» »

Koliko plače za vodjo proizvodnje?

Koliko plače za vodjo proizvodnje?

«
1
2 3 4

Milosss ::

Koliko je normalna plača za vodjo proizvodnje s cirka 6-12 zaposlenimi? VII. stopnja izobrazbe, obseg dela širok, je zelo odgovorno v primeru kake nesreče, gre za upravljanje težkih (večtonskih) elementov, organiziranje dela, kontrola, plani, naročila, vodenje ur, skrb za malice in vse do wc papirja... Delovne izkušnje z vodenjem cca pol leta. Delo poteka dnevno 8h, včasih tudi do 10h, vožnje do dela dnevno vsaj 1h, 2x delovna sobota na mesec.

vostok_1 ::

Kolikor sem slišal od ostalih na takem položaju...ca. 1200 neto+stroški.

Je pa to čisto odvisno od podjetja, do podjetja.

Če si v nekem tipičnem slovenskem proizvodnem podjetju...obogatel ne boš.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

shadeX ::

Od 950 do nekje 1500. Average nekje 1300. Odvisno od podjetja, kot je napisal vostok.

knesz ::

Pri meni dobi med 1300 in 1500 + prevoz + malica (organizirana v podjetju), odvisno od števila delovnih dni, vodenje 7 članske delavnice.

Milosss ::

Sedaj sem z 6 meseci delovnih izkušenj na komaj 1000 eur. Posebej dobim še potne naloge cirka 200 eur mesečno, ker se vozim na službeno pot v eno smer 1h.
Vidim, da sem bolj nizko...

Blinder ::

Odvisno od stopnje skrtobe firme. Tudi za 800 € bruto bi se ljudje stepli za tak job.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

vostok_1 ::

Resnica je, da plača je ena plat zgodbe. Če podjetje ima dela in da vas je bolj majhno število....to pomeni da boš scal kri.
Praktično vse bo na tebi. Jebali te bodo iz spodaj in zgoraj.

Vodja proizvodnje se sliši top šiht. Vsi vodje proizvodnje, ki poznam, pa preklinjajo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

IL_DIAVOLO ::

Malica, wc papir wtf, vodenje ur? Ti si deklica za vse, ne pa vodja.

vostok_1 ::

Pravim.

Jebali te bodo po spisku za teh 1k in nekaj drobiža.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

IL_DIAVOLO ::

Roko na srce, komu pa bojo zaupali tako odgovorno mesto, pa lahko imas ne vem kako izobrazbo. Tukaj rabis izkusnje, zaupanje, komunikacijo med upravo in proizvodnjo.

A110 ::

sem delal v eni firmi kot student. nekako podobno kot ti le da 3 izmensko delo in pol manj stvari kot si jih nastel ti. delovodja je dobil z vsemi dodatki okoli 1800 neto pa je imel koncano samo 4 letno solo. je pa res da je bil ze dolgo v firmi

scipascapa ::

Nehajte štet potne stroške in malico med plačo, kar ni....čisti NETO glejte.....oziroma pogojno NETO + malica....prevoz je samo povračilo, ki ga plačaš oz. si na nuli ali celo v minusu.

pero50 ::

če se ti bo plača dvigovala potem ostani, če boš pri taki plači ostal, pa išči druge službe. Ko najdeš kakšno boljšo, pojdi do svojega direktorja in ga postavi pred dejstvo, da si dobil boljšo ponudbo. Če ti ponudi enako ostani, drugače pa greš drugam. Kje oz kdo ti je ponudil boljšo službo mu pa ni treba vedeti.

borisk ::

Če ne poznaš proizvodnje in načina dela nimaš kja delat kot vodja proizvodnje s 6 meseci izkušenj. Glede na urnik, vidim da ni nekaj strašno organizirano, če ti rečejo da se delajo 2 sobote na mesec, to pomeni da so 2 sobote fraj na pol leta. glede na napisano, bi rekel da je to edina ekipa v podjejtu, in ni samo ena enota. Ker delam na enakem delovnem mestu, pa ne naročam wc papirja in beležim delovnih ur, bi rekel da glej zgornji obseg zneska,ki ga je napisal knez (monting?) ker boš verjetno še moral skrbeti za nabavo repro materiala, nabava in servis drobnega orodja in miljon drugih stvari.

Utk ::

Koga briga za plačo. Na CV boš lahko napisal vodja proizvodnje in to je to, potem samo še iščeš iste ali boljše pozicije za boljšo plačo.

knesz ::

borisk je izjavil:

Če ne poznaš proizvodnje in načina dela nimaš kja delat kot vodja proizvodnje s 6 meseci izkušenj. Glede na urnik, vidim da ni nekaj strašno organizirano, če ti rečejo da se delajo 2 sobote na mesec, to pomeni da so 2 sobote fraj na pol leta. glede na napisano, bi rekel da je to edina ekipa v podjejtu, in ni samo ena enota. Ker delam na enakem delovnem mestu, pa ne naročam wc papirja in beležim delovnih ur, bi rekel da glej zgornji obseg zneska,ki ga je napisal knez (monting?) ker boš verjetno še moral skrbeti za nabavo repro materiala, nabava in servis drobnega orodja in miljon drugih stvari.

Ni monting, imam drugo firmo, nick je pa še iz časa irca in z montingom nima nobene veze. Ukvarjamo se z projektiranjem, strojegradnjo in avtomatizacijo. Pri mora vodja skrbeti, da v delavnici vse poteka optimalno. Da razporedi delo cnc operaterjem glede na to, kaj so prioritete v montaži. Da ima pregled nad montažo, da ima pregled nad zasedenostjo proizvodnje, da skrbi, da je potreben material pravočasno na zalogi, enako z orodji. Pa to ne pomeni, da on naroča material, on poda informacijo v nabavo in tam poskrbijo za to. Pa da skrbi za kontrolo, naprimer če že pride do zajeba pri izdelavi kosov, ga mora kontrola ujeti in ne sme priti do naročnika. Da pravočasno ugotovi, če je za kakšno stvar potrebno narediti kakšno naduro (različni vzroki: reklamacije, okvare strojev, ...)
Skratka dokaj širok obseg dela, ki pa ga je dokaj enostavno obvladovati z organiziranostjo. 6 mesecev izkušenj je premalo.

otago ::

V Mariboru bo cifra max 1000+potni za podoben obseg dela(triizmensko delo, 1-2 soboti delovni/mesec).

6m vsekakor premalo.

TheBlueOne ::

Naziv kakor vodja proizvodnje pove bolj malo, stopnja izobrazbe pa niti ni tako vazna. Ce si vodja dvanajstih stancarjev, potem placa ne bo ne vem kaj.

Ti pa glede na to, kar pravijo ostali predlagam da pogledas tujino, ker na tem podrocju zna biti najvecja razlika, kar sem jih kdaj zasledil. 8-O Glede na naziv, se malo severno od Maribora placa zacne nekje pri cifri, ki velja za mejo in sicer 60.000€ Bruto/Leto.

@knesz malo offtopic, kako dobra so Slo podjetja na tem podrocju, kako se primerjajo place s tujino, kje delajo vecino projektov? Jaz sem pred casom iskal Slo podjetja na podrocju avtomatizacije, ko sem imel nekaj primernih projektov, pa nisem nasel kaj pametnega.

IL_DIAVOLO ::

Utk je izjavil:

Koga briga za plačo. Na CV boš lahko napisal vodja proizvodnje in to je to, potem samo še iščeš iste ali boljše pozicije za boljšo plačo.


Pa kaj res mislis, da kar takole zaposlujejo obratovodje. Se vsak je zacel, kot neki strojnik/tehnolog.

Utk ::

Kaj ga briga, če ga direktno zaposlijo za vodjo, ga čez 5 let nihče ne bo vprašal če je kdaj štancal.
Dost takih služb nihče noče, ampak če si mlad je to lahko odskočna deska, takih šans se ne izpušča. Poznam enega, ki je postal nekaj takega s srednjo šolo, tudi mlad, pri malo čez 30 je bil direktor proizvodnje v firmi s 1000 ljudmi, s srednjo šolo, pri 40 je delal za 10 jurjev bruto za tujo firmo v Sloveniji. Takrat enkrat je verjetno spacal skupaj nek kvazi faks, za okras, ali pa še to ne.

Machete ::

Vodja proizvodnje se mora kar nekaj časa lizati s točno 'to' proizvodnjo, dokler ne pozna proizvodnjega procesa do zadnje podrobnosti. Kje je tu še faktor omejitve strojnega parka in muhavosti ljudi. To ni fuzbal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TheBlueOne ::

Machete je izjavil:

Vodja proizvodnje se mora kar nekaj časa lizati s točno 'to' proizvodnjo, dokler ne pozna proizvodnjega procesa do zadnje podrobnosti. Kje je tu še faktor omejitve strojnega parka in muhavosti ljudi. To ni fuzbal.


Veliko vas komentira v tem stilu, ampak vam povem, da ni nujno tako. Pri nas se vodje proizvodnje skoraj najbolj menjajo in praviloma ne potrebujejo vec kot mesec ali dva, da so razmeroma OK. Se mi zdi, da je bolj vazen ego, kot tehnicno znanje, vsaj tako mi resonira mnenje delavcev.

Mato989 ::

Ko sem jaz bil v proizvodnji je naš vodja proizvodnje ki je obsegalo 70 zaposlenih imel plače 1.700€ NETO je pa delal od 7:00-15:00 oz. po potrebi potegnil še kakšno urco ali dve... je pa res da kolikor jaz vem ni naročal WC papirja ipd... imel je tudi skladiščnika ki je urejal orodje itd... on je skrbel za plane, urnike ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Utk je izjavil:

Kaj ga briga, če ga direktno zaposlijo za vodjo, ga čez 5 let nihče ne bo vprašal če je kdaj štancal.
Dost takih služb nihče noče, ampak če si mlad je to lahko odskočna deska, takih šans se ne izpušča. Poznam enega, ki je postal nekaj takega s srednjo šolo, tudi mlad, pri malo čez 30 je bil direktor proizvodnje v firmi s 1000 ljudmi, s srednjo šolo, pri 40 je delal za 10 jurjev bruto za tujo firmo v Sloveniji. Takrat enkrat je verjetno spacal skupaj nek kvazi faks, za okras, ali pa še to ne.


Tudi jaz poznam take ja...ampak taki imajo veze v upravi. Ne sicer 10k place, ampak 2k pa potegne.

Isotropic ::

Milosss je izjavil:

Sedaj sem z 6 meseci delovnih izkušenj na komaj 1000 eur. Posebej dobim še potne naloge cirka 200 eur mesečno, ker se vozim na službeno pot v eno smer 1h.
Vidim, da sem bolj nizko...

to je premalo, je pa odvisno tudi od nivoja firme, če tako rečem (zahtevnosti proizvodnje).
samo če imaš pa res samo 6 mesecev izkušenj (skupaj), zdrži par let in pojdi drugam. sčasoma boš tut tukaj dobil več.

thetilko kaj pa delate pri vas? to sicer ni normalno, da se tako menjajo, razen če govoriš o obdobjih vsaj kakšnih 5 let.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Isotropic je izjavil:


thetilko kaj pa delate pri vas? to sicer ni normalno, da se tako menjajo, razen če govoriš o obdobjih vsaj kakšnih 5 let.


OEM proizvodnja za avtomobilsko industrijo. Hcerinsko podjetje Boscha. V treh letih so se zamenjali trije, ceprav delo ni grozno. Ampak zaradi teh menjav obcutim manj problemov, kot pa ce je fluktuacija pri strokovnih kadrih.

harmony ::

Milosss je izjavil:

Sedaj sem z 6 meseci delovnih izkušenj na komaj 1000 eur. Posebej dobim še potne naloge cirka 200 eur mesečno, ker se vozim na službeno pot v eno smer 1h.
Vidim, da sem bolj nizko...

Cisto vredu placa. Ne ve zakaj se pocutis vec vrednega? Kaj imas za ponuditi kot samo "izobrazbo"?

juroz ::

harmony je izjavil:

Milosss je izjavil:

Sedaj sem z 6 meseci delovnih izkušenj na komaj 1000 eur. Posebej dobim še potne naloge cirka 200 eur mesečno, ker se vozim na službeno pot v eno smer 1h.
Vidim, da sem bolj nizko...

Cisto vredu placa. Ne ve zakaj se pocutis vec vrednega? Kaj imas za ponuditi kot samo "izobrazbo"?

zato ker če bere tale forum potem mora bit plača minimum 200€/dan, drugače se ne splača zjutraj ustat.

Isotropic ::

minimalno 500e/dan
pa 1500 za začetnika

next3steps ::

Pričakovati moraš, da bodo nekateri operaterji poznali dele tvojega in predvsem svoje delo bistveno bolje kot ti.
Zatorej padajo komentarji, da je 6 mesecev premalo.

Ganon ::

Vodja proizvodnje ali vodja izmene? Velika razlika.

TheBlueOne ::

juroz je izjavil:

harmony je izjavil:

Milosss je izjavil:

Sedaj sem z 6 meseci delovnih izkušenj na komaj 1000 eur. Posebej dobim še potne naloge cirka 200 eur mesečno, ker se vozim na službeno pot v eno smer 1h.
Vidim, da sem bolj nizko...

Cisto vredu placa. Ne ve zakaj se pocutis vec vrednega? Kaj imas za ponuditi kot samo "izobrazbo"?

zato ker če bere tale forum potem mora bit plača minimum 200EUR/dan, drugače se ne splača zjutraj ustat.


200EUR na delovni dan je realno tudi za Slovenijo.
2018 je 248 delovnih dni, odsteje dopust in kratko bolnisko in si na 218, sledi letni BRUTO 43600EUR, mesecno 3633EUR, kar verjetno nanese na dobre 2000EUR/mesec, kjer nimas niti regresa ali bozicnice.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Pr nas v firmi se govori, da ima sef proizvodnje vec kot 5000e mesecno bruto. Plus sluzbeni avto za cca 100.000e.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

gruntfürmich ::

če je filma in proizvodnja prava potem se pod 5k neto nimaš kaj pogovarjat.
tiste 1k je za hlapce ki urejajo vse, lastnik pa jih nategne z nazivom 'vodja proizvodnje', da jim ego zraste
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Ampak res, čemu vse ljudje ne rečejo "vodja proizvodnje"? 6- 12 ljudi? V praksi jih je najbrž 5 + kvazi šef.
Sploh ko obratuješ na sekretu. Vemo, za kakšen produkt proizvodnje gre tam.

Saj v Sloveniji imamo skoraj 200 000 direktorjev. Njihove plače pa so, v povprečju, bolj blizu nule, kot primernim. Kakršnekoli naj bi že bile primerne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

harmony ::

gruntfürmich je izjavil:

če je filma in proizvodnja prava potem se pod 5k neto nimaš kaj pogovarjat.
tiste 1k je za hlapce ki urejajo vse, lastnik pa jih nategne z nazivom 'vodja proizvodnje', da jim ego zraste

Pa ne pozabit na delavce, tudi ti bi si radi privoscili kdajkrat dopust, da se jim streze, ne pa da se pecejo na plazi ob sendvicu in lidl soku 10 dni v Piranu.

marvin42 ::

harmony je izjavil:


Pa ne pozabit na delavce, tudi ti bi si radi privoscili kdajkrat dopust, da se jim streze, ne pa da se pecejo na plazi ob sendvicu in lidl soku 10 dni v Piranu.


10 dni v Piranu sploh ni poceni, če si hotel dat poceni primer :)
Mostly Harmless

harmony ::

marvin42 je izjavil:

harmony je izjavil:


Pa ne pozabit na delavce, tudi ti bi si radi privoscili kdajkrat dopust, da se jim streze, ne pa da se pecejo na plazi ob sendvicu in lidl soku 10 dni v Piranu.


10 dni v Piranu sploh ni poceni, če si hotel dat poceni primer :)

Zret sendvic na plazi po cele dneve je povsod poceni.

Invictus ::

Sam ne 10 dni zapovrstjo ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

reeves ::

Zame osebno je poslovodja najbolj nehvaležno delo. Najtežje je ostati na nekem nivoju, da so zadovoljni s tabo tako delavci, kot vodstvo. Jaz sem parkrat rekel, da bi šel raje nazaj za navadnega delavca.
Plača? Jaz sem dobival od 100€ do 150€ več kot navadni delavci. Ampak sem se večkrat vprašal, če je vredno.

gruntfürmich ::

dandanes se mi zdi da je v sloveniji trend da se folku tala nazive kot je 'vodja' ipd, da 100€ višjo plačo ali pa še to ne, in potem so vsi hepi in ponosni kako odlično kariero imajo.
totaln nateg, ampak folku ne potegne...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ginekk ::

gruntfürmich je izjavil:

če je filma in proizvodnja prava potem se pod 5k neto nimaš kaj pogovarjat.
tiste 1k je za hlapce ki urejajo vse, lastnik pa jih nategne z nazivom 'vodja proizvodnje', da jim ego zraste


Tako ja. Za jurja lahko dela vodja proizvodnje lesenih klafter.

Machete ::

Rad bi vaju videl koliko imata lastnih zaposlenih in njihove plačilne liste.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

next3steps ::

Če nekomu za neko fiktivno napredovanje ponudiš tako malo, kot radi ponudijo, potem tudi nekega presežka od kadra ne moreš imeti.

icko ::

scipascapa je izjavil:

Nehajte štet potne stroške in malico med plačo, kar ni....čisti NETO glejte.....oziroma pogojno NETO + malica....prevoz je samo povračilo, ki ga plačaš oz. si na nuli ali celo v minusu.


Ne, ne, Glejte bruto-BRUTO koliko stanete delodajalca. Potem pa na volitve in volite tiste, ki vam obljubljajo še višje davke. ;)
Rotfl.

Machete ::

Točno to. Plača je kolikor stanete delodajalca. V Sloveniji to nikogar sploh ne zanima.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

icko ::

Exactly; Pri 1000EUR neto ti staneš delodajalca 1.739,78 EUR brez prehrane +200EUR ps + regres za letni dopust ki je zakonsko izplačljiv. Da o bolniškah ne govorim.
Well, A narediš za toliko plusa na mesec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: icko ()

Isotropic ::

gruntfürmich je izjavil:

če je filma in proizvodnja prava potem se pod 5k neto nimaš kaj pogovarjat.
tiste 1k je za hlapce ki urejajo vse, lastnik pa jih nategne z nazivom 'vodja proizvodnje', da jim ego zraste

"6-12 ljudi v proizvodnji" si spregledal
firma je verjetno garažna

TheBlueOne ::

Koliko stanes delodajalca in kaj doprineses se ne pomeni, da moras biti glede na to tudi placan. Nekatere storitve ne delajo nobenega profita in morajo biti. Kar se tice visine plac je pac treba v prvi vrsti gledati, da vsi dostojno zivijo v drugi pa dela svoje trg dela.

Zgodovina sprememb…

icko ::

TheBlueOne je izjavil:

Kar se tice visine plac je pac treba v prvi vrsti gledati, da vsi dostojno zivijo


95% zemljanov se ne strinja s tabo.
Plače imaš toliko kolikor je tvoje delo na trgu vredno. Pika.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskra Mehanizmi Brnik plače (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7414585 (1562) McBoby
»

MAGNA razgovor (strani: 1 2 3 432 33 34 35 )

Oddelek: Loža
1747259076 (18250) miha98
»

Kaj bi storili, če bi namesto plačila nadur dobili thank you kartico? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11112604 (7734) Furbo
»

Kako veliko bruto plačo imate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6521837 (16532) krneki0001

Več podobnih tem