» »

Pustil bom šiht

Pustil bom šiht

«
1
2 3

bizgech ::

Zadnji 2 leti delam v neki firmi, ki jo v kratkem nameravam pustiti. Zakaj? Ko sem prišel v firmo sem se želel izkazati in sem kdaj pa kdaj tudi podaljšal delovnik (čeprav to ni moja navada), temu primerno se mi je tudi zvišala urna postavka. To podaljševanje je postopoma postalo del vsakdana, urna postavka pa je sčasoma obmirovala. Ko sem že kolikor-toliko samostojno opravljal svoje delo (po uvajanju), se je začelo klicarjenje na zasebni telefon (službenega namreč ne uporabljamo)... vsakih par dni, sem se moral oglašat sodelavcem. Dodatno so od mene zahtevali še, da delam hitreje - in tudi sem, kolikor se je dalo. Ampak s hitrostjo začneš delat napake - kdor jih ne, bi ga rad spoznal. Priznam, šlo je za moje napake, ampak če bi delal počasi in previdno jih ne bi bilo, ampak zahteve so bile takšne. Če povzamem, sedaj tole zahtevajo od mene: dosegljiv sem 24/7, delati moram hitro in dokler delo ni opravljeno (konkretnih ciljev ni, včasih si sproti zmišljujejo), plača je žalost, za napake (ki so zgolj posledica hitrosti) pa me čakajo sankcije.

Vodstvu sem jasno povedal, da od mene pričakujejo nemogoče: ne morem biti 24/7 dosegljiv, ne morem delati hitro in brez napak (saj sem vendar človek in kot tak tudi zmotljiv). Ampak kot kaže, je to vse skupaj člo skozi drugo uho ven in nadaljujejo po svoje... v torek sem tako delal 10 ur v službi, 1 uro doma, še dodatne 3 ure pa sem gledal v telefon ali sem zgrešil kakšen klic. Ker ni videti, da bi se karkoli spremenilo, sem se odločil da bom ta šiht pustil. Verjetno bi na mojem mestu vsak ravnal enako, ali pač?

Sedaj pa vprašanje: Če najdem drugi šiht, me bodo tam TAKOJ potrebovali... ne morem se pogajat in čakat, ker bodo vzeli drugega. Lahko trenutni šiht kar pustim (pokličem in povem) ter grem že naslednji dan delat drugam? Pravzaprav razmišljam, da niti klical ne bi, saj sem jim namenil že dovolj časa, tako in tako bodo sami pogruntali, ko me nekaj dni zapored ne bo na delo. Ne vem zakaj bi jih moral še klicat na svoje stroške. Saj lahko to naredim ane?

Tilen ::

V primeru redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delavca je odpovedni rok:

- do enega leta zaposlitve pri delodajalcu 15 dni,

- od enega leta zaposlitve pri delodajalcu 30 dni.

S pogodbo o zaposlitvi ali kolektivno pogodbo je lahko dogovorjen daljši odpovedni rok, vendar ne daljši kot 60 dni.

(3) V primeru redne odpovedi pogodbe o zaposlitvi s strani delodajalca iz poslovnega razloga ali iz razloga nesposobnosti je odpovedni rok:

- do enega leta zaposlitve pri delodajalcu 15 dni,

- od enega do dveh let zaposlitve pri delodajalcu 30 dni.

Nad dve leti zaposlitve pri delodajalcu odpovedni rok v trajanju 30 dni narašča za vsako izpolnjeno leto zaposlitve pri delodajalcu za dva dni, največ pa do 60 dni.

Nad 25 let zaposlitve pri delodajalcu je odpovedni rok 80 dni, če ni s kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti določen drugačen odpovedni rok, vendar ne krajši kot 60 dni.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

nightrage ::

Najprej si bnovo službo najdi in potem lahko iz danes na jutri prestopiš z upoštevanjem odpovedenga roka.

Magic1 ::

Išči si drug šiht, vmes pa oddelaj svoj minimum v trenutni službi. Nihče te ne more prisilit delat več kot 8 ur. Prej kot v 30 dneh(60, če piše v pogodbi) lahko prenehaš s svojo trenutno službo le, če se obe strani strinjata.
Magic

Invictus ::

Tako kot so ti rekli...

1. Najprej nova služba.
2. Potem pojdi malo na dopust.
3. Preden greš, daj odpoved plus papir s sporazumnim odpovednim rokom 1 teden. Če podpišejo, si fraj v enem tednu.
4. Drugače pač oddelaš svoje in greš po zakonskem odpovednem roku.
5. Najpomembnejše - po odpovedi se ne javljaš več na zasebni telefon. Ker to ni tvoja dolžnost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Magic1 ::

Sej če ni plačan za pripravljenost, potem ga ne morejo prisilit, da se javlja izven delovnika. Poglej si malo pogodbo, da boš vedu kje je minimum (lahko tudi manj, sej več kot odpustit te ne morejo, pa še za to je postopek, ki traja).
Da ne bo kdo mislu, da zagovarjam tako početje, samo če je firma izkoriščevalno naravnana, potem je vsaka lekcija dobra.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

primar ::

No jaz sem nekaj takega dal skozi...upam, da bodo vsi prebrali tvojo zgodbo in razumeli, da v nekih drugih časih pridobljene pravice niso kar iz trte zvite in da se bo v prihodnosti potrebno boriti za svoj fraj-cajt. Konec koncev ti tudi plača ne pomeni nič, če sploh nimaš časa da jo porabiš.

nevone ::

Poleg tega, da boš zamenjal službo, razmisli o svojem odnosu do delodajalca. Ker se ti v drugi službi lahko zgodi isto. Ti moraš prekiniti to tradicijo, da daš vse od sebe, in se tega ne ceni, ampak se zahteva vedno več. Ti moraš postaviti meje, do kam greš. Če si dober delavec, te noben kulturen delodajalec ne bo pritiskal do onemoglosti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Ishmael ::

Naredil si napako ko si se dokazoval da si sposoben v kolektivu nesposobnih ljudi. Preložili so svoje delo nate in sedaj te terajo ko konja.
Pogoj za srečo je da si enako (ne)sposoben kakor vsi ostali v svojem kolektivu.

The nail that sticks out gets struck


Ne vem zakaj bi jih moral še klicat na svoje stroške. Saj lahko to naredim ane?

Ne.
Pojdi na bolniško:D
ŽigaDolhar:Slo-Tech ni zavezan tebi (ali komurkoli drugemu) omogočati platformo
za širjenje svojih misli in uresničevanje tvoje pravice do svobode govora.
Nenapisani člen Slo-Tech pravilnika krši 39. člen Ustave RS

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ishmael ()

Modri dirkač ::

Res je, imam tudi sam podobne probleme.
Tukaj je edina rešitev, da znaš pravočasno reči ne, kar meni v preteklosti ni najbolje uspevalo.

Če ne, se vsa ta dobra volja in pripravljenost trdo delati začne izkoriščati in na koncu se vse to sprevrže v odpor do službe same.
Tudi višja plača potem ne igra neke vloge, ker si enostavno zgaran in kakovost življenja drastično pade.
Everybody lies!

Smurf ::

Koliko ur bos delal, in kdaj se bos oglaseval na telefon je tvoja odlocitev in ne od delodajalca. Kot je nevone rekla, ce si ne bos tega poslihtal se ti zna isto zgoditi v novi sluzbi.

Arctander ::

1. Najdeš si drugo službo.
2. Daš odpoved.
3. Greš do osebnega zdravnika in prosiš za 30 dni bolniške zaradi izgorelosti na delovnem mestu (do 30 dni ni komisije, bolniška je strošek delodajalca).
4. Po 3o dneh začneš delati v novi službi.

3p ::

Smurf je izjavil:

Koliko ur bos delal, in kdaj se bos oglaseval na telefon je tvoja odlocitev in ne od delodajalca. Kot je nevone rekla, ce si ne bos tega poslihtal se ti zna isto zgoditi v novi sluzbi.


Še več. Vsak ki to počne, potrjuje neupravičena pričakovanja delodajalca in spreminja "normalno stanje" v svojem podjetju. (Nikakor ne reklamiram nasprotnega, da ne oddelaš pošteno svojega.)

Pri nas je, recimo, tako postala neke vrste standardna praksa, ki jo sicer z veseljem ignoriram, da ljudje na bolniški delajo od doma. WTF? 19. stoletje FTW?

Glede tvoje skrbi, da te ne bodo zaposlili, če ne boš mogel začeti takoj, pa obilno pretiravaš. Če te vsaj približno potrebujejo, te bodo z veseljem počakali mesec ali več. Že s tem, da misliš, da moraš biti novemu delodajalcu na voljo takoj, najbrž kažeš tudi to, da mu boš na voljo, kadarkoli se mu bo ravno zazdelo, pa če ravno na brisači na plaži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Invictus ::

Zasebnega telefona se nikoli ne daje.

Meni se je to zgodilo enih 15 let nazaj.

Kao mi v službi ni pripadal služben telefon in laptop (dobil desktop).

Zadevo sem repil zelo preprosto...

1. Nisem dal privat telefona. Ko je dovolj sodelavcev nabijalo naj jim ga dam (so me oni klical iz terena, da naj kaj porihtam na mreži in switchih), sem preprosto vse odfukal. In rekel, če ima vsak pocar tukaj služben mobitel, naj ga dajo še meni. Ker so me rabili, sem dobil.
2. Služben laptop sem dobil, ko sem šefici povedal, naj ona razloži zakaj bi 5 minutni poseg na lokaciji na mreži trajal 8 ur, da si postavim laptop iz rezerve. Dobil naslednji dan :D.

Ishmael je izjavil:

Naredil si napako ko si se dokazoval da si sposoben v kolektivu nesposobnih ljudi. Preložili so svoje delo nate in sedaj te terajo ko konja.
Pogoj za srečo je da si enako (ne)sposoben kakor vsi ostali v svojem kolektivu.

To zadnje drži.

Deluje tudi pri freelancerjih.

Zakaj bi nekaj naredil v 2 dneh, če lahko delam 2 tedna, pa še vsi mislijo, da je bilo hitro? Tako ali tako potem stranko čakamo 1 mesec da potrdi.

3p je izjavil:


Pri nas je, recimo, tako postala neke vrste standardna praksa, ki jo sicer z veseljem ignoriram, da ljudje na bolniški delajo od doma. WTF? 19. stoletje FTW?

Ja, na bolniški lahko delaš od doma, drugače pa ne moreš. Ker moraš imeti prisotnost v pisarni. Bolano...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Smurf ::

Moj sef ima mojo telefonsko stevilko, ker pac delam v takem poslu, da se lahko zgodi kaj res nujnega. Ampak je tudi jasno, da se klice, ce je nekaj res izredno nujnega. V 6 letih se je to zgodilo 2x.

nimnez ::

dejstvo je, da če fant dela prek študenta, da lahko čez noč začne delati drugje...

jero_no1 ::

Ishmael je izjavil:

Pogoj za srečo je da si enako (ne)sposoben kakor vsi ostali v svojem kolektivu.


Točno to!
V večini primerov kar poznam, imajo tisti ta pridni potem še nižjo plačo, ker so morda malo mlajši in si niso mogli/upali izpogajati višje plače.
Oz. moraš znati reči šefu/direktorju NE, ko se nabere vsega preveč. Če si res tako sposoben, kot misliš in je šef normalen, bo zadevo razumel in te obdržal pod tvojimi pogoji.

Pero_SLO ::

Ishmael je izjavil:

Pogoj za srečo je da si enako (ne)sposoben kakor vsi ostali v svojem kolektivu.

Se strinjam!
Problem je pravi čas spoznat način dela in predvsem spoznati nadrejenega...

LP

looser ::

delaj z normalnim tempom (v ekipi, ne tvojem), ne impresionirat naročnikovih šefov z raznimi "outstanding performance", "steep learning curve", ipd. buzz f* terms... tako sem jaz zaj* enkrat nedavno en posel, ko sem začel normalizirat delo, šefi pa so šli na nož in na osebni nivo, začeli srat po preverljivem cvju in očitat nekompetentnost in to (baje je to njihov običajen mo)... meni osebno je bilo za stranko vseeno, lokacija pa je bila odlična (za slovenijo) in povsem poravnana z mojimi hobiji... več pa je boljše, da ne povem...

Baja ::

sem bil v podobni situaciji, par let se ni rešlo nič. sem dal odpoved. drugi dan so zrihtali vse kar prej niso mogli v parih letih + 15% plača.

guess i'm lucky

tako da OP, če si dovolj pogumen, in maš kaj rezerve za življeje ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

SmeskoSnezak ::

Podobne zgodbe poslusam od kolegov iz tujine... just DONT! Ko zacnes delati, spremljaj navade sodelavcev in se njim prilagodi (razen ce delajo dosti boljse, hitreje kot si ti navajen, v tem primeru te morajo poduciti in strenirati) ceprav je tezko in smesno na nek nacin, si ti na boljsem. ;)
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

bizgech ::

Glede telefonske številke: Mojo zasebno telefonsko številko imajo že od začetka, saj sem jo moral navesti v CV. Prvič, ko je bilo treba nekaj od doma nujno narediti, jo je direktor dal sodelavcu, da me je lahko poklical in razložil... ta je potem spet sharal z ostalimi in tako ima zdaj cela številko mojo zasebno številko. Na enak način sem tudi jaz dobil od ostalih. Imam pač takega šefa, ki ne razlikuje med službeno in zasebno lastnino. Ja, lahko bi telefon kadarkoli izklopil ali se nehal oglašati, vendar to ni rešitev.

Glede podaljševanja delavnika: Imamo fleksibilen delovnik, prihajamo vsak drugače in vsak drugače tudi odhaja... ko jaz zaključujem, se je nekdo komaj dobro pripravil na delo in ker me potrebuje zraven, pač podaljšaš za par minut. Sčasoma to postane navada, sedaj se šef kar usede poleg mene in mi kar začne dajati delo (15 minut preden naj bi zaključil). Pri fiksnem delavniku tega ni, ker se točno ve, kdaj je začetek in kdaj konec.

Kolikor sem ocenil šefa: Tip dobesedno živi za ta posel. Težko bi temu rekel posel, ampak je to zanj bolj konjiček, nekaj kar delaš kadar hočeš. Verjetno tudi nima drugih frendov, ampak se druži samo z nami sodelavci in strankami oz. poslovnimi partnerji. Že to, da delavci poznamo pol njegove familije, marsikaj pove o tem kako gleda na službo. Zakomplicira se, ker pričakuje, da na službo podobno gledamo tudi mi.

Pero_SLO ::

Povsod isto. Problem z majhnimi privat firmami, ko šef misli, da bomo vsi delali toliko kot on, a ves dobiček gre njemu... Iz tega razloga sem v velikem podjetju.

LP

Oberyn ::

Samo kar se tiče telefonskih problemov, to je z modernimi telefoni zlahka rešljivo. Na zasebnem telefonu se dajo službene številke na ignore listo, s kakšno bolj napredno aplikacijo pa lahko nastaviš samo časovni ignore izven delovnega časa. Večina boljših telefonov tudi podpira dve sim kartici, imaš eno za službo in jo po delovnem času enostavno izključiš. Če delodajalca to moti, ti bo dodelil službeni telefon, ki ga potem uporabljaš med delovnim časom in ga niti ne nosiš domov.

nevone ::

Vidiš, meni pa ne verjamejo, da ves dobiček razdelim med delavce.


Ker si edini lastnik. Kaj pa naj rečejo delničarji večjih firm, ki v podjetje vložijo denar? Da se naj ga razdeli delavcem kar tako, kot dobiček?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

TheBlueOne ::

Preden pustis bi bilo fer, da sefu poves kako je. Lahko mu kar das link na tale Forum in takoj mu bo vse jasno. :)

Ne vem, zakaj bi dal najprej odpoved. Ce bos iskal novo sluzbo, ko bos brez sluzbe se bos postavil v bistveno slabsi polozaj. Ce imas sluzbo imas boljse pogajalsko izhodisce kot ce je nimas, ker nov potencialni delodajec konkurira s tvojim sedanjim in ne mora sanjati o nekih bizarnih poskusnih dobah. Podjetja vedo, da dobrih delavcev praviloma ne najdes na cesti ampak jih izpulis komu drugemu. Vprasaj se, ce bi ti bil delodajalec kdo deluje vreden vec? Tisti, ki je na cesti ali je morda pustil zaradi uzaljenosti ali tisti, ki pici kariero naprej?

Drugace pa vsak delodajalec z veseljem sprejme zelo delovne ljudi. Ce bos pri naslednjem enako motiviran za dodatno delo, se bos znasel v identicni situaciji in niti ne bos moral kriviti sefa, ker kar se njega tice si si to sam zelel.

Zgodovina sprememb…

Hockey ::

@bizgech

Jaz bi ti dal 50 bruto več in te potrepljal po rami. To rabiš in boš lahko dalje enako delal. Verjemi! Preizkušeno!

TheBlueOne ::

Hockey je izjavil:

@bizgech

Jaz bi ti dal 50 bruto več in te potrepljal po rami. To rabiš in boš lahko dalje enako delal. Verjemi! Preizkušeno!


Revolver (2005);

We share an addiction. We're approval junkies. We're all in it for the slap on the back and the gold watch. The "hip, hip, hoo-fucking-rah."

kingsix ::

Pero_SLO je izjavil:

Povsod isto. Problem z majhnimi privat firmami, ko šef misli, da bomo vsi delali toliko kot on, a ves dobiček gre njemu... Iz tega razloga sem v velikem podjetju.

LP


Izgleda, da imam srečo glede šefa... Delam v mali firmi z 7 zaposlenimi in v 3 letih nisem prejel enega klica izven delovnega časa.
Šef pa dela dnevno od 7ih do 12ih. Sicer bi lahko firmo že bistveno povečali, ampak šef pravi, da je strank in dela ravno dovolj in se mu ne da grabit za več denarja.
Je pa to dvorezen meč...če stranke zgubimo smo lahko bolj v p***.

Smurf ::

bizgech je izjavil:

Glede telefonske številke: Mojo zasebno telefonsko številko imajo že od začetka, saj sem jo moral navesti v CV. Prvič, ko je bilo treba nekaj od doma nujno narediti, jo je direktor dal sodelavcu, da me je lahko poklical in razložil... ta je potem spet sharal z ostalimi in tako ima zdaj cela številko mojo zasebno številko. Na enak način sem tudi jaz dobil od ostalih. Imam pač takega šefa, ki ne razlikuje med službeno in zasebno lastnino. Ja, lahko bi telefon kadarkoli izklopil ali se nehal oglašati, vendar to ni rešitev.

Glede podaljševanja delavnika: Imamo fleksibilen delovnik, prihajamo vsak drugače in vsak drugače tudi odhaja... ko jaz zaključujem, se je nekdo komaj dobro pripravil na delo in ker me potrebuje zraven, pač podaljšaš za par minut. Sčasoma to postane navada, sedaj se šef kar usede poleg mene in mi kar začne dajati delo (15 minut preden naj bi zaključil). Pri fiksnem delavniku tega ni, ker se točno ve, kdaj je začetek in kdaj konec.

Kolikor sem ocenil šefa: Tip dobesedno živi za ta posel. Težko bi temu rekel posel, ampak je to zanj bolj konjiček, nekaj kar delaš kadar hočeš. Verjetno tudi nima drugih frendov, ampak se druži samo z nami sodelavci in strankami oz. poslovnimi partnerji. Že to, da delavci poznamo pol njegove familije, marsikaj pove o tem kako gleda na službo. Zakomplicira se, ker pričakuje, da na službo podobno gledamo tudi mi.

Ko te poklicejo poves, da bos pogledal v ponedeljek (oz. naslednji dan). Ko se sef usede k tebi, mu poves, da bos moral iti cez 15min. Ko te nekdo priganja, mu mirno razlozis koliko casa bos rabil. Ni tako tezko.

gruntfürmich ::

mislim da če imaš jajca da je čas da greš novim izzivom naproti. takih ljudi je v sloveniji premalo, in zato lahko delodajalci zahtevajo vse od folka, ta pa še naprej s sklonjeno glavo uničuje svoje življenje...
treba odjebat take delodajalce, ker bodo samo na tak način ali propadli ali primorani se potegovat za boljši kader, kar pomeni boljše pogoje in boljše plače. drugače ne bo šlo.
država na tem poročju ne bo nič uredila, še več: s to togo zaposlitveno zakonodajo ščiti nesposobne menedžerje (verjetno večino 'državnih' podjetij), da njihovih par sposobnih zaposlenih nima kam za iti in jim zato firme držijo nad vodo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Stari89 ::

@bizgech:
Tudi jaz sem bil v slični situaciji. Na privat telefon so mi težili sodelavci, šef, poslovni partnerji in njihove stranke (tehnična podpora, sredi noči te zbudijo in te pošiljajo v mamino ...). Delali smo kot konji, plača je bila ušiva, plačanih nadur ali stanja pripravljenosti bolje, da sploh nisi omenjal, pa še plača je včasih "zamudila". Po veliko neuslišanih željah za zmanjšanje workloada in po nekaj škatlah Persena mi je enostavno dopizdilo - raje bi bil ostal brez šihta, kot pa da se mi strga od tistega telefona. Naslednji dan sem že vročal odpoved, nakar - glej, glej, naenkrat se na mojem TRRju znajde ves denar za nazaj, regres, dodaten bonus, na mizi nova pogodba s 50% višjo plačo in pa obljube, kako me ne bo nihče več poklical po 16:00. Hajt, tist podpišem, vseeno pa sem dva mesca kasneje že delal drugje.

Če imaš odpovedni rok, te bo naslednji delodajalec počakal. Če te noče čakat, potem je bolje, da se mu v širokem loku izogneš, sicer boš v isti situaciji, kot si sedaj. In naj te kar počakajo tako, da ne boš imel "luknje" med starim in novim šihtom, saj si boš moral rihtat zavarovanje, nadomestilo in ostala jajca. To seveda ni noben problem, ampak nov delodajalec ti rade volje na tej fronti ugodi.

Sčasoma boš pridobil več izkušenj in se ne boš več pustil zmanipulirat v tako situacijo, ker ti bo enostavno dol viselo. Morda boš moral do takrat zamenjat še kak šiht, vsaj jaz sem jih. :)

Pa ne bodi kolega s sodelavci, še posebej z nadrejenimi ali podrejenimi.

Vso srečo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

FTad ::

Stari89 je izjavil:

@bizgech:
Tudi jaz sem bil v slični situaciji. Na privat telefon so mi težili sodelavci, šef, poslovni partnerji in njihove stranke (tehnična podpora, sredi noči te zbudijo in te pošiljajo v mamino ...). Delali smo kot konji, plača je bila ušiva, plačanih nadur ali stanja pripravljenosti bolje, da sploh nisi omenjal, pa še plača je včasih "zamudila". Po veliko neuslišanih željah za zmanjšanje workloada in po nekaj škatlah Persena mi je enostavno dopizdilo - raje bi bil ostal brez šihta, kot pa da se mi strga od tistega telefona. Naslednji dan sem že vročal odpoved, nakar - glej, glej, naenkrat se na mojem TRRju znajde ves denar za nazaj, regres, dodaten bonus, na mizi nova pogodba s 50% višjo plačo in pa obljube, kako me ne bo nihče več poklical po 16:00. Hajt, tist podpišem, vseeno pa sem dva mesca kasneje že delal drugje.


A je bilo potem kljub temu vse po starem?

Magic1 ::

Verjetno, samo s 50% povišico. Vendar je Pandorina skrinjica že bila odprta in je verjetno uvidel, da drugje dobi boljše pogoje za podoben denar.
Magic

NikolormousB ::

Kaj pa, če enostavno sodelavcem poveš kako stvari stojijo? Ko te kličejo na zasebno številko se ne javiš, ali pa se javiš in poveš, da nimaš časa, ko ti začnejo utrujat glede službe. Prav tako ne podaljšaš svojega delovnika zaradi sodelavcev. Ko oddelaš svoje, vstaneš in greš. Če te kdo rabi, mu lepo poveš kdaj delaš in rečeš, naj naslednjič pride prej.

S komunikacijo se da rešiti večino problemov. Če ti kaj ne paše, to poveš. Najslabše je, da na ven daješ vtis, da je vse v najlepšem redu, sam pri sebi pa se živciraš.

Torej:
- Če si zaposlen redno, delaj toliko, kot imaš napisano v pogodbi. Zgodi se lahko dvoje. Ali bo šef videl, da te rabi bolj, kot si je mislil. V tem primeru se lahko ponovno pogovarjaš o pogojih zaposlitve, plačilu nadur itd. Če te rabi še manj, kot je mislil, te lahko odpusti, kar je zate precej bolj ugodno kot, če daš sam odpoved.

- Če delaš na študentsko napotnico ni odpovednih rokov. Vseeno se spodobi, da poveš, da te ne bo več.

Aja, pa še to. V obeh primerih si zapisuj koliko ur delaš. Jaz bi na tvojemu mestu redno pošiljal šefu poročilo, enkrat tedensko npr. in ga prosil za potrditev. Vprašaj, ali bodo nadure plačali ali jih boš koristil naslednji teden. Boš hitro videl koliko je ura.

Stari89 ::

FTad je izjavil:

A je bilo potem kljub temu vse po starem?

Eh, dva tedna sem mel mir, nato pa spet stara pesem. Edinole klice sem začel bolj pogosto odjebavat, ker me enostavno ni več brigalo, saj sem iskal nov šiht. Na zadnjo plačo sem tudi dolgo čakal, je blo treba z odvetnikom zagrozit.
Resno, malih firm, kjer hočjo šefi bit tvoji kolegi, se izognite. Pa če si že šef v takem podjetju, bodi profesionalen. Vsi ne verjamemo v tvojo vizijo tako goreče kot ti, in nismo tam za frendanje, ampak za denar.
LP

GreenT ::

Ej to je posod tako no. ,...daš jim prst, uzamejo roko. Jest sem tut takoj na začetku tako napako naredu. Pač prideš na nov šiht, si na začetku ves presran in samo kimaš vsem prve pol leta. Treba bi blo že na štartu postavit meje. Tako se pa poj en folk kliče za vikend,...druge pa bog ne daj motit. Tako se enim brez problema reče, da se dela v soboto, drugim pač ne.... Pa odvisno pač od osebe. Men recimo ne predstavla neke drame kakšno urco po šihtu potegnit,...dočim enim se enostavno strga, če jih nekdo pros nekej kar je izven njihove absolutne nuje...

NikolormousB ::

Men recimo ne predstavla neke drame kakšno urco po šihtu potegnit,...dočim enim se enostavno strga, če jih nekdo pros nekej kar je izven njihove absolutne nuje...


To sta dva ekstrema. Srednja pot je, da se normalno dogovoriš za ceno teh dodatnih ur.

SambaShare ::

GreenT je izjavil:

Men recimo ne predstavla neke drame kakšno urco po šihtu potegnit,...dočim enim se enostavno strga, če jih nekdo pros nekej kar je izven njihove absolutne nuje...


To je lahko odvisno tudi od plače. Saj je OP dober primer. Zakaj bi naredil karkoli več od nujnega, ko pa veš da ne boš imel nič od tega.

tikitoki ::

Ja, eni ne dojamejo, da ce nisi posteno placan in tvoje delo ni cenjeno, da bi bil neumen, ce bi se preobremenjeval za tako delovno mesto. Ce slucajno delas nekaj, kar te tako veseli, da je placilo nepomembno, pol pa super.

nevone ::

Ce slucajno delas nekaj, kar te tako veseli, da je placilo nepomembno, pol pa super


Dokler plačilo ni tolikšno, da lahko preživiš, ti je še kako pomembno. Kasneje se pa lahko preseravaš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

xardas ::

OP, čestitke. Upam, da jim pokažeš midl finger in najdeš službo, ki ti bo všeč.

gregc1 ::

Hockey je izjavil:

@bizgech

Jaz bi ti dal 50 bruto več in te potrepljal po rami. To rabiš in boš lahko dalje enako delal. Verjemi! Preizkušeno!



tole si pa res dobr povedou. Sicer je zalostno da v sloveniji tako to poteka ampak tako pac je.

Drugace ti pa svetujem da malo bolj pritisnes na delodajalca, vendar ne glede zaradi denarj ampak zaradi dela. Pač nehaš delati v prostem času in nehaš delati z tako vnemo. itq ti je vseeno za to službo. čez čas se bo že pokazalo kako bo šlo naprej. Pa ne se preveč sekirat :)

A. Smith ::

nevone je izjavil:

Ce slucajno delas nekaj, kar te tako veseli, da je placilo nepomembno, pol pa super


Dokler plačilo ni tolikšno, da lahko preživiš, ti je še kako pomembno. Kasneje se pa lahko preseravaš.

o+ nevone


"Preživetje" je reativen pojem. Za hrano na mizo je sredstev hitro dovolj? Kaj pa družina? Lastna nepremičnina, prevozna sredstva? Če hočeš kolikor toliko udobno življenje, se je treba za ceno svojega dela pogajati. Ni druge. (Se strinjam s tvojim mnenjem + stopnjevanje)
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

nevone ::

"Preživetje" je reativen pojem. Za hrano na mizo je sredstev hitro dovolj? Kaj pa družina? Lastna nepremičnina, prevozna sredstva? Če hočeš kolikor toliko udobno življenje, se je treba za ceno svojega dela pogajati. Ni druge. (Se strinjam s tvojim mnenjem + stopnjevanje)


Vsekakor.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

zobnik ::

Če več narediš kot piše v pogodbi in ostali sodelovci potem se moraš pogajat za višjo plačo...če do tega ne pride iščeš drugo delo.

Magic1 ::

Sej je povedal, vse bi odjeb*** in potem bi tuakaj spraševal, zakaj ne dobi niti zadnje plače. Oziroma bi fasal še kakšno tožbo. Sam on je car... Alpha one IQ.
Sej včasih to deluje, lahko ima pa tudi zelo resne posledice.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Magic1 ::

Sodbe v civilnem pravu se ne izrekajo v zapornih kaznih, temveč v $$$. Sam eni imajo očke za take probleme.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

shadeX ::

Pac ne gres vec na siht, sam se se na telefon ne bi javil


1. Odpovedni rok je potrebno spoštovati z obeh strani. To da kar ne prideš na šiht in ignoriraš vse skupaj je idiotizem stoletja
2. Če ima bivši šef veze si ga najebal. Zapomni, si da ti si delavec on pa delodajalec in je praviloma dost bolj sposoben kot ti. Če te želi pojebat te bo. Oddelaš tistih 30 dni in si rešen.


Ko sem jaz zaključeval delo na bivši firmi mi je nekaj podobnega prišlo na misel (nobenemu sicer omenil). Pa me je direktor poklical v pisarno in se želel pogovorit o moji odpovedi (ni želel da grem, jaz pa sem se že odločil). Na koncu sestanka, mi je z mirnim glasom povedal, da ga veliko podjetij pokliče, ko vidijo, da je nekdo že delal pri njemu in povprašajo kako se je ta delavec obnesel, nato pa je na njemu kaj bo povedal.

To so ljudje z vezami in te znajo dost pojebat na dolgi rok.

kixs ::

V nekaterih pogodbah o zaposlitvi ti pise, da neprihod na delo pomeni hujso krsitev in odpoved pogodbenega razmerja. Torej, ne gres vec v sluzbo in po nekaj tednih te odpustijo.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Korektno podati odpoved (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6612756 (10404) FrRoSt
»

Se moram nujno držat odpovednega roka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7334676 (32383) AndrejO
»

Kaj če ''tolčem plave'' (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5320204 (17882) Invictus
»

Jebeš Ameriko - ali zakaj Amerikanci ne hodijo na dopust (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
589619 (8001) donfilipo

Več podobnih tem