» »

Cene Avtomobilov

Cene Avtomobilov

««
15 / 23
»»

Sparkxl ::

mugen999 je izjavil:

Treba se je vprašat kdo so ljudje, ki danes kupijo, 3, 4 leta star avto in dajo skoraj toliko denarja zanj, kot je takrat stal nov. Jaz te logike teh kupcev ne razumem.


Ni tu nobene logike zadaj. To so ljudje s starim avtom, ki ga želijo menjat. Nekoč bi kupili nov avto, zdaj za ta denar kupijo 3 leta starega. In točno to drži cene rabljenih v višavah. Za novega nimaš, zato kupiš rabljenega. Cene rabljenih bodo padle šele za tem, ko bodo padle cene novim

Senior Dev ::

Na lizing se splača večina avtov. Vzameš nek ljudski avto, recimo ID.4 Pro Perf (motor 150 kW/bat. 77 kWh) da imaš dometa čez 500 km. To zadostuje za večino ljudi, 96 obrokov po 480 evrov. Sploh ne opaziš pri plači tega mesečnega izdatka. In na ta način lahko vzameš tudi kaj boljšega. Želim povedati samo, da je dandanes dokaj enostavno priti do novega avta. Zato pa srečaš toliko dobrih avtov na cesti. Slabih - tam do 30 jurjev - skoraj ne srečaš več...
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Sparkxl je izjavil:

mugen999 je izjavil:

Treba se je vprašat kdo so ljudje, ki danes kupijo, 3, 4 leta star avto in dajo skoraj toliko denarja zanj, kot je takrat stal nov. Jaz te logike teh kupcev ne razumem.


Ni tu nobene logike zadaj. To so ljudje s starim avtom, ki ga želijo menjat. Nekoč bi kupili nov avto, zdaj za ta denar kupijo 3 leta starega. In točno to drži cene rabljenih v višavah. Za novega nimaš, zato kupiš rabljenega. Cene rabljenih bodo padle šele za tem, ko bodo padle cene novim


Tocno to.

m0LN4r ::

mugen999 je izjavil:

Treba se je vprašat kdo so ljudje, ki danes kupijo, 3, 4 leta star avto in dajo skoraj toliko denarja zanj, kot je takrat stal nov. Jaz te logike teh kupcev ne razumem.

Kaj pa bos? Cakal, da bo ceneje? - Pac ne bo, razem ce mislis ta isti 3-4 leta star avto, ki bo cez 3-4 leta star 6-8 let.
V 3-4 letih se v cloveku v zivljenju marsikaj lahko spremeni. Si izmisljujem, tretji otrok, nesreca, totalka, nepokretni tastari, zmiljon razlogov.
Ampak bistvo, kar hocem rect, da ne bodo nic cenejsi. 3-4 leta star avto bo leta 2025 mogoce celo drazji, nemske novice porocajo, da se je stevilo na novo registriranih vozil spet nazaj dvignilo.
Razen, ce mislis prvo, da si danes nagledas 3 leta star avto in pocakas da bo star 6 let, ce lahko 3 leta cakas, ga pa res ne rabis niti cez 3 leta.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Mato989 ::

kixs je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

mugen999 je izjavil:

Treba se je vprašat kdo so ljudje, ki danes kupijo, 3, 4 leta star avto in dajo skoraj toliko denarja zanj, kot je takrat stal nov. Jaz te logike teh kupcev ne razumem.


Ni tu nobene logike zadaj. To so ljudje s starim avtom, ki ga želijo menjat. Nekoč bi kupili nov avto, zdaj za ta denar kupijo 3 leta starega. In točno to drži cene rabljenih v višavah. Za novega nimaš, zato kupiš rabljenega. Cene rabljenih bodo padle šele za tem, ko bodo padle cene novim


Tocno to.



Ampak zakaj ne bi potem počakal še 2-3 leta prihranil in kupil novega in ga imel 10-15 let... ter fajn skrbel zanj, pa še veš da si ga od dne 1 vozil ti.


Če mam na voljo 4 leta star avto za 22k in novega za 27,999EUR zagotovo počakam 2 leti in kupim novega, tudi če bo čez 2 leti 29k ali 30k...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Utk ::

Sparkxl je izjavil:

mugen999 je izjavil:

Treba se je vprašat kdo so ljudje, ki danes kupijo, 3, 4 leta star avto in dajo skoraj toliko denarja zanj, kot je takrat stal nov. Jaz te logike teh kupcev ne razumem.


Ni tu nobene logike zadaj. To so ljudje s starim avtom, ki ga želijo menjat. Nekoč bi kupili nov avto, zdaj za ta denar kupijo 3 leta starega. In točno to drži cene rabljenih v višavah. Za novega nimaš, zato kupiš rabljenega. Cene rabljenih bodo padle šele za tem, ko bodo padle cene novim

Vidva pa res nimata nobene logike. Kaj vam pomaga, če so jih 3 leta zastonj delili, danes stane tolk kot stane. Lahko pa čakaš, da cene nazaj padejo, če misliš da bojo.

m0LN4r ::

Nevem, recimo si imel podhranjen 80 konjskega "cliota" imas 1,80cm, rodila sta se ti dva otroka in si rekel, ok se nekak gre, malo pocakamo. Med tem malo pocakamo so otroci zrastli, grejo proti puberteti en ima 1,65 drugi pa 1,70cm.
V cliotu se stiskamo, v hribe ne vlece vec, prehitevat ne mores, na avtu bo treba zrihtat ornk stvari, pragovi so zaceli ornk rjavet.
Bos se pocakal 2 leti?
Nevem, ampak jaz glih ne poznam ljudi osebno, ki se je odlocil zdaj za nakup, tak "just for fun" - ampak vsi so v bistvu ze cakali, odlasali z nakupom tam 2018,2019 pol pa jim je to cakanje porinlo prst v rit, zdaj pa je ze mal boljkone sila.
Evo spet en tak primer, sodelavc imel enga otroka 2019 takrat se vojne in korone ni bilo, vse kul. Vse kul, zena noseca z dvojcki. Bos cakal se 2-3 leta?

PS: Fiktivno jaz bi zelo verjetno menjal naslednje leto, samo zaradi tega, ker za starga dobim "dober" dnar zaenkrat, pa se pod garancijo bo pol leta in bo prodaja tako sla bistveno boljse, kot ce bi ga cez 2 leti brez garancije.
Glede novega mi je pa vseeno ali bo to 400 al 450 na mesec.

Najbolj me jebe, da ne najdem elektricnega "tourana" se zaenkrat.

Utk je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

mugen999 je izjavil:

Treba se je vprašat kdo so ljudje, ki danes kupijo, 3, 4 leta star avto in dajo skoraj toliko denarja zanj, kot je takrat stal nov. Jaz te logike teh kupcev ne razumem.


Ni tu nobene logike zadaj. To so ljudje s starim avtom, ki ga želijo menjat. Nekoč bi kupili nov avto, zdaj za ta denar kupijo 3 leta starega. In točno to drži cene rabljenih v višavah. Za novega nimaš, zato kupiš rabljenega. Cene rabljenih bodo padle šele za tem, ko bodo padle cene novim

Vidva pa res nimata nobene logike. Kaj vam pomaga, če so jih 3 leta zastonj delili, danes stane tolk kot stane. Lahko pa čakaš, da cene nazaj padejo, če misliš da bojo.

Tako. S tem, da jaz pravim, da cene ne bodo padle. To so nove cene na katere se bomo morali navaditi.
Kot, da bi folk cakal da bo nekega dne Iphone XY PRO Max padel pod 1000€ ipd.
Proizvajalci so dvignili cene, "padec" prodaje so pozrli, ampak gremo naprej, stevilke prodaje se kljub novim cenam pobirajo.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

PS: Ce ne naredijo jebenega elektricnega Grand Scenica ali Tourana, vse tisto krneki vmes kar nima kockastega prtljaznika in bo 50k plus potem je res se najboljse it po 2-3 leta star ID-Buzz
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kixs ::

Kot, da so se proizvajalci med samo zmenili, da so to zdaj nove cene. Bodo prodali manj, imeli pa vseeno vec ali pa vsaj enak profit. Ni enega, ki bi imel bolj realne cene.

Senior Dev ::

Trg rabljenih vozil cveti. Poznam preprodajalca dražjih rabljenih vozil, ki vozi nič drugega kot Lambota za 600k. Ja, prav ste slišali, Lambota. In ni to v Dubaju, kjer je takih avtov ko solate.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Lonsarg ::

Na lizing ne kupis ker se splaca, na lizing kupis ce nimas financne discipline, da bi znal nasparat vsaj za en avto. In ja glavnina ljudi financne discipline nima, jaz se sicer nad takimi zgrazam.

Pac nekaj je bajta za katero je tezko nasparat, ker si potem 20 let brez bajte da sparas in zato pac kredit (pa stanovanjski krediti so itak precej bolj ugodni od avto lizingov). Za avto pa ce imas financno disciplino nasparas, ne da kupis vnaprej se predno je denar.

Ampak ja, ce nimas financne discipline in si pred tam da rabis/hoces nov avto, potem si pac postavljen pred dejstvo ali na lizing ali stara kripa. Ajde razumem da ti malenkost zmanjka in vzames recimo 2 letni lizing, da pa gres celo dobo na lizing pa se treba zamislit nad sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

m0LN4r ::

Problem je tudi, da od metalurgije, sestavljalcev na traku, vse do vodilnih polozajev, hocejo imeti oz. so jim ze mastno dvignili place in hocejo v bistvu se vec. Samo recem za en primer: IG Metall hocejo delati 4 dni na teden in imeti 3000€ Netto place, sestavljalci z 2200 (brez nocnih in dodatkov) hocejo po novem tudi 3k+
Die IG Metall fordert 8,5 Prozent mehr Geld - und die 32-Stunden-Woche, mit Lohnausgleich, zur Entlastung und zur Sicherung von Arbeitsplätzen in der Transformation. Die Stahlindustrie kann sich das leisten. Die Tarifverhandlungen starten Mitte November. Ab Dezember sind Warnstreiks möglich
Se bodo cene mal sle gor v proizvodnji.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

hojnikb ::

Bo pač se več proizvodnje slo izven evrope in se več azijske konkurence prodiral na nas trg. Pol pa lahk majo kamot 3 čuke neto, sam vprasanje kolk dela bojo mel...
#brezpodpisa

Senior Dev ::

Jaz sem vedno želel mehr Geld. Potem sem šel na svoje in se nasitil. Ker če ti višajo po 10%, ni nikoli dovolj.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Lonsarg ::

Ampak vec ko bo proizvodnje izven evrope slabsa bo kupna moc in slabse bo posledicno razmerje placa/avto.

Tak da malemu cloveku je dejansko vitalnega pomena da je EU proizvodnja cim mocnejsa. Zajeb EU industrije direktno negativno vpliva na malega cloveka, ne zgolj na kapitalske lastnike avto znamk.

Kawhi ::

Še posebej malemu človeku v Sloveniji. Smo ornk odvisni od avtomobilske proizvodnje v Evropi. Ogromno firm in firmic v Slo dela za avto industrijo.

akulp ::

Senior Dev je izjavil:

Na lizing se splača večina avtov. Vzameš nek ljudski avto, recimo ID.4 Pro Perf (motor 150 kW/bat. 77 kWh) da imaš dometa čez 500 km. To zadostuje za večino ljudi, 96 obrokov po 480 evrov. Sploh ne opaziš pri plači tega mesečnega izdatka. In na ta način lahko vzameš tudi kaj boljšega. Želim povedati samo, da je dandanes dokaj enostavno priti do novega avta. Zato pa srečaš toliko dobrih avtov na cesti. Slabih - tam do 30 jurjev - skoraj ne srečaš več...


Dobro, da se večini ne pozna 500 EUR pri plači... :)
Lukcc

nejc_nejc ::

Lonsarg je izjavil:

Na lizing ne kupis ker se splaca, na lizing kupis ce nimas financne discipline, da bi znal nasparat vsaj za en avto. In ja glavnina ljudi financne discipline nima, jaz se sicer nad takimi zgrazam.

Pac nekaj je bajta za katero je tezko nasparat, ker si potem 20 let brez bajte da sparas in zato pac kredit (pa stanovanjski krediti so itak precej bolj ugodni od avto lizingov). Za avto pa ce imas financno disciplino nasparas, ne da kupis vnaprej se predno je denar.

Ampak ja, ce nimas financne discipline in si pred tam da rabis/hoces nov avto, potem si pac postavljen pred dejstvo ali na lizing ali stara kripa. Ajde razumem da ti malenkost zmanjka in vzames recimo 2 letni lizing, da pa gres celo dobo na lizing pa se treba zamislit nad sabo.

Preveč ozko gledanje.

Mato989 ::

Lonsarg je izjavil:

Na lizing ne kupis ker se splaca, na lizing kupis ce nimas financne discipline, da bi znal nasparat vsaj za en avto. In ja glavnina ljudi financne discipline nima, jaz se sicer nad takimi zgrazam.

Pac nekaj je bajta za katero je tezko nasparat, ker si potem 20 let brez bajte da sparas in zato pac kredit (pa stanovanjski krediti so itak precej bolj ugodni od avto lizingov). Za avto pa ce imas financno disciplino nasparas, ne da kupis vnaprej se predno je denar.

Ampak ja, ce nimas financne discipline in si pred tam da rabis/hoces nov avto, potem si pac postavljen pred dejstvo ali na lizing ali stara kripa. Ajde razumem da ti malenkost zmanjka in vzames recimo 2 letni lizing, da pa gres celo dobo na lizing pa se treba zamislit nad sabo.



Ne vem no, jaz mam brezobrestni lizing torej plačam točno toliko kot bi s kešom... oz. malo več no ker je cena 2k višja... na 6 let... hkrati sem pa dobil kasko cenejši za 200EUR... torej v 6 letih 1.200 manj pa še viša se ne

Meni se zdi SOLIDNO...

S kešom bi se splačalo če bi dobil like 20% popusta ja
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

DamijanD ::

m0LN4r je izjavil:

PS: Ce ne naredijo jebenega elektricnega Grand Scenica ali Tourana,

Scenic pride v 24, koliko bo Grand pa ne vem - vsekakor pa deluje bolj uporaben avto od električnega Megana

m0LN4r ::

DamijanD je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

PS: Ce ne naredijo jebenega elektricnega Grand Scenica ali Tourana,

Scenic pride v 24, koliko bo Grand pa ne vem - vsekakor pa deluje bolj uporaben avto od električnega Megana

Dosti avtov, karavanov sem si ze pogledal, upam da res pride kaj v tej smeri s kockastim prtljaznikom, ker mi je pri vseh "karavanih" motilo ravno to, da se zapirajo pod 45 kotom in takoj zgubis ca. 40cm.
Recimo Ford S Max je se okej glede tega. Vec se jih pa na hitro ne spomnim.

PS: Se najrajsi bi videl kak krajsi avto s kockastim prtljaznikom, ampak se ne spomnim nobenega.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Matheus ::

Mato989 je izjavil:

Lonsarg je izjavil:

Na lizing ne kupis ker se splaca, na lizing kupis ce nimas financne discipline, da bi znal nasparat vsaj za en avto. In ja glavnina ljudi financne discipline nima, jaz se sicer nad takimi zgrazam.

Pac nekaj je bajta za katero je tezko nasparat, ker si potem 20 let brez bajte da sparas in zato pac kredit (pa stanovanjski krediti so itak precej bolj ugodni od avto lizingov). Za avto pa ce imas financno disciplino nasparas, ne da kupis vnaprej se predno je denar.

Ampak ja, ce nimas financne discipline in si pred tam da rabis/hoces nov avto, potem si pac postavljen pred dejstvo ali na lizing ali stara kripa. Ajde razumem da ti malenkost zmanjka in vzames recimo 2 letni lizing, da pa gres celo dobo na lizing pa se treba zamislit nad sabo.



Ne vem no, jaz mam brezobrestni lizing torej plačam točno toliko kot bi s kešom... oz. malo več no ker je cena 2k višja... na 6 let... hkrati sem pa dobil kasko cenejši za 200EUR... torej v 6 letih 1.200 manj pa še viša se ne

Meni se zdi SOLIDNO...

S kešom bi se splačalo če bi dobil like 20% popusta ja


Meni bi kredit/lizing za avto za 6 let vsak mesec predstavljal stres. Bog ne daj, da pridejo poleg kakšni nenačrtovani večji stroški...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

m0LN4r ::

Ce delas v javni upravi, to ni noben stres. Placa je, vedno bo, sluzba tudi, vsako leto vec, dodatki. Res se ne rabis sekirat.
Pada kak korona bonus, pa je avto se prej odplacan.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

kixs ::

Kot, da eni zivijo v nekem paralelnem svetu... ali pa samo js :lol:

Colt1911 ::

kixs je izjavil:

Kot, da so se proizvajalci med samo zmenili, da so to zdaj nove cene. Bodo prodali manj, imeli pa vseeno vec ali pa vsaj enak profit. Ni enega, ki bi imel bolj realne cene.


Z višjo ceno ICE avtov subvencioniramo štromarje oz. čimhitrejši prehod na štrom.
Kot včasih diesl ko je pred leti npr. atmosferski bencinski Hyundai I30 bil le 200€ cenejši od tudbo dieselskiga.

Blinder ::

Res? Ker ponavadi so bili diesli cca 3000 € dražji od bencinskih s podobnimi konji.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

m0LN4r ::

Za Golfa 2.0 je blo 2009 okol res okol 900€ razlike. 2001 za 1.9TDI pa je blo okol 1500€
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Sparkxl ::

Če kdo od vas ni včeraj zlezel iz plenic in nima spomina zlate ribice, se mogoče spomni cen rabljenih avtov po krizi 2008. Strmoglavile so. In tudi takrat je svet bil poln modrecev da pa cene res nikoli in nikakor ne gredo dol. Vedno samo gor. Velja za cigl in pleh

LeQuack ::

Splača se zdaj prodati ko so cene visoke, biti vmes na biciklu ali car sharingu, in potem čez 2 let nabavt za isto ceno nov avto ko bodo cene padle.
Quack !

Matheus ::

Sparkxl je izjavil:

Če kdo od vas ni včeraj zlezel iz plenic in nima spomina zlate ribice, se mogoče spomni cen rabljenih avtov po krizi 2008. Strmoglavile so. In tudi takrat je svet bil poln modrecev da pa cene res nikoli in nikakor ne gredo dol. Vedno samo gor. Velja za cigl in pleh


In torej plan je kakšen? Upati na krizo takšnih razšeznosti kot leta 2008, čez eno, dve, tri ali več let?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matheus ()

Sparkxl ::

Od kot naj jaz vem kaki plan imaš ti?

Matheus ::

Sparkxl je izjavil:

Od kot naj jaz vem kaki plan imaš ti?


Kupiš, ko potrebuješ in lahko naprej planiraš drugačne investicije. Med krizo, ko se spustijo cene pač našparana finančna sredstva namesto v nov avtomobil vložiš drugam.

Sparkxl ::

Pri plehu je tako, da v večini primerov ne velja da kupiš ko potrebuješ. Potrebuje vsaka srednji sloj gospa pri 39 letih 30k suva za na šiht, interšpar, vrtec/šola in domov? Nope. 10 let star clio bi opravil isto funkcijo. Jaz bi se tudi lahko vozil v 20 let starem pasatu. Pa mi ni.

Čustva, status, želje,...vse to pri plehu igra večjo vlogo kot gola potreba.

m0LN4r ::

Čustva, status, želje,..
Isto pri novi kuhni, kopalnici, frizuri (za babe), nohtih, nenazadnje spodnjem perilu in torbici, teniskah, telefonu in kam se gre na vecerjo, kavo. 3 zvezdi ali 5 zvezdni hotel...
Poglej temo kjer folk da vec kot 10k za poroko, kot da ni to razkazovanje statusa... Lepo prosim.

Ista fora, zka naj dam za software licenco 549€ na leto, ce je Freeware enako dober.
Tako se pac svet vrti. No saj mas prav, najboljse bi bilo, ce bi vsi "uzivali" Spar-Budget vsepovsod.

Eni kupujejo iPade otrokom, kot da to res rabijo. Suround zvocnike v steni? WTF kdo to rabi. Nov 4K Smart TV visjega razreda? Upam, da imas se 12 let star HD Ready TV.
;)

Ah pozabil, se najvecje razkazovanja statusa, custev je nakladanje o potovanju in sceniranih Instafockah. Kdo to rabi?
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Twixz ::

Matheus je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Če kdo od vas ni včeraj zlezel iz plenic in nima spomina zlate ribice, se mogoče spomni cen rabljenih avtov po krizi 2008. Strmoglavile so. In tudi takrat je svet bil poln modrecev da pa cene res nikoli in nikakor ne gredo dol. Vedno samo gor. Velja za cigl in pleh


In torej plan je kakšen? Upati na krizo takšnih razšeznosti kot leta 2008, čez eno, dve, tri ali več let?


Noben nima plana, eni šparajo, drugi kupijo na leasing, tretji na kredit, četrti stare avte z našparanim denarjem.
Jst osebno bom junija naslednje leto našparal kolikor bo šlo in vzel še par let leasinga - računam, da bo to nek avto za tam med 7 in 10k (več niti ne nameravam dat) in to je to.
Najbrž ne bom kupil nemca, verjetno SEAT ali Škoda, mogoče Dacia.

Vsak se zase odloči kako in kaj, jaz npr. bi že par let nazaj rabil boljši, mlajši avto ampak trajbam svojo staro gajbico za službo.

m0LN4r ::

Jaz sem se ze zalubu, zdaj je edino samo se vprasanje:
 Spuscen H&R

Spuscen H&R


 Al orginal

Al orginal



Zdaj pa samo cakat, da cene padejo :))
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Sparkxl ::

Čakaj zdaj...prvo narediš suv kanto da je visoka, ker po novem so vsi pri 40 invalidi in rabijo visoko sedenje. Potem pa ga spustiš dol? Zakaj?

Recordman ::

m0LN4r je izjavil:


Dosti avtov, karavanov sem si ze pogledal, upam da res pride kaj v tej smeri s kockastim prtljaznikom, ker mi je pri vseh "karavanih" motilo ravno to, da se zapirajo pod 45 kotom in takoj zgubis ca. 40cm.
Recimo Ford S Max je se okej glede tega. Vec se jih pa na hitro ne spomnim.

PS: Se najrajsi bi videl kak krajsi avto s kockastim prtljaznikom, ampak se ne spomnim nobenega.


Taksnih avtov zal ne delajo vec, se najblizje se mi zdi Volvo V60.

S Max ni ravno karavan v pravem pomenu besede, ce razsiriva definicijo ima ustrezno obliko tudi npr. Dacia Jogger.

bemfa ::

Sparkxl je izjavil:

Čakaj zdaj...prvo narediš suv kanto da je visoka, ker po novem so vsi pri 40 invalidi in rabijo visoko sedenje. Potem pa ga spustiš dol? Zakaj?

Ker bi žena terenca, mož pa avto s športnim vzmetenjem :D

Gregor P ::

Da, ko se enkrat oženiš, je potrebno sprejemati kompromise :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

hojnikb ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz sem se ze zalubu, zdaj je edino samo se vprasanje:
 Spuscen H&R

Spuscen H&R


 Al orginal

Al orginal



Zdaj pa samo cakat, da cene padejo :))


oh no, še en padli borec, k bo kupo SUV.:))

Press (F) to pay respects.
#brezpodpisa

Utk ::

In to električnega. LOL.

Kot sem napovedal...največji nasprotniki tu bojo prvi nabavili te avte. Babe so pa zmeraj prikladen izgovor...

2dark ::

Sparkxl je izjavil:


In točno to drži cene rabljenih v višavah. Za novega nimaš, zato kupiš rabljenega. Cene rabljenih bodo padle šele za tem, ko bodo padle cene novim


To se je počelo od vedno. Razlog, da so starejši avtomobili držaji so cene novih avtomobilov, ki so se podražili. Ne, ne bodo padle.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

stara mama ::

bemfa je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Čakaj zdaj...prvo narediš suv kanto da je visoka, ker po novem so vsi pri 40 invalidi in rabijo visoko sedenje. Potem pa ga spustiš dol? Zakaj?

Ker bi žena terenca, mož pa avto s športnim vzmetenjem :D

Hudič, ko se najprej upošteva neracionalne želje, pol je pa treba popravljat (nižat) :))

Doma so tud ble podobne ideje.
Pa je lepo bil en avto na testu, je hitr vidla kaka je poraba, kaka je vožnja in tud kake so cene (sorazmerno dvignjene) ter še na hitro kake so dejanske "terenske" zmogljivosti.
Zdaj še naprej veselo vozi svojga običnega karavana :)

Mam pa sodelavca, ki doma cinca, mu ženska gre sama po nov avto, pol pa čez leto dni začne poslušat pritoževanje da ni to to in da bi nekaj drugega...

Zgodovina sprememb…

Gregor P ::

Saj lahko, da je žena ta, ki ima tehnično več znanja pa tudi več računovodskega uvida, kaj je bolje kupiti; ker mož bi imel vse 4x, pa turbo neki, pa znižan do tal, pa me vem kok colske feltne, pa ultra duper ozvočenje, ni da ni:P
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

denabiker ::

Kolegica kupuje Golfa in je šokirana kako cene letijo gor. Se spomnim, da je kolega za ženo kupil novega golfa z vso možno opremo, TDI - močnejša verzija, avtomatik, panoramska streha.... in je dal malo čez 30K. Berem malo po forumu pa sem najdel tale zapis:

Merx01:: 8. jan 2015, 19:32
Jaz sem bil decembra na Porsche, sem se šel malo pozanimat, ker sem mislil avto menjat.
Novi golf, 2.0tdi BMT, akcija 40let. Avto je vrhunski! Prostoren (v višino merim 193 pa ko sem si nastavil sedež se je kolega komot vsedel za mano), funkcionalen, varčen,... ni da ni.
Opreme res ogromno. V tej akciji 40let je že všteto ogromno opreme, tako, da je imel na koncu bixenon z led, R-line opremo, 17colska lita platišča, multifunkcijski volan, navigacijo, dvoconsko avtomatsko klimo, gretje sedežev, zimski paket, panoramsko dvižno strešno okno, safety program, nadgradnjo audio sistema, aktivni radarski tempomat,...
Cena, ki mi jo je ponudil prodajalec je bila 23.670€ (pri dveh drugih VW prodajalcih je bilo 23900 in 24700). Verjetno bi se šel dalo malo spogajat navzdol.
Ne bom sedaj sugestiral, da moraš kupit tak avto, stane te pa ne nič, če greš pogledat in na testno vožnjo. Meni je konec koncev predrag (če mojega prodam za nekje 9500€, to še vseeno pomeni 14000 lizinga) in bom raje počakal pa vzel čez kakšno leto ali dve rabljenega. Če se seveda ne bom vmes ne bom zapalil na kaj drugega :)

Utk ::

Odvisno kdaj, ampak en čas je bil osnovni TDI 30 jurjev. Zdaj so najbrž vseeno že malo popustili.

njyngs ::

Če že govorimo o golfu, bi jaz raje razmislil o mk7 ali mk7.5. Pri novi mk8 se v notranjosti baje precej pozna šparanje in slabi materiali in je mk7 precej bolj kvalitetno napravljen. Dodaj zraven še velike ekrane in kup grde piano plastike, pa maš cel čas avto pol prstnih odtisov in precej vidnega prahu. Klasika vedno bolj zmaguje... folk pa zaradi hype-a kupuje to novo škart robo...
KHM https://www.youtube.com/watch?v=dQw4w9WgXcQ

Sparkxl ::

Je ne kupuje. Prodaja zadnje generacije je obupna. Letno polovica od prejšnje

zavajon ::

Senior Dev je izjavil:

To zadostuje za večino ljudi, 96 obrokov po 480 evrov. Sploh ne opaziš pri plači tega mesečnega izdatka.

Čaki, a gre tu za svojevrsten cinizem, ali le za sarkazem? Pri večini ljudi se 480€ sploh ne opazi pri plači? Pa za 8 let se zakreditirati za avto?
««
15 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropa popustila nemčiji, ICE 2035 Ban, bodo izjema E Goriva (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
61949090 (40608) Comandante
»

Lani že desetina prodanih avtomobilov električnih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12918566 (14785) trancer01
»

Koliko bo štromar vreden čez 10 let? (strani: 1 2 3 445 46 47 48 )

Oddelek: Na cesti
2352176805 (113437) Mato989
»

Pretirana uporaba avtomobila (kako pretirana uporaba avtomobila uničuje posameznika i (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
50766101 (51695) woroh4

Več podobnih tem