» »

V SPARu sem že večkrat naletel, da prodajajo živila katerim je rok uporabe že potekel

V SPARu sem že večkrat naletel, da prodajajo živila katerim je rok uporabe že potekel

«
1
2 3

flatko ::

Kaj vi v takem primeru naredite? Pa ni govora o parih dneh, se zna zgoditi, da je rok uporabe potekel že par mesecev. Ravno sem kupil eno takšno zadevo. Žal prej roka nisem preveril zdaj pa vidim (ker okus ni ravno svež), da je rok uporabe 03/2023. ;(( po pravici povedano mi je tega šalabajzerstva, ki se ga gredo v SPAR že res dovolj.

flatko ::

Bi drugače človek pričakoval, da imajo nek sistem, ki jih na to opozarja. Če ne prej, pa na blagajni ampak očitno nimajo ČISTO NIČ!

IL_DIAVOLO ::

Pac budget roba. Kupovati poceni v najbolj dragi trgovini je pač malo zgrešeno.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

flatko ::

Imam pa drugače shranjen račun, tako da jim lahko pod nos pomolim slednjega skupaj z artiklom ampak glede na to, da se mi je to zgodilo že večkrat, bi jih rad še kam prijavil. Šalabajzerje ene.

IL_DIAVOLO je izjavil:

Pac budget roba. Kupovati poceni v najbolj dragi trgovini je pač malo zgrešeno.


Pravzaprav gre za dražji, bio artikel (se mi je pa že zgodilo tudi pri znamki premium) - verjetno dražje zadeve, ki se ne prodajo hitro in se jim svalkajo. Če smo že pri temu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flatko ()

kriptobog ::

Ce gres nazaj ti bodo zamenjali. Tisti, ki polni police ocitno zajebe, da nove daje spredaj, namesto zadaj.

mRhcPf ::

greš do šefice (ali šefa ali kar šefluid, ker kvote, da ne bomo newoke), zraven prineseš potekel artikel, najboljše z računom vred... vedno poglej datum...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mRhcPf ()

Utk ::

Meni se tudi v sparu to največkrat zgodilo. Zdaj pazim, če že moram v spar. Enkrat sem zagrabil pakiran sir, bil je tričetrt zelen. Pa ni bil take sorte. Sem ga dal na vrh, da ga bi čim več ljudi vidlo v kak usrani trgovini kupujejo. In bilo je še veliko takih paketov.

wcpapir ::

V sparu imas najslabšo robo...ne vem kje je tu Tuš ampak vrjetno sta tu tu.

tikitoki ::

V Merkatorju sem ze naletel na robo s potecenim rokom. Blagajnicarka je to opazila in izdelek vzela. Do napak prijaja. Vcasih se ponavljajo tako pogosto, da posumis v nakljucje. Mozno tudi, da imajo v kaksni trgovini zaposlenega salabajzerja. Dvomim, da bi celotan veriga to pocela namensko.

starfotr ::

Pač se zgodi. Ti menjajo brez težav.

Vedno pravim, da če ti kaj ni všeč pojdi drugam kupovat. Konkurence je ko puščavskega peska.

IL_DIAVOLO ::

tikitoki je izjavil:

V Merkatorju sem ze naletel na robo s potecenim rokom. Blagajnicarka je to opazila in izdelek vzela. Do napak prijaja. Vcasih se ponavljajo tako pogosto, da posumis v nakljucje. Mozno tudi, da imajo v kaksni trgovini zaposlenega salabajzerja. Dvomim, da bi celotan veriga to pocela namensko.


Slabo placane sluzbe povzrocajo tocno to...namerno povzrocanje skode.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ganon ::

wcpapir je izjavil:

V sparu imas najslabšo robo...ne vem kje je tu Tuš ampak vrjetno sta tu tu.


Kakšno neumno posloševanje. :))

Napake se dogajajo. Če si opazil že v trgovini, jih opozori, če nisi, pa kasneje nesi nazaj in stori enako.

Utk ::

Kako da se te napake dogajajo zmeraj v istih trgovinah? Ja, v vsaki se lahko, ampak v nekaterih je frekvenca bistveno višja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Ganon ::

Se mi še ni zgodilo v nobeni. Nekateri imate srečo.

Utk ::

Če nikoli ne pogledaš roka, ne opaziš. Razen zelenega sira.

matobeli ::

Lojalnost trgovinam in ne-branje etiket.
:))

Ganon ::

Utk je izjavil:

Če nikoli ne pogledaš roka, ne opaziš. Razen zelenega sira.


Preverim.

fm13 ::

Rok sicer ni potekel, je bil pa v paketu dodatek...
Sorodnik vegetarijanc tisti dan ni jedel čevapov.


redtech ::

Mene bi bolj kot tista muha skrbelo za vsebino teh svaljkov :))

Z roki je pa tako, če boš kupoval brend hrano boš imel daljše roke, kot pri generikih iz diskontov.

DePalmo ::

Se mi še nikoli ni naredilo, pa vedno gledam roke ravno zaradi tega razloga. Kupujem pa povsod, največ pa v šparu in mercatorju, ker sta najbližja. Mogoče je odvisno od lokacije in imajo tam zaposleni dve leve roke?

redtech ::

Namerno se spredaj :))

chucki ::

Utk je izjavil:

Meni se tudi v sparu to največkrat zgodilo. Zdaj pazim, če že moram v spar. Enkrat sem zagrabil pakiran sir, bil je tričetrt zelen. Pa ni bil take sorte. Sem ga dal na vrh, da ga bi čim več ljudi vidlo v kak usrani trgovini kupujejo. In bilo je še veliko takih paketov.


Slabo si vzgojen. Pokazal bi ga trgovki, da ga umakne.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

tomlin ::

tikitoki je izjavil:

V Merkatorju sem ze naletel na robo s potecenim rokom. Blagajnicarka je to opazila in izdelek vzela. Do napak prijaja. Vcasih se ponavljajo tako pogosto, da posumis v nakljucje. Mozno tudi, da imajo v kaksni trgovini zaposlenega salabajzerja. Dvomim, da bi celotan veriga to pocela namensko.


Podobno se mi je zgodilo, sken ni hotel prijeti, ter mi je prijazno rekla, ne bo šlo, včeraj je potekel rok trajanja in se opravičila.

V Sparu, ker naročam online, mi vedno prinesejo svežo robo, včasih pa kaj pozabijo in mi jo prinesejo naknadno.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tomlin ()

starfotr ::

Če bi imeli RFID, bi bili te problemi že zdavnaj zgodovina. Tako imamo pa še vedno blagajne, robo s pretečenim rokom na policah in druge probleme iz leta 1800.

Trgovce malo vprašajte po zdravju, kdaj mislijo bar kodo zamenjat s čim modernejšim.

Če nočejo dat denarja za RFID, naj pa natisnejo vsaj QR. Skrtuhi.

Magic1 ::

Mene bolj moti, ko imajo polne police izdelkov malo pred pretečenim rokom. In ker seveda ne kupuješ samo danes za jutri, imaš kmalu doma večino robe pretečene...
Magic

starfotr ::

Če se oni "prilagodijo" in "optimizirajo", je treba isto narediti na naši strani.

Torej optimizacija je, da ne kupiš robe, katera ima kratek rok, če želiš delat zalogo.

wcpapir ::

Ganon je izjavil:

wcpapir je izjavil:

V sparu imas najslabšo robo...ne vem kje je tu Tuš ampak vrjetno sta tu tu.


Kakšno neumno posloševanje. :))

Napake se dogajajo. Če si opazil že v trgovini, jih opozori, če nisi, pa kasneje nesi nazaj in stori enako.

V sparu pakirajo razme mesnine s pretecenim rokom v drugo embalazo in nabijejo nov rok gor. Poglej malo pri delikatesi vakuumsko pakirane izdelke in barve le teh ;)

Ganon ::

wcpapir je izjavil:

V sparu pakirajo razme mesnine s pretecenim rokom v drugo embalazo in nabijejo nov rok gor. Poglej malo pri delikatesi vakuumsko pakirane izdelke in barve le teh ;)


Jaz sem na tržnici slišal, da v Mercatorju baje ne samo prepakirajo že pretečene mesnine, ampak jim dodajo še plutonij.

matobeli ::

V Lidlu pa njihovo mineralno vodo delajo tako da mešajo not stare matice in pesek! :O

Bud_Bundy ::

fm13 je izjavil:

Rok sicer ni potekel, je bil pa v paketu dodatek...
Sorodnik vegetarijanc tisti dan ni jedel čevapov.




Ali moraš oprat ves pribor, če si on zaželi še eno porcijo na koncu?

Rias Gremory ::

@OP
Neustrezen izdelek neseš k delavcu trgovine, mogoče mu še lepo poveš, da se ti je to zdaj zgodilo že drugič (ali tretjič ...).
Če pa ni efekta ali pa bi že takoj na začetku rad močnejši efekt potem pa prijavi na ustrezen organ, tj. inšpektorat. Pokliči na zdravstveni inšpektorat in jih povprašaj, če so pristojni in ustrezno reagiraj.

~~~~~~~~~~~~~~
Taktika uporabnika @meqosoriw je bolestna in je tudi povzročanje poslovne škode.
Namišljati si, da obstajajo trgovci, ki imajo na policah popolnoma sveže izdelke, ki so tik pred odprtjem prispeli na police lahko reče nekdo, ki najverjetneje verjame, da je dostava in zlaganje le zamah ali dva s čarobno palčko. Skratka, Geaprodukt/Frutis in ostali naročijo točno določeno težo zelenjave, ki je I. klase (Italijani samo sanjajo, da bi tako zelenjavo dobili lokalno), brez kakšnih odstopanj za 1 (en) dan vnaprej. In to delajo 365 dni na leto. Biznis teče brez zatikanj, zelenjava se ne kvari, logistika ne igra vloge.
Počil je lonec in pravljice je konec!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Sicer pa, vsak ve, da se jemlje od zadaj 8-)
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

LeQuack ::

V Sparu dostikrat vidim da imajo tiste njihove Spar brand pršute, ki so na-pol zeleni v embalaži. Čeprav so najbrž po roku uporabe še uporabni, ampak je velika verjetnost kakšne zastrupitve če bi tisto jedel. Seveda ne jebejo 5 posto, ker to so artikli ki so čisto na vidnem mestu, ne nekje skriti v ozadju.
Quack !

Rias Gremory ::

Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

radmansdorf ::

tuko ja, ne brat rokov uporabe, ampak zaje*at slovenca! matr ste tipični. ne odgovarjat, sam tih bod!

Ganon ::

LeQuack je izjavil:

ampak je velika verjetnost kakšne zastrupitve če bi tisto jedel.


Če bi bila velika verjetnost zastrupitve, bi se že mnogo ljudi zastrupilo, se ti ne zdi? Začuda še nismo slišali za niti en sam primer.

LeQuack ::

Ganon je izjavil:

LeQuack je izjavil:

ampak je velika verjetnost kakšne zastrupitve če bi tisto jedel.


Če bi bila velika verjetnost zastrupitve, bi se že mnogo ljudi zastrupilo, se ti ne zdi? Začuda še nismo slišali za niti en sam primer.


Seveda ne slišiš o njih, ker umrejo in potem rečejo da so umrli od neznanih razlogov.

Sicer pa a ti praviš da je pršut, ki je na videz zelen, užiten za uporabo?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

tomlin ::

LeQuack je izjavil:

V Sparu dostikrat vidim da imajo tiste njihove Spar brand pršute, ki so na-pol zeleni v embalaži. Čeprav so najbrž po roku uporabe še uporabni, ampak je velika verjetnost kakšne zastrupitve če bi tisto jedel. Seveda ne jebejo 5 posto, ker to so artikli ki so čisto na vidnem mestu, ne nekje skriti v ozadju.


Samo btw…
Pri suhomesnatih izdelkih je normalno, da ima ta hrana na svoji površini plesen. Pa naj bo to pršut, salama ali klobasice, vse lahko zaužijete, če najprej očistite plesen s površine.
https://si.aleteia.org/2020/07/13/plesn...
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

kixs ::

V shrambi sem nasel radler z rokom 10.9.2021. Mah, dober je :lol:

borut_p ::

Ce vidim vzamem s police in nesem na kaso da umaknejo, ali pa prvi ki fila police. Ni drame

BorutO ::

flatko je izjavil:

Kaj vi v takem primeru naredite? Pa ni govora o parih dneh, se zna zgoditi, da je rok uporabe potekel že par mesecev. Ravno sem kupil eno takšno zadevo. Žal prej roka nisem preveril zdaj pa vidim (ker okus ni ravno svež), da je rok uporabe 03/2023. ;(( po pravici povedano mi je tega šalabajzerstva, ki se ga gredo v SPAR že res dovolj.

Pomanjkanje delavcev. Če bi vi vedeli kakšen režim ima špar in zakaj noben noče delati tam, se ne bi čudili zakaj je tako.

kriptobog ::

Bud_Bundy je izjavil:

fm13 je izjavil:

Rok sicer ni potekel, je bil pa v paketu dodatek...
Sorodnik vegetarijanc tisti dan ni jedel čevapov.




Ali moraš oprat ves pribor, če si on zaželi še eno porcijo na koncu?


Tukaj je muha se najbol naravna stvar :))

Utk ::

chucki je izjavil:

Utk je izjavil:

Meni se tudi v sparu to največkrat zgodilo. Zdaj pazim, če že moram v spar. Enkrat sem zagrabil pakiran sir, bil je tričetrt zelen. Pa ni bil take sorte. Sem ga dal na vrh, da ga bi čim več ljudi vidlo v kak usrani trgovini kupujejo. In bilo je še veliko takih paketov.


Slabo si vzgojen. Pokazal bi ga trgovki, da ga umakne.

Kolk časa traja, da sir ozeleni? Jaz ne vem, pa ga imam včasih par tednov odprtega. Mislim da je imela dovolj časa. Pa če bi bila tam pri roki, bi ji povedal, brez skrbi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

starfotr ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Sicer pa, vsak ve, da se jemlje od zadaj 8-)


Kot dijak sem na poletnem delu ob filanju polic vedno opazoval budale tvojega kova, katere so jemale toplo pivo iz hladilnika od zadaj, spredaj jih je pa čakalo že ohlajeno pivo. Meni je prav, če ste si zaželeli neohlajeno pivo v največji vročini.

Apofis ::

fm13 je izjavil:

Rok sicer ni potekel, je bil pa v paketu dodatek...
Sorodnik vegetarijanc tisti dan ni jedel čevapov.



Hm, men tule muha zgleda precej bolj okusna&zdrava kot pa teli "čevapi"

MIHAc27 ::

Po moje ravno BIO zadeve manj rotirajo kot ostale, in je večja verjetnost da bo kaj pretečenega.
Pa še manj konzervansov ponavadi vsebujejo, kar pomeni, da je rok še krajši kot pri drugih podobnih zadevah.

Glede rokov pa.. pri občutljivih stvareh (meso, jogurti, ribe) vedno preverim datum. Kar ni nujno, da pomaga. Sem že imel čevapčiče 3 dni pred rokom, ki so smrdeli in bili zanič.

tomlin ::

Ganon je izjavil:

wcpapir je izjavil:

V sparu pakirajo razme mesnine s pretecenim rokom v drugo embalazo in nabijejo nov rok gor. Poglej malo pri delikatesi vakuumsko pakirane izdelke in barve le teh ;)


Jaz sem na tržnici slišal, da v Mercatorju baje ne samo prepakirajo že pretečene mesnine, ampak jim dodajo še plutonij.


seveda, kot odličen konzervans>:D
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Anney ::

Ja pismo, a si kupil ti ali jaz, glej datume. Na licu mesta se da vse zmenit, ni potrebe po raznih inšpekoratih, ja vem so zato tam da gledajo, še vedno pa so ljudje in pri xyx artiklih gre lahko marsikaj narobe, načeloma se mi še ni zgodilo, razen leta nazaj, k sem se na morju zastrupil s pivom (zgleda pokvarjeno, rok je bil ok), kaj sem naredil, fliknil plato v kanto pa se ne preveč sekiral. Če men gdo vpraša, ste danes vsi malo preveč občutljivi in se išče dlaka v jajcu, za vsako stvar se jamra, po forumih, dej zadihejte pa živite, razen če je vaš svet net.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

starfotr ::

V bistvu podpiraš, da se dela slabo še naprej.

Če trgovina nima vzpostavljenega sistema za nadzor rokov uporabnosti, je to šalabajz in to je treba izboljšat. Če se sami ne uspejo, jih bo morda kazen spodbudila. Ali pa bodo vsaj razmislili o zmanjšanju števila artiklov, če nimajo folka, da bi to preverjal, so pa preveč škrti za tehnološke rešitve.

Če sosed zanemarja živino je to zelo nečloveško in seveda ga je treba prijavit. Ker ne dela profesionalno ampak slabo. Torej podpiraš mučenje in zanemarjanje živali?

Če ima smreko v Sloveniji in mu je narava prišla na pomoč (z lubadarjem) pri odstranitvi tega vsiljivca (smreke) iz tega prostora, mora pač odstranit to iz gozda. Saj se ne gremo pragozda na veliki večini ozemlja, da bi kar povsod vse ležalo.

McClane ::

Kot nekdo ki je nekoč delal v trgovini ti kar lepo povem da nobena nima vzpostavljenega sistema za nadzor rokov uporabnosti. Imaš nek app ki ti med drugim omogoča izpis rokov ampak to je bolj prišlo prav odkar so šli v skladiščih na skeniranje črtnih kod ob prevzemih blaga s čimer zajemejo tudi take in drugačne podatke. Nekatere ga uporabljajo, večina pa ne in je prepuščeno poslovodkinjam in zaposlenim da na roke vodijo evidence.

Več ali manj je prepuščenu trgovkam da si peš pišejo v zvezke roke trajanja in potem ko imajo čas, gredo in poberejo dol. Verjemi da nobeni ni vseeno če ji pretečejo roki ker je to ena najbolj nehvaležnih zadev, pred časom so trgovke morale same kupiti robo, če so jo odkrile. To prakso so prepovedali šele par let nazaj.

Je pa res da je vse odvisno od organizacije in zaposlenih, vendar glede na to da kronično primanjkuje zaposlenih, le ti pa delajo več stvari, trgovine pa zasipajo z tisoč in enim artiklom ter velikimi količinami, je povsem razumljivo da se sem pa tja najde kak pretečen rok. Trgovka dela na blagajni, vmes ji druge polnijo "njeno" polico, ona pa nasrka ker ima pretečene roke, ker ji vsi tlačijo robo samo zato da se napolni polica.

Opozoriš ali vrneš in verjamem da ti ne bo nihče kompliciral glede zamenjave, kvečjemu hvaležne bodo.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je legalno, da delodajalec od zaposlenih zahteva, da kazensko kupijo izdelke pred (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
614929 (2395) Wrop
»

Izbiranje izdelka v trgovini - prva vrsta nedotaknjena (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
606500 (4259) kuall
»

postarana hrana (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6713523 (11284) imagodei
»

Slovenski jogurt v Hoferju cenejši kot v Mercatorju (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28256214 (40982) cholt45
»

Hrane dovolj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
576560 (5385) innerspace

Več podobnih tem