» »

Pustil bom šiht

Pustil bom šiht

1
2
3

shadeX ::

...in tožijo zaradi izgube dobička, ker delavec ni prišel na delo.

ziga1990 ::

eh pri nas se na leto zamenja okoli 60 delavcev pri nas ni težav z odpovednim rokom sam greš
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

korenje3 ::

bizgech je izjavil:

Zadnji 2 leti delam v neki firmi, ki jo v kratkem nameravam pustiti. Zakaj? Ko sem prišel v firmo sem se želel izkazati in sem kdaj pa kdaj tudi podaljšal delovnik (čeprav to ni moja navada), temu primerno se mi je tudi zvišala urna postavka. To podaljševanje je postopoma postalo del vsakdana, urna postavka pa je sčasoma obmirovala. Ko sem že kolikor-toliko samostojno opravljal svoje delo (po uvajanju), se je začelo klicarjenje na zasebni telefon (službenega namreč ne uporabljamo)... vsakih par dni, sem se moral oglašat sodelavcem. Dodatno so od mene zahtevali še, da delam hitreje - in tudi sem, kolikor se je dalo. Ampak s hitrostjo začneš delat napake - kdor jih ne, bi ga rad spoznal. Priznam, šlo je za moje napake, ampak če bi delal počasi in previdno jih ne bi bilo, ampak zahteve so bile takšne. Če povzamem, sedaj tole zahtevajo od mene: dosegljiv sem 24/7, delati moram hitro in dokler delo ni opravljeno (konkretnih ciljev ni, včasih si sproti zmišljujejo), plača je žalost, za napake (ki so zgolj posledica hitrosti) pa me čakajo sankcije.

Vodstvu sem jasno povedal, da od mene pričakujejo nemogoče: ne morem biti 24/7 dosegljiv, ne morem delati hitro in brez napak (saj sem vendar človek in kot tak tudi zmotljiv). Ampak kot kaže, je to vse skupaj člo skozi drugo uho ven in nadaljujejo po svoje... v torek sem tako delal 10 ur v službi, 1 uro doma, še dodatne 3 ure pa sem gledal v telefon ali sem zgrešil kakšen klic. Ker ni videti, da bi se karkoli spremenilo, sem se odločil da bom ta šiht pustil. Verjetno bi na mojem mestu vsak ravnal enako, ali pač?

Sedaj pa vprašanje: Če najdem drugi šiht, me bodo tam TAKOJ potrebovali... ne morem se pogajat in čakat, ker bodo vzeli drugega. Lahko trenutni šiht kar pustim (pokličem in povem) ter grem že naslednji dan delat drugam? Pravzaprav razmišljam, da niti klical ne bi, saj sem jim namenil že dovolj časa, tako in tako bodo sami pogruntali, ko me nekaj dni zapored ne bo na delo. Ne vem zakaj bi jih moral še klicat na svoje stroške. Saj lahko to naredim ane?


tvoj problem. tebi ni potrebno poslušati sodelavcev, samo nadrejeni ti lahko daja delo. to da si delal 10ur na dan ni nič posebnega. večina jih dela toliko. to da delaš doma dodatne ure je pa tvoj problem.

Ishmael je izjavil:

Naredil si napako ko si se dokazoval da si sposoben v kolektivu nesposobnih ljudi. Preložili so svoje delo nate in sedaj te terajo ko konja.
Pogoj za srečo je da si enako (ne)sposoben kakor vsi ostali v svojem kolektivu.

The nail that sticks out gets struck


Ne vem zakaj bi jih moral še klicat na svoje stroške. Saj lahko to naredim ane?

Ne.
Pojdi na bolniško:D


točno tko. mene so vedno spraševali za rešitve, pa ne zato ker jih nebi sami našli, ampak ker jim je bilo tako lažje. ko sem jaz kaj vprašal čisto preprostega je bil vedno odgovor "ne vem" ali "ne znam". no ko sem jaz začel s podobnimi so bile pa same zamere. tako da moraš se delat butca od samega začetka in ne pametovat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

Pero_SLO je izjavil:

Povsod isto. Problem z majhnimi privat firmami, ko šef misli, da bomo vsi delali toliko kot on, a ves dobiček gre njemu... Iz tega razloga sem v velikem podjetju.

LP


ja sam v malih podjetjih da direktor vsem čez uč plače, tako da imajo vsi podobne. v velkih so pa že kr fajn razlike med vodji in podrejenimi, v plačah ipd..
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

shadeX ::

v velikem podjetju.


V velikem podjetju si in boš copata. In seveda tudi lažje nadomestljiv. Je pa odvisno kaj ti šteješ pod "veliko podjetje".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Furbo ::

shadeX je izjavil:

Ko sem jaz zaključeval delo na bivši firmi mi je nekaj podobnega prišlo na misel (nobenemu sicer omenil). Pa me je direktor poklical v pisarno in se želel pogovorit o moji odpovedi (ni želel da grem, jaz pa sem se že odločil). Na koncu sestanka, mi je z mirnim glasom povedal, da ga veliko podjetij pokliče, ko vidijo, da je nekdo že delal pri njemu in povprašajo kako se je ta delavec obnesel, nato pa je na njemu kaj bo povedal.

To so ljudje z vezami in te znajo dost pojebat na dolgi rok.

Ti mu pa z mirnim glasom poveš, da bi ti še vedno delal pri njemu, če bi se prej kaj potrudil in da mu bo še žal, če bo priletelo kako poleno iz njegove smeri.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

bizgech ::

Ni situacija tako preprosta, kot nekateri pišete. Še enkrat: Poleg tekočega dela, moram biti neke vrste support podjetju. Ne samo sodelavcem, niti šefu se včasih ne sanja o kakšni zadevi... pa si predstavljaj, da te vsakih 15 minut nekdo kliče... kako naj človek tekoče in kakovostno opravlja svoje delo, če ga mora vsakih 15 minut (ko je ravno "in") prekinit in pogledat nekaj čisto drugega? 3/4 zaposlenih v podjetju je nekako povezanih z šefom (žlahta ali prijatelji), zato razumem da držijo skupaj in so tako v prednosti. Glejte na vse skupaj kot eno veliko družino ali žlahto, le da jaz nisem v njej. Niti ne čudi me, da je situacija takšna kot je.

Nekih pogovorov in ne vem kaj se s šefom ne grem, ker nisva na isti frekvenci in je tako vse samo zapravljanje mojega časa. On živi za delo, jaz pa delam zato da bom preživel - simple. Vez ima malo morje, ampak vprašanje koliko mu pomagajo - če mu jaz pošljem finančno inšpekcijo in ga dobi nepripravljenega, mu veze težko kaj pomagajo.

Tilen ::

Nima smisla, da zafrkneš šefa in podjetje. Probaj se dogovoriti, da bi dobil, kar hočeš.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Val202 ::

bizgech je izjavil:

Ni situacija tako preprosta, kot nekateri pišete. Še enkrat: Poleg tekočega dela, moram biti neke vrste support podjetju. Ne samo sodelavcem, niti šefu se včasih ne sanja o kakšni zadevi... pa si predstavljaj, da te vsakih 15 minut nekdo kliče... kako naj človek tekoče in kakovostno opravlja svoje delo, če ga mora vsakih 15 minut (ko je ravno "in") prekinit in pogledat nekaj čisto drugega? 3/4 zaposlenih v podjetju je nekako povezanih z šefom (žlahta ali prijatelji), zato razumem da držijo skupaj in so tako v prednosti. Glejte na vse skupaj kot eno veliko družino ali žlahto, le da jaz nisem v njej. Niti ne čudi me, da je situacija takšna kot je.

Nekih pogovorov in ne vem kaj se s šefom ne grem, ker nisva na isti frekvenci in je tako vse samo zapravljanje mojega časa. On živi za delo, jaz pa delam zato da bom preživel - simple. Vez ima malo morje, ampak vprašanje koliko mu pomagajo - če mu jaz pošljem finančno inšpekcijo in ga dobi nepripravljenega, mu veze težko kaj pomagajo.


Zakaj sploh debatiraš in razglabljaš o tem?

1. Najdi si drugo službo
2. Daj odpoved
3. Delaj za čas odpovednega roka (ali pojdi na dopust, bolniško, ...)
4. Začni v novi službi pod drugimi pogoji (in imej v mislih kaj si počel v stari službi narobe, da so te tako izkoriščali)

Magic1 ::

Seveda šefe dela za svoje podjeteje! Več kot dela, več denarja zasluži. Lahko tudi parkrat toliko, kot če bi v easy oddelal 8 ur. Ti pa dobiš par posto dodatka. Seveda se ne zaveda (oz tudi noče zavedat), da ti nimaš nič kaj dosti od tega, če se teraš na polno 24/7.
Sploh pa si edini v firmi, ki ga lahko tera, če so vsi ostali žlahta...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Invictus ::

Tilen je izjavil:

Nima smisla, da zafrkneš šefa in podjetje. Probaj se dogovoriti, da bi dobil, kar hočeš.

Kako ga zafrkneš, če daš odpoved?!?!?!

Daj ne piši neumnosti. Greš pač na boljše, višja plača, boljši pogoji, manj zarukan šef, več dodatkov...

Če pač vzameš v odpovednem roku dopust ali bolniško, jebi ga, it happens... Paziti je treba samo da je vse črno na belem na papirju.

BTW. naši vrli delodajalci vedno težijo, da ne moreš iti prej dokler ne predaš posla in uvedeš novega. To ni delo tistega, ki odhaja. Prevzem je max en dan...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Tilen ::

Invictus, daj prosim vsaj preberi vse, preden komentiraš. Nanaša se na finančno inšpekcijo in ne na odpoved.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Modri dirkač ::

Če je vse pošlihtano, se ni kaj bati kakršnegakoli inšpetkorja, če ne pa tough luck ...
Everybody lies!

Stari89 ::

Val202 je izjavil:


Zakaj sploh debatiraš in razglabljaš o tem?

1. Najdi si drugo službo
2. Daj odpoved
3. Delaj za čas odpovednega roka (ali pojdi na dopust, bolniško, ...)
4. Začni v novi službi pod drugimi pogoji (in imej v mislih kaj si počel v stari službi narobe, da so te tako izkoriščali)


+1

Invictus ::

Tilen je izjavil:

Invictus, daj prosim vsaj preberi vse, preden komentiraš. Nanaša se na finančno inšpekcijo in ne na odpoved.

Potem pa citiraj na kaj odgovorjaš...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: GupeM ()

Berserker ::

Sposodil si bom temo. Zanima me za situacijo, v kateri daš odpoved v roku enega tedna od sklenjene pogodbe. A je to možno brez zapletov?

kixs ::

Preizkusno dobo si ze dal skozi?

Berserker ::

Ne sprašujem zase. Gre za pogodbo za določen določen čas treh mesecev.

kixs ::

V vsaki pogodbi so napisani odpovedni roki.

Berserker ::

15 dni torej, čeprav je prvih mesec skoraj eno samo uvajanje.

Okapi ::

Odpovedni rok ne pomeni, da ne moreš nikakor prej nehati. Če se delodajalec strinja in ti tako želiš, lahko še isti hip greš.

GupeM ::

Če v kratkem času kot začetnik rečeš, da bi rad šel, pomoje noben delodajalec ne bo kompliciral z odpovednim rokom, ampak bo tudi on najraje videl, da takoj greš. Z odpovednim rokom začnejo ponavadi takrat, ko je pomembno da si še tam in/ali da pripeljejo novega namesto tebe. Po enem tednu dela si skoraj zagotovo zamenljiv takoj.

Invictus ::

Odpovedni rok je tam predvsem za podjebavanje zaposlenih. Ne vem kaj imajo delodajalci od tega. Na koncu svoje delo tako ali tako predaš v pol ure. Nekomu, ki se mu sladko fučka...

če nekomu ni več za delat v firmi, mu preprosto blokiraš vse dostope. Sam bi rekel, naj se spoka, nakažeš mu 3 plače ali kolikor mu pač daš odpovednega roka. Sam bi ga spustil takoj, da mi ne bi bilo treba še plač zanj dajati.

1 dan odpovednega roka da vrne vso lastnino firme nazaj, pa čao.

Zaposleni so neuporabni takoj ko dajo odpoved.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

Odvisno od zahtevnosti in vpetosti v podjetje. Freelancer verjamem, da lahko preda delo v pol ure (ker mu ze tako in tako nisi zaupal bazicne tehnologije), cisto v vsakem primeru pa ni tako. Tiste place dajati je ponavadi se najmanjsi problem.

Modri dirkač ::

Smurf je izjavil:

Odvisno od zahtevnosti in vpetosti v podjetje. Freelancer verjamem, da lahko preda delo v pol ure (ker mu ze tako in tako nisi zaupal bazicne tehnologije), cisto v vsakem primeru pa ni tako. Tiste place dajati je ponavadi se najmanjsi problem.

Ampak to je v večini primerov problem delodajalca, da nima backup variante.
Kaj pa če omenjeni zboli?

A potem tudi predaja posle iz bolniške sobe?
Everybody lies!

Smurf ::

Modri dirkač je izjavil:

Smurf je izjavil:

Odvisno od zahtevnosti in vpetosti v podjetje. Freelancer verjamem, da lahko preda delo v pol ure (ker mu ze tako in tako nisi zaupal bazicne tehnologije), cisto v vsakem primeru pa ni tako. Tiste place dajati je ponavadi se najmanjsi problem.

Ampak to je v večini primerov problem delodajalca, da nima backup variante.
Kaj pa če omenjeni zboli?

A potem tudi predaja posle iz bolniške sobe?

Razlike je med tem ali nekdo gre za vedno, ali pa nekdo manjka teden/mesec. Popoldne redundance nimas v nobenem podjetju.

MadMax ::

"omenjeni" = tisti, ki je dal odpoved, "zbolel" pa je tik po tem ko je oddal odpoved.
Kje in kako bo torej predal posle?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Smurf ::

MadMax je izjavil:

"omenjeni" = tisti, ki je dal odpoved, "zbolel" pa je tik po tem ko je oddal odpoved.
Kje in kako bo torej predal posle?

Potem se pac s tem sprijaznis, sej podjetje zaradi tega ne bo propadlo, samo nekoliko bo bolelo.

Ce ves, da se ti je zlagal mu seveda ne das pozitivne reference za prihodnost (in sploh v Slovenskem prostoru, ki je zelo majhen, take stvari pridejo hitro naokoli).

MadMax ::

Seveda, slab glas seže dlje kot v deveto vas-tudi o delodajalcu.
Če pride do tega, delavec itak niti ne pričakuje pozitivne reference oz. priporočila.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Odvisno od zahtevnosti in vpetosti v podjetje. Freelancer verjamem, da lahko preda delo v pol ure (ker mu ze tako in tako nisi zaupal bazicne tehnologije), cisto v vsakem primeru pa ni tako. Tiste place dajati je ponavadi se najmanjsi problem.

Tudi freelancerji delajo bazične tehnologije. Kake buče trosiš...

In freelancer gre, ko mu poteče pogodba. Potem ga pa pokličejo nazaj.

Ali pa dobi zadnji dan pogodbo za podpisat...

Been there, dona that... Doing right now ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Smurf je izjavil:

Odvisno od zahtevnosti in vpetosti v podjetje. Freelancer verjamem, da lahko preda delo v pol ure (ker mu ze tako in tako nisi zaupal bazicne tehnologije), cisto v vsakem primeru pa ni tako. Tiste place dajati je ponavadi se najmanjsi problem.

Tudi freelancerji delajo bazične tehnologije. Kake buče trosiš...

In freelancer gre, ko mu poteče pogodba. Potem ga pa pokličejo nazaj.

Ali pa dobi zadnji dan pogodbo za podpisat...

Been there, dona that... Doing right now ;).

Delajo, samo potem tudi namenijo enega izmed svojih ljudi, da sledi zraven in prevzame delo od freelancarja. No, verjamem, da obstajajo tudi firme, ki dajo kljucne zadeve freelancarju potem pa zmrznejo, ko le ta oddide. Ampak to ni ravno primer dobre prakse :).

Invictus ::

Saj ga poskušajo najti, ampak neuspešno ;).

Sicer pa lahko tudi ključni zaposleni za bazično tehnologije odidejo.

Konkurenca ponudi pač boljše plače...

Kaj boš pa pol? Ustavil vse skupaj ?!?!

Ta vera v zaposlovanje in zaposlene kar noče crknit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:

Saj ga poskušajo najti, ampak neuspešno ;).

Sicer pa lahko tudi ključni zaposleni za bazično tehnologije odidejo.

Konkurenca ponudi pač boljše plače...

Kaj boš pa pol? Ustavil vse skupaj ?!?!

Ta vera v zaposlovanje in zaposlene kar noče crknit...

Vse je v matematiki, koliko je sanse da kdo gre. Zaposleni na firmi se definitivno rotirajo redkeje (hkrati pa lahko tudi mentorirajo) kot freelancarji in jim praviloma tudi dodeljujes za firmo pomembnejse stvari. Freelancerje najemas za pokrivanje spic, ali pa ce za kratek cas rabis kaksno specializirano znanje v katero se ti kot firma ne splaca vlagati. Ti si pa sam izpostavil svoj primer, kjer je ocitno firma planirala slabo.

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Freelancerje najemas za pokrivanje spic, ali pa ce za kratek cas rabis kaksno specializirano znanje v katero se ti kot firma ne splaca vlagati. Ti si pa sam izpostavil svoj primer, kjer je ocitno firma planirala slabo.

Očitno ti ni jasen finančni del.

Freelancerje se najame, ker prinašajo zaslužek. Poleg tega zna biti freelancer bolj zvest firmi, kot zaposleni, če že ne zaradi drugega, zaradi zaslužka ;).

Z zaposlenimi se pa manipulira, obljublja se jim bonbončke, ki jih malokdaj dobijo in na koncu firmo sterajo v 3PM. In v osnovi stanejo manj kot freelancer. Vsaj pri mesečni plači. Dolgoročno z vsemi dodatki in bonbončki so lahko celo dražji.

Tudi freelancer lahko postane nenadomestljiv, je pa problem, če on stera firmo v 3PM ker je postalo predolgočasno...

Ni tukaj jasne meje kot si ti predstavljaš.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Očitno ti ni jasen finančni del.

Freelancerje se najame, ker prinašajo zaslužek. Poleg tega zna biti freelancer bolj zvest firmi, kot zaposleni, če že ne zaradi drugega, zaradi zaslužka ;).

Z zaposlenimi se pa manipulira, obljublja se jim bonbončke, ki jih malokdaj dobijo in na koncu firmo sterajo v 3PM. In v osnovi stanejo manj kot freelancer. Vsaj pri mesečni plači. Dolgoročno z vsemi dodatki in bonbončki so lahko celo dražji.

Tudi freelancer lahko postane nenadomestljiv, je pa problem, če on stera firmo v 3PM ker je postalo predolgočasno...

Ni tukaj jasne meje kot si ti predstavljaš.

Po tvojem pisanju sodece, se mi sanja precej vec kot tebi xD. Izbira freelancer/redno zaposlen ima bolj malo veze z zasluzkom, ampak z nacinom in tipom dela. Ce rabis za neko podrocje stalno nekoga, ga bos redno zaposlil, ne bos iskal freelancerja. Problem je, da je ti delas predpostavko, da je freelancarstvo to kar ti pocnes, redna zaposlitev pa to kar se pocne v povprecni slovenski firmi. Ampak v svetu je nekoliko drugace. Cisto pogost pojav je, da so redno zaposleni visje placani kot freelancerji (odvisno kaj kdo pocne). S freelancarji se lahko cisto enako manipulira kot z zaposlenimi (res ne vem kaj ima veze oblika zaposlitve s tem), verjetno celo lazje.

In sej kot pravim, ce rata freelancer nenadomestljiv, je firma slabo splanirala.

Okapi ::

Ce rabis za neko podrocje stalno nekoga, ga bos redno zaposlil, ne bos iskal freelancerja.
Pod pogojem, da imaš zanj dela za 8 ur na dan, vsak dan. Ampak veliko je primerov, ko nekoga potrebuješ vsak teden celo leto, ampak samo en dan na teden. Ali vsak dan, ampak samo tri ure na dan.

Potem so primeri, ko nekoga potrebuješ vsak dan, in si ne moreš privoščiti, da bo šel zaposleni na bolniško ali dopust in boš ostal dva tedna brez, za dva zaposlena pa ni dovolj dela.

V takem primeru pri bolj zahtevnih delih vzameš freelancerje, pri manj zahtevnih pa agencijo. Snažilk recimo že skoraj nihče več nima več redno zaposlenih.

Invictus ::

Smurf je izjavil:


Po tvojem pisanju sodece, se mi sanja precej vec kot tebi xD. Izbira freelancer/redno zaposlen ima bolj malo veze z zasluzkom, ampak z nacinom in tipom dela.

Si kdaj bil freelancer?

V bistvu ima vse. Freelancer dobi bruto plačilo, in s tem lahko manipulira. Za nekatere je že dovolj dober razlog za freelancing. Drugi se pač s tem nočejo zafrkavati, čeprav bi več zaslužili. Udobje redne službe ima tudi svoje pluse.

Smurf je izjavil:


Ce rabis za neko podrocje stalno nekoga, ga bos redno zaposlil, ne bos iskal freelancerja.

Načeloma ja.

Samo področja se v firmi spreminjajo. Danes je to en produkt, jutri je drug o katerem nimaš pojma, pozna pa nekdo nekoga, ki ga obvlada ter ga zaposliš kot freelancerja. Ta freelancer lahko potem ostane zvest tej firmi do penzije. Brez redne zaposlitve. Kar nekaj mojih bivših sodelavcev tako dela.

Smurf je izjavil:

Problem je, da je ti delas predpostavko, da je freelancarstvo to kar ti pocnes, redna zaposlitev pa to kar se pocne v povprecni slovenski firmi. Ampak v svetu je nekoliko drugace.

Saj je. Ni to predpostavka, ampak dejstvo. Menda že vem kaj počnem. Ali pa imaš ti malo zmešane pojme kaj naj bi freelancerstvo bilo.

Hint: ni to mesečne/dnevno skakanje od ene stranke do druge. In delanje 2-3 dnevnih projektov. Oz. prekarno delo, kot se ga zdaj gredo delodajalci v Sloveniji. Poznam freelancerja, ki že 20 let dela za eno in isto firmo.

Smurf je izjavil:


Cisto pogost pojav je, da so redno zaposleni visje placani kot freelancerji (odvisno kaj kdo pocne). S freelancarji se lahko cisto enako manipulira kot z zaposlenimi (res ne vem kaj ima veze oblika zaposlitve s tem), verjetno celo lazje.

Freelancerji so vedno bolje plačani. VEDNO. Ajde, pustimo tisti 1% top folka... Zato te, če si dober, vedno hočejo redno zaposliti. Been there ;). Sam nisem bil navdušen nad "full-time" selitvijo v Švico. Kolega se je zaposlil (pri isti firmi) zdaj pa malo jamra da ni več toliko denarja kot prej...

Freelancer ne pade na take fore, kot so obljubljena izobraževanja, obiski sejmov, pikniki, team buildingi, in podobna poceni sranja s katerim butaste zaposlene potolažijo, da ne težijo k višjim plačam. Freelancerju se jebe, če ga hočeš manipulirat. On samo pošlje plačilo za čas, ko si bluzil z njim :D. Če pa preveč manipuliraš, si najde drugo službo, oddela odpovedni rok, in gre.

Smurf je izjavil:


In sej kot pravim, ce rata freelancer nenadomestljiv, je firma slabo splanirala.

To se strinjam. Zaposleni so lahko bistveno cenejši kot freelancerji, sploh v Sloveniji, kjer ti je folk pripravljen delat za 900 EUR/mesec, ti pa dobiš 10k zanj, ko ga prodaš tuji stranki...

Ali ti celo dela cel mesec za jutrja, ki mu ga plačaš preko njegove s.p.

Zmagovalna kombinacija. Za delodajalce seveda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smurf ::

Invictus je izjavil:


Si kdaj bil freelancer?

V bistvu ima vse. Freelancer dobi bruto plačilo, in s tem lahko manipulira. Za nekatere je že dovolj dober razlog za freelancing. Drugi se pač s tem nočejo zafrkavati, čeprav bi več zaslužili. Udobje redne službe ima tudi svoje pluse.

Ne, bolje, vodim ekipo, ki ima redno zaposlene in nekaj freelancerjev. Kdo kje kako lahko manipulira je cisto odvisno od lokalne zakonodaje.

Invictus je izjavil:


Načeloma ja.

Samo področja se v firmi spreminjajo. Danes je to en produkt, jutri je drug o katerem nimaš pojma, pozna pa nekdo nekoga, ki ga obvlada ter ga zaposliš kot freelancerja. Ta freelancer lahko potem ostane zvest tej firmi do penzije. Brez redne zaposlitve. Kar nekaj mojih bivših sodelavcev tako dela.

In kako velike ekipe imajo pod sabo?

Invictus je izjavil:


Saj je. Ni to predpostavka, ampak dejstvo. Menda že vem kaj počnem. Ali pa imaš ti malo zmešane pojme kaj naj bi freelancerstvo bilo.

Hint: ni to mesečne/dnevno skakanje od ene stranke do druge. In delanje 2-3 dnevnih projektov. Oz. prekarno delo, kot se ga zdaj gredo delodajalci v Sloveniji. Poznam freelancerja, ki že 20 let dela za eno in isto firmo.

Mesecno/dnevno skakanje si to sedaj omenil samo ti :). V bistvu do sedaj sploh nisem nikje omenjal nobene dobe.

Invictus je izjavil:


Freelancerji so vedno bolje plačani. VEDNO. Ajde, pustimo tisti 1% top folka... Zato te, če si dober, vedno hočejo redno zaposliti. Been there ;). Sam nisem bil navdušen nad "full-time" selitvijo v Švico. Kolega se je zaposlil (pri isti firmi) zdaj pa malo jamra da ni več toliko denarja kot prej...

Haha. V zadnjih 2 letih sem recimo, da delal s 5 freelancerji, pa so vsi bili manj placani kot jaz. Myth busted. Najbolje bodo vedno placani ljudje pri vrhu vecji korporacij :).

Invictus je izjavil:


Freelancer ne pade na take fore, kot so obljubljena izobraževanja, obiski sejmov, pikniki, team buildingi, in podobna poceni sranja s katerim butaste zaposlene potolažijo, da ne težijo k višjim plačam. Freelancerju se jebe, če ga hočeš manipulirat. On samo pošlje plačilo za čas, ko si bluzil z njim :D. Če pa preveč manipuliraš, si najde drugo službo, oddela odpovedni rok, in gre.

Freelancerji niso noben nadclovek. Z obljubami lahko "manipuliras" tako redno zaposlene kot freelancerji in prav tako so taki, ki jih ne mores "manipulirati", na obeh straneh. V bistvu se izkaze, da moc pogajalskega izhodisca izhaja predvsem iz sposobnosti/potrebe cloveka. In ne, ce si freelancer, ne pomeni, da si bolj sposoben/potreben.

Invictus je izjavil:


To se strinjam. Zaposleni so lahko bistveno cenejši kot freelancerji, sploh v Sloveniji, kjer ti je folk pripravljen delat za 900 EUR/mesec, ti pa dobiš 10k zanj, ko ga prodaš tuji stranki...

Ali ti celo dela cel mesec za jutrja, ki mu ga plačaš preko njegove s.p.

Zmagovalna kombinacija. Za delodajalce seveda...

Freelancerji ste se cenejsi. Baje, da delajo v kioskih "freelancerji" za manj kot minimalca :).

lebdim ::

Mnogi se ne zavedate, da je čisto vsak od nas nadomestljiv. Meje je pa treba postavit takoj na začetku in se enostavno ne pustit izkoriščat, niti zafrkavat.

Bud_Bundy ::

Ti pa ne znaš na uro/datum gledat.

TOP ::

Bud_Bundy je izjavil:

Ti pa ne znaš na uro/datum gledat.

Niti na leto ne zna :))

FTad ::

ja kaj, taka tema je vedno aktualna. Nic ni narobe, ce si kdo malce osvezi spomin in prebere nasvete, ce se je znasel v podobni situaciji kot OP ;)

MIHAc27 ::

Aktualna je še vedno. Meni se je zgodilo podobno. Klic ob 23h nič nenavadnega. Ko so videli da sem priden, sem na koncu poleg IT-ja imel še kurirske zadolžitve in pomagal pri sprejemu naročil in pošiljanju. Na mojo srečo in v zahvalo mi pogodbe za določen čas niso podaljšali. Aja pa dopust mi je direktor 1 dan pred nastopom letega lepo odpikal. Na srečo smo bili na slovenski obali tko da en del sem ga vseeno izkoristil....

No sčasoma me je itak srečala pamet. Delavnik imam 8-16, in dokler nimam plačanih nadur jih niti ne mislim delat. Podaljšam občasno, če je res nujno ampak to ponavadi potem tudi izkoristim in grem drugič kaj prej domov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MIHAc27 ()

miha1135899 ::

Jaz se pa drzim nacela dela s 70%, nadure se manj, ker si pac utrujen, ali pa ne, ceprav so bolje placane. Tako je dovolj lufta tudi za izredno kaksno krizo resit. Mores bit pa spreten z zagovarjanjem sem pa tja, s kaksnim navajanjem motilnih clenov npr. Nikdar pa nisem razumel ljudi, ki se na vse pretege zelijo dokazovat iz zacetka s 150%+prenasanjem dela domov, logicno je, da se od takih cez cas pricakuje 200%. Pa bi kot zacetniki komot delali s 50% ali manj, saj so vendar zacetniki. Tako da si je vsak kriv sam kaksne norme si postavi.

Vazelin ::

A ste bili na začetku "karier" vsi pisarniške cipe?

Jaz se kar zmrazim če pomislim na začetke. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

krucymucy ::

Vazelin je izjavil:

A ste bili na začetku "karier" vsi pisarniške cipe?

Jaz se kar zmrazim če pomislim na začetke. ;)

Jaz nisem bil.

Stari89 ::

Jaz sem bil. Ko pogledam nazaj, se mi zdi dobr, da sem dal to skoz.
Gledam namreč po nekaterih sovrstnikih. Od začetka so imeli "dober" šiht. Vsake toliko se je zgodilo, da so jim pogoji dela postali maaaalce slabši. Skozi daljši čas se te mjčkene spremembe nabirajo in naenkrat nekateri delajo po 12 ur in cele vikende. Zagonili so 5 ali 10 let pri isti firmi in navkljub vsemu dreku ne gledajo čez plot.
Niti slučajno ne pravim, da ste vsi office-bitchez, ki do sedaj niste nikoli bili. Pač treba je pri sebi pazit.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

A ste bili na začetku "karier" vsi pisarniške cipe?

Jaz se kar zmrazim če pomislim na začetke. ;)

Smo kar bili.

Tudi 16 urni delovniki pred roki, ko sem razvijal voice controll za merilni inštrument. Ko so me pofukali zaradi obljubljene službene poti na Agilent (šel novi šef), sem jih odpikal.

Od takrat sem delal nadure samo, če je treba, zaradi narave dela, pluse ur pa redno koristiti. Ajde 2-3 dni plusa je vedno fajn imeti, da ni treba koristit dopusta za podaljšanje vikenda.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Steinkauz ::

Jst sm v 7ih letih kar delam na firmi oddelal mogoče 4 nadure.
Če morš delat nadure, potem vodstvo slabo planira delo.

Vazelin ::

Nekaj je če narediš par nadur mesečno. Problem je, ker imaš primere, ki naredijo po 250ur plusa mesečno.;) V veliko primerih za dodaten burek.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Korektno podati odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612744 (10392) FrRoSt
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334675 (32382) AndrejO
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320202 (17880) Invictus
»

Jebeš Ameriko - ali zakaj Amerikanci ne hodijo na dopust (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
589608 (7990) donfilipo

Več podobnih tem