» »

Cena materiala na avto servisu

Cena materiala na avto servisu

1
2
3 4 5

49106 ::

med sprejemno pisarno in servisom steklena stena in lahko dejansko stojis tam in gledas kaj delajo.


To je veliko bolj pomemben podatek kot to, da kažejo dele, ki jih imajo na pretek.

P.s. kateri servis je to?

starfotr ::

15 do 20 tisoč je še sprejemljiv interval za menjavo olja, če ti je kaj do tega, da avto dolgo in dobro. Tako, da ona avtohiša je prav svetovala - v korist stranke.

25-30 tisoč je pač predolgo. Proizvajalci napišejo dolg interval, da se stranka ne sekira pri nakupu vozila - juhu kvazi prihranki pri predragih servisih. Potem pa cepijo na dragem olju 1x in še druge rezervne dele je treba sčasoma menjat, ker je bil interval predolg. Win win za servise. Niso proizvajalci in servisi neumni.

LeQuack ::

Interval je tudi 1x na leto. Nekdo ki se malo vozi bo naredil 5k na leto, ampak še zmeraj interval pravi da mora na servis po 5k kilometrih, to je tudi nateg.
Quack !

starfotr ::

Ne ni nateg.

Lastnosti olja se drastično poslabšajo. Zato je potrebno menjat olje po 1 letu.

Vsi, ki je verjamete imate možnost dati olje v analizo. V Sloveniji je en akreditiran laboratorij za take namene.

m0LN4r ::

darksamurai je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Intervali so dejansko regionalno razlicni, to pise tudi v servisni knjigi.
V moji nemski pise izredni servis (polovica km) v drzavah s slabsim gorivom in tja pada tudi slovenija madzarska in vse navzdol.

V moji SLO knjižici piše 30k, na Avtotehni vis pa so pametovali na 15k. Sevda, ko pa so nalivali napačno olje. Tiste zgodbice o kvaliteti goriva so pa še iz časov USSR, SFRJ, NDR (vzhodna nemčija). To je ista bedarija kot napisi na starih Nokiah, ko si "moral" Li-Ion baterijo prvič polniti 16h.

Pa kako je lahko bedarija, ce sem v skupini istega vozila na whatsappu in videl tri razlicne intervale v servisni glede na drzavo kjer je bil prodan...
Ampak ja tudi v vwjevi pise da imas dve opciji odvisno od razlicnih faktorjev.
Majkemi no.

Sicer meni je vseeno jaz menjam na 10k, po kaksnem dirkanju pa na 5k.

Pa glede menjave ploscic tut nevem kaj jokate, tarox f2000 diski in ploscice so okol 700EUR samo material
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

darksamurai ::

m0LN4r je izjavil:

Pa kako je lahko bedarija, ce sem v skupini istega vozila na whatsappu in videl tri razlicne intervale v servisni glede na drzavo kjer je bil prodan...
Ampak ja tudi v vwjevi pise da imas dve opciji odvisno od razlicnih faktorjev.
Majkemi no.

Sicer meni je vseeno jaz menjam na 10k, po kaksnem dirkanju pa na 5k.

Upam, da ne menjaš long-life olja na 10k. Menjava dirkalnega olja na 5k ja, long-life pa NO-GO.

Drugače pa so ravno v Dojčland na vzorčenjih odkrili slabše gorivo kot v SLO ampak ne, nemec v dojčland vasici München pa ima čisto drugačne pogoje kot Janez Novak po SLO avtocesti. V vasici München ni semaforjev na 100m in z enim vžigom brez zaviranja narediš 100km. In zaradi tega lahko ima Hans servisni interval 30k, Janez Novak ki se pa vozi po SLO AC pa samo 15k.

Pa glede menjave ploscic tut nevem kaj jokate, tarox f2000 diski in ploscice so okol 700EUR samo material
Zakaj bi menjal ploščice 60k ali celo 90k km prezgodaj?

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Na pooblaščenih servisih radi menjajo tudi diske skupaj s ploščicami, ker je dražje.
Quack !

m0LN4r ::

Zakaj bi menjal ploščice 60k ali celo 90k km prezgodaj?

To jih zradiras en dva tri.



90k prezgodaj, ni sans. Odvisno, ce nimas garaza in je teh 90k 5 let, potem menjas zaradi prerjavelosti od znotraj med diskoma.
tri runde nos pobere -+ 1mm
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

darksamurai ::

m0LN4r je izjavil:

Zakaj bi menjal ploščice 60k ali celo 90k km prezgodaj?

To jih zradiras en dva tri.



90k prezgodaj, ni sans. Odvisno, ce nimas garaza in je teh 90k 5 let, potem menjas zaradi prerjavelosti od znotraj med diskoma.
tri runde nos pobere -+ 1mm


Če voziš po omejitvah ali omejitvah+30% in 90% AC ni šans da zradiraš v 60k. Na koncu sem jih menjal po 120k in še je bilo kar nekaj obloge gor.

tony1 ::

Moje sprednje ploščice so bile fuč v 40k. Pojma nimam zakaj.

redtech ::

Aftermarket material je kakšen šrot iz Poljske, zato moraš pogosto menjati.

Jaz na Avtotehno Vis nesem olje in nič ne komplicirajo...

Mato989 ::

Ja tole menjavanje olja na casovni interval je itak smesno

Ce se nekako sprejmem interval 15k km pa nikakor nisem ok z intervalom 1 leto ker ce nardis v 1 letu 8k km ni nobene potrebe po servisu imo
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

blackbfm ::

olje in filter staneta drobiž če menjaš, in je verjetno bolj menjat vsako leto in dela k urca kot da ti odleti kakšna turbina na teh novejših turbakih

Sparkxl ::

Na teh novejših turbakih odletavajo turbine manj pogosto kot pri starejših. Vsaj po mojih izkušnjah. Pri bmw je recimo turbina potrošna roba.

Kar pa se uradnih servisov tiče lahko samo rečem iz lastnih izkušenj...ne kupim več VW samo zaradi servisa. In to konkretno porsche maribor. Kot prvo...zlatarji. Oberejo te do kosti. Plačaš zlatarske cene, da ti tam mozoljavci šraufajo auto, vrhunec pa je sprejem na servis. En tip konkretno, mislim da je celo vodja servisa...visok, antipatična faca, mastni črni lasi.... kaj tako vzvišenega in arogantnega res težko kje srečaš. Vrhunec z njim sem doživel, ko nazadnje sem prišel po avto. Čakam pred vratmi zunaj da mi prinese ključe, on 3m stran od mene 5 MINUT debatira z neko sorodnico kak je fredi, pa barbara je otroka dobila, pa teto nekaj koleno yebe... jaz sem mislim da sem v napačnem filmu. Pa je vedel da njega gospoda čakam da mi da f00king ključ

Mato989 ::

Veš kaj mene osebno najbolj razpizdi, da nobeni servisi nimajo objavljenih cen na spletnih straneh in internetu...

blackbfm je izjavil:

olje in filter staneta drobiž če menjaš, in je verjetno bolj menjat vsako leto in dela k urca kot da ti odleti kakšna turbina na teh novejših turbakih


Ja v trgovini in na spletu, na servisu pa oboje stane kot da je zlato
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

LeQuack je izjavil:

Na pooblaščenih servisih radi menjajo tudi diske skupaj s ploščicami, ker je dražje.


Ker so taka navodila proizvajalca. Pravilo popoldancev je pa, da se diske menja na vsako drugo menjavo ploscic. Balkanso pravilo je pa, da se diske postruzi.

Half-Saint ::

Pa dobr, na katerem servisu začnejo delat na avtu takoj, ko ga pripelješ in da potem ti lahko zraven stojiš in gledaš? Jaz še nisem doživel tega, razen pri mojem vaškem mehaniku. Ostali ti lepo rečejo, da te bodo poklical, ko bo avto narjen.
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

T440 ::

Fak, sam eni ste res ubrisan s tem, kako vas kamor pridete nategujejo. Madona, a k peku tud svojo moko neseš, da ti speče kruh? Pa k zobarju tud neseš svoj material za plombe?
Če si že tak dec, da tebe noben ne bo z oljem iz soda jebal, pol še servis sam doma nared!

Utk ::

Jaz sem bil sicer proti temu, priznam, ampak zdaj bom začel nosit svoje olje na servis. Ne zarad tistih 50 evrov, ampak zarad principa. Malo so preveč pogospodili ti servisi. Samo kasirali bi, ko treba kaj zares naredit, je pa mrk. Malo se bojo morali začet spet trudit za stranke. Začenši z mano. Jaz grem lahko tudi drugam in končno si lahko tudi sam zamenjam olje in odjebem njihovo garancijo po kateri itak dvomim, da so sposobni kaj res popravit, tudi če bi jo priznali.
S tem da ne bom nič "napovedoval" olja, ko bom prišel tam, bom vrgel olje na pult, zdaj pa nalij to not ali grem pa drugam. Če je 100 evrov premalo zaslužka in hočejo 200, si naj najdejo druge stranke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

T440 je izjavil:

Fak, sam eni ste res ubrisan s tem, kako vas kamor pridete nategujejo. Madona, a k peku tud svojo moko neseš, da ti speče kruh? Pa k zobarju tud neseš svoj material za plombe?
Če si že tak dec, da tebe noben ne bo z oljem iz soda jebal, pol še servis sam doma nared!


V osnovi nimam težav in ne mislim da me vedno nategujejo, ampak pri avto servisih sem zmeraj skeptičen... spomnim se ko mi je na starem renaultu bil dan not star akumulator zaračunan pa novi... to je opazil seveda pol od kolega kolega ki je mehanik... je rekel ta akumulator je star žnj let, sem rekel kak če so mi dali not baje novega pred 3 leti... pol pa dokaži ;)

Drugače me pa najbolj moti marža na zadevah ki so kupljene v trgovinah cenejše... ostalo še nekako razumem če je v mejah normale, ampak ko pride olje liter 12EUR v trgovini pa 5,8 (recimo) to pa mi dvigne pokrov... to da je ura 40, ali 50 eur še sprejmem (če bi bila še kaj višja bi tudi povzdignil obrvi) ampak ko pa je na material že od trgovinske marže še 100 ali 300% pol pa je višek.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

T440 je izjavil:

Fak, sam eni ste res ubrisan s tem, kako vas kamor pridete nategujejo. Madona, a k peku tud svojo moko neseš, da ti speče kruh? Pa k zobarju tud neseš svoj material za plombe?
Če si že tak dec, da tebe noben ne bo z oljem iz soda jebal, pol še servis sam doma nared!


V osnovi nimam težav in ne mislim da me vedno nategujejo, ampak pri avto servisih sem zmeraj skeptičen... spomnim se ko mi je na starem renaultu bil dan not star akumulator zaračunan pa novi... to je opazil seveda pol od kolega kolega ki je mehanik... je rekel ta akumulator je star žnj let, sem rekel kak če so mi dali not baje novega pred 3 leti... pol pa dokaži ;)

Drugače me pa najbolj moti marža na zadevah ki so kupljene v trgovinah cenejše... ostalo še nekako razumem če je v mejah normale, ampak ko pride olje liter 12EUR v trgovini pa 5,8 (recimo) to pa mi dvigne pokrov... to da je ura 40, ali 50 eur še sprejmem (če bi bila še kaj višja bi tudi povzdignil obrvi) ampak ko pa je na material že od trgovinske marže še 100 ali 300% pol pa je višek.


Kasen dec pa si, da ne zmores sam zamenjati akumolatorja? Na servis pa lahko tud drugam peljes, kjer bo ceneje. Ce imas jamstvo si vezan na dolocene servise, pri garanciji nisi.

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

T440 je izjavil:

Fak, sam eni ste res ubrisan s tem, kako vas kamor pridete nategujejo. Madona, a k peku tud svojo moko neseš, da ti speče kruh? Pa k zobarju tud neseš svoj material za plombe?
Če si že tak dec, da tebe noben ne bo z oljem iz soda jebal, pol še servis sam doma nared!


V osnovi nimam težav in ne mislim da me vedno nategujejo, ampak pri avto servisih sem zmeraj skeptičen... spomnim se ko mi je na starem renaultu bil dan not star akumulator zaračunan pa novi... to je opazil seveda pol od kolega kolega ki je mehanik... je rekel ta akumulator je star žnj let, sem rekel kak če so mi dali not baje novega pred 3 leti... pol pa dokaži ;)

Drugače me pa najbolj moti marža na zadevah ki so kupljene v trgovinah cenejše... ostalo še nekako razumem če je v mejah normale, ampak ko pride olje liter 12EUR v trgovini pa 5,8 (recimo) to pa mi dvigne pokrov... to da je ura 40, ali 50 eur še sprejmem (če bi bila še kaj višja bi tudi povzdignil obrvi) ampak ko pa je na material že od trgovinske marže še 100 ali 300% pol pa je višek.


Kasen dec pa si, da ne zmores sam zamenjati akumolatorja? Na servis pa lahko tud drugam peljes, kjer bo ceneje. Ce imas jamstvo si vezan na dolocene servise, pri garanciji nisi.


Med zmoreš in želiš je drugo... pač ga nikdar nisem menjal zato načeloma raje prepustim "strokovnjakom" ki bi naj to delali vsak dan ali teden... pri garanciji sicer nisi vezan ampak če te odjebejo moraš sodno reševat problem avta pa nimaš...

Ne vem zakaj ti nisi sam postavil cele bajte, kakšen dec pa si da sam ne zmoreš?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

T440 je izjavil:

Fak, sam eni ste res ubrisan s tem, kako vas kamor pridete nategujejo. Madona, a k peku tud svojo moko neseš, da ti speče kruh? Pa k zobarju tud neseš svoj material za plombe?
Če si že tak dec, da tebe noben ne bo z oljem iz soda jebal, pol še servis sam doma nared!


V osnovi nimam težav in ne mislim da me vedno nategujejo, ampak pri avto servisih sem zmeraj skeptičen... spomnim se ko mi je na starem renaultu bil dan not star akumulator zaračunan pa novi... to je opazil seveda pol od kolega kolega ki je mehanik... je rekel ta akumulator je star žnj let, sem rekel kak če so mi dali not baje novega pred 3 leti... pol pa dokaži ;)

Drugače me pa najbolj moti marža na zadevah ki so kupljene v trgovinah cenejše... ostalo še nekako razumem če je v mejah normale, ampak ko pride olje liter 12EUR v trgovini pa 5,8 (recimo) to pa mi dvigne pokrov... to da je ura 40, ali 50 eur še sprejmem (če bi bila še kaj višja bi tudi povzdignil obrvi) ampak ko pa je na material že od trgovinske marže še 100 ali 300% pol pa je višek.


Kasen dec pa si, da ne zmores sam zamenjati akumolatorja? Na servis pa lahko tud drugam peljes, kjer bo ceneje. Ce imas jamstvo si vezan na dolocene servise, pri garanciji nisi.


Med zmoreš in želiš je drugo... pač ga nikdar nisem menjal zato načeloma raje prepustim "strokovnjakom" ki bi naj to delali vsak dan ali teden... pri garanciji sicer nisi vezan ampak če te odjebejo moraš sodno reševat problem avta pa nimaš...

Ne vem zakaj ti nisi sam postavil cele bajte, kakšen dec pa si da sam ne zmoreš?


Primerjas menjavo akomulatorja in bajte lol. Jaz akumolator sam zamenjam, ker je to stvar 10 minut, da se ne vozim na servis za to. Ti ga pa zamenjajo lahko tudi v vecini trgovin z avtodeli, ce prijazno prosis...
KAr se bajte tice, s fotrom in brtatom smo sami zgradili vikend. Lahko bo celo bajto sam postavil, ampak je moj cas drazji, kot tarifa gradbenikov.

T440 ::

Avto je strošek.
A ste preračunali TCO preden ste šli po nakupih? Bi rekel da ne.

feryz ::

Vam pa res ni nič jasno v življenju.
Cene servisa predpisujejo proizvajalci avtov. Ko bi pripeljete avto na uradni servis, serviser le klikne servis 30 kkm in mu izpiše kompletno storitev in potreben material. S cenami vred. Edina možnost je, da se bo šel servis dumping napram ostalim, kar pa je malo verjetno, ker za to ni potrebe. Ali vip, če poznate gazdo.
Za menjavo zavornih ploščic na bimmerju sem dal v SLO 930 evrov, na Poljskem pa 940 evrov. U dlako enaka računa, vse postavke.

kriptobog ::

T440 je izjavil:

Avto je strošek.
A ste preračunali TCO preden ste šli po nakupih? Bi rekel da ne.


Ne, vazno je samo da imajo boljsega kot sosed :))

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Vam pa res ni nič jasno v življenju.
Cene servisa predpisujejo proizvajalci avtov. Ko bi pripeljete avto na uradni servis, serviser le klikne servis 30 kkm in mu izpiše kompletno storitev in potreben material. S cenami vred. Edina možnost je, da se bo šel servis dumping napram ostalim, kar pa je malo verjetno, ker za to ni potrebe. Ali vip, če poznate gazdo.
Za menjavo zavornih ploščic na bimmerju sem dal v SLO 930 evrov, na Poljskem pa 940 evrov. U dlako enaka računa, vse postavke.


Saj ni problem v tem kar pišeš ti (razen stroški materiala kot so olje, filtri ki so predragi)

Problem je kako zaupaš da je avtomaehanik to vse zmontiral not in menjal in vlil... ajde olje verjamem da se ne upajo hecat, ker če pride do pizdarije in olje ni ok oni so pa menjavali bodo najebali (čeprav spet lahko rečejo zmes je nekdo na črno not vlil tole)

T440 je izjavil:

Avto je strošek.
A ste preračunali TCO preden ste šli po nakupih? Bi rekel da ne.


Ni važno da je STROŠEK... problem je ko je nerealno napihnjen strošek zaradi avtohiše in servisa pooblaščenega...

Nihče ne bi odprl te teme, če bi cena litra olja v servisu bila podobna +/- 15% od trgovine ali kar najdemo na Spletu!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

tony1 ::

redtech je izjavil:

Aftermarket material je kakšen šrot iz Poljske, zato moraš pogosto menjati.


Ploščice so bile prvovgradne, avto pa japonski jajček.

Daniel ::

Renault Megane 192k KM, menjave olja na 15k, predpisano na 30k

Olje 40 eur
Filter 6 eur
Zadnji koluti ATE in zavorne ploščice TRW 208 EUR
Skupaj material 254 EUR

Druženje in šraufanje s kolegom, ki ima dvigalo - neprecenljivo...

Počasi bo sicer treba še zadnje vzmeti menjati, kar bo pa spet tam enih 80 eur.

starfotr ::

Utk je izjavil:

Jaz sem bil sicer proti temu, priznam, ampak zdaj bom začel nosit svoje olje na servis. Ne zarad tistih 50 evrov, ampak zarad principa. Malo so preveč pogospodili ti servisi. Samo kasirali bi, ko treba kaj zares naredit, je pa mrk. Malo se bojo morali začet spet trudit za stranke. Začenši z mano. Jaz grem lahko tudi drugam in končno si lahko tudi sam zamenjam olje in odjebem njihovo garancijo po kateri itak dvomim, da so sposobni kaj res popravit, tudi če bi jo priznali.
S tem da ne bom nič "napovedoval" olja, ko bom prišel tam, bom vrgel olje na pult, zdaj pa nalij to not ali grem pa drugam. Če je 100 evrov premalo zaslužka in hočejo 200, si naj najdejo druge stranke.


Te nebuloze so mi najboljše. Iz principa.

Namesto, da bi menjal izvajalca, si boš sedaj roke mazal z nekimi šalabajz rešitvami, kot je prinašanje olja na servis.

Iz principa menjaj servis, jebela.

Sparkxl ::

feryz je izjavil:

Vam pa res ni nič jasno v življenju.
Cene servisa predpisujejo proizvajalci avtov.


Saj sem že marsikatero kozlarijo prebral v življenju, ampak tale je za top 3. Iz lastnih izkušenj: servis 1 540, servis 2 240. To so ponudbe za enako storitev. In na servis 2 sem hodil kar nekaj let in cene so bile vedno komedija v primerjavi s servisom 1

starfotr ::

Proizvajalci imajo res razne zahteve od servisov. Ne vem kako je s ceno.

Ampak vsak lahko proda po nižji ceni svoje storitve in rezervne dele, če želi.

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

feryz je izjavil:

Vam pa res ni nič jasno v življenju.
Cene servisa predpisujejo proizvajalci avtov. Ko bi pripeljete avto na uradni servis, serviser le klikne servis 30 kkm in mu izpiše kompletno storitev in potreben material. S cenami vred. Edina možnost je, da se bo šel servis dumping napram ostalim, kar pa je malo verjetno, ker za to ni potrebe. Ali vip, če poznate gazdo.
Za menjavo zavornih ploščic na bimmerju sem dal v SLO 930 evrov, na Poljskem pa 940 evrov. U dlako enaka računa, vse postavke.


Saj ni problem v tem kar pišeš ti (razen stroški materiala kot so olje, filtri ki so predragi)

Problem je kako zaupaš da je avtomaehanik to vse zmontiral not in menjal in vlil... ajde olje verjamem da se ne upajo hecat, ker če pride do pizdarije in olje ni ok oni so pa menjavali bodo najebali (čeprav spet lahko rečejo zmes je nekdo na črno not vlil tole)

T440 je izjavil:

Avto je strošek.
A ste preračunali TCO preden ste šli po nakupih? Bi rekel da ne.


Ni važno da je STROŠEK... problem je ko je nerealno napihnjen strošek zaradi avtohiše in servisa pooblaščenega...

Nihče ne bi odprl te teme, če bi cena litra olja v servisu bila podobna +/- 15% od trgovine ali kar najdemo na Spletu!


JA pa servisiraj drugje ane. Kdo ti brani? Ali pa kupi rabljen avto pa sravfaj doma ali pri popoldancu. Kupis nov avto potem pa jamras nad vzdrzevanjem lol

Utk ::


Iz principa menjaj servis, jebela.

Lahko ga menjam 10x, ampak vsak naslednji bo isti.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Proizvajalci imajo res razne zahteve od servisov. Ne vem kako je s ceno.

Ampak vsak lahko proda po nižji ceni svoje storitve in rezervne dele, če želi.



Proizvajalci seveda imajo zahteve, ampak dvomim da so te zahteve pri višini dela in materiala.... Zahteve so v smislu kako in kaj mora biti pregledano in narejeno, ne pa koliko mora stati ura servisa ali olje... to je bullshit!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

T440 ::

Sam tko me zanima - ko v restavracijo prinesete svoje špagete in zahtevate, naj vam zaračunajo samo pogretje bolonjske omake - a to gre tud skoz?

Utk ::

Tudi če jim bi proizvajalec to "predpisal", je to nezakonito. Če ima kdo kake dokaze za to, jih kar dajte, se bo hitro nehalo.

Mato989 ::

T440 je izjavil:

Sam tko me zanima - ko v restavracijo prinesete svoje špagete in zahtevate, naj vam zaračunajo samo pogretje bolonjske omake - a to gre tud skoz?


Seveda... razlika je samo da ne dobiš le špagetov ampak vse ostalo... olje ki ti ga vlije mehankar pa je 500% dražje, zato da ga vlije notri... to je tako kot bi ti v restavraciji računali 15EUR/100g špagetov ker jih kuhar samo položi v pisker... to namreč dela serviser... pa je še njegova ura zraven dodana... torej samo material je tolko drag...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

T440 je izjavil:

Sam tko me zanima - ko v restavracijo prinesete svoje špagete in zahtevate, naj vam zaračunajo samo pogretje bolonjske omake - a to gre tud skoz?

Če bom to kdaj zahteval od kake gostilne iz katergakoli razloga in ne bojo hoteli tega naredit, bom šel pač v drugo gostilno. Ali niti to ne smem?

kriptobog ::

Kaj ko bi raje kupovali rabljene avte ali pa vozili na neuraden servis?

Utk ::

Neeee. Bomo raje prešolali uradne servise.

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Proizvajalci imajo res razne zahteve od servisov. Ne vem kako je s ceno.

Ampak vsak lahko proda po nižji ceni svoje storitve in rezervne dele, če želi.



Proizvajalci seveda imajo zahteve, ampak dvomim da so te zahteve pri višini dela in materiala.... Zahteve so v smislu kako in kaj mora biti pregledano in narejeno, ne pa koliko mora stati ura servisa ali olje... to je bullshit!


Torej, glej - ni bullshit.

Poznal sem enega direktorja, ki je imel zastopstvo in servis za tri avtomobilske znamke. Dacia, Nissan, Renault. Morda še kaj, samo to troje ziher.

Povedal je, da "principal" zahteva:

a) da se prodajni salon urihta v barvi in stilu znamke - velik Renault logo mu oni prodajo, uvožen iz Francije. To mora vse kriti servis, principal samo kontrolira.
b) da mora naročati repro material (seveda) pri principalu - od marže, ki mu jo odbijajo (in mu je torej ne plačajo) se plača marketing za avte
c) da zastopstvo tako in tako mora imeti delavnico s toliko in toliko šolanimi KOTEKI, ki so vsaj neko hodili v Novo Mesto in Francijo na šolanje (kar se seveda plača posebej)
d) da mora uporabljati softver, ki mu ga oni predpišejo (za katerega tudi plača najem), za ponudbe, račune - tako ima principal dobesedno real-time vpogled v poslovanje servisa

Vsak servis se vleče "ven" po svoje. Opel servis, kar sem jaz imel svojčas Ople, so imeli eno "neodvisno" delavnico na ženo lastnika (s.p.). Tam so fakturirali OEM dele za starejše avte in vse ostalo, kar ni bilo po Oplovih standardih.

Tako da, dosti denarja servisom in zastopstvu pobere "principal" - firma v Ljubljani ali pač ne vem, Novem Mestu, ki ima zastopstvo za ta trg.

Mato989 ::

Nič od tega ne dokazuje da morajo prodajat liter olja po 15EUR................
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Proizvajalci imajo res razne zahteve od servisov. Ne vem kako je s ceno.

Ampak vsak lahko proda po nižji ceni svoje storitve in rezervne dele, če želi.



Proizvajalci seveda imajo zahteve, ampak dvomim da so te zahteve pri višini dela in materiala.... Zahteve so v smislu kako in kaj mora biti pregledano in narejeno, ne pa koliko mora stati ura servisa ali olje... to je bullshit!


Še več - principal določa priporočene prodajne cene za material. In kontrolira, da se to ne daje s prevelikim popustom. In servisi imajo posebne kode za delo, za normativna dela (npr. menjava dihtunge glave, diagnostika klime).

Kolega mehanik (ki ima sedaj svoj servis) mi je rekel, da so normativi tako "pritegnjeni" da recimo se da zamenjati komporesor klime na max. 1 leto starem avtu. Na 8 let starem avtu se ti zlomi rjast vijak, pa samo vijak rešuješ 3 ure.

Kasiranje servisov je regulirano početje. Imajo lufta +- 20%, ne več.

Mato989 je izjavil:

Nič od tega ne dokazuje da morajo prodajat liter olja po 15EUR................


Daj na ZS mi daj svoj naslov in telefonsko. Da naslednjič, ko bodo rabili logo, te pokličemo in v okviru dobrodelnosti boš ti poslal SMS z vsebino NOVLOGO-98000 IN PRISPEVAL 98.000 € za nov logo.

Da se oni ne bodo matrali z oljem za 15€

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Mato989 je izjavil:

Nič od tega ne dokazuje da morajo prodajat liter olja po 15EUR................


Cene doloca proizvajalec za svoje uradne servise. Veliko servisov imajo uraden servis za eno ali vec znamk in splosni servis in imajo dva cenika. Tudi racun izda iz druge blagajne, kot za uraden servis. Uraden servis ima tocno dolocen format racuna in tocno dolocene postavke.

Utk ::

Cene doloca proizvajalec za svoje uradne servise.

Če bi bilo to res, bi kršili zakon. Če to delajo, delajo to nezakonito.

kriptobog ::

Ja kateri zakon? Mora imeti vsak servis svoje cene, ceprav so clani iste skupine?

Utk ::

Vsak servis je firma zase in ne more ti nek VW predpisovat cen. O tem je bilo že veliko tožb in veliko kazni. Če bi se servisi dogovarjali za cene, bi bilo pa tudi kaznivo. Tudi če to delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Mato989 ::

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nič od tega ne dokazuje da morajo prodajat liter olja po 15EUR................


Cene doloca proizvajalec za svoje uradne servise. Veliko servisov imajo uraden servis za eno ali vec znamk in splosni servis in imajo dva cenika. Tudi racun izda iz druge blagajne, kot za uraden servis. Uraden servis ima tocno dolocen format racuna in tocno dolocene postavke.


Daj dokaze o tem pa gremo na sodišče če je tako... o tem je bilo že veliko na sodiščih.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

Servis je ze vsaka firma zase, kar je vmes razlik je postavka za delo. Material je pa ista tarifa, potem pa kar ti dajo popusta. Pa se za delo imajo vec ali manj tam tam cene.

Mato989 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Nič od tega ne dokazuje da morajo prodajat liter olja po 15EUR................


Cene doloca proizvajalec za svoje uradne servise. Veliko servisov imajo uraden servis za eno ali vec znamk in splosni servis in imajo dva cenika. Tudi racun izda iz druge blagajne, kot za uraden servis. Uraden servis ima tocno dolocen format racuna in tocno dolocene postavke.


Daj dokaze o tem pa gremo na sodišče če je tako... o tem je bilo že veliko na sodiščih.


Gres na dva razlicna VW servisa pa bos videl iste tarife.

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Menjava olja, filtrov... (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
19812474 (6881) MadMax
»

Velik servis - absurdna cena? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
31746191 (31639) robo125
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12435048 (17611) bbbbbb2015
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6326829 (24464) Tilen
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27672158 (46102) D3m

Več podobnih tem