» »

Smrad s sosednje kmetije

Smrad s sosednje kmetije

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3 4

detroit ::

Upam da ni wrong channel
Zanima kaj se da storiti glede smradu ki se širi s sosednje kmetije, kmet se širi čez vse možne kapacitete in seveda meša kakec - literally in takrat zasmrdi celo stanovanje (drugi sosed jamra o temu že dolgo, nisem edini) in vse obleke ki jih seveda probaš sušit ipd. Je kakšno pravno orodje za omejitev takih dejavnosti/smradu/something?

lp m
Skero

Baja ::

se poznate? si mu kaj omenil? kako daleč je kmetija?

mogoče kaka inšpekcija, če je res neznosno, drugače boš po mojem težko kaj dosego.

PINki ::

Jebat ga, kupi sušilni stroj pa bo problem solved. Pa okna zapiraj.

Tavher ::

Ste dobili poceni parcelo poleg kmetije ki tam kmetuje že verjetno 100 let?
Samo vprašam... Ker folk npr. kupuje ugodne parcele poleg glavne ceste, potem pa sitnari da mora bit omejitev 30 in na koncu dosežejo 50 in Slovenija je vedno počasneje prevozna.

Bud_Bundy ::

Tavher je izjavil:

Ste dobili poceni parcelo poleg kmetije ki tam kmetuje že verjetno 100 let?
Samo vprašam... Ker folk npr. kupuje ugodne parcele poleg glavne ceste, potem pa sitnari da mora bit omejitev 30 in na koncu dosežejo 50 in Slovenija je vedno počasneje prevozna.


Tole se naj nalepi na prvo stran in mir. Če se postavlja blok v vas, naj se postavlja stran od štal. Novih hlevov tudi ne gredo zidat zraven blokov, verjemi, da smo kmalu siti jamračev tako da....

matobeli ::

Če občina dovoli pozidavo zraven cest potem pa že mora imet v planu da se hitrost tam zniža, drugače ne bi dovolila pozidave, al se pričakuje da bo omejitev 90 skoz naselje?

Sicer pa, danes se prodaja drage parcele zraven cest.

detroit ::

Naša bajta stoji cca 40let, tko da ni ravno pocen parcela "pa mir". Pa parcela je tudi v lasti družine že n*starost bajte let.

Kmetija je cca 80m stran, drug sosed jo ima mnogo bližje direkt v spalnco napelan skor:[
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

kuall ::

zadnjič je cel kranj smrdu po kakcu kravjem pa kaj, to meni diši. po moje je op en nestrpen komunajz. gnoj od živali načeloma itak ne smredi razen če so prašiči pa še to ni problem. kuši stroj, ki suši obleke, preseli se.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

detroit ::

Meni informacija,da tebi diši ne pove dosti o zadevi, mogoče malo o tebi. Če kot komunajz misliš neko politično usmerjenost, je odgovor ne, nisem politično obremenjen. Imam sušilni stroj, ampak včasih je treba odpret okna, a veš zrak pa to.
Skero

Kalibri ::

Ste nasedli trolu. Saj piše, da je sosednja kmetija. Torej ima kmetijo tudi sam. Sedaj, ali mu prinaša s svoje ali s sosednje, tega pa ne vemo.

detroit ::

Baja je izjavil:

se poznate? si mu kaj omenil? kako daleč je kmetija?

mogoče kaka inšpekcija, če je res neznosno, drugače boš po mojem težko kaj dosego.


Ja se poznamo bolj kot ne na videz. Drugače pa je začel gradit še nekje malo stran pa sem upal da seli tole govedo in kure, ampak očitno je samo še ena expanzija

Bo treba kakšno rečt, samo itak ne bo učinka zato me zanima če so kakšni pravni vzvodi za to
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Utk ::

Najprej povej ali je to v neki vasi ali v strnjenem naselju pa se gre on neko industrijo na robu "mesta". Če je vas, jebiga, če je to drugo, pa ustanoviš kakšno civilno iniciativo in po 10 letih morda kaj dosežeš. Da drek neha smrdet naprimer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Bud_Bundy ::

Rečt, kaj takole:

Franca: Joža men tvoj drek smrdi.
Joža: Nism vedl, bom naredil zeleni prehod na vzgojo vrtnic.
Franca: hvala, lep dan.

Magic1 ::

Marsikaj se da naredit. Samo eni kmetje so tudi iz drugega stoletja. Jaz sem iz Ljubljane in smo imeli v septembru 14 dni dišav, ko se je en kmet spomnil špricat gnojnico, ko se mu je sprdnilo.
Magic

detroit ::

@Magic1 do continue
@Utk strnjena vas:)
Skero

Utk ::

Če je vas je vas, kaj se čudiš.

TheTrick ::

Uh ja v LJ med gost naseljenimi bloki je en tak travnik in tam redno pride kmet gnojnico strest. Pač travnik, nič njiva al kej. Gnojnico pa zlije vsaj 20x na let. Tudi pozimi ko je vse zmrznjeno rad pride špricat. Zraven je LPP postaja in folk vedno skor bruhico stisne k pride ven iz busa. Ampak jebiga, Slovenija je pač kmetavzrska :).

detroit ::

@Utk živim tukaj že več desetletij smrad se širi in exponento "jača" kaj se čudim?
Skero

Kalibri ::

TheTrick je izjavil:

Uh ja v LJ med gost naseljenimi bloki je en tak travnik in tam redno pride kmet gnojnico strest. Pač travnik, nič njiva al kej. Gnojnico pa zlije vsaj 20x na let. Tudi pozimi ko je vse zmrznjeno rad pride špricat. Zraven je LPP postaja in folk vedno skor bruhico stisne k pride ven iz busa. Ampak jebiga, Slovenija je pač kmetavzrska :).

Pa se to v eni ljubljani sploh opazi?

detroit ::

A lahko admin tole mal počisti
Skero

Kalibri ::

Pun intended?

TheTrick ::

Niti ne, ker na srečo mamo enga tipčka ki redno kuri plastiko, gume in star parket tako da potem zunaj ne smrdi več tok po gnoju, ker se ne da dihat.

hamez66 ::

TheTrick je izjavil:

Uh ja v LJ med gost naseljenimi bloki je en tak travnik in tam redno pride kmet gnojnico strest. Pač travnik, nič njiva al kej. Gnojnico pa zlije vsaj 20x na let. Tudi pozimi ko je vse zmrznjeno rad pride špricat. Zraven je LPP postaja in folk vedno skor bruhico stisne k pride ven iz busa. Ampak jebiga, Slovenija je pač kmetavzrska :).



Bullshitaš na polno.

Pozimi se ne sme "zlivati gnojnice", če jo kmet zliva izven dovoljenega obdobja, je kazen visoka. Tako da če je slučajno res, kar si napisal, ga pač ob naslednji priložnosti prijavi.

Imaš obdobja, ko se sme zlivati, pa imaš tudi določbe, da se po snegu ne sme zlivati gnojnice.

Ja, Slovenija je kmetavzarska zaradi vzvišenih kmetavzarjev, kakršen si sam.

mr_chai ::

Vprašaj kmeta, če rabi prostovljno pomoč na kmetiji. Po kakšnem mesecu dela, boš že izvedel zakaj smrdi in mu boš lahko implementiral določene rešitve.


Pri nas ne razlivajo gnojnice, ampak samo tiste zaplate dreka. Tako da ne smrdi toliko.


Študiram pa, da bom ob prenovi vgradil zračenje z rekuperacijo, kar bi verjetno pomagalo. Sklepam, da filtri to znajo porihtat.

TheTrick ::

hamez66 je izjavil:

TheTrick je izjavil:

Uh ja v LJ med gost naseljenimi bloki je en tak travnik in tam redno pride kmet gnojnico strest. Pač travnik, nič njiva al kej. Gnojnico pa zlije vsaj 20x na let. Tudi pozimi ko je vse zmrznjeno rad pride špricat. Zraven je LPP postaja in folk vedno skor bruhico stisne k pride ven iz busa. Ampak jebiga, Slovenija je pač kmetavzrska :).



Bullshitaš na polno.

Pozimi se ne sme "zlivati gnojnice", če jo kmet zliva izven dovoljenega obdobja, je kazen visoka. Tako da če je slučajno res, kar si napisal, ga pač ob naslednji priložnosti prijavi.

Imaš obdobja, ko se sme zlivati, pa imaš tudi določbe, da se po snegu ne sme zlivati gnojnice.

Ja, Slovenija je kmetavzarska zaradi vzvišenih kmetavzarjev, kakršen si sam.


Komu to prijaviš? Če je to res da se ne sme potem bomo imeli vsaj pozimi mir s tem smradom. Mogoče celo OPu prav pride. :)

starfotr ::

Danes je marsikje, kjer je danes mesto, bila včasih njiva in kmetije. Ja, tudi v Ljubljani.

Tako, da vsem, ki jih karkoli moti (smrad, vreme, promet itd.) predlagam, da prodajo nepremičnino v kateri so in odidejo drugam.

Če se tam ponovi prejšnji scenarij, je treba isto ukrepat. Torej selitev. Po 5. selitvi boste že našli svoj prostor pod soncem. Samo dovolj dolgo je treba vztrajat.

floyd1 ::

Študiram pa, da bom ob prenovi vgradil zračenje z rekuperacijo, kar bi verjetno pomagalo. Sklepam, da filtri to znajo porihtat.

Znanec pravi, da ravno tako konkretno prinese vonj po npr. kurjavi, ker mu sosedje očitno kurijo vse živo. Zato precej izklapljajo rekuperacijo pozimi. Je pa pri njih skoraj vedno nekdo doma in to nekako gre, pri nas bi bilo precej težje. Seveda pa je vseeno boljše kot odprto okno pri nas.

2dark ::

detroit je izjavil:

Upam da ni wrong channel
Zanima kaj se da storiti glede smradu ki se širi s sosednje kmetije, kmet se širi čez vse možne kapacitete in seveda meša kakec - literally in takrat zasmrdi celo stanovanje (drugi sosed jamra o temu že dolgo, nisem edini) in vse obleke ki jih seveda probaš sušit ipd. Je kakšno pravno orodje za omejitev takih dejavnosti/smradu/something?

lp m


Zapreš okna.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

NuMaN ::

Zapri si okna za en mesec, potem pa poročaj.

Kaki "nasveti" ...

(namenjeno 2dark-u seveda)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

2dark ::

NuMaN je izjavil:

Zapri si okna za en mesec, potem pa poročaj.

Kaki "nasveti" ...

(namenjeno 2dark-u seveda)


Ja, kaj mu drugega preostane? Lohk si nabavi masko s filtri.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

NuMaN ::

To je že bolje ...

2dark ::

Je pa jeba gnojnica, sploh poleti ko je sparina pa to močno smrdi.. Zato jaz zram kakšne kmetije al pa njive ne bi živel.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

BorutO ::

Grozno. Jaz aem 20 let nekje živel na kmetih in med samimi kmeti. Še danes ne vem kako sem preživel smrad naših krav in prašičev, ter smrad naših okoliških kmetov. Mogoče sem pa fenomen in sem še edini preživeli po tolikih letih nenehnega smradu? Pa daj no. Parkrat na leto kmet zapelje gnoj ali gnojnico na njivo ali travnik, in zdaj boste zaradi tega kaj? Umrli? Smrad pride in gre. Zdaj sem obdan s kmeti in polji okoli parcele, par dni nazaj je kmet navozil gnojnico na njivo. Zaprli smo okna in smo zaradi tega še vsi živi. Če vam je na podeželju tako lepo gledati njive in travnike, pa potem še tistih par dni smrada in hrupa na leto potrpite.

hamez66 ::

TheTrick je izjavil:

hamez66 je izjavil:

TheTrick je izjavil:

Uh ja v LJ med gost naseljenimi bloki je en tak travnik in tam redno pride kmet gnojnico strest. Pač travnik, nič njiva al kej. Gnojnico pa zlije vsaj 20x na let. Tudi pozimi ko je vse zmrznjeno rad pride špricat. Zraven je LPP postaja in folk vedno skor bruhico stisne k pride ven iz busa. Ampak jebiga, Slovenija je pač kmetavzrska :).



Bullshitaš na polno.

Pozimi se ne sme "zlivati gnojnice", če jo kmet zliva izven dovoljenega obdobja, je kazen visoka. Tako da če je slučajno res, kar si napisal, ga pač ob naslednji priložnosti prijavi.

Imaš obdobja, ko se sme zlivati, pa imaš tudi določbe, da se po snegu ne sme zlivati gnojnice.

Ja, Slovenija je kmetavzarska zaradi vzvišenih kmetavzarjev, kakršen si sam.


Komu to prijaviš? Če je to res da se ne sme potem bomo imeli vsaj pozimi mir s tem smradom. Mogoče celo OPu prav pride. :)



Ne bi vedel. Jaz sem bolj take sorte, da bi začel na 113, potem bi me pa že oni napotili na pravo mesto.

https://www.kgzs.si/novica/raztros-gnoj...

Evo malo branja..

IL_DIAVOLO ::

Se lahko repencis kolko hoces, pa ne bo haska.

https://www.google.com/amp/s/www.zurnal...

Zakon sciti delavnega kmeta in prav je tako.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mat xxl ::

Sem imel enega znanca v Ihanu, sem hodil na par let na obisk tja, smrdelo pred leti, da me je nos pekel, ta znanec se je povsem navadil, je meni rekel , ma danes nič ne smrdi.......

No problem se je z propadom prašičje farme, razrešil, sam od sebe, samo prašičereja res smrdi, a ima to tam ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

gruntfürmich ::

mr_chai je izjavil:

Študiram pa, da bom ob prenovi vgradil zračenje z rekuperacijo, kar bi verjetno pomagalo. Sklepam, da filtri to znajo porihtat.
:))
še eden s katerim se moram kregat, ki ne ve kaj rekuperacija sploh je... v temi o prezračevalnih napravah pa itq nobeden nima pojma.

narobe sklepaš. edino kar te reši smradu je dober ogljeni filter, ki je v resnici velika ''gas'' maska za hišo.

drugače pa tudi v okolici Biča kmetavzarji radi špricajo ko se jim zaljubi... kmetavzarija totalna je tale slovenija.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

TheTrick je izjavil:

Komu to prijaviš? Če je to res da se ne sme potem bomo imeli vsaj pozimi mir s tem smradom. Mogoče celo OPu prav pride. :)

Seveda se ne sme. Včasih so bili datumi določeni enako kot za zimske gume, zdaj pa se mi zdi, da so čas prepovedi nekoliko skrajšali. Mislim, da namesto do 15. 3. je zdaj do 1. 3.

Ampak, če je travnik še vedno zamrznjen ali pokrit s snegom, tudi zunaj tega datuma ne smeš polivati. Podobno kot z zimskimi gumami. Datum obvezne uporabe je določen, ne glede na to, ali so zimske razmere, ali ne. Moraš jih pa imeti tudi zunaj tega datuma, če so razmere zimske.

Kvatebrigic ::

Načeloma se ne sme polivat od 15.11. do 1.3. Izjema je do 15.2. v določenih pogojih. Preberi si na linku ki ga je dal hamez66.
V moji okolici kmetje tega pač ne jebejo. Ker ima večina očitno pod dimenzionirane gnojne jame, se pač poliva stalno. Na veliko. Pa ja, saj razumem da mora politi vsake toliko, samo a je res treba sredi julija ko je 35 stopinj? A je res treba 3 dni pred napovedanim dežjem? Se ne da počakati še dan, dva? Takrat je ponavadi nizek pritisk brez vetra in je za crknit.
Potem je pa en model, ki ima najbližji travnik moji hiši, ki mu pa smrdi minimalno ko polije. Kako je to mogoče? Moram ga vprašat. dejansko se lahko sprehajam 1m stran od polite gnojnice in ne smrdi. Enkrat sem nekje zasledil da obstajajo neke zadeve, ki nevtralizirajo amoniak v gnojnici.. Ve kdo kaj o tem?

EDIT: found it! https://www.lek-veterina.si/seofoss Torej obstaja rešitev. Kmet bo seveda rekel, da je on revež in si tega ne more privoščiti. Traktor za 250kEUR si sicer lahko...
Tudi poskusi s terena temu pritrjujejo: https://www.dnevnik.si/1042367351 "Živimo v času, ko se dosti ljudi odloča za nakup ali postavitev družinske hiše na idiličnem podeželju, jeseni ali zgodaj spomladi pa ugotavljajo, da je romantike konec in začno vihati nosove ter bentiti zoper sosede v modrih predpasnikih, ko ti v njihovi bližini začno svoje njive in travnike zalivati z ne ravno dišečo gnojnico."

Zgodovina sprememb…

Bellzmet ::

Magic1 je izjavil:

Marsikaj se da naredit. Samo eni kmetje so tudi iz drugega stoletja. Jaz sem iz Ljubljane in smo imeli v septembru 14 dni dišav, ko se je en kmet spomnil špricat gnojnico, ko se mu je sprdnilo.


Hja verjetno ste vi hišo/blok postavili pred 5 leti...kmetija je pa tam že 150 let...

stara mama ::

Tavher je izjavil:

Ste dobili poceni parcelo poleg kmetije ki tam kmetuje že verjetno 100 let?
Samo vprašam... Ker folk npr. kupuje ugodne parcele poleg glavne ceste, potem pa sitnari da mora bit omejitev 30 in na koncu dosežejo 50 in Slovenija je vedno počasneje prevozna.

Ena znana slovenska reklamnica/vplivnica si gradi bajto zraven kurje farme (odkar se spomnim že stoji tam)
Vrjetno se bo kmalu po zaključku gradbenih del začel revolt proti perutninskim rejcem in kmetijstvu nasploh.

Magic1 ::

Bellzmet je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Marsikaj se da naredit. Samo eni kmetje so tudi iz drugega stoletja. Jaz sem iz Ljubljane in smo imeli v septembru 14 dni dišav, ko se je en kmet spomnil špricat gnojnico, ko se mu je sprdnilo.


Hja verjetno ste vi hišo/blok postavili pred 5 leti...kmetija je pa tam že 150 let...

Pa kaj ima to veze? 50 let nazaj so tudi po hišah kurili s premogom. Ali naj danes tudi nadaljujemo s to prakso?
Seveda eni kreteni kurijo vse možno. Kam lahko pokličeš v tem primeru, da jih nekdo strezne? Eni bi res rabili malo vzgoje.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Bellzmet ::

Hja krave serjejo isto kot so pred 150 leti.

Magic1 ::

In? Ljudje tudi serjejo, kot vedno do sedaj. Pa se zdaj ne zliva več tega po cesti, ali spušča v zemljo. Je bilo že omenjeno, imaš rešitve in omejitve, le folk bi se moral držat saj priimbližno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Jebomir ::

TheTrick je izjavil:

Uh ja v LJ med gost naseljenimi bloki je en tak travnik in tam redno pride kmet gnojnico strest. Pač travnik, nič njiva al kej. Gnojnico pa zlije vsaj 20x na let. Tudi pozimi ko je vse zmrznjeno rad pride špricat. Zraven je LPP postaja in folk vedno skor bruhico stisne k pride ven iz busa. Ampak jebiga, Slovenija je pač kmetavzrska :).

Ko ga naslednjič vidiš, mu pejd povedat naj raje tist zlije v ljubljanico, al pa neha hranit krave, da ne bojo več tako veliko kakale.

Bellzmet ::

Se strinjam. Pač ni ravno OK se preselit v bližino kmetije.

Magic1 ::

Jaz skoraj ne poznam kraja/mesta v nižinah, kjer nimaš njive kakšnih 100m stran. Še v Ljubljani ne, samo strogi center mogoče.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Jebomir ::

Bellzmet je izjavil:

Se strinjam. Pač ni ravno OK se preselit v bližino kmetije.

Je OK, da je nekdo fajn zaslužil pri prekvalifikaciji kmetijskih zemljišč in pri novogradnjah.
Ampak tist, ki se je našajbal in mu zdaj vse smrdi, pa seveda nikoli ni nič kriv!
Kriv je kmet, kriv je gradbinec/prodajalec, kriva je občina, država, ....

Bellzmet ::

Nope. Kriv je tisti, ki se preseli h kmetiji, ki je tam že 100 let.

harvey ::

Bellzmet je izjavil:

Hja krave serjejo isto kot so pred 150 leti.

Kako zelo se motiš, krma se je v tem času zelo spremenila, prav tako tehnologija hlevov.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dva dni brez mesa ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27123952 (17727) 111111111111
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28335417 (30237) louser
»

Praznjenje greznic na vasi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12717891 (14215) noraguta

Več podobnih tem