» »

Zakon bo določal s čim se smemo ogrevati

Zakon bo določal s čim se smemo ogrevati

««
17 / 22
»»

Utk ::

Saj veste, da je ta direktiva prišla iz Bruslja?

Prvič, ne, ne vem da je.
Drugič, ne verjamem da je.
Tretjič, tudi če bi, pa ni, bi se ji treba izognit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

c3p0 ::

sbawe64 je izjavil:


Kako misli oblast izpeljati prehod vsi/vse na zeleno elektriko, ko je omrežje že sedaj ozko grlo (plačaš 20 kW dobiš jih 7, nov sistem omrežnim) bodo pojasnili dobro plačani Golobovi strokovnjaki s pomočjo nefizike.


Ne bodo kaj dosti razlagali, bodo pa ti z veseljem prodali drago elektriko, lahko ti pa tudi razloži mlada električna managerka - golobova hčerka.

Absurdno, kako se je oglaševalo kurjenje lesne biomase kot nekaj zelenega in bio oh in sploh in kako hitro se lahko obrne plošča. Bomo pa vsaj v lepi senci dreves, ko bomo plačevali drago elektriko za ogrevanje.

WizzardOfOZ ::

Zdaj bi radi še plinske štedilnike prepovedal.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

kamiKaZaA ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zdaj bi radi še plinske štedilnike prepovedal.

Kaj? Pa ovim zelenim se je čisto odpeljalo. Imaš kakšen link, da si podrobneje preberem ta njihov umotvor?

WizzardOfOZ ::

Bodo plinski štedilniki kmalu prepovedani?:
https://www.dominvrt.si/dom/plinski-ste...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

nejc_nejc ::



bomo pa na drva, saj ni za primarno gretje

kamiKaZaA ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Bodo plinski štedilniki kmalu prepovedani?:
https://www.dominvrt.si/dom/plinski-ste...

Hvala za članek. Samo strašijo, strašijo in še enkrat več strašijo in delajo vse na tem, da bi te prestrašili in bi se odpovedali plinu. Mene niso. Bo se še naprej na plin kuhalo. Je pa bolano kaj vse dela ta zelena agenda. Noro bolano.

feryz ::

Jaz sem za nov flat plinski šporget nabavil.
Pa čeprav moramo bombo trogati v blok.
Nihče noče indukcije, vključno z mano.
Dokler se bo dalo, bomo tako, potem pa drugače.

Gambino ::

Jaz se pa strinjam, prepoved kurjenja na drva je smotrna in logična! Prepoved na drva bi morala veljati tudi za stare uporabnike vendar bi morali imeti nek časoven rok! Razne kamine bi bilo tudi potrebno prepovedati. Zdravje je na prvem mestu in onesnaževanje z PM delci v tej industrijski dobi je nesprejemljivo!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Vanich ()

feryz ::

Če verjameš v te pravljice, potem je res temu tako.
Ne razumem pa, zakaj bi morali biti kamini izvzeti.

WizzardOfOZ ::

Gambino je izjavil:

Jaz se pa strinjam, prepoved kurjenja na drva je smotrna in logična! Prepoved na drva bi morala veljati tudi za stare uporabnike vendar bi morali imeti nek časoven rok! Razne kamine bi bilo tudi potrebno prepovedati. Zdravje je na prvem mestu in onesnaževanje z PM delci v tej industrijski dobi je nesprejemljivo!


Omejevanje samo in izključno na elektriko, kot edini vir vsega (ogrevanja, kuhanja, prevoza,...) pa izredno debilno. Stari ljudje so imeli pregovor: "Nikoli ne imej vseh jajc v eni sami košari". In ta pregovor ni nekaj kar bi bilo za spregledat.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

DamijanD ::

Jaz razumem probleme pri kurjenju na drva (sploh, ker lahko v tako peč vržeš skoraj karkoli) in v strnjenih, ne prepišnih naseljih to ni najbolj fajn. Ampak zakaj gonja proti plinu, ki je najbolj "eko" gorivo, to mi pa ni jasno.

Mato989 ::

DamijanD je izjavil:

Jaz razumem probleme pri kurjenju na drva (sploh, ker lahko v tako peč vržeš skoraj karkoli) in v strnjenih, ne prepišnih naseljih to ni najbolj fajn. Ampak zakaj gonja proti plinu, ki je najbolj "eko" gorivo, to mi pa ni jasno.


Ker Rusi in sankcije in Slava Ukrajini.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

telexdell ::

WizzardOfOZ je izjavil:



Omejevanje samo in izključno na elektriko, kot edini vir vsega (ogrevanja, kuhanja, prevoza,...) pa izredno debilno. Stari ljudje so imeli pregovor: "Nikoli ne imej vseh jajc v eni sami košari". In ta pregovor ni nekaj kar bi bilo za spregledat.

A veš koliko dela imajo sedaj da ob podražitvah energentov ohranjajo neka razmerja med poleni, peleti, sekanci, nafto, plinim in elektriko. Ko bo vse na elektriko bodo spremenili ceno le elektrike in si prihranili delo z ostalimi energenti. Če pa slučajno ne boš naš in v vsem sledil naši ideologijo te bodo pa lahko kar daljinsko odklopili od elektrike pa ne boš več mobilen in boš v lačen in v mrazu delal pokoro.
Še Orwell ni imel take domišljije, da bi apokalipso naslikal tako kot jo ti podnebni fanatiki izvajajo nad nami.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

al1976 ::

Na temo plina. Cena elektrike je z nekim količnikom vezana na ceno plina. Mogoče se na to temo tudi pripravljajo neki zgodovinski premiki če se plin na dolgi rok z neko tako strategijo umakne z trga (vsaj za gospodinjski del). Mogoče pa EU zapira pipico še USA, ki zdaj veselo drago prodaja svoj plin kar je izpadlo od Putina (vojno dobičkarstvo na 2). Da ne govorimo o tem da po celotni EU umira težka industirja zaradi drage energije. Nova odvisnost za veliko surovin/izdelkov je na vidku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: al1976 ()

WizzardOfOZ ::

telexdell je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:



Omejevanje samo in izključno na elektriko, kot edini vir vsega (ogrevanja, kuhanja, prevoza,...) pa izredno debilno. Stari ljudje so imeli pregovor: "Nikoli ne imej vseh jajc v eni sami košari". In ta pregovor ni nekaj kar bi bilo za spregledat.

A veš koliko dela imajo sedaj da ob podražitvah energentov ohranjajo neka razmerja med poleni, peleti, sekanci, nafto, plinim in elektriko. Ko bo vse na elektriko bodo spremenili ceno le elektrike in si prihranili delo z ostalimi energenti. Če pa slučajno ne boš naš in v vsem sledil naši ideologijo te bodo pa lahko kar daljinsko odklopili od elektrike pa ne boš več mobilen in boš v lačen in v mrazu delal pokoro.
Še Orwell ni imel take domišljije, da bi apokalipso naslikal tako kot jo ti podnebni fanatiki izvajajo nad nami.


Spomladi prenovim nadstrešek, postavim 22kwh elektrarno s 30kwh zalogovnikom, pa se odklopim od omrežja. Pol pa še RTV naročnino skenslam, ker nimam več električnega priključka. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

fikus_ ::

Ko se nemci odločijo greti, SE in VE pa praktično ne delajo, so zelo "ekološki". :D

https://twitter.com/jedrskasi/status/17...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Pol pa še RTV naročnino skenslam, ker nimam več električnega priključka.

RTV nima NIČ z električnim priključkom.

Oberyn ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Bodo plinski štedilniki kmalu prepovedani?:
https://www.dominvrt.si/dom/plinski-ste...

Ta članek se bere kot parodija. Probajte ga prebrat, brez da vam gre na smeh. Prav videti je, kako študiran spin-doktor iz praznega zraka konstruira nemogoče konstrukte prestrašenemu neizobraženemu bralcu, pri čemer na gosto seje brezpredmetne propagandne fraze a la "strokovnjaki so ugotovili".
Pazi samo to, metan, ki na nivoju molekul prodira iz _zaprtega_ štedilnika, lahko povzroča resne težave družini! Ki medtem za mizo zavita v cigaretni dim žre čips in druge odpadke, zraven pa pije "osvežilno pijačo" s 45% sladkorja, za kar vse so obilno spodbujani na vsakem koraku.

Utk ::

Glede na to kdo je prvi prilepil ta članek, res ne moreš pričakovat, da bi kaj pametnega pisalo v njem.

predi ::

Gambino je izjavil:

Jaz se pa strinjam, prepoved kurjenja na drva je smotrna in logična! Prepoved na drva bi morala veljati tudi za stare uporabnike vendar bi morali imeti nek časoven rok! Razne kamine bi bilo tudi potrebno prepovedati. Zdravje je na prvem mestu in onesnaževanje z PM delci v tej industrijski dobi je nesprejemljivo!
Mene ne bi motilo kurjenje. Če bi vsi imeli moderne peči, opravili izpit iz pravilnega kurjenja in bili podvrženi stalnemu nadzoru, ki se dejansko izvaja. Realnost je pa, da zvečer pri odprtih oknih sredi mesta fašeš en velik "J*bi se!".. Pa ne samo zvečer. Kdaj se bo kateremu sprdnilo not vreč karkoli že tja meče je itak random.

c3p0 ::

Kamin se zdi vedno bolj smotrna rešitev, morda ne za glavno ogrevanje v hiši, ampak za vsak slučaj, sploh, ko vidiš kako se meša zeleni ag^H^Hpolitiki. Jaz sem ga lani nabavil, kljub dvema možnima načinoma ogrevanja v hiši in vedno bolj sem zadovoljen z odločitvijo.

k4vz0024 ::

Nemčija naj reaktivira JE in Francija nateguje z večninmig remontov!

miko22 ::

c3p0 je izjavil:

Kamin se zdi vedno bolj smotrna rešitev, morda ne za glavno ogrevanje v hiši, ampak za vsak slučaj, sploh, ko vidiš kako se meša zeleni ag^H^Hpolitiki. Jaz sem ga lani nabavil, kljub dvema možnima načinoma ogrevanja v hiši in vedno bolj sem zadovoljen z odločitvijo.

A kamin bo dovoljen? Če pa na drva ne boš smel kurit.

Lonsarg ::

Samo primarnih virov se dotika regulacija.

Ne vem pa kaj nardijo če je sekundarni vir več prižgan kot primarni, če si s tem v prekršku :) Je pa res da najbrž ne smeš imeti kamin zvezan na centralni sistem če hočeš da se šteje zgolj kot sekundarni. In je mal neudobno kurit zgolj v dnevni in nič drugje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

arnecan1 ::

wcpapir ::

Neumno je edino to, da v 2023 moramo imeti/ govorimo o zakonih, ki ovce vodijo v pametnejše stvari in prepovedujejo nesmisle ter neumnosti.

Drva so drag energent, moteč in nesmiseln v tem času.

arnecan1 ::

Če imaš svoj gozd niti ni drag energent. In dosti slovenskih gospodinjstev ima svoj gozd.

In če je peč kvalitetna drva pa suha, ne vidim, kaj bi bilo moteče.

telexdell ::

Utk je izjavil:

Glede na to kdo je prvi prilepil ta članek, res ne moreš pričakovat, da bi kaj pametnega pisalo v njem.

Torej- vsebina članka je odvisna od tega, kdo ga deli. A če bi ga dalil Kordiš bi pa bil aksiom resnice?

Edina sreča, da imamo SloTech- kje drugje bi lahko prebral takšno neumnost?
Pa RTV ima vse z elektro priključkom na vsaki hiši in stanovanju. Takoj ko dobiš električni priključek si obvezen plačevati RTV prispevek, razen če ne dokažeš da nimaš nobene naprave na kateri je možno gledati RTV.
Seveda pa zaljubljeci ali fanatiki ne nikoli ne vidijo nič slabega v svojih idolih.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Utk ::

Torej- vsebina članka je odvisna od tega, kdo ga deli. A če bi ga dalil Kordiš bi pa bil aksiom resnice?

Ne, ni, korelacija je obratna. Nekateri so nagnjeni k deljenju člankov v katerih pišejo neumnosti, pa še to narobe razumejo in narobe povzamejo.

Pa RTV ima vse z elektro priključkom na vsaki hiši in stanovanju. Takoj ko dobiš električni priključek si obvezen plačevati RTV prispevek, razen če ne dokažeš da nimaš nobene naprave na kateri je možno gledati RTV.

Ni res. Rtv moraš plačevat ko imaš možnost gledanja njihovega programa. Lahko nimaš sploh elektrike nekje, pa ga moraš plačevat, lahko je imaš, pa ga ne rabiš, lahko imaš en priključek v hiši, pa morajo plačevat 2 naročnine, en kup variant je, ampak nobena nima nič z električnim priključkom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Elektro je dal inicialne in sedaj vse nove podatke rtv-ju (ja, ni ravno po gdpr). In kdor ima elektro priključek ali ga prijavi na novo, tistemu so avtomatsko še RTV naročnino zaračuna.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Utk ::

Ni res. Jaz sem že pri dveh hišah nase prevzel elektriko, rtv je bil že prej odjavljen, in je odjavljen ostal tudi naprej, nihče mi ni nič rekel niti vprašal. Tam kjer živim plačujemo rtv, ampak ne na moje ime, in ni nobene šanse da bi rtv vedel, da jaz "plačujem" tu, in da ne rabim še drugje.

Niti nima rtv naročnina v zakonu nobene podlaga, da bi kakorkoli bila povezana z elektriko. Če je v hiši več ločenih družin, na enem elektro priključku, bi še zmeraj morali plačevat rtv vsaka družina zase. Kdo to dela in preverja je drugo, ampak tak je zakon.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

delavec44 ::

Ima veze, ima. Mene so našli v roku enega leta. Podlaga v zakonu:

Če RTV Slovenija ugotovi, da posamezni lastnik oziroma plačnik električnega priključka še ni zavezanec za plačilo RTV-prispevka, ga pozove k razjasnitvi relevantnega stanja za RTV-prispevek, saj se v skladu s četrtim odstavkom 31. člena Zakona o Radioteleviziji Slovenija šteje, da je odjemalec oziroma plačnik električne energije tudi imetnik sprejemnikov (razen če poda z zakonom predpisano izjavo). Podatki o lastnikih električnih priključkov tako služijo RTV Slovenija le za namene odkrivanja oseb, ki same niso prijavile sprejemnikov oziroma niso vodene v evidenci zavezancev za plačilo RTV-prispevka.

Utk ::

Podatki o lastnikih električnih priključkov tako služijo RTV Slovenija le za namene odkrivanja oseb, ki same niso prijavile sprejemnikov oziroma niso vodene v evidenci zavezancev za plačilo RTV-prispevka.


Česa tu ne razumete?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

delavec44 ::

Bolj je vprašanje kaj ti ne razumeš.

Utk je izjavil:

NNiti nima rtv naročnina v zakonu nobene podlaga, da bi kakorkoli bila povezana z elektriko.

Utk ::

Za bolj počasne, rtv moraš plačevat, če jo lahko spremljaš, ne pa če imaš elektriko. Lahko se odklopiš iz omrežja pa te to ne odreši rtvja.

barakus ::

Vsi se bomo lahko ogrevali samo na energente ki se jih obdavči. Tisti ki ne plača davka naj zmrzuje!

delavec44 ::

Utk je izjavil:

Za bolj počasne, rtv moraš plačevat, če jo lahko spremljaš, ne pa če imaš elektriko. Lahko se odklopiš iz omrežja pa te to ne odreši rtvja.


Kar ne spremeni dejstva, da neplačnike ugotavljajo preko električnih priključkov. Za kar imajo podlago v zakonu. Torej ne drži tvoja trditev: "nima rtv naročnina v zakonu nobene podlaga, da bi kakorkoli bila povezana z elektriko".

Utk ::

Če odklopim elektriko, ne rabim več plačevat rtv?
Če imam elektriko, moram plačevat rtv?

Ne, še zmeraj moram. In ne, ne rabim, tudi če imam elektriko. Kako vezo ima potem elektrika?

To je isto kot da bi reku, da ne smeš vozit pijan če boš napihal. Ne, vozit pijan ne smeš, pihanje je samo en od načinov ugotavljanja ali si pijan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

delavec44 ::

In potem smo mi počasni. Če imaš elektriko, te pozovejo k plačevanju ja. In če izrecno ne napišeš neke vloge zakaj bi bil upravičen neplačila, boš pač plačeval.

In obratno, če nimaš elektrike sploh vedeli ne bodo za tebe. In če nisi že prej plačeval ali imaš izrecno željo, da sam sebe prijaviš, potem pametni ne plača.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Po zakonu moraš plačevat rtv, če imaš sprejemnik, ne pa elektriko. Če kupiš sprejemnik, moraš začet plačevat. Ne ko priklopiš elektriko. Tako kot ne voziš pijan šele ko napihaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

delavec44 ::

Po zakonu privzamejo, da ima vsak, ki ima električni priključek možnost spremljanja RTV.

Utk ::

In? Če nimaš sprejemnika, ne rabiš plačevat, če ga imaš, bi moral že prej.

Kanban ::

Utk je izjavil:

In? Če nimaš sprejemnika, ne rabiš plačevat, če ga imaš, bi moral že prej.

V bistvu gre takole: Imaš pametni telefon? Plačuj.

NuMaN ::

Če imaš sprejemnik in nimaš elektrike, kako potem gledaš TV.

A mogoče zato, ker si lahko kupiš generator?

delavec44 ::

Moraš izjavo izpolniti. Oni pa lahko sami začnejo zaračunavati.

Ampak je težko priznati, da pač obstaja zakonska podlaga za povezavo električnega priključka in rtv. Pa čeprav le za ugotavljanje neplačnikov. Lahko se še pol ure vrtimo v krogu, pa ne spremeni tega dejstva.

NuMaN ::

Kanban je izjavil:

Utk je izjavil:

In? Če nimaš sprejemnika, ne rabiš plačevat, če ga imaš, bi moral že prej.

V bistvu gre takole: Imaš pametni telefon? Plačuj.


Majhen popravek: nisi totalni socialec in si imaš možnost kupiti pametni telefon, torej imaš možnost gledanja RTV, torej ...

Čudi me pa da to ni dal kak Vili Kovačič na ustavno sodišče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

delavec44 ::

Saj celotna "imaš možnost torej plačuj" zadeva je zrela za ustavno presojo. Dejansko bi moral plačevati le tisti, ki gleda rtv.

Kanban ::

NuMaN je izjavil:


Majhen popravek: nisi totalni socialec in si imaš možnost kupiti pametni telefon, torej imaš možnost gledanja RTV, torej ...

Čudi me pa da to ni dal kak Vili Kovačič na ustavno sodišče.

Dovolj je že, da imaš službeni mobilni telefon/prenosnik, ki ga lahko uporabljaš tudi v zasebne namene.

Edit: Sem mislil, da smo v RTV temi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

NuMaN ::

Ne kliči hudiča.

Energetika gre po poti RTV.
««
17 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eko sklad - ogrevanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8412109 (1717) c3p0
»

Katero ogrevanje za hiso (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21938240 (14880) fikus_
»

Centralna peč predelava drva-peleti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17242012 (16248) feryz
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14043574 (709) kixs
»

Strošek drv (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18331611 (26795) stara mama

Več podobnih tem