» »

Poli green salama (grahova)

Poli green salama (grahova)

«
1
2 3 4

MaticSLO ::

Poli ima novo vegansko "salamo" na osnovi grahovih beljakovin? Jo je kdo poizkusil? Kaksen ima okus/ je uzitno?

Ne jem poli, me pa zanima ce jim lahko uspe naredit okusen veganski produkt. Sicer pa predvidevam da to spada pod kategorijo junk food?


  • zaklenil: bluefish ()

pegasus ::

Če ne bi bil ovitek drugačen, ne bi vedel da jem "veganski" poli. Kar mi da mislit, kaj zares mešajo sem noter :D

LapD ::

To pa je nekaj kar bo Luka lahko dejansko vključil v svojo prehrano in še bolj slastno zagrizel v reklamni sendvič ;)
web&motion designer

Kurzweil ::

Mene zanima, če je tole dejansko sploh kaj bolj zdravo, kot je navadna Poli salama....

pegasus ::

Mislim da je interes tukaj manj zdravje in bolj cenejše/dostopnejše surovine za izdelavo ;)

Miki N ::

Poli je bila vedno brezmesna!

FrRoSt ::

Pri našem najboljšem sosedu je še niso imeli, tako da je še nisem probal. 8-)

So pa zanimivi tile komentarji, kako so hrenovke bolj zdrave od zelenjave! :))
Verjetno je sadje tudi škodljivo!?? :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

MaticSLO ::

pegasus je izjavil:

Mislim da je interes tukaj manj zdravje in bolj cenejše/dostopnejše surovine za izdelavo ;)


Verjetno ja... Plus to da je veganski produkt.

Koncna cena produkta je sicer priblizno enaka kot navadna poli, oziroma celo malce drazja

poli green 8.82eur/kg
poli classic 8.68eur/kg

kriptobog ::

Ze embalaza je nagravzna, salama pa verjetno isto nagravzna, kot mesna.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav


Kar zanimivo branje:

https://n1info.si/novice/slovenija/kaj-...

Lp


Jože

WizzardOfOZ ::

Bo treba očitno, kot v franciji, prepovedat izraze burger, salama,... za veganske izdelke.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Drookl_Mazz ::

pegasus je izjavil:

Če ne bi bil ovitek drugačen, ne bi vedel da jem "veganski" poli. Kar mi da mislit, kaj zares mešajo sem noter :D

Enako kot v navadno poli salamo, samo, da namesto mesa dodajo grahove beljakovine. Kaj ti si mislil, da ima meso tak okus, kot poli?

Oz. bom drugače vprašal, mislite, da ima meso neke fantastične okuse? Okuse naredi zažgana mašoba in dodane začimbe, oboje pa lahko dodaš tudi Viledi.

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Če bi hotel jesti grah, bi jedel grah in ne neko predelano salamo.

FrRoSt ::

Saj ni neka predelana salama! :))

Je pač stisnjen grah, ki ga lahko režeš in je pakiran kot salama! ;)

Salame so iz mesa in špeha! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

D3m ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav


Kar zanimivo branje:

https://n1info.si/novice/slovenija/kaj-...

Lp


Jože


Ahahaahahha

"Hruškov poli" :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

kriptobog ::

Drookl_Mazz je izjavil:

pegasus je izjavil:

Če ne bi bil ovitek drugačen, ne bi vedel da jem "veganski" poli. Kar mi da mislit, kaj zares mešajo sem noter :D

Enako kot v navadno poli salamo, samo, da namesto mesa dodajo grahove beljakovine. Kaj ti si mislil, da ima meso tak okus, kot poli?

Oz. bom drugače vprašal, mislite, da ima meso neke fantastične okuse? Okuse naredi zažgana mašoba in dodane začimbe, oboje pa lahko dodaš tudi Viledi.


NE rabis niti zgati pa je dobro. Lahko samo zacinis, lahko susis. Vbistvu je najbolje, ce ga ne zges

iso2000 ::

Nisem še poizkusil (in dvomim da kdaj bom), sem šel pa zdajle za hec pogledat sestavine:
GREEN POLI:
Voda, sončnično olje, krompirjev škrob, beljakovine graha 4 %, prehranske vlaknine (citrus, indijski trpotec),
arome, ekstrakt redkvice, začimbe, sredstva za zgostitev: ksantan gumi (E415) in karagenan (E407), antioksidant:
askorbinska kislina (E300), aroma dima, ekstrakt paprike, dekstroza.

NAVADEN POLI:
Piščančje meso 72 %, voda, piščančje kožice, sol, dekstroza, stabilizator: natrijev difosfat (E450), prehranske
vlaknine, antioksidant: natrijev askorbat (E301), začimbe, ekstrakti začimb, konzervans: natrijev nitrit (E250).

Torej, če prav razumem tale "grahov" izdelek vsebuje cele 4% procesiranega graha? Rajši kupim kilo zmrznjenega graha in se ga najem do sitega, pa še rad ga imam.

kriptobog ::

Se pravi jes vbictvu pobarvan krompirjev skrob. Ja kako zdravo no :))

Utk ::

Če poješ 5 dag te stvari enkrat na teden, ni to neka stvar.

D3m ::

Nice.

Pobarvan krompir.
|HP EliteBook|R5 6650U|

stara mama ::

vegani: Meso ni potrebno v nobeni obliki, vsa hranila in okuse lahko dobiš drugje, ne rabimo teh zadev sploh!
also vegani: naredimo klobaso, pleskavico, čevape, ... - da bo ČIMBOLJ podobno pravim!!!

Bellzmet ::

Katastrofa za Perutnino Ptuj, da pod tako močno blagovno znamko (Poli) začnejo tržit pobarvan krompirjev škrob. In celo spada v isto produktno skupino kot Poli pa čeprav nima šcepca perutnine notri. Čisto so zgubili kompas zgleda (marketing bi rekel).

Pomoje bodo sedaj še v Poli salami zmanjšali % perutnine in ga zamenjali s krompirjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

FrRoSt ::

Verjetno bi moralo biti več kot 50% graha!! :))
Samo krompir je cenejši in ti vegani so pripravljeni požreti vsako svinjarijo. :)):)):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

fikus_ ::

V bistvu računajo na "popularnost" mesne poli klobase in da jo bodo zaradi tega ljudje (vegetarijanci, vegani) kupovali.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Mato989 ::

iso2000 je izjavil:

Nisem še poizkusil (in dvomim da kdaj bom), sem šel pa zdajle za hec pogledat sestavine:
GREEN POLI:
Voda, sončnično olje, krompirjev škrob, beljakovine graha 4 %, prehranske vlaknine (citrus, indijski trpotec),
arome, ekstrakt redkvice, začimbe, sredstva za zgostitev: ksantan gumi (E415) in karagenan (E407), antioksidant:
askorbinska kislina (E300), aroma dima, ekstrakt paprike, dekstroza.

NAVADEN POLI:
Piščančje meso 72 %, voda, piščančje kožice, sol, dekstroza, stabilizator: natrijev difosfat (E450), prehranske
vlaknine, antioksidant: natrijev askorbat (E301), začimbe, ekstrakti začimb, konzervans: natrijev nitrit (E250).

Torej, če prav razumem tale "grahov" izdelek vsebuje cele 4% procesiranega graha? Rajši kupim kilo zmrznjenega graha in se ga najem do sitega, pa še rad ga imam.



Kje pa je ostalih 68%... pri green poli nikjer
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

stara mama je izjavil:

vegani: Meso ni potrebno v nobeni obliki, vsa hranila in okuse lahko dobiš drugje, ne rabimo teh zadev sploh!
also vegani: naredimo klobaso, pleskavico, čevape, ... - da bo ČIMBOLJ podobno pravim!!!


Ker vegani so Borg, vsi razmišljajo kot eno.

FrRoSt je izjavil:

Verjetno bi moralo biti več kot 50% graha!! :))
Samo krompir je cenejši in ti vegani so pripravljeni požreti vsako svinjarijo. :)):)):))


Ker krompir je svinjarija, kurje kože in izkoščičeno piščančje meso je pa good food, noted.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

stara mama ::

Odvisno v kateri družbenoomrežni skupini si perejo glavo, vsak mehurček se komot identificira kot ena entiteta.

Zgodovina sprememb…

iso2000 ::

Še opomba, sestavine sem našel v merkator spletni trgovini - če je slučajno kakšna napaka kje...

c3p0 ::

MaticSLO je izjavil:

Poli ima novo vegansko "salamo" na osnovi grahovih beljakovin? Jo je kdo poizkusil? Kaksen ima okus/ je uzitno?


Jedel, okus podoben "pravi", torej nič posebnega. Še en dokaz, da je Poli le umetne arome in okusi, na neki osnovi, s katero to zmešajo, al je grah, krompir, ali kurje kožice in telesni sokovi, izbereš pač sam.

Utk ::

Meni originalni poli ni glih nekaj, ne kupujem, ampak to bom pa probal.

kriptobog ::

c3p0 je izjavil:

stara mama je izjavil:

vegani: Meso ni potrebno v nobeni obliki, vsa hranila in okuse lahko dobiš drugje, ne rabimo teh zadev sploh!
also vegani: naredimo klobaso, pleskavico, čevape, ... - da bo ČIMBOLJ podobno pravim!!!


Ker vegani so Borg, vsi razmišljajo kot eno.

FrRoSt je izjavil:

Verjetno bi moralo biti več kot 50% graha!! :))
Samo krompir je cenejši in ti vegani so pripravljeni požreti vsako svinjarijo. :)):)):))


Ker krompir je svinjarija, kurje kože in izkoščičeno piščančje meso je pa good food, noted.


Ni, isto je sranje. Te salame/klobase so samo lepo zapakiran odpad. Se da ta meso in kozice itd, tudi bolje pokoristiti, kot zapakirat v junk salamo, ampak ne ustvarja toliko profita.

Zgodovina sprememb…

Jebomir ::

Pa a vam ni rekla mama, da se postanga krompirja ne je???

nejclp ::

Bistveno bolj zdravo je jesti mrhovino.

Jebomir ::

Našim štirinožnim prijateljem dosti bolje dene, kot krompir.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jebomir ()

Unchancy ::

MaticSLO je izjavil:

Poli ima novo vegansko "salamo" na osnovi grahovih beljakovin? Jo je kdo poizkusil? Kaksen ima okus/ je uzitno?

Ne jem poli, me pa zanima ce jim lahko uspe naredit okusen veganski produkt. Sicer pa predvidevam da to spada pod kategorijo junk food?



Če lahko poješ klasično Poli, boš lahko pojedel tudi vegansko, kar se tiče okusa in teksture.
Škoda časa za ta režimski forum.
Pobrišite post, iz bunkerja vas že kličejo.
Adijo mod Rdeči Kmeri.

zimurg ::

c3p0 je izjavil:



Ker vegani so Borg, vsi razmišljajo kot eno.



Tako je! Vegani so Borg in vsi si želijo zelen Poli!
...kdo drug pa si bi ga želel?
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

WizzardOfOZ ::

A je grah tut po halalu zaklan, pa potem stisnjen v klobaso?

Da vidim, če ga tudi muslimani lahko jedo. :))
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Dokler bo notri karagenan tud probal ne bom. Ostale sestavine so ok.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Master_Yoda ::

zimurg je izjavil:

c3p0 je izjavil:



Ker vegani so Borg, vsi razmišljajo kot eno.



Tako je! Vegani so Borg in vsi si želijo zelen Poli!
...kdo drug pa si bi ga želel?



Point je bil v tem da ne jejo vsi vegani, veganskega fast fooda kar to je. Tako kot ne jejo vsi mesojedci klasicnih poli klobas, pleskavic, etc ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Kurzweil ::

Avenger je izjavil:

Dokler bo notri karagenan tud probal ne bom. Ostale sestavine so ok.


Kolikor berem v tem članku (z viri in referencami), ni z karagenanom nič narobe...

PacificBlue ::

Vem da je šrot, mi jo je pa uturila promotorka v Šparu kaksen mesec dni nazaj, ker sem ji omenil da me ne zanimajo Poli izdelki, ker ne jem mesa;((
40g oz 4-5rezin sem dobil zastonj. Okus je kot prava salama, vsaj kolker se spomnim kaksen naj bi bil ta okus.
Ne vem, za mene to ni.

no comment ::

Zelena Poli je gateway do oranžne Poli.

(otroc, stran od tega!!!)

FrRoSt ::

c3p0 je izjavil:


Ker krompir je svinjarija, kurje kože in izkoščičeno piščančje meso je pa good food, noted.


Približno 10% ve, razume in se zaveda, kako so sestavljene in narejene hrenovke in podobne zadeve! 8-)

In ta procent se lepo kaže tudi na tem forumu pri komentarjih. ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

tony1 ::

PacificBlue je izjavil:

Vem da je šrot, mi jo je pa uturila promotorka v Šparu kaksen mesec dni nazaj, ker sem ji omenil da me ne zanimajo Poli izdelki, ker ne jem mesa;((
40g oz 4-5rezin sem dobil zastonj. Okus je kot prava salama, vsaj kolker se spomnim kaksen naj bi bil ta okus.
Ne vem, za mene to ni.


Najpomembnejše je nekaj drugega: a je zelene barve?

tomlin ::

Poli grahova, je recept zahoda. Na zahodu jo reklamirajo kot salama iz stročnic s preko 70% soje, ostalo pa grah in fižol. Poli je pač poli, včasih jo celo kupim, enkrat bom probal to čudo.
Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

tomlin ::

 še kar okusna vegan salama, menda je zdrava, ker nima holesterola

še kar okusna vegan salama, menda je zdrava, ker nima holesterola

Svoboda in enakost ni isto kot svoboda.
M. Friedman

Ganon ::

Ko slišim besedi veganska in salama v istem stavku, me zvije v želodcu. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

PacificBlue ::

Izvor imena salama naj bi prisla od latinskega izraza "sale" za sol in -"ame", ki oznacuje skupek stvari, v tem primeru mesa.

Kurzweil ::

Glede na Fran, mi zgleda tako poimenujemo samo salamo, ki je iz mesa

saláma -e ž (?)
podolgovat, valjast izdelek z nadevom iz sesekljanega mesa, slanine, začimb: narezati, olupiti salamo; predelati meso v salame; pojesti košček, rezino salame / domača salama z nadevom iz grobo sesekljanega svinjskega in govejega mesa in začimb, zlasti česna; navadna salama iz sesekljanega svinjskega in govejega mesa najslabše kakovosti in slanine
? gastr. goveja salama suha salama iz drobno sesekljanega govejega mesa, slanine in začimb; ljubljanska, ogrska, pariška salama; posebna salama manjšega premera s podobnim nadevom kot hrenovka; suha salama; trajna salama; zimska salama suha salama iz zelo drobno sesekljanega svinjskega in govejega mesa in slanine

Nikonja ::

Najbrž je ne bom enkrt kupil za probat, ampak popolnoma podpiram vse nadomestke mesa ker količina mesa ki se danes poje na zahodu ni normalna in je daleč stran od zdrave prehrane, plus to da živinoreja ima večji vpliv na okolje kot karkoli drugega. Pa nisem vegatrijanc ker ko navoham čevape na roštilju mi se strga, ampak sm prepričan da res ni treba čisto vsak dan jest meso.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Veganska hrana v javnih ustanovah (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30327653 (17626) nejclp
»

Zajtrk (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
48270633 (22134) xyz248

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50043202 (30827) Aston_11

Več podobnih tem