» »

Jezikoslovje + računalništvo

Jezikoslovje + računalništvo

intaglio ::

Oj!
Mene pa zanima, katera področja bi (vsaj delno) pokrivala oz. se dotikala jezikoslovja in računalništva hkrati? Poznam npr. nekoga, ki na IJS dela Translation Quality Assessment oz. annotation, v tem smislu? Oz. karkoli na področju razvoja digitalnega jezikoslovja itd. itd. Se najde sploh kaj takega in kakšna izobrazba je za to potrebna?
Res hvala za kakršne koli ideje, predloge oz. mnenja.

dunda ::

V Amebisu bi se verjetno našlo nekaj stvari, ki te zanimajo.
https://www.kacnje.eu

pegasus ::

NLP - natural language processing je zelo vroča tema na AI sceni.

Irbis ::

Zdaj imaš tudi magistrski študij za to smer:
https://www.fri.uni-lj.si/sl/studijski-...

intaglio ::

Super, hvala. Tisti program na FRI sem videl ja, sprejmejo samo pa le 10 študentov ...

Magic1 ::

A to je problem? Na večini študijskih programov druge stopnje ni kaj dosti več študentov. Ni hudič, da prideš notri, če si priden študent. Če ne prvo leto, pa drugo. Vmes lahko pa še pol programa predelaš. Načeloma ti ne bo nihče branil hodit na predavanja. Kjer je volja...
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

nis ::

Vidim, da je tole že stara tema, pa vseeno, če še kdo, ki razmišlja o vpisu na ta program, pristane tukaj in bi mu pomagal feedback iz prve roke. Jaz študiram na tem programu. V prvi generaciji nas je bilo vpisanih 5, od tega en ni hodil. Na kratko, stvar koordinira FF, ne FRI (morda utegne biti relevanten podatek). Za nekoga z dodiplomske FRI smeri se mi zdi, da je zadeva še kar neuporabna oz. je zraven preveč predmetov, kjer bi se dolgočasil. Pa tudi ostale predmete lahko izbere na FRI in vsebine dejansko smiselno poveže z drugimi predmeti s FRI. Ta novi program zaenkrat še nima neke zaokrožene oblike, pri vseh predmetih smo priključeni drugim. Predmetnik je dokaj nelogičen in slabo organiziran (medsebojno povezovanje itd.).
Glede neformalnega obiskovanja predavanj; res je, če prosiš profesorje in asistente, skoraj zagotovo ne bodo imeli nič proti, če hodiš.

Kratki vtisi o programu so zbrani tukaj, če ima kdo kakšna specifična vprašanja, pa z veseljem odgovorim.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FIŠ-fakulteta za informacijske študije

Oddelek: Šola
3411045 (5117) cheetah2
»

Nov študij računalništva na FIŠ v Novem mestu

Oddelek: Šola
4413319 (11211) Blinder
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146634 (34154) awy
»

Smeri na FERI

Oddelek: Šola
268999 (7512) LordTado
»

FRI in zaposlitev (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
8018567 (16647) detroit

Več podobnih tem