» »

Velik servis - absurdna cena?

Velik servis - absurdna cena?

OK.d ::

starfotr je izjavil:

MrStein je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:


PS: Kakor koli obračam, servisi pri mojem Hyundaiju so še vedno cenejši v primerjavi z VAG zgoraj. Vozim že 10 let na uradnega, ampak več od 500 EUR (zavore, končniki) nisem nikoli plačal. V bistvu sploh še nisem imel velikega servisa z 220k km, ker - ketna.

Enako.
Za tistih morebitnih 80-90 eur razlike mi je škoda časa.
Sem pa olje svoje nesel skoraj vedno.



To, da svoje olje nosite na uradne servise je enako bizarno, kot da bi nesel svoje meso v gostilno, da ti pripravijo jed. Ali pa enaka folklora, kot zavijanje hrane v gostilni v alu folijo in odnašanje domov zaradi prevelikih porcij.

Ne počnite tega.

Verjetno tudi staro olje domov iz servisa vozijo in reciklirajo v prvi graben.;)

LeQuack je izjavil:

b3D_950 je izjavil:

kixs je izjavil:

Kateri 2 leti star BMW kosta toliko kot nova Dacia?





Z BMW dobiš vse ženske, z Dacio pa te prijavijo zaradi nadlegovanja.

Dobra:))
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Comandante ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Comandante je izjavil:

Pri 223kkm moram menjati sklopko na Mazdi 3 G120. Sklopka je v bistvu se ok, samo lezaj je vedno glasnejsi. Uradni servis bi rad imel dobrega jurcka za ta hec, sprejemljivo ali ne?


A je na računu samo komplet sklopke (potisni ležaj, košara in lamela), al se menja tudi vztrajnik? Če je še vztrajnik v tej ceni, potem je to dobra cena.

Brez vztrajnika, samo komplet sklopke.

m0LN4r ::

Jaz peljem na uradnega, zaradi garancije, mobilitatsgarantie in ker jim zaupam, tiste evre pozabim, ko ne rabim naknadno hodit tja, ce kaj ne dela tako kot bi moralo.
Razni pooblasceni turki, kjer ucijo albance na avtih in objavljajo tiktok posnetke kaj in kako tam delajo, ne hvala.

Sem v nekaj avto-moto skupinah, pa ze slisal kr nekaj problemov v zvezi s pooblascenci in saj ne gre se zato, da se zgodi ali ne zgodi, ampak se mi ne da potem znjimi ubadat, ker potem ponavadi te vec ne poznajo in oni niso nic krivi.

Pri uradnem dobim vsaj protokol, recimo pri vsakem servisu, kaj se je naredilo, kaksno je stanje in kaj se je preverilo, pa se povejo kaj me caka naslednjic. 2-3 A4 list tabelca z kljukicami, X ali O.
Pri pooblascencu tega ne dobis, on ti ne bo pri servisu pogledal ali so luknje kjer voda odtega pri gumicah ali tanku zastopana, pa se marsikaj.

Ne splaca se. Pa da mi popraska kaj na avtu, pa potem rece da niso bili oni, ehh.
Zadnjic pise en, da mu je na AC pri 200 odletela zascita pod motorjem.
Policaji ugotovili, da je na pooblascenem vajenec samo sponke dal not, zasraufal pa ni.

Jebes to. Sodelavcu so v 300KM avto vlili napacno olje, pa se tega krepko prevec nad crto.

Vse sam hitr hitr, poceni.

Ok ajd ne recem, ce je to neka 10 let stara karjola, potem nima veze.

Ampak po tem kaj berem v teh skupinah je nekje salabajzerjev pri pooblascencih razmerje 2:8

Aja en je pelal i30N menjalnik zrihtat k pooblascencu po priporocilu, kolega.
Avto mu z razmetanim, ze drugic, menjalnikom stoji ze 4 mesce tam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

bosmla ::

Zena ma ravno servis 5leto pa bi malo povprasevanje okrog poslal pooblascencem - kaj naj napisem med podatke o avtomobilu?
Edino VIN jim nebi pisal, da jim pol v sistemu ne javi, da sem ze drugje spraseval ali ni to tak?

mertseger ::

Že leta nazaj na uradnem servisu zamejava motorja za brisalce, 280€ z delom. Na koncu sem originalni motor z nemčije plačal 37€ s poštnio za zamenjavo sem rabil 45 mint pa še od tega 15 minut gledanja YT.

Stikalo ::

Kaj pravite, meni se to zdi absurdna cena za mali servis 3 leta starega dizel tourana???

Menjva olja in filtra, menjava zavorne tekočine in kaj, kabinskega fitra? Cena 342,27€ Norišnica, račun pa tako izumetničijo, da padeš na rit. Naredijo postavk, da se kar sveti. Nekatere stvari so tudi računane 2x, menjava zavorne tekočine + servisna dela.

tony1 ::

Odpri navodila za uporabo in za štos poglej, koliko olja gre zares po specifikaciji v motor. In vedi, da ga v do maksimuma lahko naliješ še nekaj manj, ker nekaj starega olja vedno ostane v motorju.

Blinder ::

Itak da je absurdna cena. Ampak take cene si lahko privoščijo, ker so stranke primorane vozit na uradni servis zaradi garancije.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

antrim ::

Stikalo je izjavil:

Kaj pravite, meni se to zdi absurdna cena za mali servis 3 leta starega dizel tourana???

Menjva olja in filtra, menjava zavorne tekočine in kaj, kabinskega fitra? Cena 342,27€ Norišnica, račun pa tako izumetničijo, da padeš na rit. Naredijo postavk, da se kar sveti. Nekatere stvari so tudi računane 2x, menjava zavorne tekočine + servisna dela.


Normalna cena za uraden servis. Račun je čisto OK specificiran. Delo ni zajeto dvakrat, ker menjava zavorne tekočine ni vezana na predvidena dela za ta servisni interval. To enostavno preveriš na servisu samem, kjer ti pokažejo kaj se dela v določenem intervalu.

LeQuack ::

PS: Cene na postavkah so spet brez DDV, ki je obračunan šele na koncu. In cene so seveda nore. Po mojem v Avstriji ali Nemčiji plačaš isto, čeprav imajo tam serviserji vsaj 2x višje plače.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

D3m ::

Stikalo je izjavil:

Kaj pravite, meni se to zdi absurdna cena za mali servis 3 leta starega dizel tourana???

Menjva olja in filtra, menjava zavorne tekočine in kaj, kabinskega fitra? Cena 342,27EUR Norišnica, račun pa tako izumetničijo, da padeš na rit. Naredijo postavk, da se kar sveti. Nekatere stvari so tudi računane 2x, menjava zavorne tekočine + servisna dela.



Nekam veliko.

Jaz sem dal v AC Kondor 308 EUR za menjavo olja in vse filtre.

Je pa res, da sem se pogajal.

P.S.

Opel Astra 1.6 CDTI 140k km.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

darkolord ::

LeQuack je izjavil:

PS: Cene na postavkah so spet brez DDV, ki je obračunan šele na koncu. In cene so seveda nore. Po mojem v Avstriji ali Nemčiji plačaš isto, čeprav imajo tam serviserji vsaj 2x višje plače.
Lupijo itak pri ceni rezervnih delov, cena dela je čisto OK.

25€ za liter olja. WTF.

Mato989 ::

tony1 je izjavil:

starfotr je izjavil:

MrStein je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:


PS: Kakor koli obračam, servisi pri mojem Hyundaiju so še vedno cenejši v primerjavi z VAG zgoraj. Vozim že 10 let na uradnega, ampak več od 500 EUR (zavore, končniki) nisem nikoli plačal. V bistvu sploh še nisem imel velikega servisa z 220k km, ker - ketna.

Enako.
Za tistih morebitnih 80-90 eur razlike mi je škoda časa.
Sem pa olje svoje nesel skoraj vedno.



To, da svoje olje nosite na uradne servise je enako bizarno, kot da bi nesel svoje meso v gostilno, da ti pripravijo jed. Ali pa enaka folklora, kot zavijanje hrane v gostilni v alu folijo in odnašanje domov zaradi prevelikih porcij.

Ne počnite tega.


Ah, spet en, ki avte vozi h kelnarjem in ne mehanikom? :))

Svoj material se ne nosi tja samo zaradi včasih absurdnih cen ampak tudi zato, ker se na servisih pogosto goljufa tudi pri materialu (na PPC ceno proizvajalca servis nabije še svoj delež - kar je povsem legalno ampak zato nič manj svinjsko; zaračuna material, ki ni bil porabljen (v motor gre 2,9 litra olja, računajo pa 3,5 litra) ali pa vgrajuje čungalunga material, ker mu je trgovski potnik, ki ga prodaja, dal boljši rabat ali pa poservisiral žlahtnico).

Se mi pa zdi razumno, da v primeru, če prineseš svoj material ni garancije na material in da bi ob tem morala biti delovna ura dražja, zaradi mene lahko tudi 100% dražja, samo naj korektno naredijo svoje delo.

Če je zgornje seveda lahko debatable, je tole absolutno sprejemljiva praksa (čeprav je ALU folija energetsko zelo potratna, papirne vrečke/škatle bi bile seveda boljša rešitev):
"Ali pa enaka folklora, kot zavijanje hrane v gostilni v alu folijo in odnašanje domov zaradi prevelikih porcij."



Zakaj bi morala bit urna postavka dražja če prineseš svoje olje? Saj ti ga plačaš da olje sprazni in nalije not, ne plačaš ga zato da NJIHOVO olje nalije not... ampak olje ki ga TI naročiš...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

VelkBla ::

karafeka je izjavil:

Kaj, a vam ne pustijo da zraven zijale pasate, ko vam po avtu šarijo? Ker če si zraven, lahko vsaj vidiš, a je nov del res originalno zapakiran. Že vijake lahko probaš, če so vredu zategnjeni.

Mi je pa všeč primerjava z restavracijami. Bog si ga vedi kaj vse dajejo tam noter v hrano in kako stare so sestavine ter iz čigavih ostankov je solata, pa noben ne gleda pod prste kuharjem.


Imaš seveda tudi servise, ki ti pokažejo tvoje stare, zamenjane dele pri rednem servisu. Seveda je potem to na tebi ali verjameš ali ne. Ne vem če si bi kakšna AH to privoščila delati, ampak ok.

Ganon ::

Blinder je izjavil:

ker so stranke primorane vozit na uradni servis zaradi garancije.


Že 12 let ne več! Izkoriščajo dejstvo, da so ljudje nevedni.

Blinder ::

Ganon, ali napiši kaj bolj konkretnega ali pa izbriši tvoj post.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

AvtoR ::

Ganon je izjavil:

Blinder je izjavil:

ker so stranke primorane vozit na uradni servis zaradi garancije.


Že 12 let ne več! Izkoriščajo dejstvo, da so ljudje nevedni.


Eno je splosna garancija, drugo so pa razne podaljšane garancije, ki pogojujejo, da servisiraš pri zastopniku. Tako je konkretno pri Toyoti. 10 let garancije na baterijo, če sevisiraš pri njih, sicer je samo splošna garancija 2 ali 3 leta. Ne vem točno, govorim na pamet...

Ganon ::

Blinder je izjavil:

Ganon, ali napiši kaj bolj konkretnega ali pa izbriši tvoj post.


Preberi temo. Sem oz. smo že.

Stikalo ::

D3m je izjavil:

Stikalo je izjavil:

Kaj pravite, meni se to zdi absurdna cena za mali servis 3 leta starega dizel tourana???

Menjva olja in filtra, menjava zavorne tekočine in kaj, kabinskega fitra? Cena 342,27EUR Norišnica, račun pa tako izumetničijo, da padeš na rit. Naredijo postavk, da se kar sveti. Nekatere stvari so tudi računane 2x, menjava zavorne tekočine + servisna dela.



Nekam veliko.

Jaz sem dal v AC Kondor 308 EUR za menjavo olja in vse filtre.

Je pa res, da sem se pogajal.

P.S.

Opel Astra 1.6 CDTI 140k km.



prejšnjič je bil ta isti serivs 250€. Lopovi. Sedaj bom lepo zahteval predračun pri tem in onem in bo najboljši ponudnik zmagal :)

antrim ::

Stikalo je izjavil:


prejšnjič je bil ta isti serivs 250€. Lopovi. Sedaj bom lepo zahteval predračun pri tem in onem in bo najboljši ponudnik zmagal :)


Ajd, prilepi še tisti račun, da vidimo to podražitev.

Mimogrede - zapenjaš za strošek, ki je nekje na ravni 1% MPC vozila in v strukturi vseh stroškov z njim niti ni bistven.

SambaShare ::

antrim je izjavil:

Mimogrede - zapenjaš za strošek, ki je nekje na ravni 1% MPC vozila in v strukturi vseh stroškov z njim niti ni bistven.


To ni nobeno opravičilo za zlatarske cene.

antrim ::

SambaShare je izjavil:

antrim je izjavil:

Mimogrede - zapenjaš za strošek, ki je nekje na ravni 1% MPC vozila in v strukturi vseh stroškov z njim niti ni bistven.


To ni nobeno opravičilo za zlatarske cene.


Odpri pooblaščen servis (zgradba, osebje, licence itd.), prodajaj dele po nabavni ceni in šraufaj za 40€ na uro. Čez nekaj mesecev poročaj o uspehu.

APPluk ::

Stikalo je izjavil:

Kaj pravite, meni se to zdi absurdna cena za mali servis 3 leta starega dizel tourana???

Menjva olja in filtra, menjava zavorne tekočine in kaj, kabinskega fitra? Cena 342,27€ Norišnica, račun pa tako izumetničijo, da padeš na rit. Naredijo postavk, da se kar sveti. Nekatere stvari so tudi računane 2x, menjava zavorne tekočine + servisna dela.


Kaj za hudiča je čistilec prahu za 45€?

Pa to mi gre vedno na živec pri uradnih servisih, ti pol računajo še poleg normalnih storitev neke drobnarije kot so 10€ za test akumulatorja, 15€ dezinfekcija klime, 10€/l čistila za steklo in to vsakič, če ne izrecno poudariš, da naj ne delajo tega. Pa če imaš srečo imaš vsako leto nove brisalce za ceno 2x tega kaj bi drugje kupil iste.

m0LN4r je izjavil:

Jaz peljem na uradnega...

Z uradnim ciljaš na uvoznika?
Ker mislim da je za nas ostale naziv uradni in pooblaščenec isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: APPluk ()

SambaShare ::

antrim je izjavil:


Odpri pooblaščen servis (zgradba, osebje, licence itd.), prodajaj dele po nabavni ceni in šraufaj za 40€ na uro. Čez nekaj mesecev poročaj o uspehu.


Zakaj, saj je cenejše konkurence dovolj. Pooblaščenci pa naj še naprej prodajajo financiranja.

LeQuack ::

Kvaliteta servisa je odvisno predvsem od tega kakšne plače imajo serviserji.
Quack !

Alfa Dog ::

Tudi pri uradnih serviserjih je dobro poslati 2-3 povpraševanja in se pri izbranem (ne nujno najcenejšem) še izpogajati za ceno oz. dodaten popust. In tja potem voziš avto na redne servise. Ali pa dva ali tri, če jih je toliko enake znamke v družini. Po potrebi prineseš svoje olje.
Po mojiih izkušnjah (VAG) je potem razlika v ceni v primerjavi z nepooblaščenim servisom minimalna. Do 4 leta nazaj sem za male servise passata tdi plačeval po 80-150€, odvisno koliko filtrov so menjali. Sem pa vedno prinesel svoje olje ustrezne specifikacije.

LeQuack ::

Saj pa potem kakšno cevko precvikajo ali kaj podobnega, da prinesejo not profit ki ga zgubijo na olju.
Quack !

Alfa Dog ::

Tudi možno, vendar se meni to še ni zgodilo.

Je pa sosedu zaribala turbina pri mercedesu, ker mu je lokalni majstor delal male servise po enakem principu kot bi servisiral yugota. Ni vsakič očistil nekih odduškov (ki bi jih po servisnem protokolu moral), s časom se je nabralo sranje in je šla turbina. Lep prihranek.

antrim ::

SambaShare je izjavil:

antrim je izjavil:


Odpri pooblaščen servis (zgradba, osebje, licence itd.), prodajaj dele po nabavni ceni in šraufaj za 40EUR na uro. Čez nekaj mesecev poročaj o uspehu.


Zakaj, saj je cenejše konkurence dovolj. Pooblaščenci pa naj še naprej prodajajo financiranja.


Zakaj? Zato, ker je tukaj govora o pooblaščenih servisih, ker je vozilo še v prodajalčevem jamstvu. Evroservis in razni vaški mojstri, kjer dela samo lastnik in morda še en mehanik, so seveda cenejši, ker je tudi njihov strošek poslovanja nižji.

Alfa Dog je izjavil:

Je pa sosedu zaribala turbina pri mercedesu, ker mu je lokalni majstor delal male servise po enakem principu kot bi servisiral yugota. Ni vsakič očistil nekih odduškov (ki bi jih po servisnem protokolu moral), s časom se je nabralo sranje in je šla turbina. Lep prihranek.


Bingo, (pre)nizka cena ima vedno nekje posledice. There is no free lunch. Bližnjice se ubira pri delu ali pa na delih. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antrim ()

Stikalo ::

Alfa Dog je izjavil:

Tudi pri uradnih serviserjih je dobro poslati 2-3 povpraševanja in se pri izbranem (ne nujno najcenejšem) še izpogajati za ceno oz. dodaten popust. In tja potem voziš avto na redne servise. Ali pa dva ali tri, če jih je toliko enake znamke v družini. Po potrebi prineseš svoje olje.
Po mojiih izkušnjah (VAG) je potem razlika v ceni v primerjavi z nepooblaščenim servisom minimalna. Do 4 leta nazaj sem za male servise passata tdi plačeval po 80-150€, odvisno koliko filtrov so menjali. Sem pa vedno prinesel svoje olje ustrezne specifikacije.



točno. Sedaj bom pač naslednič na VAG servise poslal 3 povpraševanja, pa bo dobil tisti delo, ki je ugoden oz oddaljenost/cena primerna. Ja če ga stisneš bo boljša cena. Če se potrošniki ne bomo jajcali bo to gonilo inflacije.

starfotr ::

Isto naredi še z vulkanizerjem. Pa svojih ventilčkov in masti za lubrikacijo gume ne pozabi s sabo peljat.

tony1 ::

Bili so časi, ko si na Gume direkt dobil te občutno cenejše kot pri vulkanizerju (danes je čisto drugače in so cene približno enake, zato se to ne izplača). Niti eden ni nikoli niti zmajal z glavo, ko smo tja prišli zmontirat gume z interneta.

m0LN4r ::

APPluk je izjavil:

Stikalo je izjavil:

Kaj pravite, meni se to zdi absurdna cena za mali servis 3 leta starega dizel tourana???

Menjva olja in filtra, menjava zavorne tekočine in kaj, kabinskega fitra? Cena 342,27€ Norišnica, račun pa tako izumetničijo, da padeš na rit. Naredijo postavk, da se kar sveti. Nekatere stvari so tudi računane 2x, menjava zavorne tekočine + servisna dela.


Kaj za hudiča je čistilec prahu za 45€?

Pa to mi gre vedno na živec pri uradnih servisih, ti pol računajo še poleg normalnih storitev neke drobnarije kot so 10€ za test akumulatorja, 15€ dezinfekcija klime, 10€/l čistila za steklo in to vsakič, če ne izrecno poudariš, da naj ne delajo tega. Pa če imaš srečo imaš vsako leto nove brisalce za ceno 2x tega kaj bi drugje kupil iste.

m0LN4r je izjavil:

Jaz peljem na uradnega...

Z uradnim ciljaš na uvoznika?
Ker mislim da je za nas ostale naziv uradni in pooblaščenec isto.
Hmmm, tle je recimo VW Zentrum ali pa Audi Zentrum, potem pa imas kak AVP, ki sraufajo s pooblastilom audi,seat,skoda,vw imas pa se tretje in sicer ATU, ki sraufajo cisto vse po "nach Herstellervorschrift" - ampak imajo najslabse ocene na google maps od vseh, so pa zelo velika veriga.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

driver_x ::

Blinder je izjavil:

Itak da je absurdna cena. Ampak take cene si lahko privoščijo, ker so stranke primorane vozit na uradni servis zaradi garancije.


Saj niso. Servis lahko opraviš pri katerem koli mehaniku, ki ima registrirano ustrezno dejavnost in ti garancija zaradi tega ne sme propasti.

deco16 ::

Čistilec prahu najdražja zadeva skor (več kot 50€) a filter dobiš za cca 7€ v vsaki trgovini. In vsak lahko to zamenja sam. Pač lupijo :)

D3m ::

Če je 7€ je navadni filter.
Filtri z aktivnim ogljem so 14€ dalje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

gruntfürmich ::

starfotr je izjavil:

To, da svoje olje nosite na uradne servise je enako bizarno, kot da bi nesel svoje meso v gostilno, da ti pripravijo jed. Ali pa enaka folklora, kot zavijanje hrane v gostilni v alu folijo in odnašanje domov zaradi prevelikih porcij.

Ne počnite tega.

bizarno je edino tvoje razmišljanje, ki nima veze z realnostjo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

deco16 ::

No ja filter z aktivnim oljem:

5. K 1409A Filter, zrak notranjega prostora 84213925 0,200 3 5,392 €

Tolk sem dal jaz.

Podložka za čep olja 5€ lol
Filter olja 22€
...

Pač ja overpriced :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: deco16 ()

MrStein ::

driver_x je izjavil:

Blinder je izjavil:

Itak da je absurdna cena. Ampak take cene si lahko privoščijo, ker so stranke primorane vozit na uradni servis zaradi garancije.


Saj niso. Servis lahko opraviš pri katerem koli mehaniku, ki ima registrirano ustrezno dejavnost in ti garancija zaradi tega ne sme propasti.

1 letna zakonska garancija ali tudi podaljšane "garancije"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

LeQuack je izjavil:

Kvaliteta servisa je odvisno predvsem od tega kakšne plače imajo serviserji.
Ne, ni.

m0LN4r ::

driver_x je izjavil:

Blinder je izjavil:

Itak da je absurdna cena. Ampak take cene si lahko privoščijo, ker so stranke primorane vozit na uradni servis zaradi garancije.


Saj niso. Servis lahko opraviš pri katerem koli mehaniku, ki ima registrirano ustrezno dejavnost in ti garancija zaradi tega ne sme propasti.

Aja, ker avtomaticno vsak mehanik dela po predpisih proizvajalca in to na slepo verjames? Al kako to deluje?


Dobis tole pri vsakem mehaniku? 2-3 Strani, podpisano in postemplano?

PS: Ze pri prvi postavki, to ti nek "garazamojster" ne bo sel delat. Never ever.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SambaShare ::

starfotr je izjavil:

Isto naredi še z vulkanizerjem. Pa svojih ventilčkov in masti za lubrikacijo gume ne pozabi s sabo peljat.


Pa dajmo v drugo smer. Kolikokratnik cene bi TI še plačal npr. za olje? 5x? 10x?

starfotr ::

Če se pustite nategnit z 10 postavkami na računu, se pa še z 11. pustite.

Jaz še nikoli v življenju nisem peljal na uradni servis. Ker cenim svoj denar in čas ter ne želim podpirat oderuhov.

S prinašanjem svojega olja na uradne servise dokazujete, da ste klošarji, ki nimajo dovolj denarja. Hkrati pa iz meni neznanega razloga rinete tja, kjer je največji nateg in najvišje cene. Čudno.

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

driver_x je izjavil:

Blinder je izjavil:

Itak da je absurdna cena. Ampak take cene si lahko privoščijo, ker so stranke primorane vozit na uradni servis zaradi garancije.


Saj niso. Servis lahko opraviš pri katerem koli mehaniku, ki ima registrirano ustrezno dejavnost in ti garancija zaradi tega ne sme propasti.

Aja, ker avtomaticno vsak mehanik dela po predpisih proizvajalca in to na slepo verjames? Al kako to deluje?


Dobis tole pri vsakem mehaniku? 2-3 Strani, podpisano in postemplano?

PS: Ze pri prvi postavki, to ti nek "garazamojster" ne bo sel delat. Never ever.

Larifari, papir vse prenese, kaj od tega je pa res narjeno je pa drugo. Jaz sem pripeljal avto na uradni servis, dobil tak liste pokljukan, problem je bil samo v tem, da mi je žarnica za dnevno luč ckrnila, nisem omenil, ker to menjam sam, ampak oni niso zamenjali, so pa pokljukali, da so preverili vsa svetila...so ja, my ass.

Mato989 ::

starfotr je izjavil:

Če se pustite nategnit z 10 postavkami na računu, se pa še z 11. pustite.

Jaz še nikoli v življenju nisem peljal na uradni servis. Ker cenim svoj denar in čas ter ne želim podpirat oderuhov.

S prinašanjem svojega olja na uradne servise dokazujete, da ste klošarji, ki nimajo dovolj denarja. Hkrati pa iz meni neznanega razloga rinete tja, kjer je največji nateg in najvišje cene. Čudno.


Ti si tu edin debil, če imaš nov avto pač greš na URADNI oz. pooblaščeni servis, da se potem ne jebeš ko ti nekaj zavrnejo in skačeš po sodiščih to je to... če imaš rad svoj denar to razumeš... če pa zraven tega prineseš svoje olje si pa samo racionalen.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

starfotr ::

Če si racionalen nikoli sploh ne kupiš novega avta.

driver_x ::

Mato989 je izjavil:

starfotr je izjavil:

Če se pustite nategnit z 10 postavkami na računu, se pa še z 11. pustite.

Jaz še nikoli v življenju nisem peljal na uradni servis. Ker cenim svoj denar in čas ter ne želim podpirat oderuhov.

S prinašanjem svojega olja na uradne servise dokazujete, da ste klošarji, ki nimajo dovolj denarja. Hkrati pa iz meni neznanega razloga rinete tja, kjer je največji nateg in najvišje cene. Čudno.


Ti si tu edin debil, če imaš nov avto pač greš na URADNI oz. pooblaščeni servis, da se potem ne jebeš ko ti nekaj zavrnejo in skačeš po sodiščih to je to... če imaš rad svoj denar to razumeš... če pa zraven tega prineseš svoje olje si pa samo racionalen.


Moji avti že zelo dolgo niso videli uradnega servisa. Pred tem imam pa dva primera, ko je prišlo do resnih okvar ravno zaradi malomarnosti uradnih serviserjev.

Invictus ::

starfotr je izjavil:

Če si racionalen nikoli sploh ne kupiš novega avta.

Res je. Najvec prihranis. Ampak, ce imas fetis na novo...

driver_x je izjavil:

Pred tem imam pa dva primera, ko je prišlo do resnih okvar ravno zaradi malomarnosti uradnih serviserjev.

Sam imam tudi tak primer, ko je napaka na servisu skoraj unicila motor. Na sreco ga ni.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

koyotee ::

S tem, da novega vozila ne voziš na pooblaščen servis v veliki večini primerov prihraniš več €, kot bi te stalo neko popravilo v okviru garancije. Razen če ti ne odpove celoten motor... To je pa zelo malo šans.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Mato989 ::

Veš kaj mene bolj moti, da ceniki niso javno objavljeni za servise, gledam zdaj na KIA nikjer cenika koliko stane "mali" servis itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Porsche Slovenija bolana cena servisa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12431604 (14167) bbbbbb2015
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324573 (22208) Tilen
»

Rezervni deli - rezervniavtodeli24 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7322816 (15554) undertacker
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27669162 (43106) D3m
»

Sprednji zavorni diski mazda 3 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8018929 (17301) theBill

Več podobnih tem