» »

Kako izslediti pošiljko

Kako izslediti pošiljko

smolep ::

Pozdravljeni!

Ali ima kdo kakšno idejo kako bi izsledil pogrešano pošiljo. S podatki, ki jih imam in so vidni na sliki sem se obrnil na Pošto Slovenije in dobil naslednji odgovor:

 Posiljka

Posiljka



Spoštovani,

Prilagamo sken strani za sledenje pošiljk na kateri spodaj omenjene pošiljka ni vidna.
Pošiljka ni vidna, ker sprejemna številka ni v skladu z mednarodnimi poštnimi pravili in se tovrstnih pošiljk, ki so oddane kot čisto navadne pošiljke, ne skenira in niso vidne v mednarodnih poštnih sistemih za sledenje. V mednarodnem poštnem prometu se uporablja sklop številk, ki se vedno začnejo s prvo črko R – priporočeno pismo, črko C- paket ali črko L –navadna prednostna pošiljka, nato ji sledi poljubna črka, 9 številk in na koncu dve črki, ki označujeta državo v kateri je bila pošiljka oddana.
V primeru, da razpolagate s podatki o prispetju pošiljke v Slovenijo, le ti niso bili posredovani s strani Pošte Slovenija in so samo ugibanja in predvidevanja kje se pošiljka nahaja.

 Odgovor Pošte

Odgovor Pošte



Saj vem, da gre za majhno vrednost, vendar enkrat bo lahko kaj dražjega. Zelo bi bil hvaležen, če kdo ve kam bi se lahko obrnil za dodatne informacije.

Lep pozdrav.

DePalmo ::

Glede na to da je produkt 1 avstralski dolar, ne pričakuj tracking številke. Poleg tega pa tudi če jo vnese, ponavadi prodajalci, sploh kitajci, vnesejo nekaj naključnega ki nima nobene veze z realnostjo. Tvoj paket je na poti in bo prišel ... ko bo prišel. Meni je enkrat USB ključek potoval 8 mesecev! So ga verjetno nekje vmes založili.

destroyer2k ::

Ta številka SYxxxx ne obstaja, ker že od daleč se vidi da je fake sledilna številka, saj nima nobene kode katera storitev in država je.

Primer:
LFxxxxxxxxxCN
LF= vrsta pošilje (expres, priporočeno, paket, itd.)
CN= država od kod je odposlano

Pa iz osebnih izkušenj ti povem da dobivam 2-3 mesece po naročilu komaj na dom. Pa ni mi jasno kaj kompliciraš, saj lahko daš refund, ker on ne bo mogel dokazati da je pošiljka prispela do tebe.

smolep ::

Huh, sploh nisem pomislil, da bi bila številka fake. Samo zakaj mi potem eBay pokaže, da je paket prispel 13.7. na letališče LJ.

Vem, da gre za cente, tudi refunda ne bom zahteval - brez veze. Sem samo mislil, če kdo ve kje vprašati recimo na letališču,.... Ponavadi mi pakete naročene preko eBay-a dostavi Pošta Slovenije zato sem se tudi prvo obrnil na njih. Samo očitno nimajo nič s tem.

Hvala za te informacije in vaše izkušnje. Mogoče, ga pa Božiček prinese ... :)

borisk ::

https://t.17track.net/sl#nums=SY1401956...

najverjetneje pake tracking, tele čudne vidiš samo na track17

_Denny_ ::

smolep je izjavil:

Vem, da gre za cente, tudi refunda ne bom zahteval - brez veze.


Zakaj?! S tem jim samo daješ potuho, da še bodo naprej nategovali ljudi. Zelo velika verjetnost je, da sploh ni noben poslal, fake tracking pa po določenih dneh sam od sebe spreminja status, da potem izgleda, kot da pošiljka dejansko potuje. Na koncu še celo dajo status "delivered", da ti na podlagi tega poskušajo zavrniti refund in prevaliti krivdo na Slo pošto, soseda ali pa naključnega mimoidočega, ki je stvar ukradel iz nabiralnika.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

tikitoki ::

Vcasih posiljka enostavno izgine. Mogoce pa jo kitajec sploh ni poslal.

OZZY ::

Tukaj je verjento številka OK (https://sypost.net). Samo so jo naši zgubili ali ukradli. nič novega. Pač dolgi prsti zaposlenih.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435936217 (5569) lolipop2
»

Zastoj pošiljk iz Kitajske?

Oddelek: Loža
283905 (2673) Samael
»

PayPal placilo,sumljiv prodajalec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
12219220 (14740) St235
»

Pošta slovenije je "hitra" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10622552 (12988) kixs
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529757 (23784) darkolord

Več podobnih tem