» »

Razvlažilnik zraka

Razvlažilnik zraka

techuser ::

Zanima me če se kdo spozna na razvlažilnike zraka in njihove specifikacije. Na alkiexpressu sem našel ugodno varianto z FREE SHIPPING v Slovenijo ampak imajo čudne podatke nekje 0.06L na uro kar ni praktično nič, spet na isti strani pa da je Dehumidification Volume: 1.1L/h. Pri nas so nekje 170 EUR z 16L na dan. Me zanima ali je ta reč vredna svojega denarja.

https://www.aliexpress.com/item/3292769...
  • spremenilo: zee ()

jype ::

Hitro popravi naslov, ker je videti, kot da je zrak važič.

koyotee ::

Spremeni ime, ker techuser ti ne paše ravno.

Came with broken internal plastic. Sealed. The device itself is extremely simple and inefficient. It is better to overpay and take from famous manufacturers. Button "cleaning" for ponts, turn on the blue leds that supposedly clean the air, and in fact it's like homeopathy.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

</head> ::

Glede na ceno boš na tole plačal še davek in carino?

Poleg tega je tole 30cm visoka igrača.

Pa sploh je odvisno, kaj bi rad dosegel z razvlaževalnikom.

BorutK-73 ::

Razvlažilnik kupi pri nas.

darkolord ::

Za dehumidification piše da je MANJ KOT 1,1 L/h.

Tole je neka žepna/namizna napravica, ki je precej švoh.

Z davkom bi tole prišlo nekje 130-140 eurov, medtem ko so ti, ki jih kupiš pri nas, precej boljši in imajo garancijo. V Hoferju je v akciji bil 150 eur s 3 leti garancije.

pershi ::

S tem razvlazevalnikom iz hoferja imam tudi jaz dobro izkusnjo, ga imamo ze 4-5 let in dela zelo dobro. Najprej smo ga uporabljali za razvlazevanje novega stanovanja, zdaj pa za susenje perila kadar je bolj dezevno in ga ne moremo posusit zunaj.
Lp, p

c3p0 ::

Ta škatlica verjetno deluje preko peltierjevega elementa. Imel nekaj podobnega iz Conrada, precej neuporabno.

Cico ::

Pri nas ga dobiš za 200€, sam imam dva z nastavitvijo željene vlage in 5l posoda za vodo. Ko je poln se samodejno ustavi. Čez noč lahko pozimi posušiš dva stojala perila v manjši sobi. Sam ju uporabljam pri svojem slikopleskarskem delu!

zpza ::

oživljam tole temo glede Hoferjevega razvlaževalnika - če ga kdo ima..
namreč sama sem ga ravno danes kupila - z delovanjem zadovoljna, samo navodila so pa najbolj nerazumljiva, nepraktična, pa nisem sicer nepraktični tip glede navodil za take stvari na splošno.
zanima me ali se posoda kondenzatorja prazni kar taka ali je treba pokrov posode odstranjevati - domnevam,da samo za zlivanje vode se lahko kar tako s pokrovom, za čiščenje pa je treba pokrov odstraniti - no tu pa jaz navodil ne razumem ker so mi kot znanstvena fantastika - bolj berem to kar je napisano in gledam posodo in pokrov, manj mi je jasno...
ima kdo ta razvlažilnik,da mi lahko pove kako se odstrani pokrov posode kondenzatorja (za takrat ko jo bo potrebno očistiti)?

OK.d ::

Mene pa zanima, če pri tej Hoferjevi varijanti ventilator deluje non-stop ali se tudi vmes ustavi.Namreč nabavil sem ga in ga zaradi zgoraj opisanega tudi vrnil nazaj.
Drugače imam doma 10+let star razvlažilnik, kateri ko doseže željen procent vlage preneha z delovanjem, kar mi je bilo do sedaj samoumevno.
LPOK.d

chucki ::

Najbolsi je gorenje d20m za ta denar.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Assass1n ::



Glede ventilatorja bom potestiral. Easy home razvlaževalec, se mi zdi, da je iz hoferja.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

zpza ::

hvalaaa.. se mi je zdelo da bo nekaj takega, samo v navodilih pise samo, da rocaj obrnes pod pravi kot s tistimi zaticki, potem pa da lahko potem pokrov kar dvignes in mi ni bilo logicno... rocaja pa si nisem upala odstraniti, da neb kaj zlomila... saj v navodilih ni napisan, da se odstrani (ta del so ocitn pozabili )

glede izklopa na doloceni vlaznosti v navodilih pise, da se lahko v navadnem nacinu delovanja nastavi vlaznost in da naj bi se potem izklopil...
men tud deluje skoz... sam sem mislila, da cesa se nisem ok nastudirala in dobro nastavila

Assass1n ::

Ni problema, mogoče postanem youtuber.

Sem testiral, ko pade na nastavljeno vrednost, sam razvlažilnik deluje in ventilator piha ampak kompresor se izklopi,lučka utripa.
Zrak "meša" verjetno ga mora, da zazna pravo vrednost vlage v zraku.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

OK.d ::

No še dobro da sem ga vrnil, ker je brezveze da ti non-stop deluje tudi ventilator.
Btw, ali potem še obstajajo novi razvlažilci z oldschool tehnologijo?
LPOK.d

Avenger ::

Ne, sploh ni brez veze. Če nastaviš na vlažnost npr 40%, bo razvlažilc pobiral do okol 40%, potem se izklopi, če ventilator še vedno deluje, poskrbi, da zrak kroži in tako lahko hitreje izhlapeva iz vlažnih ali mokrih površin, ko pride na okol 50% se razvlažilc ponovno vklopi. Pod črto porabi manj štroma, ker ventilator porabi 10W, hladilni element pa.. ne vem, 200W?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

OK.d ::

Ja in med tem posredno tudi segreva prostor, ko hladi hladilni element.
Pri on/off varijanti je tega toplega zraka v prostoru bistveno manj.
Ista stvar je tudi pri poceni klimah pri funkciji razvlaževanje, po eni strani razvlažuje, po drugi strani pa z mešanjem zraka segreva prostor.
LPOK.d

Avenger ::

Er... ne razumem čisto kako to misliš.

vlažnost 70%, razvlažilec vklopi hladilni (Peltierjev) element, na eni strani hladi, na drugi greje, ventilator piha skozi oba, toplega hladi, hladen pa se ogreva in se na njem nabira kondenz. Ko vlaga doseže 40% se Pelt. element izklopi, ventilator ne, ena stran se bo ogrela, druga ohladila, čez nekaj časa imata obe strani enako temperaturo. Ko se razvlaževanje ponovno vklopi, se spet ena stran ogreje, druga ohladi. Seveda se prostor nujno segreva, vendar po mojem razumevanju manj kot bi se, če bi bil razvlažilnik (Pelt.element) stalno vklopljen, potem ko se element izklopi, prostor ogreva:
-višek razlike med toplo in hladno stranjo elementa, dokler ni doseženo ravnovesje
-motorček ventilatorja
-zanemarljivo tudi trenje zraka
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

darkolord ::

Sicer ni Peltier ampak kar kompresor, ampak ja.

zpza ::

OK.d je izjavil:

No še dobro da sem ga vrnil, ker je brezveze da ti non-stop deluje tudi ventilator.
Btw, ali potem še obstajajo novi razvlažilci z oldschool tehnologijo?


jaz pa sicer, ga imam dva dni sele, ampak sem zaenkrat noro zadovoljna, mi je trenutno life saver, ker oken ne morem odpirat(delajo fasado in je vse usrano okoli in okoli in bi not letelo vse, klime nimam, susilca tudi ne in se posebej, ko operem perilo, je bilo brez tega za umret notri,.. tako, da noro sem zadovoljna zaenkrat, res pa je, da se vsega nisem naštudirala, ampak sem ga takoj vklopila za tisto osnovo.
in tudi zrak, ko pobere vlago, je prijetnejsi za bivanje, obcutek je kot bi malo shladilo, ceprav ne samo vlaho pobere, ampak za bivanje notri je glih prinetno... mi je res super zaenkrat... jaz ga preprosto ugasnem, ko se mi zdi da je ok.

borisk ::

mi imamo že par let enega iz bauhausa, mislim da 10L/dan. posoda je 2L in v dneh kot je danes jo je res potrebno izpraznit večkrat na dan. ima tudi možnost da priklopiš cevko na izhod in točiš direkt v odtok. ima dve možnosti delovanja, do nastavljene vlažnosti in konstantno. Takrat ko sem ga kupoval je bil ta najcenejši, od the kompresorskih, pa je narejen daleč on tega, sem ga imel enkrat tudi narazen, ker je mali zmetal neke kocke notri i nme je presenetilo, ker je dejansko narejen za servisiranje, vsi pokrovi se dajo odšraufat, uparjalnik, kompresor, mesto za dofilat plin, nalepka z količino in vrsto plina, vse je tako kot mora biti. je pa znamke coolway ali nekaj podobnega, neka bauhaus lastna znamka.

telexdell ::

OK.d je izjavil:

Ja in med tem posredno tudi segreva prostor, ko hladi hladilni element.
Pri on/off varijanti je tega toplega zraka v prostoru bistveno manj.
Ista stvar je tudi pri poceni klimah pri funkciji razvlaževanje, po eni strani razvlažuje, po drugi strani pa z mešanjem zraka segreva prostor.

In kaj bi ogrevalo hladilni element, če je izključen? Tista preostala toplota, katera je ostala na njem po izklopu se bo sprostila v prostor pa, če ventilator obratuje ali pa ne.
Marsikje ventilatorje uporabljajo za hlajenje prostorov in ti delujoč ventilator prej hladi, kot segreva prostor.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

muffliato ::

Bistvo ventilatorja je, da razpiha nabrani kondenz v rebrih in prepreči nastanek pleseni. Pa tudi če s tem spet nekoliko dvigne vlago v prostoru.

borisk ::

telexdell je izjavil:


Marsikje ventilatorje uporabljajo za hlajenje prostorov in ti delujoč ventilator prej hladi, kot segreva prostor.


Če gledaš zaprt sistem, ti ventilator v njem greje sobo z svojo električno močjo (vsa elektrika porabljena na motorju ventilatorja kre na koncu v toploto). se pa zgodi da lokalno pospešiš konvekcijo z zračnim tokom (ali izparevanje če se vsedeš moker pred ventilator..

OK.d ::

muffliato je izjavil:

Bistvo ventilatorja je, da razpiha nabrani kondenz v rebrih in prepreči nastanek pleseni. Pa tudi če s tem spet nekoliko dvigne vlago v prostoru.

Čudno da star razvlažilec ne potrebuje ventilatorja, pa se na njem v tem času ni nabralo nič plesni, pa je vseskozi vključen 24/7 zadnjih 15 let.Ta je tudi takrat bil nabavljen v Bauhausu in bil najcenejši - Coolix.
LPOK.d

c3p0 ::

SW v novejših je pač tak, da fan skoz dela. Ne kuri to dosti štroma (proti kompresorju), zna pa bit nadležno.

Starejši model iz Hofera vem, da je izklapljal fan po nekem času, ko je vlaga padla pod neko vrednost.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup razvlažilca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
824958 (620) miko22
»

Razvlažilnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8013833 (1935) MIHAc27
»

Razvlažilec zraka

Oddelek: Loža
248068 (3009) GupeM
»

Kopalniški električni radiator (lojtra)

Oddelek: Loža
393181 (2340) Magic1
»

Kateri razvlažilec zraka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13975479 (58739) matijadmin

Več podobnih tem