» »

Obstaja tak rekuperator, ki se lahko namesti namesto kopalniskega ventilatorja ?

Obstaja tak rekuperator, ki se lahko namesti namesto kopalniskega ventilatorja ?

wcpapir ::

Pozdravljeni,
zanima me če obstaja tak lokalni rekuperator, ki bi se lahko namestil kar namesto kopalniškega ventilatorja.

Hiše nisem gradil sam v začetni fazi in imamo v 80% prostorov napeljane cevi za zrak, ki imajo zračnike na strehah. Sedaj imamo zaprte dol, razen v kopalnicah imamo tam ventilatorje.

Če bi našel lokalne rekuperatorje, ki bi šli v te cevi bi dal te noter. Prostora je malo ker je to T komad ven iz stene.

shmandi ::

Ne vem, če je rekuperator v kopalnici smiseln. Takrat, ko bi pihal v prostor, bi ti vlago iz kopalnice odnašalo v druge prostore.

wcpapir ::

Kopalnico in ventilator sem vklopil v post samo zaradi vizualne predstave kakšne odvode za zračnike imamo po sobah. Tako da če bi obstajal kak rekuperator ki bi ga lahko namestil na tako zadevo bi ga dal po drugih prostorih, res mi ni prebijat fasade in sten zaradi tega, če že imam odvode narejene skozi streho.

Saj v bistvu rekuperacije ne potrebujem in ne pogrešam, ampak če bi bila možnost zakaj pa ne. V kopalnici ostaja ventilator.

shmandi ::

Kdo bi vedel kakšne cevi imaš... 100mm?
Imaš te male rekuperatorje in lahko jedro daš v cev, ventilator na na izhod (steno)
Že narejeno namensko ne boš našel...

Magic1 ::

Ali rabiš še eno luknjo, da zmontiraš dva mini cevna rekuperatorja v kopalnico, ali pa kupiš kakšno stensko lokalno enoto:
https://www.emundia.si/mitsubishi-lokal...
Sploh ni drago sem opazil! Treba se je pozanimat, kakšno jedro ima ta od mitshubishija. Za kopalnico je dobro, da je trdno, da ni prehoda vlage!
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

novak-t ::

Magic1 je izjavil:

Ali rabiš še eno luknjo, da zmontiraš dva mini cevna rekuperatorja v kopalnico, ali pa kupiš kakšno stensko lokalno enoto:
https://www.emundia.si/mitsubishi-lokal...
Sploh ni drago sem opazil! Treba se je pozanimat, kakšno jedro ima ta od mitshubishija. Za kopalnico je dobro, da je trdno, da ni prehoda vlage!

ah za tako ceno imaš že lunosa, pa skrit je v cevi + preboj stene ti naredijo.

OP: za lunosa vem, da ima rekuperatorje, ki se vgradijo v cevi. Imam jih jaz. mislim da vgradijo cev fi100mm. drugače pa se da to sam zrihtat, vem da sem potem kasneje našel DIY za te lokalne rekuperatorje v cevi, nek mali znesek.

Magic1 ::

Ti je bilo zgoraj omenjeno, kako Lunos(cevni) deluje. On izmenično obratuje, torej nekaj časa vpihuje in nato izpihuje. Če nimaš dva v kopalnici, ti poriva vlago po ostalih prostorih 50% časa.
Magic

novak-t ::

Magic1 je izjavil:

Ti je bilo zgoraj omenjeno, kako Lunos(cevni) deluje. On izmenično obratuje, torej nekaj časa vpihuje in nato izpihuje. Če nimaš dva v kopalnici, ti poriva vlago po ostalih prostorih 50% časa.

kdo je pa rekel za kopalnico? tole je OP povedal:

wcpapir je izjavil:

Kopalnico in ventilator sem vklopil v post samo zaradi vizualne predstave kakšne odvode za zračnike imamo po sobah. Tako da če bi obstajal kak rekuperator ki bi ga lahko namestil na tako zadevo bi ga dal po drugih prostorih, res mi ni prebijat fasade in sten zaradi tega, če že imam odvode narejene skozi streho.

Saj v bistvu rekuperacije ne potrebujem in ne pogrešam, ampak če bi bila možnost zakaj pa ne. V kopalnici ostaja ventilator.

zpza ::

Tole mene tudi zanima, ce kdo ce pa prav za kopalnico...
torej sem v bloku, kopalnica se stara, brez okna, na steni zracnik brez regulacije... ne samo da mi slabo prezracuje, ampak mi tudi prismrdi ves šit, ki ga drugi spustijo v zracnik...
imela mi samo za k9palnico na ta zracnik ta sistem za prezracevanje kopalnice in da sem varna pred smradom drugih iz zracnika...
se kdo spozna se da to ori lunosu ali podobnih teh ponudnikih... torej samo za kopalnico bi rabila...
sem cisto bosa v tem sprasujem kot popolni laik, se ne spoznam na to... upsm, pa da bi se našlo kaj takega pri lunosu ali podobnih ponudnikih za tako varianto kopalnice...
ce kdo ve ce obstaja kaj takega in kaj to tocno je in koliko okvirno cena (ce mogoce ima kdo kaksno okvirno info)?

Lonsarg ::

Lokalne rekurperatorje se daje v čistih prostorih ker so izmenični, v kopalnico pa se daje le izhodni ventilator ali pa centralni rekurperator (centralni ni izmenični ampak iz kopalnice vedno odvaja).

Kar ti rabiš je ventilator plus nepovratna loputa proti smradu. Se dobi v običnih tehničnih trgovinah ni potrebe po nobenih znamkah.

FrRoSt ::

Tako. Potrebuje samo navadni ventilator z loputo, ki vleče zrak ven pozračniku.


https://www.google.com/search?q=kopalni...
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

zpza ::

hvala vama... sem ze gledala ravno te ventilatorje z nepovratno loputo...
zanima me, ali mi lahko elektricar to priklopi, ce zdaj nimam instalacije za električni ventilator, je pa par cm levo od zracnika zraven doza...
ali naredi to elektricar, da napravi instalacijo iz doze, da priključi tak ventilator?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni in dober rekuperator (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28675559 (3410) barracuda
»

Lokalni Rekuperator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10223580 (2956) edi123
»

Prezračevanje novogradnja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
34865045 (5242) edi123
»

protiprašna mrežica za okno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
423159 (2355)          
»

Rekuperator

Oddelek: Loža
3514093 (11292) ela94

Več podobnih tem