» »

Velik servis - absurdna cena?

Velik servis - absurdna cena?

gruntfürmich ::

starfotr je izjavil:

Če si racionalen nikoli sploh ne kupiš novega avta.

če si pismen pa takšnih bedarij ne bi izjavljal, ker bi si izračunal da latništvo novega avta ni pretirano dražje od rabljenega.

starfotr je izjavil:

Jaz še nikoli v življenju nisem peljal na uradni servis. Ker cenim svoj denar in čas ter ne želim podpirat oderuhov.

če nisi našel ugodnega in zanesljivega uradnega servisa si lahko tudi sam kriv.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Mato989 je izjavil:

Veš kaj mene bolj moti, da ceniki niso javno objavljeni za servise, gledam zdaj na KIA nikjer cenika koliko stane "mali" servis itd...


Ker cene niso absolutne. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Posamezni primeri niso merodajni,
lepo pogledas Rating na google in se lepo vidi, da imajo nepooblasceni bistveno vec pritozb oz. slabih ocen.

Zajebejo lahko vsi, ampak... Tam kjer so nizje cene, je verjetnost, da so salabajzerji vecja in verjetnost, da je kontrola nizja tudi.

Itak, da bo nek neepooblascenec pregledal in zamenjal vsako sponko, podlozko in srauf z novo. Jebe se njemu, saj ni nor. Po moznosti zlije notr olje katero ima glih pri roki in ga je dobil po znizani ceni, pooblascenci imajo tu vsaj neke pogodbe za odvzem dolocenih kolicin, ostali pa hvatajo krivine - se bolj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

tony1 ::

Ne boš verjel, ampak ene 99,ž% foruma ne živi v Nemčiji in tam ne servisira avtov...

robo125 ::

Invictus je izjavil:

starfotr je izjavil:

Če si racionalen nikoli sploh ne kupiš novega avta.

Res je. Najvec prihranis. Ampak, ce imas fetis na novo...

driver_x je izjavil:

Pred tem imam pa dva primera, ko je prišlo do resnih okvar ravno zaradi malomarnosti uradnih serviserjev.

Sam imam tudi tak primer, ko je napaka na servisu skoraj unicila motor. Na sreco ga ni.


Imaš pa tudi primer 'vse v enem':
mehanik reče da 'drsa sklopka in je treba menjat'. Kupiš sklopko in jo zamenja. Čez par mesecev sklopka zopet zdrsuje. Drug mehanik reče, da bo podrl in pogledal. Potem sporoči, da ne tesni tesnilo v menjalniku (semering). Posledično je (ta nova) sklopka mastna in zdrsuje. In potem še sporoči, da ni možna menjava semeringa v menjalniku zaradi 'šlampastega' dizajna. Na pooblaščenem servisu je rekel da on 'še ni videl menjalnika, kjer se ne bi dalo zamenjati semeringa'. Dokler mu ga nismo pripeljali pred nos. Takrat je spremenil svojo 'teorijo'. In moraš menjati cel menjalnik.
Napaka nepooblaščenca: Če bi ta prvi mehanik delal sistematično, bi že pri prvi menjavi razumel da nima smisla samo menjati sklopko.
Programirana pokvarljivost: da moraš zaradi semeringa zamenjati cel menjalnik je sramota za firmo in tehnični razvoj v njej

Blinder ::

sramota za firmo, daj dodaj podatek, kaksen avto/znamka je bila
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

mr_chai ::

WTF? V katerem menjalniku pa ne moreš menjati semeringa ?

karafeka ::

robo125 je izjavil:


Napaka nepooblaščenca: Če bi ta prvi mehanik delal sistematično, bi že pri prvi menjavi razumel da nima smisla samo menjati sklopko.



In potem ta prvi mehanik reče oz. se izgovori, da če bi zamenjal vse kar bi bilo treba, bi se ljudje samo bunili, koliko vse stane. Doživel na lastni koži. Kot da je popravljenje njegovih napak zastonj.
Resnica je, da jih večina nima pojma, kako in kaj je vse med samo povezano in kaj vpliva na kaj.
Ampak hej, ni problema, stranka časti.

gorazdkop ::

saj se res samo bunite

starfotr ::

Najbolj smešno mi je, ker ljudje živijo preko svojih zmožnosti.

Kreda ali lizing za predrag avto. Nato dragi servisi, zavarovanje ipd.

In nato pisanje po forumih, kako je vse drago.

Kupite si cenejše vozilo in bodo servisi cenejši. Ali pa prodajte, če vam to predstavlja breme in hodite peš, s kolesom, z javnim prevozom ali pa z delitvijo, npr. prevoz.org.

Poglejte še kam drugam glede servisov. Kdo hudiča vam tupi v glavo, da so pooblaščeni edina prava izbira.

In potem bodo teme, kot je ta povsem nepomembne in nepotrebne.

Če pa še vedno želite uradni servis, se pa lahko zapeljete malo južno v države bivše Jugoslavije in tam servisirate.

Boste imeli uraden žig v servisni knjigi oz. elektronski servisni knjigi. Da boste lahko svojo kripo prodali za 200 eur več ob prodaji, ker bo imela znano servisno zgodovino. Švercer bo pa itak še kilometre malo korigiral in je to to.

Utk ::

Če si "lahko" kupiš avto, še ne pomeni, da ne vidiš kdaj te odirajo. Če ne daš zadnjega evra nekomu za nekaj, ne pomeni, da ga nimaš. Če imaš teh par evrov za servis, še ne pomeni, da jih moraš dat. Če jih daš, ne pomeni, da ne smeš jamrat. Jaz sem si kupil novega "preko kurca", tudi servis mi ni nek strošek, vem pa da so oderuhi, vseeno hodim, malo zarad štemplja in malo zarad tega, ker dokler je to edini strošek servisa na leto, je še vse v redu, ko začneš enkrat avto rihtat po svoje, boš pa stalno visel pri mehanikih, ker 10 let star avto ni nikoli porihtan do konca. Če hodiš redno na nek "pravi" servis, tudi če ni uraden (zato še ni dost cenejši), greš tam točno enkrat na leto / 15,000 km, in če vmes avto ne obstane, ne greš na servis za živo glavo. Če delaš nekaj po svoje, boš pa stalno nekaj "popravljal". Če je uradni servis 200 evrov namesto 100 neuradni, lahko namesto za 100 doma to naredim za 30. Tako da zame je opcija uradni za 200 ali pa doma za 30, tisto vmes ni pa ne tič ne miš. Razen kakšne zavore, amortizerji, itd., to je brez veze na uradnem, doma se mi pa tudi ne da. Ampak pri rabljenih avtih ljudje to itak nikoli ne menjajo, ker nikoli niso videli, kako se bi avto moral peljat...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Avte folk kupuje z ocmi, ne s pametjo. Zato je stanje kot je...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unchancy ::

Cveto je izjavil:

Pred tremi leti (ko sem še imel avto), sem dal za sprednje diske in vse 4 ploščice (spredaj+zadaj) 130 eur v Eurotonu.

Poceni.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

starfotr ::

UTK, daj mi prosim razloži, kaj je razlika med menjavo olja in filtrov na uradnem servisu in na neuradnem?

Poleg tega me zanima zakaj olje na uradnem DA, olje na neuradnem NE, amortizerji na neuradnem DA.

Kako lahko trdiš, da uradni in tvoja domača garaža je svetinja, medtem ko neuradni so za en klinac. Zanima me od kje te zaključki?

In še nekaj. Govoriš o avtu, ki obstane na cesti. Kako to, če je pa redno servisiran (uradni ali pa neuradni servis).

Na uradnem plačaš še asistenco. Zakaj, čemu? Če so pa tako dobro pregledali in servisirali (preventivno in kurativno), da ni šans, da crkne kaj od enega do drugega intervala.

Mnogi plačajo asistenco še na svoji zavarovalnici. In kdo ima poleg tega še AMZS članstvo. Seveda redko kaj rabijo od tega. Plačujejo pa zaradi boljšega občutka.

Utk ::

kaj je razlika med menjavo olja in filtrov na uradnem servisu in na neuradnem?

Na uradnem obdržim 10 let garancije, na neuradnem ne. Morda se tebi zdi brez veze, imaš pa na avtomobilizmu temo, kjer je ženski zaribal 3 leta star ford, ki je bil servisiran na neuradnem servisu. Ni zaribal zato, ker ni bil servisiran na uradnem, ne trdim tega, ampak če bi bil na uradnem, bi imel garancijo. Tako pa...piši kući propalo.

Poleg tega me zanima zakaj olje na uradnem DA, olje na neuradnem NE, amortizerji na neuradnem DA.

Če hočem prišparat 100 evrov z neuradnim, zakaj ne bi prišparal še 50-70 evrov proti neuradnemu in to naredil doma? Z amortizerji se mi ne da ubadat, ni pa tega treba delat na uradnem, ker garancije na amortizerje itak ni.

Kako lahko trdiš, da uradni in tvoja domača garaža je svetinja, medtem ko neuradni so za en klinac. Zanima me od kje te zaključki?

Mene tudi zanima od kje ti zaključki. Morda od pomanjkanja tvoje pameti in šolanja?

In še nekaj. Govoriš o avtu, ki obstane na cesti. Kako to, če je pa redno servisiran (uradni ali pa neuradni servis).

Ne govorim o avtu, ki obstane.

Na uradnem plačaš še asistenco. Zakaj, čemu?

Prvič slišim, da kaj takega plačam.

Mnogi plačajo asistenco še na svoji zavarovalnici. In kdo ima poleg tega še AMZS članstvo. Seveda redko kaj rabijo od tega. Plačujejo pa zaradi boljšega občutka.

Mnogi da, mnogi ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

Torej izključno zaradi garancije voziš na uradni servis. Ne zato, ker bi bili oni toliko boljši ali pa cenejši.

Utk ::

Normalno, da niso cenejši. Večinoma niti boljši.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Torej izključno zaradi garancije voziš na uradni servis. Ne zato, ker bi bili oni toliko boljši ali pa cenejši.



Poglej... če imaš 7 let garancije če voziš na uradni servis in ti v 6 letu cvikne mašina... in si 6x peljal tja in plačal 200EUR namesto 100EUR pri privatniku, kaj se ti bolj splača?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

karafeka ::

Brez skrbi, ti bodo na uradnem rekli, da avta nisi prav vozil, garancija odpade. Potem pa veliko veselja s tožarjenjem. Razen če je kaka serijska napaka priznana s strani proizvajalca, pa še takrat jim boš moral ti to dokazovat, ker servis tega ne bo znal najt v njihovem sistemu, pa še potem bo izgovor, da sem to nekje na internetu prebral.... Kje so časi, ko je bil kupec kralj.

Mato989 ::

karafeka je izjavil:

Brez skrbi, ti bodo na uradnem rekli, da avta nisi prav vozil, garancija odpade. Potem pa veliko veselja s tožarjenjem. Razen če je kaka serijska napaka priznana s strani proizvajalca, pa še takrat jim boš moral ti to dokazovat, ker servis tega ne bo znal najt v njihovem sistemu, pa še potem bo izgovor, da sem to nekje na internetu prebral.... Kje so časi, ko je bil kupec kralj.


Ne nabijaj... pri KIA je mojemu svaku crknila mašina po 2,5 letih so menjali brez težav...

In to letos, nobene serijske napake.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

energetik ::

D3m je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Veš kaj mene bolj moti, da ceniki niso javno objavljeni za servise, gledam zdaj na KIA nikjer cenika koliko stane "mali" servis itd...


Ker cene niso absolutne. :)
Toyota ima cene za 10 let servisov uradno napisane na spletnih straneh. http://www.toyotaadria.com/si/pdf/cenik...

In dejansko taka je bila, ko sem jo zadnjič peljal na 1. servis. Sicer bi vse tole na seznamu lahko menjal doma, ampak vseeno imam raje 10let garancije na baterijo in 5 let na hibridni sklop. Po 10 letih pa bom precej verjetno prešaltal na domače servisiranje, ker drugega kot olje, filtri, svečke in zavorna ni za servisirat. Jermena ne vsebuje niti enega, "veliki" servis ni predviden.
vires in numeris

aborko ::

Mene pa zanima na koliko ocenjujete verjetnost, da bo motor šel k vragu v času garancije?

Invictus ::

Skoraj nic...

Ceprav sem letos enega unicil na 13 let stari Skodi Octavii :D.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

aborko je izjavil:

Mene pa zanima na koliko ocenjujete verjetnost, da bo motor šel k vragu v času garancije?



Nima veze... če se tebi zgodi si v riti... =)

To je enako kto na koliko ocenjuješ verjetnost da te zunaj povozi avto... če te bo povozil ne bo ok, pa če je 1% ali 0,0000001% =) Dovolj je da te 1x

V osnovi je tako, to sploh velja za KIA in ostala podaljšana jamstva... Če ima nov avto 1 ali 2 leti garancije potem je res vseeno kam ga voziš, jaz bi ga pač prvič peljal na uradni servis potem pa konec... Ampak recimo KIA ima 7 let garancije za veliko zadev med njimi mašino itd... in zato bom jo pač vozil na uradni servis vsaj 5-6 let...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

energetik ::

Mato989 je izjavil:

aborko je izjavil:

Mene pa zanima na koliko ocenjujete verjetnost, da bo motor šel k vragu v času garancije?



Nima veze... če se tebi zgodi si v riti... =)

To je enako kto na koliko ocenjuješ verjetnost da te zunaj povozi avto... če te bo povozil ne bo ok, pa če je 1% ali 0,0000001% =) Dovolj je da te 1x

V osnovi je tako, to sploh velja za KIA in ostala podaljšana jamstva... Če ima nov avto 1 ali 2 leti garancije potem je res vseeno kam ga voziš, jaz bi ga pač prvič peljal na uradni servis potem pa konec... Ampak recimo KIA ima 7 let garancije za veliko zadev med njimi mašino itd... in zato bom jo pač vozil na uradni servis vsaj 5-6 let...
Vse svoje odločitve dejansko naredimo na podlagi verjetnosti, ampak večino podzavestno. Problem je samo, ker za določene zadeve naša zavest odpove, in se odločamo narobe. Npr. evolucija nas je naučila, da boš skoraj 100% umrl, če boš stopil v prepad. Ali bo avto crknil v 5 letih ali ne, nas pa evolucija ni naučila.

Dejansko bi si moral na podlagi dejanskih podatkov izračunati verjetno za odpoved na točno tvojem modelu avta in se potem odločiti ali se splača preplačat servise ali ne. Enako velja za kasko itd.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja, samo da kasko plača vsak pri novem avtu... (ne bi smel napisat vsak, ker so bo našel solatko in še kak podoben pajac, ki on pa ne, ampak pustimo te primere za ustrezne strokovne službe).

Mato989 ::

Dejansko bi si moral na podlagi dejanskih podatkov izračunati verjetno za odpoved na točno tvojem modelu avta in se potem odločiti ali se splača preplačat servise ali ne. Enako velja za kasko itd.


Splača se NIKDAR ne, razen če res crkne... ampak ker verjetnost ZMERAJ je (ni nepokvarljivega avta) pomeni da nima veze ali je 0,00001 ali 0,00000025% ampak je samo vprašanje ali imaš tolko keša da sfinanciraš in reskiraš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

darkolord ::

energetik je izjavil:

Dejansko bi si moral na podlagi dejanskih podatkov izračunati verjetno za odpoved na točno tvojem modelu avta in se potem odločiti ali se splača preplačat servise ali ne. Enako velja za kasko itd.
No ja, v bistvu bi se "moral" tako odločiti že pri nakupu avtomobila, ampak tukaj v večini prevladujejo čustva in ne smotrnost nakupa. Malo je takih, ki se jim nov avtomobil v resnici "splača". In če že tu pade logika v vodo, potem ne gre pričakovati, da bodo nadaljnje odločitve glede avtomobila kaj bistveno bolj racionalne ...

FireSnack ::

Šele začelo se je! Cene servisov se bodo v naslednjih letih vsaj potrojile. Pač inflacija, dragi deli, ni kvalitetne delovne sile in mojstri ki so dobri se pač cenijo in pač zahtevajo premium plačilo.
Preprodajalec NFT umetnin

darkolord ::

Začelo? Izpod katerega kamna si pa ti prilezel. Cene servisov so takšne že 15 let+.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Kar naj grejo še x3 gor...bo prehod na elektriko toliko hitrejši.

Mato989 ::

darkolord je izjavil:

energetik je izjavil:

Dejansko bi si moral na podlagi dejanskih podatkov izračunati verjetno za odpoved na točno tvojem modelu avta in se potem odločiti ali se splača preplačat servise ali ne. Enako velja za kasko itd.
No ja, v bistvu bi se "moral" tako odločiti že pri nakupu avtomobila, ampak tukaj v večini prevladujejo čustva in ne smotrnost nakupa. Malo je takih, ki se jim nov avtomobil v resnici "splača". In če že tu pade logika v vodo, potem ne gre pričakovati, da bodo nadaljnje odločitve glede avtomobila kaj bistveno bolj racionalne ...



In kaj je tisto kako izračunaš da se nov avto "splača"???
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Utk ::

Sej se tudi nov hladilnik ne "splača". Na bolhi ga dobiš za 100 evrov in glede na to kako se hladilniki ne kvarijo, tistih 5 ali 8 let starosti nič ne pomeni.

energetik ::

Mato989 je izjavil:

Dejansko bi si moral na podlagi dejanskih podatkov izračunati verjetno za odpoved na točno tvojem modelu avta in se potem odločiti ali se splača preplačat servise ali ne. Enako velja za kasko itd.


Splača se NIKDAR ne, razen če res crkne... ampak ker verjetnost ZMERAJ je (ni nepokvarljivega avta) pomeni da nima veze ali je 0,00001 ali 0,00000025% ampak je samo vprašanje ali imaš tolko keša da sfinanciraš in reskiraš...
Kako nima veze, če je 25% verjetno za okvaro znotraj garancije, se verjetno splača, če je 0,5%, močno vprašljivo. Problem je, ker teh podatkov povprečen kupec nima zanesljivih. Vsekakor bi šel jaz že pri nekje 97%+ zanesljivosti gemblat brez garancije. Par kEUR za baterijo ali inverter bi že skeširal v primeru tako male verjetnosti. Če ne bi imel, ne bi šel v nakup novega vozila, ampak bi nabavil nekaj za 5kEUR in imel ostalo na lagerju za popravila.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Utk je izjavil:

Sej se tudi nov hladilnik ne "splača". Na bolhi ga dobiš za 100 evrov in glede na to kako se hladilniki ne kvarijo, tistih 5 ali 8 let starosti nič ne pomeni.


Vse je odvisno od tvojega razpolozljivega dohodka ali pa ce si tak skrtuh. Enim bo tudi 50€ prevec za stari hladilnik. Pa pustimo, da hladilnik tezko primerjas z avtom.

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejansko bi si moral na podlagi dejanskih podatkov izračunati verjetno za odpoved na točno tvojem modelu avta in se potem odločiti ali se splača preplačat servise ali ne. Enako velja za kasko itd.


Splača se NIKDAR ne, razen če res crkne... ampak ker verjetnost ZMERAJ je (ni nepokvarljivega avta) pomeni da nima veze ali je 0,00001 ali 0,00000025% ampak je samo vprašanje ali imaš tolko keša da sfinanciraš in reskiraš...
Kako nima veze, če je 25% verjetno za okvaro znotraj garancije, se verjetno splača, če je 0,5%, močno vprašljivo. Problem je, ker teh podatkov povprečen kupec nima zanesljivih. Vsekakor bi šel jaz že pri nekje 97%+ zanesljivosti gemblat brez garancije. Par kEUR za baterijo ali inverter bi že skeširal v primeru tako male verjetnosti. Če ne bi imel, ne bi šel v nakup novega vozila, ampak bi nabavil nekaj za 5kEUR in imel ostalo na lagerju za popravila.



Nima veze zato ker če si ti tisti kateremu se pokvari imaš problem... pustimo zdaj absurdne primere 25%, ali 85% pokvarljivost...

Poglej raje takole:

Ti kupiš nov avto vreden 30k EUR... avto ima 7 let garancije (KIA) vsako leto te redni servis pride 240EUR pri zasebniku pa 120EUR... torej namesto da 6x greš na uradni servis in plačaš 6x 120EUR več kot pri zasebniku (ali 720EUR več) prihraniš 720EUR... če ti zruži mašina po 6 letih je strošek ranga 5k+ se splača ali ne?

Seveda je možnost da zruži mašijna verjetno manjša od 0,5%... ampak to meni in tebi ne pomaga če se teh 0,5% zgodi točno nama kajne? >:D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

aborko ::

Ce bi res bilo le 100 eur razlike pri vsakem servisu, potem itak uradni servis, ampak fantje tukaj pisejo ene druge cifre.

WhiteAngel ::

Mato989 je izjavil:



Ti kupiš nov avto vreden 30k EUR... avto ima 7 let garancije (KIA) vsako leto te redni servis pride 240EUR pri zasebniku pa 120EUR... torej namesto da 6x greš na uradni servis in plačaš 6x 120EUR več kot pri zasebniku (ali 720EUR več) prihraniš 720EUR... če ti zruži mašina po 6 letih je strošek ranga 5k+ se splača ali ne?

Seveda je možnost da zruži mašijna verjetno manjša od 0,5%... ampak to meni in tebi ne pomaga če se teh 0,5% zgodi točno nama kajne? >:D


^^ To.

Jaz imam sicer Hyundaijeve servise, ki so podobno poceni + rezervne dele imajo vedno na zalogi + nadomestno vozilo dobiš + cenejše servise in original dele, ko je avto iz garancije. Ja, je dražje, ampak premalo, da bi se jajcal kam drugam. Lepo že 10 let od prvega dne dalje isti pooblaščeni servis.

energetik ::

Mato989 je izjavil:

energetik je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejansko bi si moral na podlagi dejanskih podatkov izračunati verjetno za odpoved na točno tvojem modelu avta in se potem odločiti ali se splača preplačat servise ali ne. Enako velja za kasko itd.


Splača se NIKDAR ne, razen če res crkne... ampak ker verjetnost ZMERAJ je (ni nepokvarljivega avta) pomeni da nima veze ali je 0,00001 ali 0,00000025% ampak je samo vprašanje ali imaš tolko keša da sfinanciraš in reskiraš...
Kako nima veze, če je 25% verjetno za okvaro znotraj garancije, se verjetno splača, če je 0,5%, močno vprašljivo. Problem je, ker teh podatkov povprečen kupec nima zanesljivih. Vsekakor bi šel jaz že pri nekje 97%+ zanesljivosti gemblat brez garancije. Par kEUR za baterijo ali inverter bi že skeširal v primeru tako male verjetnosti. Če ne bi imel, ne bi šel v nakup novega vozila, ampak bi nabavil nekaj za 5kEUR in imel ostalo na lagerju za popravila.



Nima veze zato ker če si ti tisti kateremu se pokvari imaš problem... pustimo zdaj absurdne primere 25%, ali 85% pokvarljivost...

Poglej raje takole:

Ti kupiš nov avto vreden 30k EUR... avto ima 7 let garancije (KIA) vsako leto te redni servis pride 240EUR pri zasebniku pa 120EUR... torej namesto da 6x greš na uradni servis in plačaš 6x 120EUR več kot pri zasebniku (ali 720EUR več) prihraniš 720EUR... če ti zruži mašina po 6 letih je strošek ranga 5k+ se splača ali ne?

Seveda je možnost da zruži mašijna verjetno manjša od 0,5%... ampak to meni in tebi ne pomaga če se teh 0,5% zgodi točno nama kajne? >:D
Misliš narobe. Seveda je pomembna verjetnost! Če je zelo mala verjetnost, boš šel tvegat z domačimi servisi. Seveda spet odvisno od razlike v ceni servisov. Tudi ko greš na cesto z avtom imaš nek % možnosti, da ne boš prišel živ nazaj. Ostaneš zaradi tega doma? Če bi bilo to 25% verjetnosti, se verjetno ne bi usedel v avto, ker je verjetnost realno minimalna, pač tvegaš.
vires in numeris

SambaShare ::

Pa ne računaj na to, da ti bojo menjali kar brez vprašanj. Turbine ti že ne bojo menjali. Znancu na KIA niso hoteli menjati niti egr ventila. Jebeš tako navidezno garancijo, kjer se moraš potem tožariti.

FireSnack ::

Boljše en velik servis kot pa trije. Pri hiši je treba met 5 avtov, pa naj bo kar bo.
Preprodajalec NFT umetnin

Mato989 ::

Misliš narobe. Seveda je pomembna verjetnost! Če je zelo mala verjetnost, boš šel tvegat z domačimi servisi. Seveda spet odvisno od razlike v ceni servisov. Tudi ko greš na cesto z avtom imaš nek % možnosti, da ne boš prišel živ nazaj. Ostaneš zaradi tega doma? Če bi bilo to 25% verjetnosti, se verjetno ne bi usedel v avto, ker je verjetnost realno minimalna, pač tvegaš.


Po tej tvoji logiki je zavarovanje za mlade brezveze... torej vsak ki je zavaroval svoj kredit da če umre da zavarovalnica poplača dela popolno neumnost... ker verjetnost da umreš pred 60tim je skoraj nična v Slo...

Ampak kot pravim če ti zadaneš v tisto verjetnost je vseeno kakšen je procent kajne?

Verjetnost da te zadane komet jutri je tudi 0,00000000000001% ampak če te bo ti ta verjetnost ne pomaga ali pač?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IgorCardanof ::

Mato989 je izjavil:

Misliš narobe. Seveda je pomembna verjetnost! Če je zelo mala verjetnost, boš šel tvegat z domačimi servisi. Seveda spet odvisno od razlike v ceni servisov. Tudi ko greš na cesto z avtom imaš nek % možnosti, da ne boš prišel živ nazaj. Ostaneš zaradi tega doma? Če bi bilo to 25% verjetnosti, se verjetno ne bi usedel v avto, ker je verjetnost realno minimalna, pač tvegaš.


Po tej tvoji logiki je zavarovanje za mlade brezveze... torej vsak ki je zavaroval svoj kredit da če umre da zavarovalnica poplača dela popolno neumnost... ker verjetnost da umreš pred 60tim je skoraj nična v Slo...

Ampak kot pravim če ti zadaneš v tisto verjetnost je vseeno kakšen je procent kajne?

Verjetnost da te zadane komet jutri je tudi 0,00000000000001% ampak če te bo ti ta verjetnost ne pomaga ali pač?


Res je. Zavarovalnice lepo sluzijo na teh, ki majhne verjetnosti zavarujejo za preveliko ceno ker pac "Kaj pa ce se mi to zgodi". To je celoten njihov koncept. Na iracionalnem strahu ljudi.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

stara mama ::

Mato989 je izjavil:


Ti kupiš nov avto vreden 30k EUR... avto ima 7 let garancije (KIA) vsako leto te redni servis pride 240EUR pri zasebniku pa 120EUR... torej namesto da 6x greš na uradni servis in plačaš 6x 120EUR več kot pri zasebniku (ali 720EUR več) prihraniš 720EUR... če ti zruži mašina po 6 letih je strošek ranga 5k+ se splača ali ne?

Seveda!!
Ker tvojih 5 jurjev (pa kaj maš notri za eno čudo sveta??) je spet cena mogoče pri pooblaščencu.
Zasebnik bo pa menjal, kar je potrebno, če maš pa kak rabljen motor recimo iz odpada na voljo, še toliko bolje... (pa pustmo šalabajzarje ob strani)

Mato989 ::

stara mama je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ti kupiš nov avto vreden 30k EUR... avto ima 7 let garancije (KIA) vsako leto te redni servis pride 240EUR pri zasebniku pa 120EUR... torej namesto da 6x greš na uradni servis in plačaš 6x 120EUR več kot pri zasebniku (ali 720EUR več) prihraniš 720EUR... če ti zruži mašina po 6 letih je strošek ranga 5k+ se splača ali ne?

Seveda!!
Ker tvojih 5 jurjev (pa kaj maš notri za eno čudo sveta??) je spet cena mogoče pri pooblaščencu.
Zasebnik bo pa menjal, kar je potrebno, če maš pa kak rabljen motor recimo iz odpada na voljo, še toliko bolje... (pa pustmo šalabajzarje ob strani)



Dvomim da je na odpadu ogromno avtov če kupiš modelno leto 2022 in ti v 2024 zruži motor ali? :)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

m0LN4r ::

Amen, kok ste nori, avto imas ker z njim uzivas, k uradnemu pa hodis, ker se ne splaca zajebavat z "albanskimi" avto doktorji.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

energetik ::

Ne, avto imamo za prevoz A-B. K uradnemu hodim, ker imam v novem notri Li-ion baterijo, kateri se lahko zgodi kakšna neprijetnost v 10 letih.

Preden se mi je šiht prestavil na drugo stran LJ, smo imeli samo 1 bencinsko kišto, ki sem jo sam servisiral doma in jo še zdaj. Za par desetakov letno.
Je pa res, da mi je to hobi. Dejansko sem za menjavo olja na uradnem servisu zapravil več časa in imel mnogo več komplikacij, kot če bi olje in filtre zamenjal doma. Servis traja 1,5h, glih toliko da ne veš kam bi se dal, dodaš še vožnjo tja in nazaj in pride dobri 2h vse skupaj. Doma zamenjam olje in filtre vse komplet v 30min.
vires in numeris

SambaShare ::

Mato989 je izjavil:


Ampak kot pravim če ti zadaneš v tisto verjetnost je vseeno kakšen je procent kajne?

Verjetnost da te zadane komet jutri je tudi 0,00000000000001% ampak če te bo ti ta verjetnost ne pomaga ali pač?


Ti ne pomaga. Ampak kot že rečeno smo ta riziko pripravljeni sprejeti. Za avto pa še bistveno večjega.

m0LN4r ::

Ja telefon pa imas samo za klice in smse.

Ne, avto imamo za prevoz A-B

Tudi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Mato989 ::

energetik je izjavil:

Ne, avto imamo za prevoz A-B. K uradnemu hodim, ker imam v novem notri Li-ion baterijo, kateri se lahko zgodi kakšna neprijetnost v 10 letih.

Preden se mi je šiht prestavil na drugo stran LJ, smo imeli samo 1 bencinsko kišto, ki sem jo sam servisiral doma in jo še zdaj. Za par desetakov letno.
Je pa res, da mi je to hobi. Dejansko sem za menjavo olja na uradnem servisu zapravil več časa in imel mnogo več komplikacij, kot če bi olje in filtre zamenjal doma. Servis traja 1,5h, glih toliko da ne veš kam bi se dal, dodaš še vožnjo tja in nazaj in pride dobri 2h vse skupaj. Doma zamenjam olje in filtre vse komplet v 30min.



Ja eni pač to delate doma, drugi pa pač doma popravimo svoje kište, trtetji pa oboje, eni pa nič od tega... to je popolnoma nekoristno za debato...

Kakšna je pa verjetnost da ti v 10 letih gre kaj narobe z baterijo? koliko višja je glede na to da zruži v 7 letih motor? Je sploh nad 0,5%? Glede na podatke ki jih imamo, dvomim da je tako kot si govoril ti nad 3% ker si pravil dfa če je manj kot 3% pol se ne splača baje.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12431608 (14171) bbbbbb2015
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324576 (22211) Tilen
»

Rezervni deli - rezervniavtodeli24 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7322816 (15554) undertacker
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27669162 (43106) D3m
»

Sprednji zavorni diski mazda 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8018929 (17301) theBill

Več podobnih tem