» »

VLC+eMule+Sophos=pocaaaaasno

VLC+eMule+Sophos=pocaaaaasno

MrStein ::

Živjo!

Imam WinXP. Včasih se zgodi da se upočasni do nevzdržnega. Če kliknem na kako okno v ozadju, potem traja 10 sekund do minute, da dejasnko pride v ospredje. To je isto počasno pri vseh oknih, ki trenutno laufajo. Zagon novih programov pa traja minute ( in to 10-20 minut ). Recimo če pritisnem ctrl-shift-esc, kar požene Task managerja, traja vsaj 5 minut da se pojavi. Problem ponavadi "rešim" z reset tipko.

Zadnjič , ko se je to zgodilo, sem bil na ADSL, laufal eMule, Sophos AntiVirus in sem pognal preview enega filma iz eMule z VLC ( www.videolan.org ). Približno ko se je pojavilo okno VLC se je sistem upočasnil. Po kakih 30 minut sem uspel ustaviti eMule, pa nič ni pomagalo, potem sem obupal in resetiral.
V prejšnjih primerih so tudi vedno bili vpleteni omenjeni programi, torej eMule, Sophos, VLC ( včasih WMP ).
A se je komu drugemu tudi to dogajalo ?
Kaj naredit ?

LP,
MrStein

P.S.: Detajli :
Windows XP Pro SP1 + vsi critical update-i
DirectX 9.0b
eMule 0.30c
VLC 0.6.2
Sophos AntiVirus 3.75
Windows Media Player 9

MrStein ::

Še to : tudi kazalec od miške se je zelo zatikal, včaih se ni premaknil celo sekundo.

Sicer pa so programi delovali kar v redu. Recimo en bittorrent je z normalno hitrostjo downloadal ( in uploadal ) en fajl.

Le UI ali grafika je počasna.

jlpktnst ::

Moja osebna izkušnja je, da mi je BitTorrent požrl CELOTEN procesorki čas za 6 ur (1 noč) in downloadal 60MB. Zatorej sem se ga znebil. Emule Pa je znano, da ti predpomni prostor na disku takoj ko začneš download (torej rezervira) - ponavadi je to kakih 200-700 mega ko dobivaš film in takrat je sistem zelo slabo odziven , ker disk mleje. Prav tako je če daš prewiev, naredi ti backup celega fila in ti backup predvaja... (seveda se da to izklopit). Možno je da diskov nimaš na dma, ali pa je le ubiajlska kombinacija softwera (proporočeno je da si malo pogledaš nastavitve mule, še bolje pa je če kar pustiš kot je in le paziš, da ne poganjaš kakega drugega programa, ko dela mula kaj bolj intenzivnega).
LP

MrStein ::

Ne bo to držalo. Disk namreč nič ne dela ko se to dogaja. DMA je OK. eMule ne dela kopije za preview. Razen tega sem eMule zaprl, pa je še vedno bilo počasno. Linux zveni vedno lepše ... :-)

jlpktnst ::

hm, hudo...
Zapri vse programe in jih postopoma zaganjaj nazaj pa bos sam vidu kdaj bo zaje***o.
Glede linuxa se strinjam, samo če boš že to delal lahk mogoče še meni zrihtaš emule za linux, ker sem tudi jaz ze sit winsew (mam pa linux instaliran).

lP

MrStein ::

Ni tak preprosto. Problem se pojavi približno enkrat na teden. Vedno pa imam več ali manj iste programe pognane.

Glede eMule in linux, saj imaš xMule.

pow ::

Ko se je meni to dogajal, sem v device mangerju, vidu da explorer.exe dela 99% pa nič ne naredi,tut po 10min in sem ga tam prekinil, ob tem so iz namizja izginile vse ikonce, pol sem pa explorer.exe ponovno zalagnal iz izga programa, namizje se je postavilo pokonc in je delal do nove upočanitve.

Zdaj teh problemov nimam več, zakaj-pojma nimam, mogoče sem po nesreč kej popravu:)

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co. (strani: 1 2 3 469 70 71 72 )

Oddelek: Omrežja in internet
3558422042 (5326) Freakylion
»

P2P programi in T2

Oddelek: Pomoč in nasveti
61320 (1006) dejan03
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559422 (7892) Eru
»

AVI preview v eDonkeyu???

Oddelek: Programska oprema
111885 (1694) BigWhale
»

eMule (pa tudi Kazaa in vse ostalo) - POČASEN PRENOS NA ADSL!

Oddelek: Omrežja in internet
161788 (1283) Tr0n

Več podobnih tem