» »

Preobremenjenost delovnega tima

Preobremenjenost delovnega tima

1
2
»

kuall ::

Blinder je izjavil:

Tok ste razvajeni, da se na delovnem mestu tudi ucite? 8-O

Tako dolgočasno delovno mesto imaš, da se ti ni treba učit?
Učenje je potratno (če bi stalno delal stvari, ki jih že poznaš bi lahko naredil veliko več) ampak drgač ne gre.

Invictus ::

Blinder je izjavil:

Tok ste razvajeni, da se na delovnem mestu tudi ucite? 8-O

Seveda...

V službi se učiš za službo, doma za bodočo službo (no, včasih tudi v službi ;)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mesar ::

Mogoče pa Blinder dela za tekočim trakom, tam se težko kaj naučiš.
Your turn to burn!

harmony ::

Blinder je izjavil:

Tok ste razvajeni, da se na delovnem mestu tudi ucite? 8-O

O sefe. Dobro ti gre slovenscina.

Sefe prosim, ce mi razlozis, kako naj resim dolocen problem, ce nimam znanja? Naj se v svojem prostem casu ucim? Naj svoje zivljenje namenim samo za firmo?

Jaz ne samo, da imam problem okrog izobrazevanja, vodilni niso sposobni niti delovnih nalog razdeliti in le te moram konstantno sam iskati.

Recimo sedaj sem uradno zadolzen za temo "security", a vendar konkretnih nalog nisem dobil, saj se nobenmu ne sanja kaj je potrebno na tem podrocju.

Sam imam ideje...npr. najem penetration testerja in potem po njegovem porocilu ureditev okolja...ali pa naj sam postanem penetration tester, kar bo spet tezka, saj za to potrebujem znanje, za znanje pa potrebujem izobrazevanja...in smo spet v istem krogu...

Invictus ::

Zahtevaj od svojega delodajalca naj te pošlje na tečaj.

Saj si sam rekel, da delaš za avstrijsko? firmo?

Pošlji email centralni kadrovski, da ti primanjkuje znanj... In da rabiš izobraževanje.

Ne bodi tak hlapec... preprosto šefu reči, da ti za naloge primanjkuje znanj.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ZaphodBB ::


Sefe prosim, ce mi razlozis, kako naj resim dolocen problem, ce nimam znanja? Naj se v svojem prostem casu ucim? Naj svoje zivljenje namenim samo za firmo?

Heh, rad bi bil svoboden in gospod ampak obnašaš se pa kot suženj.

looser ::

volja za izobraževanje je navadno razumljena zelo pozitivno, sploh, če (asap) koristi firmi...

ZaphodBB ::

Eh meni se bolj zdi, da bi se ga radi znebili ker je nekoristen in cele dneve visi na sloteku.

darkolord ::

Invictus je izjavil:

V službi se učiš za službo, doma za bodočo službo
Čak, zakaj bi se učil za bodočo službo. Sej se boš v bodoči službi učil?

looser ::

ja, potem pa naj op preveri še druge priložnosti, raje prej, kot pozneje...
saj ni potrebno, da se ujameš z vsako firme in-ali šefi...
navadno nimam s tem problemom, ampak se tudi najde kdo, jasno...

ZaphodBB ::

Čak, zakaj bi se učil za bodočo službo. Sej se boš v bodoči službi učil?

Mogoče zato ker želiš boljšo službo?

Meni je zanimivo kako se nam izobraževanje splača vsem, razen tistim, kateri se ne izobražujejo.

looser ::

mogoče ne razume najbolj... če hočeš boljši šiht, najbrž rabiš kompetence (če nimaš vip ali samo nesreče z eno firmo), vsaj teoretične... zato se izobražuješ, da si v iskanem trendu, ne zato, da ti krade čas za lumparije... lahko pa tudi ne, kakor želiš, jasno...

windigo ::

harmony je izjavil:

Blinder je izjavil:

Tok ste razvajeni, da se na delovnem mestu tudi ucite? 8-O

Recimo sedaj sem uradno zadolzen za temo "security", a vendar konkretnih nalog nisem dobil, saj se nobenmu ne sanja kaj je potrebno na tem podrocju.

Sam imam ideje...npr. najem penetration testerja in potem po njegovem porocilu ureditev okolja...ali pa naj sam postanem penetration tester, kar bo spet tezka, saj za to potrebujem znanje, za znanje pa potrebujem izobrazevanja...in smo spet v istem krogu...

V enem prejšnjih poklicnih življenj sem kot mlad in naiven svetovalec pripravljal varnostno politiko in organizacijo za IT največjega zaposlovalca. Vse tja od politike, odgovornosti, procesov, zadolžitev, tja do specifičnih navodil, stotine strani papirjev, ISO9k, BS7799 vključeno. Ko sem jim zadevo predstavil, je bilo v očeh vodstva videti: eh, še en mlad in prenapet konzultant, moja prioriteta je konsolidacija sistemov novopripojenih firm in pri administratorjih paniko, saj še tega, kar počnemo, ne zmoremo. Ni bil pravi trenutek, top down ni šlo, ker so bile prioritete čisto drugje, bottom up tudi ne, ker so bili prezaposleni z gasilstvom. Tudi oni so nekje našli enega mladega administratorja in mu rekli: "zdaj si zadolžen za security". S to razliko, da so dali še par tisoč evrov podobno mlademu konzultantu, da mu pove, kaj bo moral delati. Ta pa je, glej čudo, si izmislil, da je varnostna politika odgovornost vodstva podjetja, procesi vključujejo cel kup ljudi, dotika pa se na koncu skoraj vsakega (recimo, da ne vtika raznih čudnih USB ključev v računalnik, klikne vsak link v emailu). In so zadevo potem raje pospravili v predal.

Pri vas je situacija podobna, višje vodstvo ima druge ali prioritete ali pa ne pozna problematike, nižje je mlečnozobo in clueless (glej tvojo temo o scrumu, ki je uporabljan čisto napačno), navzven se že vidi, da so stvari kaotične, saj je bil menjan vodja (no, razlog je lahko tudi drug), ampak bodo še malo bolj kaotične, preden se uredijo (če se sploh kdaj sistemsko uredijo), ker zaenkrat še zmorete. Ali bo enkrat počilo, ali pa boste že prej izsilili spremembe, seveda najmanj na nivoju oddelka. Za to pa rabite argumente, ti pa navadno temeljijo na podatkih. Začnite čimprej resno beležiti, za kaj zapravljate čas. ISO in ITIL in vsi pravijo, da začnite pri tem. Četudi že sami morda vse veste, rabite v svoj pogled še prepričati druge.

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Blinder je izjavil:

Tok ste razvajeni, da se na delovnem mestu tudi ucite? 8-O

Seveda...

V službi se učiš za službo, doma za bodočo službo (no, včasih tudi v službi ;)).


Skoraj vedno se v službi ućiđ tudi za novo službo (če bo) ker izkušnje rastejo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napredovanje v podjetju, nabiranje kompetenc za boljše pozicije

Oddelek: Loža
334054 (2554) WhiteAngel
»

Pustil bom šiht (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10624950 (13242) Steinkauz
»

Scrum & itil

Oddelek: Loža
121408 (949) windigo
»

Kaj vam je najbolj pomembno na delovnem mestu? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17429931 (26143) videc
»

šefinja

Oddelek: Loža
495552 (3727) hruske

Več podobnih tem