo. Popolnoma zastopim delodajalca - tudi jaz sem jim riziko, ker mi morajo na besedo verjet da sem hitro ucljiva in jim bolj kot ne v breme prvih nekaj mesecev.

Drugace pa hvala za mnenja in komentarje, definitivno je za razmislit.

issak ::

denabiker je izjavil:

Res ste biseri, začetnica pa bi kar imela plačo. Če ti povem, da imamo z novimi ljudmi samo dodatno delo in strošek, da mi živce parajo, ko jih učim, da vas tudi naučim za samostojno delo, bi lahko bili hvaležni, da sploh dobite stroške povrnjene. Recimo kolega daje vsem minimalca za start, vsak ima mentorja, se učijo, jih obremenjuje na pas mater in tisti ko so iz pravega testa verjemi, da bodo zadovoljni, ko bodo samostojni.


In za minimalca si naberejo izkušnje, po enem leti pa guznejo h konkurenci za 3x plačo in že izurjeni.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Meiniken ::

Kaj tvoja firma potem dela narobe, da ne mora svojih delavcev 3x plačat?
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

Mato989 ::

issak je izjavil:

denabiker je izjavil:

Res ste biseri, začetnica pa bi kar imela plačo. Če ti povem, da imamo z novimi ljudmi samo dodatno delo in strošek, da mi živce parajo, ko jih učim, da vas tudi naučim za samostojno delo, bi lahko bili hvaležni, da sploh dobite stroške povrnjene. Recimo kolega daje vsem minimalca za start, vsak ima mentorja, se učijo, jih obremenjuje na pas mater in tisti ko so iz pravega testa verjemi, da bodo zadovoljni, ko bodo samostojni.


In za minimalca si naberejo izkušnje, po enem leti pa guznejo h konkurenci za 3x plačo in že izurjeni.



Zato pa morajo firme jim po 6-12 mesecih dvignit plačo za tam ranga 50% + (več če je prej na minimalcu)

Na 2 firmah sem dobil neko plačo in po 6-18 mesecih sem zatežil za povišico nisem pričakoval bajnih vsot ali procentov ampak ranga iz 2k bruto na 2,3k bruto in enkrat iz 1.650 bruto na 1.900 bruto... obakrat so ponudili 100 EUR čeprav sem jim povedal da mam jutri šiht za 300-600 EUR bruto več... pol pa O_O ko sem dal odpoved pa zakaj pa če bi si premislil itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

jure116 ::

Samo ne se pustit nategnit kot enkrat jaz, na razgovoru rečeno prve pol leta 1500, potem se pa ful zviša... še danes čakam na to ful zvišanje, moral šiht menjat da se je poznalo. Take stvari vse v pogodbo napisat.

Eduardo ::

Olivka je izjavil:



Tako nekako tudi jaz razmisljam in tako zastavljena pogodba mi ni cisto mimo. Popolnoma zastopim delodajalca - tudi jaz sem jim riziko, ker mi morajo na besedo verjet da sem hitro ucljiva in jim bolj kot ne v breme prvih nekaj mesecev.

Drugace pa hvala za mnenja in komentarje, definitivno je za razmislit.


S tako mentaliteto bodi srečna, če boš kadarkoli čez povprečje. Trg dela je trg. Glede na dolgoročnost verjetno ne greš v prvo štacuno is se tolažiš z "tudi jaz sem jim riziko" in vzameš kar ti potisnejo za podpisat.

Plačaj Chat Gpt 4 20€ za ne mesec, najdi priložnosti, tudi v tujini, če si tako ali tako pripravljena za izkušnje škratirati čas. Potem naj ti napiše Gpt prošnje za čim več podjetij, ki ti dišijo. Vzameš najboljše ponujeno. Če imas tale "tudi jaz sem jim riziko" job zraven nonstop iščeš.

Ali pa vzemi tlako in se sprijazni, da si del večine, ki pa je pod povprečjem, ker to je pač matematično dejstvo glede na to, da navzgor ni meje.

Invictus ::

Mato989 je izjavil:

Olivka pomisli tako... si znaš nastavi PC? ti je jasno kaj je domena, VPN, kako deluje to, kako se daš v domeno? Veš kako se napiše soliden ticket in task? Ti je jasno kako se pelje nek basic postopek tako po logiki, podpore? Poznaš browser, kako cleanat cache, kaj je F12, kje se vidi errorje pri nalaganju od JSja itd...

Kaj si zmešal cel kup dreka...

Nastavit PC. WTF?!?!?! Brez zveze, če delaš z bazami, je čsito vseeno, ali znaš inštalirati cel kup sranja na PC. Naj to naredi en tehnik. Ta glupa predpostavka, da to pove nekaj o človeku, halloooooo... Sam sem stručko za marsikaj, kar me tudi dobro plačajo, pa si moram vedno sam nastavit PC, kjer nimaš dovolj pravic in zgubijo 2 mesečno plačo, ker ne morem normalno delat... Namesto, da bi en smrkovec to naredil v enem dnevu, oz. bi se celo avtomatsko naredilo, ko mi moj manager poklika potrebne aplikacije...

Zakaj bi kaj vedel o domeni, VPNju? Brezzvezna znanja, edino kar rabiš vedeti, username in password >:D. Za ostalo imaš stručkote. Kao...

1st level support nikoli ne zna napisati pametnega ticketa, kaj šele taska. Tudi 2nd level ne. Sama stranka pa še manj... Da ne govorim o 1st levelč supportu, ki ponavadi niti osnovne analize ne zna narediti. Vedno cel kup nepotrebne komunikacije.

Kaka logika podpore, dober support uporablja ITIL standard.

Tistih par tipk v broserju se normalen človek nauči v enem dnevu in potem še parkrat vpraša. Ker nihče ne ve na začetku, kako sranje mora supportirat.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

Mato989 je izjavil:

No za njo je potem dobro če dobi 1.500 bruto in da se bo nekdo z njo ukvarjal 3-6 mesecev da bo znala vsaj za silo...


Drži.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Olivka pomisli tako... si znaš nastavi PC? ti je jasno kaj je domena, VPN, kako deluje to, kako se daš v domeno? Veš kako se napiše soliden ticket in task? Ti je jasno kako se pelje nek basic postopek tako po logiki, podpore? Poznaš browser, kako cleanat cache, kaj je F12, kje se vidi errorje pri nalaganju od JSja itd...

Kaj si zmešal cel kup dreka...

Nastavit PC. WTF?!?!?! Brez zveze, če delaš z bazami, je čsito vseeno, ali znaš inštalirati cel kup sranja na PC. Naj to naredi en tehnik. Ta glupa predpostavka, da to pove nekaj o človeku, halloooooo... Sam sem stručko za marsikaj, kar me tudi dobro plačajo, pa si moram vedno sam nastavit PC, kjer nimaš dovolj pravic in zgubijo 2 mesečno plačo, ker ne morem normalno delat... Namesto, da bi en smrkovec to naredil v enem dnevu, oz. bi se celo avtomatsko naredilo, ko mi moj manager poklika potrebne aplikacije...

Zakaj bi kaj vedel o domeni, VPNju? Brezzvezna znanja, edino kar rabiš vedeti, username in password >:D. Za ostalo imaš stručkote. Kao...

1st level support nikoli ne zna napisati pametnega ticketa, kaj šele taska. Tudi 2nd level ne. Sama stranka pa še manj... Da ne govorim o 1st levelč supportu, ki ponavadi niti osnovne analize ne zna narediti. Vedno cel kup nepotrebne komunikacije.

Kaka logika podpore, dober support uporablja ITIL standard.

Tistih par tipk v broserju se normalen človek nauči v enem dnevu in potem še parkrat vpraša. Ker nihče ne ve na začetku, kako sranje mora supportirat.


Če je tako enostavno pol pa še minimalca ne rabi... resnica med dobrim 1st level supportom (ali supportom in general) in med tem kar ti pišeš je svetlobna leta narazen...


PS: Zelo malo firm kar jih poznam jaz ima 2 + support lvls... večinoma si (sploh manjše firme) želijo da si support za oba lvla + technical vsaj basic tech stuff...

Dober support recimo ko dobi napako, napiše ticket defect, ponovi napako, včasih odkrije že kje je napaka to objasni v ticketu in da ticket programerju kateri je to programiral da odpravi defect...

Dober support tudi s stranko gre skozi vse da je 99,999% da je defect ne pa samo spiše ticket in ajde...

Da niti ne začenjam komunikacijskih sposobnostih in zmožnost pomiriti poslovne stranke ko nekaj ne dela... tega se ne naučiš v 3 dneh uvajanja ampak ti ziher veš bolje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

Olivka je izjavil:


Faks, ki sem ga uspesno zakljucila se zdalec ni bil lahek, je bil trda hruska 😉.
Glede place so pricakovanja 1800 bruto, kar se mi zdi na opis in obseg dela cisto solidno. Glede predznanja sem pa na realnih tleh - sama se zavedam, da se bo treba ogromno ucit in grizt in tudi njim ne blefiram, da imam neko super predznanje. Ce so me kljub temu pripravljeni vzet so verjetno to vzeli v zakup in se tega zavedajo. So pa neke specifike dela, ki pa jih imam saj sem delala na podrocju za katerega iscejo support.


Potem se pa ne sekiraj glede plače in samo zagrizi!
Let ali dve tako hitro mineta, da verjeti ne moreš. V tem času pa tudi največ znanja potegneš.
In potem bodo odprte dve varianti:
- povišica
- menjava službe
in obe so dobri.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Mato989 ::

FireSnake je izjavil:

Olivka je izjavil:


Faks, ki sem ga uspesno zakljucila se zdalec ni bil lahek, je bil trda hruska 😉.
Glede place so pricakovanja 1800 bruto, kar se mi zdi na opis in obseg dela cisto solidno. Glede predznanja sem pa na realnih tleh - sama se zavedam, da se bo treba ogromno ucit in grizt in tudi njim ne blefiram, da imam neko super predznanje. Ce so me kljub temu pripravljeni vzet so verjetno to vzeli v zakup in se tega zavedajo. So pa neke specifike dela, ki pa jih imam saj sem delala na podrocju za katerega iscejo support.


Potem se pa ne sekiraj glede plače in samo zagrizi!
Let ali dve tako hitro mineta, da verjeti ne moreš. V tem času pa tudi največ znanja potegneš.
In potem bodo odprte dve varianti:
- povišica
- menjava službe
in obe so dobri.


Sumim da bo bolj tretja in sicer

"I dont want to do this anymore its tedious and annoying"
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

FireSnake ::

jure116 je izjavil:

Zanima me ali kaj dobite zraven k plači tisti ki uvajate take nove kot bo ona? :)

Drugače pa "pred leti sem imel plačo 1500" in podobno. Pred leti in danes se je veliko spremenilo. To je plača trgovke v hofru danes...


Nič.
Še več: njihovo delo trpi.
Tako je v večini.

Jaz imam to urejeno tako, da se ure za pomoč logirajo posebej. Tako vem,če se nekoga splača obdržati (relativno hitro napreduje) ali ne.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

jure116 je izjavil:

Zanima me ali kaj dobite zraven k plači tisti ki uvajate take nove kot bo ona? :)

Drugače pa "pred leti sem imel plačo 1500" in podobno. Pred leti in danes se je veliko spremenilo. To je plača trgovke v hofru danes...


ja samo trgovka v Hofru je že 7 dan produktivna bolj kot nek Support ki ne zna niti svojga PCja v domeno dat...


PC dat v domeno bo prej osvolija kot hoferjev blagajniški program.

Mato989 je izjavil:

Invictus je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Olivka pomisli tako... si znaš nastavi PC? ti je jasno kaj je domena, VPN, kako deluje to, kako se daš v domeno? Veš kako se napiše soliden ticket in task? Ti je jasno kako se pelje nek basic postopek tako po logiki, podpore? Poznaš browser, kako cleanat cache, kaj je F12, kje se vidi errorje pri nalaganju od JSja itd...

Kaj si zmešal cel kup dreka...

Nastavit PC. WTF?!?!?! Brez zveze, če delaš z bazami, je čsito vseeno, ali znaš inštalirati cel kup sranja na PC. Naj to naredi en tehnik. Ta glupa predpostavka, da to pove nekaj o človeku, halloooooo... Sam sem stručko za marsikaj, kar me tudi dobro plačajo, pa si moram vedno sam nastavit PC, kjer nimaš dovolj pravic in zgubijo 2 mesečno plačo, ker ne morem normalno delat... Namesto, da bi en smrkovec to naredil v enem dnevu, oz. bi se celo avtomatsko naredilo, ko mi moj manager poklika potrebne aplikacije...

Zakaj bi kaj vedel o domeni, VPNju? Brezzvezna znanja, edino kar rabiš vedeti, username in password >:D. Za ostalo imaš stručkote. Kao...

1st level support nikoli ne zna napisati pametnega ticketa, kaj šele taska. Tudi 2nd level ne. Sama stranka pa še manj... Da ne govorim o 1st levelč supportu, ki ponavadi niti osnovne analize ne zna narediti. Vedno cel kup nepotrebne komunikacije.

Kaka logika podpore, dober support uporablja ITIL standard.

Tistih par tipk v broserju se normalen človek nauči v enem dnevu in potem še parkrat vpraša. Ker nihče ne ve na začetku, kako sranje mora supportirat.


Če je tako enostavno pol pa še minimalca ne rabi... resnica med dobrim 1st level supportom (ali supportom in general) in med tem kar ti pišeš je svetlobna leta narazen...


PS: Zelo malo firm kar jih poznam jaz ima 2 + support lvls... večinoma si (sploh manjše firme) želijo da si support za oba lvla + technical vsaj basic tech stuff...

Dober support recimo ko dobi napako, napiše ticket defect, ponovi napako, včasih odkrije že kje je napaka to objasni v ticketu in da ticket programerju kateri je to programiral da odpravi defect...

Dober support tudi s stranko gre skozi vse da je 99,999% da je defect ne pa samo spiše ticket in ajde...

Da niti ne začenjam komunikacijskih sposobnostih in zmožnost pomiriti poslovne stranke ko nekaj ne dela... tega se ne naučiš v 3 dneh uvajanja ampak ti ziher veš bolje.


Vse kar ti tukaj nastevas ti dela lahko skoraj kdorkoli. Vecinoma mularija. Komunikacije se treba priuciti, ampak ostalo kar si nastel pa res ne zahteva nekega hudega znanja. Da preveris in frcnes ticket dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kriptobog ()

Mato989 ::

Vse kar ti tukaj nastevas ti dela lahko skoraj kdorkoli. Vecinoma mularija. Komunikacije se treba priuciti, ampak ostalo kar si nastel pa res ne zahteva nekega hudega znanja. Da preveris in frcnes ticket dalje.


Seveda, saj skoraj vse jobe (80%) lahko dela 18 letna mularija po 6 mesecev uvajanja... eni bolj spretno drugi manj... Ne gre se tu za znanje ampak za željo po raziskovanju napake in razumevanju... In če pač nimaš želje in logike običajno kaj spregledaš...

Lahko nekdo napiše defect da nekaj ne dela, nekdo drug pa to specificira tako natančno da bo delo programerja 3x lažje... tu je razlika med dobrim in slabim supportom... in težko me boš prepričal da mi bo 18 letni mulo to v nulo znal... ker se mu ne ljubi.


Kot da še nisi občutil razlike med dobrim supportom in slabim, tu zdaj pišeš da so vsi isti kar ne drži...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

issak ::

jure116 je izjavil:

Samo ne se pustit nategnit kot enkrat jaz, na razgovoru rečeno prve pol leta 1500, potem se pa ful zviša... še danes čakam na to ful zvišanje, moral šiht menjat da se je poznalo. Take stvari vse v pogodbo napisat.


Pri meni je to izrecno pisalo v pogodbi - začetna plača x, po opravljeni 6 mesečni poskusni dobi y, in tako je tudi bilo. Na lepe oči se ne bi šel tega.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

sbawe64 ::

kriptobog
Kdaj si imel nazadnje opraviti z mularijo ?
Razen mobitel scrolanja po tiktoku so večinoma zelo kratki pri znanju.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Primankljaj IT delavcev (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
43634795 (13995) 135063
»

Kitajski študenti med prakso izdelovali Amazonove Alexe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
537905 (5119) MrStein
»

Pustil bom šiht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10625066 (13358) Steinkauz
»

So sys admini "mrtvi"? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19827984 (21966) spegli
»

Preobremenjenost delovnega tima (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310629 (7270) Mato989

Več podobnih tem