» »

eBay prodaja (tracking)

eBay prodaja (tracking)

Boggs ::

Je kdo tukaj, ki je že vešč prodajanja na eBay-u? Sam kupujem že dolgo, šele v zadnjih nekaj tednih pa sem prodal par stvari, na eBay.de. Pri celotni stvari me najbolj moti to, da pri vnašanju sledilne številke v eBay sistem ni na voljo za izbiro "Pošta Slovenije" (Post of Slovenia / Slovenian Post), preko katere pošiljam prodane artikle. Jaz sicer v textfield lahko prostoročno vnesem ime kurirske službe kot "Slovenia Post" in zraven še sledilno številko, ampak v eBay se bo to vneslo kot "Other" in se sledenje ne bo avtomatsko posodabljalo. Zato se zgodi, da mine par dni, prejemnik zadevo že dobi, v eBay sistemu se pa nič ne vidi.

Ponavadi se znajdem tako, da počakam da artikel pride v ciljno državo k ciljnemu kurirju, npr. DHL v Nemčiji, in potem editiram tracking in spremenim "Pošta Slovenije" v "DHL Germany", ki ga eBay prepozna in potem osveži tracking progress, da se vidi da je artikel "delivered". To, da se stanje dostave čim prej vidi v samem eBayu mi je pač pomembno zato, ker prej ko se vidi "Delivered", prej bo denar na voljo za withdraw.

Ali kdo ve za kak drugačen način to rešit oz. ima kakšne drugačne izklušnje?
  • poskusilo klonirati: Boggs ()

kixs ::

Nic hudega, ce je other. Sam vpisem POST SLOVENIA in tracking deluje.

 x

x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Boggs ::

Po kolikšnem času pa se ti to prvič osveži po tem ko vneseš podatek?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Boggs ()

kixs ::

Ne vem, ker nikoli ne spremljam.

Navadno, ko posljem, sporocim tudi prejemniku sledljivost preko 17track.net:

https://t.17track.net/en#nums=LB0xcvdvf...

Boggs ::

Ok, mogoče se pa vseeno samodejno, samo dlje traja. Bom še sam probal vnesti POST SLOVENIA pa počakal pa da vidimo. Hvala za info.

Machete ::

Ne obremenjuj se, je že napredek, da dejansko dela. Leta nazaj ni.
Rešuj težave, ko nastanejo, ne išči jih prej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Boggs ::

Machete, kot sem napisal, rad vidim, da se proces sledenja vidi v samem eBay-u zato, da se tam potem vidi tudi status "Delivered". Takrat se namreč tudi datum sprostitve denarja skrajša iz 30 dni na nekje 5 dni. Za to se mi gre v glavnem.

jocoj ::

Lahko pa vneseš tudi ciljno pošto države. Če recimo vneseš sledilno številko naše pošte za pošiljko v ZDA, označiš v ebayu USPS in lepo deluje sledenje. Vprašanje pa, kako je za vse ostale države. Kolikor sem sam pošiljal za EU pošte večinoma deluje.
Trade Republic - bonus povabilo - https://ref.trade.re/3qxk3pzb

kixs ::

Boggs je izjavil:

Machete, kot sem napisal, rad vidim, da se proces sledenja vidi v samem eBay-u zato, da se tam potem vidi tudi status "Delivered". Takrat se namreč tudi datum sprostitve denarja skrajša iz 30 dni na nekje 5 dni. Za to se mi gre v glavnem.


Ko bos imel nekaj prodaj za sabo in seveda pozitivne ocene, bos dobil sredstva v dnevu ali dveh.

kixs ::

kixs je izjavil:

Boggs je izjavil:

Machete, kot sem napisal, rad vidim, da se proces sledenja vidi v samem eBay-u zato, da se tam potem vidi tudi status "Delivered". Takrat se namreč tudi datum sprostitve denarja skrajša iz 30 dni na nekje 5 dni. Za to se mi gre v glavnem.


Ko bos imel nekaj prodaj za sabo in seveda pozitivne ocene, bos dobil sredstva v dnevu ali dveh.


Mislim seveda v dnevu ali dveh od prodaje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4108 109 110 111 )

Oddelek: Kaj kupiti
5517987082 (1845) lolipop2
»

Prodaja preko Ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8812830 (389) Machete
»

Ebay.de- izdelek plačal ampak ga nisem dobil. Prosim pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
538867 (6899) c3p0
»

Kako izslediti pošiljko

Oddelek: Loža
71162 (929) OZZY

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10118459 (15111) Tilen

Več podobnih tem