» »

Telekom novi prilključek

Telekom novi prilključek

TC977 ::

Pozdravljeni,

ima kdo izkušnjo s priklopom telekomunikacijskega priključka pri Telekomu?
Pri novogradnji v gradnji bi želel vstaviti cevi za dovod telekomunikacijskega priključka do hiše in kasneje priklop na telekomovo omrežje.
Pri telekomu mi je prijazna gospa na 080 8000 rekla, da je pogoj za priključek podpis pogodbe za 24 mesecev s Telekomom. Drugače je potrebno priključek urejati pri tistem dobavitelju storitev ki bo izbran.

Ima kdo izkušnjo s tem - se je res potrebno vezati s pogodbo. Da bi plačal priklop pravi da ni mogoče. Mislil sem da je Telekom javno podjetje, ki je zadolženo za tekelomunikacijsko omrežje in ne more vsakdo posegati vanj.
Ker gre telekomova cev mimo parcele (ni nekega kopanja...) predvidevam, da ne bi bili veliki stroški, verjetno le priklop.

hvaležen bi bil za kakšno izkušnjo kako ste reševali situacijo.

lp

tc

LapD ::

Tudi meni so tako rekli, podpisati je treba pogodbo, potem oni pridejo na teren in če je priklop možen, ga uredijo na njihove stroške, tebi pa začne teči vezava. Če so kakšne komplikacije in priklopa ne bi mogli izvesti, pa se pogodba stornira.
web&motion designer

novak-t ::

V čem je problem? Če bi rad imel nekega drugega operaterja, se pri njih pozanimaj za priklop. Verjetno bodo isti pogoji, uporabili bojo pa telekomov priklop. Vsakem primeru se boš pri nekomu vezal za 2 leti.

00mare00 ::

Pri meni je bilo drugače. Je pa res, da je pri meni šlo za optično omrežje.
Res je, da sem na začetku kontaktiral telekom vendar so me kar hitro preusmerili na GVO ki so skrbniki za optično omrežje. Potem pa je vse skupaj hitro steklo. Po podpisu pogodne z GVO o izdelavi priključka (in seveda plačilu 250€) smo sami izvedli izkop, GVO pa je potem izvedel priklop na glavno omrežje in pripeljal vlakna do omarice na hiši. In tako je bilo samo vse pripravljeno za priklop tistega ponudnika, katerega bom naknadno izbral.

Tody ::

Delo + materijal stanjeo. Če vzameš telekomovo optiko oz priključek, imaš opcijo (ker je kao državno podjetje) da čez dve leti preideš na drugega operaterja, ker mora pod nujno dat tekelom kabel ki je v zemlji v uporabo (najem) vsem operaterjem. Če rečeš T2 da ti to naredi (če imajo sploh tam kaj) potem si za vekome vekom obsojen na T2 če oni ne bodo hoteli dati uporabe drugemu operaterju. Tko da moreš požret te dve leti. Je pa to seveda samo na papirju. Ti lahko skleneš pogodobo za 2 leti in potem jo lahko prekineš in plačaš tiste penale, če te res tako moti telkomove storitve. Je pa telekomovo omrežje res eden boljših.

TC977 ::

Hvala za odgovore.

Očitno je sistem tako nastavljen. Načeloma mi je vseeno kdo je ponudnik, samo da dela.
Čudno mi je le to da nimajo cenika za priklop ampak, da pogojujejo z vezavo.

starfotr ::

Vezava ni obvezna. Bo pa najhitreje narejeno, če izbereš TS. Pri drugih operaterjih radi vlečejo kak mesec dlje, samo da jebejo v glavo.

Lightning5 ::

Predlagam, da za prvega ponudnika izbereš Telekom. So lastnik omrežja in je najmanj šuma v komunikaciji pri izdelavi priključka (govorim iz izkušenj).
Pa tudi zelo dobre (skrite) popuste imejo za prvi priklop.

00mare00 ::

Čudno mi je da bi ti telekom, T2 ali drugi ponudnik pogojeval izdelavo z vezavo za 2 leti, s tem da ti izvedejo čista gradbena dela (od hrbtišča omrežja do omarice na hiši). To prvič slišim, je pa res, da sem jaz to pri meni delal 2019. Drugo pa je, če ti od omarice, ki jo imaš na hiši napeljejo povezavo do modema oziroma da vse v omarici zvežejo. Tam so ponavadi vezave za 2 leti.

novak-t ::

00mare00 je izjavil:

Čudno mi je da bi ti telekom, T2 ali drugi ponudnik pogojeval izdelavo z vezavo za 2 leti, s tem da ti izvedejo čista gradbena dela (od hrbtišča omrežja do omarice na hiši). To prvič slišim, je pa res, da sem jaz to pri meni delal 2019. Drugo pa je, če ti od omarice, ki jo imaš na hiši napeljejo povezavo do modema oziroma da vse v omarici zvežejo. Tam so ponavadi vezave za 2 leti.


Oni ti to častijo, če se vežeš za 2 leti. Če pa pokličeš GVO, boš pa pač plačal priključek in boš prost. Ampak je to brezveze, itak moraš na koncu vseeno vzet nekega ponudnika in je vseeno, če se že takoj vezeš za 2 leti in ti oni vse zrihtajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: novak-t ()

delavec44 ::

Tudi pri meni, prvi 2 leti telekom, potem pa prosta izbira. Se mi zdi da so pa oni dali ves material in delo (požirka, kabel, jašek, omarica). Kopal sem sicer sam, ker je bilo ravno na trasi kanalizacije.

Kabel so prišli podizvajalci vleči, mislim da je bil GVO.

00mare00 ::

novak-t je izjavil:

00mare00 je izjavil:

Čudno mi je da bi ti telekom, T2 ali drugi ponudnik pogojeval izdelavo z vezavo za 2 leti, s tem da ti izvedejo čista gradbena dela (od hrbtišča omrežja do omarice na hiši). To prvič slišim, je pa res, da sem jaz to pri meni delal 2019. Drugo pa je, če ti od omarice, ki jo imaš na hiši napeljejo povezavo do modema oziroma da vse v omarici zvežejo. Tam so ponavadi vezave za 2 leti.


Oni ti to častijo, če se vežeš za 2 leti. Če pa pokličeš GVO, boš pa pač plačal priključek in boš prost. Ampak je to brezveze, itak moraš na koncu vseeno vzet nekega ponudnika in je vseeno, če se že takoj vezeš za 2 leti in ti oni vse zrihtajo.


Pri nas pa na žalost ni bilo tako. Škoda. Bi drugače raje vzel na ta način in dal 250€ v žep :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE Rural optika na vašem naslovu (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Omrežja in internet
1141229401 (481) markasaso12
!

Katerega internetnega ponudnika izbrati? (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Omrežja in internet
1923593608 (685) Trubar
»

Ali se napeljava optike plača

Oddelek: Pomoč in nasveti
219048 (4245) SaXsIm
»

Gradnje optike, VDSL central.... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Omrežja in internet
30663090 (29149) Lonsarg
»

Cena vspostavitve nove tel.parice

Oddelek: Omrežja in internet
153144 (2601) SavoS

Več podobnih tem