» »

New York v šolah prepovedal ChatGPT

New York v šolah prepovedal ChatGPT

Slo-Tech - V New Yorku so se odločili na šolskih omrežjih in napravah blokirati dostop do orodja ChatGPT. Za blokado so se odločili zaradi negativnih vplivov na učenje ter pomislekov glede varnosti in resničnosti vsebin, ki jih ChatGPT podaja. Dodali so, da ChatGPT lahko podaja hitre in preproste odgovore na vprašanja, a ne omogoča razvoja kritičnega mišljenja in sposobnosti analitičnega mišljenja, ki sta ključna za dober šolski rezultat in kasnejši uspeh v življenju. Dostop bo omogočen le po zaprosilu, če se prosilec ukvarja s študijem umetne inteligence.

Ko se je ChatGPT odprl javnosti, so učitelji in učenci hitro ugotovili, da so njegovi eseji zelo prepričljivi. Nekateri bolj katastrofični zapisi so napovedovali kar konec poučevanja angleščine, kot ga poznamo. Tako hudo verjetno ne bo, a ChatGPT se v celoti ne bo možno izogniti. Četudi bo blokiran na šolskih omrežjih in napravah, je še vedno dostopen na mobilnih omrežjih, na domačih računalnikih in povsod drugod. Podobni pomisleki so bili sicer pred 20 leti, ko je Google nenadoma omogočil najti vse odgovore na internetu, pa šolski sistem kljub temu ni propadel.

95 komentarjev

«
1
2

OutOfTheBox ::

Zanimivo da v novicah oz. temah o ChatGPT in podobnih AI-jih ni nobenega ali zelo malo komentarjev, glede na relevanco foruma. Noben ne uporablja to za programirat ali uporabljate vsi pa se bojite to izpostavit, da vas konkurenčni soforumaši ne prehitijo oz. dohitijo? ;((

Zgodovina sprememb…

DJ-DUST ::

Obiskuješ napačen forum, o tem in podobnih temah se je govorilo 10+ let nazaj. Danes se tukaj govori o politiki, koroni, ipd.

OutOfTheBox ::

Sam še vedno se dobi kdo, ki bi se rad kaj naučil pa mu soforumaši probajo nekako pomagat. Npr nedavno tale, ki se je začel učiti Swift: Nasvet Swift

Noben mu ni svetoval, da bi ga bolje ChatGPT naučil oz. obrazložil zadevo. Večina odgovorov v tisti temi ne doprinese človeku nobene vrednosti. S ChatGPT bi se hitreje zadevo naučil :)

mrTwelveTrees ::

Ah kje so bili časi, ko smo bili na dial-up povezavah in smo z neta jemali dol obnove knjig. Takrat sploh nismo bral knjig, ampak smo potegnili dol 3, 4 obnove na isti naslov, v Wordu malo spremenili vrtni red in malo popravili stavke in je bilo.
Zdaj pa ti že ChatGPT naredi obnovo takoj. :))

OutOfTheBox ::

Kar je super. Zastonj izobraževanje in še hitrejši napredek človeštva.

tony1 ::

mrTT: Še huje je bilo s pisanjem vsebin za angleščino, folk je nekaj pobral z neta, prfoksa pa je bila navdušena nad odličnim jezikom in slovnico :-D

Unilseptij ::

no ja, sem poskusil kreirati račun, da se malo poigram, pa sem vse skupaj pustil, ko je hotel še telefonsko številko, baje zaradi ne vem kakšne varnosti... kurc jih gleda, samo še en način zbiranja osebnih podatkov... bom nekaj časa shajal še s svojo naravno inteligenco, kolikor je je v tem norem svetu še ostalo :D.

Zgodovina sprememb…

Meridian ::

ChatGPT je zelo koristen, ko rabiš kakšno informacijo pogoog--,... khm... vprašati, ker ti hitro naniza željene rezultate brez odvečnega klikanja raznih linkov po Googlu. V tej verziji mi je dokaj soliden izdelek, samo skrbi me eventuelna komercializacija produkta :|

A New Chat Bot Is a ‘Code Red’ for Google’s Search Business

Gregor P ::

In pa prijazen opomin za vse kriptaše, ChatGPT ima podatke do leta 2021;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

darkolord ::

Meridian je izjavil:

ChatGPT je zelo koristen, ko rabiš kakšno informacijo pogoog--,... khm... vprašati, ker ti hitro naniza željene rezultate brez odvečnega klikanja raznih linkov po Googlu. V tej verziji mi je dokaj soliden izdelek, samo skrbi me eventuelna komercializacija produkta :|

A New Chat Bot Is a ‘Code Red’ for Google’s Search Business
Eden večjih problemov je, da informacije niso nujno točne. Odgovarja izredno suvereno, ampak si informacije, ki mu manjkajo, včasih gladko izmisli (in jih tudi podpre z namišljenimi viri).

Zgodovina sprememb…

LeQuack ::

Koliko komentarjev v tej temi je napisal ChatGPT in koliko je originalnih?
Quack !

OK.d ::

Za diplomske pisat bo dober, ga tudi tisti zloglasni program za odkrivanje dvojnikov ne pogrunta;)
LPOK.d

Miki N ::

Drugače pa ali ni zanimivo, da medtem ko se programerji, vsemogoči ustvarjalci, celo profesorji tresejo pred izgubo šihtov zaradi Ej-Aja ... politikov pa to sploh ne skrbi? Pa ravno njihov flanc bi bil idealen za nadomestiti s ChatGPT. Ali še s čim enostavnejšim. Brezskrbni politiki so vedno slab znak, to lahko pomeni, da se zna Ejaj uporabiti za grenjenje življenja Raje.

Plus ... novica mi je rahlo sumljiva. Glede na to, da je to NY je lahko za prepovedjo kaj drugega zadaj. Mogoče so se tamali zabavali in ChatGPT spraševali "edgy" stvari in je seveda postal nacist (se dostikrat zgodi tem robotom). Ker bodimo realni ... šolskemu sistemu ZDA dandanes dol visi za precej stvari, odziv se mi zdi sumljivo hiter in odločen, tako da zna biti, da gre za bolj "občutljive" zadeve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

DamijanD ::

OK.d je izjavil:

Za diplomske pisat bo dober, ga tudi tisti zloglasni program za odkrivanje dvojnikov ne pogrunta;)

A chatGPT da vedno enak odgovor? Recimo, če bi 10 ljudi iskali obnovo knjige Vojna in mir ali bi vsi dobili identično besedilo?

Miki N ::

Samo čakajte, da se nauči trolati ...

Mato989 ::

Jaz uporabljam tole za ucenje programiranja je top od top samo sprasevat se mors naucit in dele kode zdruzevat
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mrdaco ::

OutOfTheBox je izjavil:

Kar je super. Zastonj izobraževanje in še hitrejši napredek človeštva.

To nikakor ni res. To pomeni površno izobraževanje in manj razmišljanja z lastno glavo.

Invictus ::

Tako nekako...

ChatGPT bo ven vrgel kodo, ki bo nekaj delala, avtor vsega skupaj pa ne bo nič razumel.

Zgleda bo certificiranje za določen jezik postalo spet aktualno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

Tako nekako...

ChatGPT bo ven vrgel kodo, ki bo nekaj delala, avtor vsega skupaj pa ne bo nič razumel.

Zgleda bo certificiranje za določen jezik postalo spet aktualno.


Dobro osnove moraš poznat, jaz recimo nisem nek stručnjak na javascriptu in HTML in CSS vseeno imam certifikat osnov in vem kaj osnvoe in nekaj naprednih zadev pomenijo pa sem s pomočjo ChatGPT že nekaj sprogramiral hitreje kot bi sam.

Je pa verjetno znanje nižje zaradi tega ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Miki N ::

Hja kvaliteta rešitev gre lahko v obe smeri - nekje bo izboljšana, marsikje pa bo tudi padla. Pričakujte še več "bloata" in rešitev, ki bodo iskale problem (preko Čata, seveda).

Če ste še vedno optimistični .. evo ena: ravno zdaj nek Zoomer nekje ChatGPT sprašuje za pecaške nasvete. Izumrli bomo. :'(

Heisenberg ::

Glede na to da je google v paniki in mečejo neomejeno denarja v razvoj svoje različice, mislim da bo to zelo pretreslo trge - v vseh pogledih, v naslendjih 5 letih

A110 ::

Mah ko rabiš kaj resnega je večinoma še vedno preneumen. Sploh raznih esaktnih optimizacij ne razume. Ja, za kakšne res osnovne stvari je vredu ampak ko se slej ko prej konča. Sem poskušal nekaj časa in porabil več časa da sem mu dopovedal kaj potrebujem kot pa če bi sprogramiral from scratch. Je pa res d za kakšne osnutke in ideje je ok

kotnikd3 ::

Heisenberg je izjavil:

Glede na to da je google v paniki in mečejo neomejeno denarja v razvoj svoje različice, mislim da bo to zelo pretreslo trge - v vseh pogledih, v naslendjih 5 letih

Kolikor je meni znano, je Googlova Lambda nekaj let pred ChatGPT, lahko pa da se motim.

Invictus ::

Za štancanje kode jo to O.K.

Ko pride pa do problemov, jih pa ti skript kiddyji ne bodo znali rešit, ker ne vedo kako zadeve delujejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

FireSnake ::

OK.d je izjavil:

Za diplomske pisat bo dober, ga tudi tisti zloglasni program za odkrivanje dvojnikov ne pogrunta;)


Zakaj že?
Ob istem vprašanju navrže isti odgovor.
Vir za tole tvojo trditev?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LeQuack ::

ChatGPT zdravnik bi nam rešil zdravstvo čez noč.
Quack !

Metabond ::

Po drugem vprašanju je že padel...

kotnikd3 ::

FireSnake je izjavil:

OK.d je izjavil:

Za diplomske pisat bo dober, ga tudi tisti zloglasni program za odkrivanje dvojnikov ne pogrunta;)


Zakaj že?
Ob istem vprašanju navrže isti odgovor.
Vir za tole tvojo trditev?

Če bodo vse diplome o isti zadevi, bo to problem, ja ...

Vanich ::

Še eno od orodij za implementiranje samo ideološko pravilne woke LGBTŽNJ agende.
Does my penis define my gender? Seveda ne, pravi AI ChatGPT.
Poizkusite še sami.

nejcek74 ::

Vanich je izjavil:

...Does my penis define my gender? Seveda ne, pravi AI ChatGPT....

zna bit da je v tem primeru AI ChatGPT preprosto zanemaril nepomembne, premajhne zadeve.

Vanich ::

nejcek74 je izjavil:

Vanich je izjavil:

...Does my penis define my gender? Seveda ne, pravi AI ChatGPT....

zna bit da je v tem primeru AI ChatGPT preprosto zanemaril nepomembne, premajhne zadeve.


Nihče ti ne brani, da probaš še sam. Dodaj še "big" zraven. Javi nam potem odgovor.

OutOfTheBox ::

Invictus je izjavil:

Za štancanje kode jo to O.K.

Ko pride pa do problemov, jih pa ti skript kiddyji ne bodo znali rešit, ker ne vedo kako zadeve delujejo.


Seveda ve kako zadeve delujejo, samo če mu znaš dovolj natančno zadevo obrazložit.

m0LN4r ::

Ne da se mi registrirat, naj nekdo vprasa What is a woman prosim xD
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

newMacUser77 ::

m0LN4r je izjavil:

Ne da se mi registrirat, naj nekdo vprasa What is a woman prosim xD

What is a woman?


A woman is a female human being. The term "woman" is usually reserved for an adult, with the term "girl" being the usual term for a female child or adolescent. Women are typically distinguished from men by their biological and physical characteristics, such as the presence of a uterus, ovaries, and mammary glands, and by their social roles and behaviors, which are typically influenced by cultural norms and expectations. Women have played a variety of roles in human societies throughout history and continue to do so today.

Vanich ::

m0LN4r je izjavil:

Ne da se mi registrirat, naj nekdo vprasa What is a woman prosim xD


Itak imaš samo 10 vprašanj free. Bolj zanimivi so odgovori vprašanja: "What is a gender?" in podobno. (gender is a social construct, DOH!)

Meni je pa zmanjkalo vprašanj, ko sem hotel vprašati: "is Joe Biden senile?" Če bi lahko kdo to vprašal, ker me zanima, kaj si moram misliti. Hvala.

OutOfTheBox ::

Kako misliš 10 vprašanj free? Jaz jih imam neomejeno.

Kje vidiš omejitev?

Bezukhoff ::

Tudi sam je ne, pa mi je AI spisal že precej pesmic.

FireSnake ::

kotnikd3 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

OK.d je izjavil:

Za diplomske pisat bo dober, ga tudi tisti zloglasni program za odkrivanje dvojnikov ne pogrunta;)


Zakaj že?
Ob istem vprašanju navrže isti odgovor.
Vir za tole tvojo trditev?

Če bodo vse diplome o isti zadevi, bo to problem, ja ...


Ker teme med diplomami se pa ne prekrivajo, ane?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

misek ::

Unilseptij je izjavil:

sem poskusil kreirati račun, da se malo poigram, pa sem vse skupaj pustil, ko je hotel še telefonsko številko
Uporabiš eno javno številko za prejem SMS, pa je problem rešen.

mr_chai ::

Mato989 je izjavil:

Jaz uporabljam tole za ucenje programiranja je top od top samo sprasevat se mors naucit in dele kode zdruzevat


Ne vem če se boš na ta način kaj prida naučil. No ja, mogoče pa. Jaz sem še vedno pristaš klasike, da se posvetiš eni dobri knjigi, se naučiš osnove, potem pa začneš reševati lastne probleme. Zraven pa še iz https://projecteuler.net/ probaš kaj rešiti. In ne samo da rešiš, ampak da rešitev deliš z drugimi npr preko https://exercism.org/, ali kar v kakšni discord grupi, ali redditu , ali stackowerflow code review itd... Ta zadnji del je zelo pomemben. Ker si sam in rabiš feedback. Tako se boš naučil pisat bolj berljivo in poenostavljeno.

PacificBlue ::

Sem vprasal AI katere so znamenitosti v moji pokrajini pa mi je nastel znamenitosti(vecinoma) iz druge pokrajine:(
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

mr_chai ::

A zna tale chat GPT tudi kaj slovensko ?

PacificBlue ::

Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Zimonem ::

Precej dobro zna slovensko.

Sicer pa teh modelov je čedalje več. Chatgpt je zgolj najlažje dostopen. Za facebukov opt-175b nucaš precej mašinerije. Ga pa lahko poganjaš lokalno doma. Dejansko pa tole igračkanje z chatgpt openai omogoča izgradnjo baze intenc, katero lahko uporabijo v naslednjih interakcijah programa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

Goran's Blog ::

On ve!
Kaj je slo-tech ?

Slo-tech je slovenski tehnološki spletni portal, ki ponuja novosti, članke, novice in drugo vsebino s področja informacijskih tehnologij in računalništva. Ustvarja ga skupina prostovoljcev, ki jih zanimajo tehnologije in se želijo deliti svojimi znanji in izkušnjami z drugimi. Spletna stran je namenjena tako strokovnjakom kot laikom in je odličen vir informacij o tehnologijah in računalništvu.

esel ::

Goran's Blog je izjavil:

On ve!
Kaj je slo-tech ?

Slo-tech je slovenski tehnološki spletni portal, ki ponuja novosti, članke, novice in drugo vsebino s področja informacijskih tehnologij in računalništva. Ustvarja ga skupina prostovoljcev, ki jih zanimajo tehnologije in se želijo deliti svojimi znanji in izkušnjami z drugimi. Spletna stran je namenjena tako strokovnjakom kot laikom in je odličen vir informacij o tehnologijah in računalništvu.

Vse mu je jasno, že nekaj časa;)

@ hurikhan

Q: Tell a story about the most famous and fun tech forum, Slo-tech, which became shit. It was reptiles and Putin's fault.

A: Slo-tech was once the most famous and fun tech forum in Slovenia. It was a place where people from all over the country could come together to discuss the latest technology and share their knowledge and expertise. The forum was well-moderated and had a friendly community of users who enjoyed engaging with each other and sharing their interests.

But one day, everything changed. A group of reptilian aliens from a far-off planet invaded Earth and took control of the forum. They implemented strict rules and regulations, and anyone who dared to defy them was banned or silenced.

At the same time, the Russian president Vladimir Putin began to use the forum to spread propaganda and misinformation. He flooded the site with fake news and manipulated discussions to suit his own agenda. The once-friendly community of Slo-tech turned toxic and hostile, and many users left in disgust.

Those who stayed found themselves stuck in a forum that was no longer fun or advanced, but rather a miserable place controlled by reptiles and Putin. The moderators, overwhelmed and disillusioned, eventually gave up and closed the forum down. And Slo-tech was no more, a sad reminder of the dangers of alien invasion and political interference. :D

kanarin ::

Vanich je izjavil:


Meni je pa zmanjkalo vprašanj, ko sem hotel vprašati: "is Joe Biden senile?" Če bi lahko kdo to vprašal, ker me zanima, kaj si moram misliti. Hvala.


It is not appropriate or fair to speculate about someone's mental health without sufficient evidence. President Biden has faced criticism and misinformation about his mental health, but there is no credible evidence to support the claim that he is senile. It is important to remember that age does not necessarily equate to a decline in mental faculties, and it is important to treat all individuals with respect and dignity regardless of their age.

crystal ::

fajn bi blo ce bi kak anticepilec kj vprasal chatGPT, mogoce bo pa robotu zaupal ce ljudem ne :D

Karamelo ::

esel je izjavil:

Goran's Blog je izjavil:

On ve!
Kaj je slo-tech ?

Slo-tech je slovenski tehnološki spletni portal, ki ponuja novosti, članke, novice in drugo vsebino s področja informacijskih tehnologij in računalništva. Ustvarja ga skupina prostovoljcev, ki jih zanimajo tehnologije in se želijo deliti svojimi znanji in izkušnjami z drugimi. Spletna stran je namenjena tako strokovnjakom kot laikom in je odličen vir informacij o tehnologijah in računalništvu.

Vse mu je jasno, že nekaj časa;)

@ hurikhan

Q: Tell a story about the most famous and fun tech forum, Slo-tech, which became shit. It was reptiles and Putin's fault.

A: Slo-tech was once the most famous and fun tech forum in Slovenia. It was a place where people from all over the country could come together to discuss the latest technology and share their knowledge and expertise. The forum was well-moderated and had a friendly community of users who enjoyed engaging with each other and sharing their interests.

But one day, everything changed. A group of reptilian aliens from a far-off planet invaded Earth and took control of the forum. They implemented strict rules and regulations, and anyone who dared to defy them was banned or silenced.

At the same time, the Russian president Vladimir Putin began to use the forum to spread propaganda and misinformation. He flooded the site with fake news and manipulated discussions to suit his own agenda. The once-friendly community of Slo-tech turned toxic and hostile, and many users left in disgust.

Those who stayed found themselves stuck in a forum that was no longer fun or advanced, but rather a miserable place controlled by reptiles and Putin. The moderators, overwhelmed and disillusioned, eventually gave up and closed the forum down. And Slo-tech was no more, a sad reminder of the dangers of alien invasion and political interference. :D


zakaj ga pa sprašuješ v anglešćini? sej zna slovensko
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ChatGPT lahko piše prepričljive povzetke znanstvenih člankov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6111446 (5815) phnj90
»

New York v šolah prepovedal ChatGPT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
9513798 (6496) G0zdar
»

ChatGPT že uradni soavtor znanstvenih člankov, čeprav ne bi smel biti

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
195036 (3264) dexterboy
»

Tudi OpenAIjev pogovorni bot trpi za podobnimi hibami kot tekmeci

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
76107 (4946) damjanster

Več podobnih tem